Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Poprzedni mecz

Schalke 04 0:0 Borussia Dortmund
Bundesliga
sobota, 26.10.2019; 15:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Borussia M'gladbach
  • 9
  • +10
  • 19
  • 2
  • Bayern Monachium
  • 9
  • +13
  • 18
  • 3
  • SC Freiburg
  • 9
  • +7
  • 17
  • 4
  • VfL Wolfsburg
  • 9
  • +6
  • 17
  • 5
  • Borussia Dortmund
  • 9
  • +9
  • 16
  • 6
  • RB Lipsk
  • 9
  • +7
  • 15
  • 7
  • Schalke 04
  • 9
  • +5
  • 15
  • 8
  • Bayer Leverkusen
  • 9
  • +1
  • 15
  • 9
  • Eintracht Frankfurt
  • 9
  • +2
  • 14
  • 10
  • TSG Hoffenheim
  • 9
  • -2
  • 14
  • 11
  • Hertha Berlin
  • 9
  • -1
  • 11
  • 12
  • Werder Brema
  • 9
  • -4
  • 10
  • 13
  • FSV Mainz
  • 9
  • -9
  • 9
  • 14
  • Fortuna Düsseldorf
  • 9
  • -6
  • 7
  • 15
  • Union Berlin
  • 9
  • -6
  • 7
  • 16
  • FC Köln
  • 9
  • -10
  • 7
  • 17
  • FC Augsburg
  • 9
  • -11
  • 7
  • 18
  • SC Paderborn
  • 9
  • -11
  • 4

Zawodnicy

  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Nico Schulz
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mats Hummels
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Leonardo Balerdi
    Obrońca, Argentyna
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Brandt
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mateu Morey
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Thorgan Hazard
    Napastnik, Belgia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Luca Unbehaun
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Tobias Raschl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z M'gladbach

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak76%
Nie24%
Łącznie głosów: 226

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Z Werderem Brema w 3. rundzie Pucharu Niemiec!

Dodał: IT, 03.11.2019; 18:20;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Tak jak w zeszłych rozgrywkach Pucharu Niemiec, Borussia Dortmund zmierzy się z Werderem Brema!

 

Mecz zostanie rozegrany 4-5 lutego 2020 roku w Bremie, dokładny termin zostanie podany wkrótce. 



Źródło: www.bvb.de/ Foto: www.dfb.de

Z Werderem Brema w 3. rundzie Pucharu Niemiec!

Dodał: IT, 03.11.2019; 18:20;
Komentarze: 16


Komentarze użytkowników

BVBVBVBVBVB, 04.11.2019; 15:48:

Uch... będzie ciężko.

Pawelinho, 04.11.2019; 12:54:

artur1973

Bo taka niestety jest poprawność polityczna, która nazywanie pewnych rzeczy czy osób po imieniu. Niestety niektórzy za bardzo ulegają tej poprawności nawet w odniesieniu do schaisse czy bawarii mynszen.

artur1973, 04.11.2019; 10:41:

@Borix
Akurat Ty jesteś tu najmniej winny, bo wykonujesz swoją robotę i często masz racje (moje bezsensowne uwagi niekulturalne do Darkana), ale dlaczego mamy robić krok w tył? Bo tak jest poprawnie politycznie? Dlaczego nie nazywa się rzeczy po imieniu? Jak panowie ubrani na niebiesko napadają zwykłych fan clubowiczow w podeszłym wieku i dzieci żeby odebrać flagę? Dla mnie to frajery i nie będę pisał fani Schalke....bo tak wypada

Borix, 04.11.2019; 09:16:

Jeżeli już chcecie robić ze mnie takiego okrutnego moderatora, to powiem tylko tyle, że to nie ja usuwałem ostatnią przedmeczową pyskówkę. Mam coraz więcej obowiązków i mniej czasu na sprawdzenie kilka razy dziennie kto i co pisze. Mi zależy tylko na tym, żeby dyskusja toczyła się kulturalnie, chce wyplenić chamstwo i trollowanie a tego bez drastycznych środków po prostu się nie da. Wiem, że wiele osób ma do mnie żal, wiele mnie wręcz znienawidziło, ale spróbujcie zrozumieć na czym to polega. Wiem, że sam nie daję dobrego przykładu ale czytając kilkanascie stron obelg, wulgaryzmów i zwykłego pierdzielenia nie da się inaczej.
Mam taki apel zwlaszcza do starszych użytkowników strony: spusccie czasami z tonu, nie piszcie komentarzy pod wpływem emocji ani innych wspomagaczy, dajcie coś od siebie żeby to wszystko jakoś funkcjonowało.

artur1973, 04.11.2019; 07:59:

