Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Ważne zwycięstwo w Berlinie, Borussia znów liderem

Dodał: JK, 16.03.2019; 20:28;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund wraca na właściwe tory. Podopieczni Luciena Favre'a wygrali z Herthą 3:2 i zajmują obecnie fotel lidera Bundesligi.

Mecz w Berlinie nie był łatwy. Choć przez całe spotkanie Borussia napierała na bramkę ekipy ze stolicy Niemiec, to dopiero gol Marca Reusa w 93. minucie zapewnił komplet punktów.

Hertha BSC – Borussia Dortmund 2:3 (2:1)

Czerwone kartki: Ibišević

Hertha BSC: Jarstein – Stark, Torunarigha, Rekik, Lazaro – Maier, Grujić – Mittelstädt, Duda (89. Lustenberger), Kalou (77. Ibišević) – Selke (77. Leckie)

Borussia Dortmund: Bürki – Wolf (78. Hakimi), Akanji, Zagadou, Diallo – Weigl, Delaney – Sancho (90+6 Toprak), Reus, Pulisic – Bruun Larsen (75. Guerreiro)

Komentarze: 7

Komentarze użytkowników

Mila, 17.03.2019; 20:52:

Dwadzieścia kilka tysięcy Borussen na trybunach, świetna atmosfera, kapitalna końcówka meczu i nieopisana radość. Widać było w drugich 45 minutach walkę, pomysł na przeprowadzanie ataków i chęć zwycięstwa. Piękny finał emocjonującego meczu i piękne wspomnienia z weekendu.

Fanklub w liczbie 43 osób też dołożył do pieca, ponoć żar jeszcze trzyma. ;)))

Ekspertów od przedmeczowych analiz serdecznie pozdrawiamy. :*

TommyGun09, 17.03.2019; 16:23:

U mnie duży plus dla Larsena który został rzucony na głęboką wodę jako 9. Mimo że nie wykorzystał swojej sytuacji to postraszył Herthe, nie bał się uderzać i fajnie rozegrał kilka piłek, wychodził do prostopadłych piłek, z obrońcami też powalczył. O wiele bardziej mi się na tej pozycji podobał niż Gotze. Oczywiście nie jest snajperem ale w razie konieczności powinien dostać kolejną szanse.
Minus mam dla Pulisicia który przez większość meczu grał strasznie samolubnie i na silę chciał zostać bohaterem. To są tylko moje wrażenia. Mecz fajny i pełen emocji.
Nasi kibice też dali rade doping był jakbyśmy grali u siebie słyszałem ich bardziej niż kibiców Herthy.

KakuxKK, 17.03.2019; 14:24:

Nóż się w kieszeni otwiera, kiedy czyta się opinie ;kibiców', że drużyna nie ma mentalności zwycięzcy. Każdy z tych chłopaków wczoraj przelał mnóstwo potu i krwi, żeby odnieść zwycięstwo. Lecimy po majstra, oni w to wierze i my też powinniśmy. HEJA BVB!

fanatyk88, 17.03.2019; 13:49:

Bardzo podobała mi się reakcja naszych piłkarzy ( przede wszystkim Hakimi, Akanji, Schmelzer momentalnie do niego doskoczyli ) na sytuacje z Ibisevicem. Właśnie taka powinna być reakcja na agresje skierowaną przeciwko koledze z drużyny. Widać że chłopaki idą jeden za drugim. Jest w zespole team spirit. A to ważne żeby był.

Dargos, 17.03.2019; 12:11:

Zagrali przez 45 minut tak, jak powinni zagrać przez 90 minut w ostatnich 8 kolejkach - tego od nich oczekuje.

Ważne zwycięstwo, najbliższe 2 kolejki pokażą, czy walka będzie toczyć się do samego końca, czy po meczu z frajernem sprawa Mistrzostwa już zostanie rozstrzygnięta.

Pawelinho, 17.03.2019; 12:10:

Ten mecz, a właściwie druga połowa pokazała, że walką i determinacją można wygrywać takie mecze jak ten z Herthą, który do łatwych nie należał. Takiego spotkania należało się spodziewać.

Co do postawy jestem zdania, że drużyna zareagowała w sposób właściwy przegrywając do przerwy 2:1 odwróciła losy meczu i to się ba śmiem twierdzić, że kluczową sytuacją nie była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Torunarighi tylko gol Zagadou.

To co martwi do dalsza nonszalancja bloku defensywnego, któremu przydałby się taki piłkarz jak Niklas Stark, który mimo iż Berlińczycy stracili 3 gole to chętnie widziałbym go w Borussii już od letniego okienka transferowego podobnie jak nowego lewego obrońcę, Eggensteina oraz Brandta i jeśli się uda Thorgana Hazarda.

Piłkarzem meczu dla mnie był bez dwóch zdań Thomas Delaney, który pokazał tym meczem, że powinien grać część i bez niego druga linia bardzo wiele traci. Szkoda, że w takim meczu nie zagrał Dahoud, który wg mnie mógłby dać drużynie więcej kreatywności niż Weigl, który po pierwsze sprokurował bezmózgim zagraniem ręką rzut karny w pierwszej odsłonie i po drugie kolejny bezmózgim zagraniem mógł dać drugiego karnego Hercie, gdyby sędzie podjął taką decyzje nie można by mieć do arbitra z tego tytułu żadnych pretensji.

Tak czy inaczej najważniejsze są trzy punkty, które udało się wywalczyć BVB po trudnym meczu w Berlinie teraz czas na równie trudne starcie z Wolfsburgiem, który na pewno nie odda tak łatwo punktów jak przeciwko bawarii.