Dobra, to wtrącę swoje 3 grosze.
@Dargos
Może się nie znam, czy strona funkcjonuje dobrze czy zle. Ale w jedna rzecz chce wierzyć, ze nie spełnia się Twoje „marzenia” o powrocie Borussii z lat 2011-13 żeby na stronę trafiali „prawdziwi kibice” a nie kibole. Otóż uprzejmie dziękuje za piknikowych kibiców sukcesu. Komercja zalała nam już Sudtrubuhne, która tylko dzięki ultrasom jeszcze nie umarła, wiec i na stronie nam tego nie potrzeba.
@Ricken
Jesteś starym wyjadaczem jak Donpedro czy ja i pewne rzeczy nie powinny Cię dziwić. Może Donpedro ponoszą czasem nerwy, mnie tez w zamian za co Borix mnie banuje, ale jest kibicem (kibiolem?) z krwi i kości i gwarantuje Ci, ze będzie nim tak jak ja nawet w Regionalliga. Wynalazków jak na Bayernir nam nie potrzeba.
Ps. Przypomina mi się jeden Bajerok przy piwie w Monachium, gdzie powiedział „my jesteśmy kibicami sukcesu a wy? Was interesuje darcie ryja, race i ilu was na mecz jedzie...”
OMG

RickenZMazowsza, 03.11.2019; 22:58:

donpedro, aha, czyli ta sama myśl najpierw była „brednią”, którą trzeba „odszczekać”, po chwili stała się „katastroficznym proroctwem”, a teraz jednak okazuje się następstwem świętego prawa do wolności wypowiedzi? Wybacz, ale w świetle powyższego wygląda to właśnie jak próba ataku na osobę, a nie na pogląd. Próba, z której się oczywiście wycofujesz, odnosząc się wreszcie merytorycznie do sprawy i przyznając, że taka wolność póki co istnieje. Istnieje i oby istniała zawsze, bo bez niej komentarze w serwisie wyglądałyby jak te spod zdjęć na naszej klasie: „Super”, „Pięknie”, w porywach do „Szalejesz, kochana” i tego typu pustosłowia.

Ja też wielokrotnie miewam przed meczami złe przeczucia. Np. ostatnio przed pucharowym spotkaniem z Gladbach napisałem, że biorąc pod uwagę skład, jaki wybrał Favre zwycięstwo byłoby miłą niespodzianką. Taka opinia zdaje się znakomicie wpisywać w „wieszczenie porażki”, nieprawdaż? Także nie rozwodziłem się tam nad tym, co konkretnie mi nie pasuje, ale przecież na temat poszczególnych zawodników wypowiadałem się już tak wiele razy, że znaczna część użytkowników serwisu bez trudu odgadła, o kogo mogło chodzić. Taki urok tego, że jest się na stronie od jakiegoś czasu. To tak jak w życiu: z góry wiesz, jak bliska osoba zareaguje, gdy coś zrobisz czy powiesz. Nie musisz tego uzasadniać.

Jeśli zaś taka boiskowa niespodzianka miała miejsce, to czy jeśli się z niej cieszę i daję temu publiczny wyraz, to też jestem – jak to napisał po meczu o Dargosie jakiś cymbał – glory hunterem? Otóż nie. Oznacza to tylko i aż tyle, że drużyna zaprezentowała się w moim odczuciu nadspodziewanie dobrze i awansowała dalej.

DSTmazur, 03.11.2019; 22:36:

No to rewanż za ubiegły rok :)

donpedro, 03.11.2019; 21:37:

Poza tym jeszcze ani razu nie zareagowałem na jego takie czy inne wpisy, które zamieszczał PO danym meczu. Ma absolutne prawo widzieć pewne sprawy tak, a nie inaczej. Ale dla mnie jako kibica jest nie do przyjęcia by przed ciężkim meczem inny kibic bez żadnych podstaw czy konkretnych zastrzeżeń co do składu czy taktyki wieścił porażkę swojej drużyny. Tyle z mojej strony, serdecznie pozdrawiam.

donpedro, 03.11.2019; 21:32:

Nie muszę brać głębokich oddechów Ricken żeby wiedzieć, że nic nie jest wiadomo. Nie ma absolutnie żadnych podstaw do tego by już teraz twierdzić, że mecz z Werderem w pucharze będzie ciężką przeprawą lub przyjemnym spacerkiem. My nie mamy pojęcia co nas czeka w najbliższy wtorek w LM, co dopiero jeśli pisać o początku lutego. Ale nie koledze prorokowi nie wyszła wczorajsza prognoza, więc trzeba postraszyć ponownie. W sumie można i tak, nikt mu nie zabroni pisać tych katastroficznych przepowiedni. Ale w takim razie ja mogę na nie zareagować tak jak uważam, prawda? Wydaje mi się, że nie obraziłem go personalnie?

Dargos, 03.11.2019; 21:29:

Niestety ale czasy merytorycznej dyskusji przeminęły wraz z odejściem Kloppa, Tuchela i sukcesów BVB.

Nastały nowe czasy i chociaż BVB nie gra źle, regularnie kwalifikuje się do europejskich pucharów, to jednak część kibiców (w tym ja) chciałaby czegoś więcej. Chcieliby, żeby Borussia znów zaczęła odnosić sukcesy, walczyć o Mistrzostwo jak równy z równym z bayernem, awansować przynajmniej do ćwierćfinałów LM. Niestety jakby na to nie patrzeć obecnie daleko Borussii jest do takich "sukcesów".

Zapewne przesadzam niekiedy z emocjami, czasami piszę też z ironią, ale zawsze wracam i wspieram tą drużynę, niezależnie od pieniaczy i hejterów.

Niestety muszę się zgodzić ze stwierdzeniem, że strona upada. Moderatorzy i administratorzy nie mają już tyle czasu, żeby poświęcać się w pełni stronie, a większość użytkowników - komentatorów to odpowiednik takich stadionowych zadymiarzy, którzy zamiast pisać konstruktywnie o meczach (krytykować, wspierać klub, oceniać mecz i klub) wolą wdawać się w zupełnie niepotrzebną i niezwiązaną z tematem pyskówkę z innymi, która tylko irytuje i denerwuje.

Mam nadzieję, że podobnie jak Borussia, jeszcze kiedyś doczekam się, że na stronie pojawiać się będą nowe informacje częściej, a pod każdym z nich będzie kilkadziesiąt komentarzy związanych z meczem i newsem, a nie związanych z komentarzami innych (chyba, że dotyczą kulturalnej polemiki popartej racjonalnymi argumentami).

Niestety, żeby tak było, musi wrócić Borussia z lat 2011-2013. Muszą przyjść kibice, którzy pozostaną. A nie hejterzy i kibole, którzy tylko czekają nie na mecz, nie żeby skomentować poczynania swoich ulubieńców, a żeby tylko pohejtować kogoś, kto na swój sposób dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi meczu, piłkarzy, trenera czy zarządu.

Pawelinho, 03.11.2019; 21:03:

RickenZMazowsza

Idealnie w punkt. W zasadzie ja już przestałem zwracać uwagę na niektóre wpisy bardziej nazwijmy to doświadczonych kibiców/użytkowników tej strony bo to co próbują robić jest naprawdę niskie. Chciałbym dożyć czasów kiedy przestaną to robić i dyskusja na tej stronie wróci do merytorycznej wymiany poglądów/opinii/spostrzeń, a nie wiecznych ataków bo ktoś coś napisał co komuś nie pasuje. Smutne to, ale prawdziwe, a potwierdził to komentarz, który wyszczególniłeś.

qzase95, 03.11.2019; 20:38:

Eintracht Frankfurt vs RB Lipsk
Bayer 04 Leverkusen vs VfB Stuttgart
Bayern Monachium vs TSG Hoffenheim
Schalke 04 vs Hertha BSC
1. FC Saarbruecken vs Karlsruher SC
Werder Brema vs Borussia Dortmund
1. FC Kaiserslautern vs Fortuna Duesseldorf
SC Verl vs Union Berlin


chyba warto by bylo to umiescic we wpisie :)

RickenZMazowsza, 03.11.2019; 20:27:

donpedro, a teraz weź głęboki oddech lub najlepiej dwa i napisz, co Ci tak naprawdę nie pasuje w komentarzu Dargosa, bo osobiście odnoszę wrażenie, że największy problem masz z tym, KTO jest autorem tego wpisu, a nie CO dokładnie napisał (tak samo jak te osobniki, które rzuciły się na niego wczoraj w skasowanej na szczęście dyskusji pod newsem o meczu). A napisał krótki, acz treściwy komunikat, z którym trudno się nie zgodzić, ponieważ:

1) to na jakieś 80% będzie trudny mecz. W ostatnim czasie cholernie ciężko gra się nam przeciwko Werderowi, czego dowodem była strata punktów w lidze oraz zeszłosezonowe odpadnięcie z Pucharu po spotkaniu, które przegraliśmy przez własną głupotę wynikającą z…

2) wiecznie nieustabilizowanej formy. Zarówno w lutym, jak i teraz forma BVB to jedna wielka zagadka i gra, zwłaszcza na wyjazdach, wygląda słabo. Nawet wczorajszy mecz z Wolfsburgiem do momentu zdobycia gola na 2:0 wyglądał nieszczególnie. Nie ma żadnych przesłanek, by twierdzić, że do lutego nastąpi tak znaczny progres, że mecze z ligowymi wyrobnikami będziemy wygrywać na luzie mając wszystko pod kontrolą. Jeśli takowe przesłanki się znajdą, to wiedz, że zarówno Dargos, ja, jak i zapewne wszyscy kibice będą się z tego cieszyć.

3) ja też mam nadzieję, że nie będziemy musieli oglądać Oelschlagela ani w pucharowym meczu z Werderem, ani w jakimkolwiek innym meczu o stawkę. Wydaje mi się, że i pod tą opinią podpisze się więcej niż dwóch użytkowników naszej strony.

Pawelinho, 03.11.2019; 18:51:

Deja vu.

donpedro, 03.11.2019; 18:29:

Do meczu jest 3 miesiące, ale Ty wiesz, że będzie ciężko. Chciałbym dożyć czasów, w których odszczekasz te brednie, które w większości wypisujesz.

Dargos, 03.11.2019; 18:23:

Ciężki wyjazd. Mam nadzieję, że do tego czasu ustabilizują formę i nie będę tak męczyć się na wyjazdach.

I mam też nadzieję, że tym razem nie będzie musiał bronić Oelschlagel w tym meczu.