Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund
Bundesliga
niedziela, 22.09.2019; 18:00

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 0:0 FC Barcelona
Liga Mistrzów
wtorek, 17.09.2019; 21:00

Tabela Bundesligi

  • 1
  • RB Lipsk
  • 4
  • +7
  • 10
  • 2
  • Borussia Dortmund
  • 4
  • +8
  • 9
  • 3
  • SC Freiburg
  • 4
  • +7
  • 9
  • 4
  • Bayern Monachium
  • 4
  • +8
  • 8
  • 5
  • VfL Wolfsburg
  • 4
  • +4
  • 8
  • 6
  • Schalke 04
  • 4
  • +4
  • 7
  • 7
  • Borussia M'gladbach
  • 4
  • +1
  • 7
  • 8
  • Bayer Leverkusen
  • 4
  • -1
  • 7
  • 9
  • Eintracht Frankfurt
  • 4
  • 0
  • 6
  • 10
  • Werder Brema
  • 4
  • -1
  • 6
  • 11
  • Fortuna Düsseldorf
  • 4
  • -1
  • 4
  • 12
  • Union Berlin
  • 4
  • -3
  • 4
  • 13
  • TSG Hoffenheim
  • 4
  • -3
  • 4
  • 14
  • FC Augsburg
  • 4
  • -4
  • 4
  • 15
  • FC Köln
  • 4
  • -3
  • 3
  • 16
  • FSV Mainz
  • 4
  • -9
  • 3
  • 17
  • SC Paderborn
  • 4
  • -7
  • 1
  • 18
  • Hertha Berlin
  • 4
  • -7
  • 1

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z M'gladbach

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak77%
Nie23%
Łącznie głosów: 217

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Sport Bild: BVB pracuje nad powrotem Hummelsa!

Dodał: FilipBVB, 14.06.2019; 23:54;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Sensacyjne informacje podaje Sport Bild. Według niemieckiego magazynu włodarze Borussii Dortmund są zainteresowani ponownym zakontraktowaniem Matsa Hummelsa. Niemiec z powodzeniem występował w BVB w latach 2008-2016, jednak swoją przygodę z Czarno-Żółtymi zakończył transferem do Bayernu Monachium, odchodząc w niezbyt miłych okolicznościach.

Przed kolejnym sezonem dortmundczycy chcą wzmocnić środek obrony doświadczonym zawodnikiem, znającym język niemiecki. Bez wątpienia kryteria te spełnia właśnie Hummels. Sport Bild informuje, że BVB prowadzi rozmowy z Bayernem, natomiast trener Bawarczyków, Niko Kovac, zezwolił już na odejście 30-latka, który miałby kosztować 15-20 milionów euro. Sam zawodnik jeszcze nie zdecydował o swojej przyszłości.

Po sprowadzeniu do Monachium Lucasa Hernándeza oraz Benjamina Pavarda konkurencja do gry w formacji defensywnej znacząco wzrosła, co tym bardziej może skłonić Hummelsa do opuszczenia klubu z Alianz Areny.



Źródło: www.sportbild.de / Foto: www.kicker.de

Sport Bild: BVB pracuje nad powrotem Hummelsa!

Dodał: FilipBVB, 14.06.2019; 23:54;
Komentarze: 66


Komentarze użytkowników

Pawelinho, 16.06.2019; 23:38:

Niestety BVB jak zwykle pewnie przepłaci jak np przy transferze Rode czy maria.

kasztan, 16.06.2019; 22:27:

77% na tm.de
No cóż, bylebyśmy nie przepłacili

wojs, 16.06.2019; 18:36:

Abstra***ąc od okoliczności w których odszedł z Borussi, to byłby świetny zawodnik. Sportowo - dałby wszystko to czego brakuje Borussi, jednak ma jedną poważną wadę - szybkość. Taki zawodnik byłby idealnym nabytkiem, gdyby nie brak szybkości. Mimo tego, to nadal bardzo dobry zawodnik i uważam, że jego obecność dużo by wniosła do zespołu.

kasztan, 16.06.2019; 16:26:

T-Mac
Chyba odejście Gotzego było najbardziej komentowane.

TMac1, 16.06.2019; 16:20:

Luna, do rekordu to tutaj jeszcze bardzo daleko...

johnBVB, 16.06.2019; 15:23:

@lorwethBVB o toto. Pamietacie mecz BVB z frajernem jak hrumels strzelil pierwsza bramke o wiele wazniejsza w tym meczu niz te co gwiazdor lewy? Chlop rzeczywiscie sie nie cieszyl z szacunkiem, a tamten cieszyl puche jakby mistrzostwo zdobyl. To niby detale ale zawsze sa. Natomiast osobiscie dalej z jednego z ulubionych pilkarzy zmienil sie dla mnie w wielka szuje. Ale chlop ma 30 lat. Sadze ze sportowo mozemy zyskac, szkoda tylko ze ten interes nas bedzie troche kosztowac..

pawel1592, 16.06.2019; 14:57:

To może być kluczowy transfer dla naszych wyników.

Bardziej doświadczony niż kiedyś, podrażniona duma, że z reprezentacji go wyrzucają, podrażniona duma, że Bayern go puszcza. Olbrzymi krok jakościowy dla naszego zespołu.

A to, że odszedł jako kapitan kiedyś z naszego zespołu do Bayernu... Cóż, taka jest piłka, a dziś ten zawodnik nam może dużo dać. Jestem za.

Luna, 16.06.2019; 14:11:

Chyba rekordowa liczba wpisów pod tym postem

Pawelinho, 16.06.2019; 14:04:

kasztan

"Ricken, tylko nie przy każdej, nie zachowuj się jak Pawelinho :) "

"kasztan, właśnie w bardzo "elegancki" sposób zobrazowałeś postawę, którą w swoim komentarzu opisuję we fragmencie wrzuconym w nawias. " RickenZMazowsza nic dodać nic ująć.

IorwethBVB, 16.06.2019; 13:42:

Po odejściu zawsze wypowiadał sie z szacunkiem do tego klubu po bramkach sie nie cieszył więc jego powrót w żaden sposób nie obraża, nie ujmuje na honorze naszemu klubowi. Ja tam darze go szczególną sympatią bo wydaje się naprawdę świetnym gościem. Niech mi nikt nie zabrania wspierania go jak każdego innego piłkarza BVB : )))))))) Jeszcze to pieprzenie że nie poradził sobie w Bayernie XDDDD Ta, grzał ławę, nic nie wygrał,tak było nie kłamie!

RickenZMazowsza, 16.06.2019; 12:24:

kasztan, właśnie w bardzo "elegancki" sposób zobrazowałeś postawę, którą w swoim komentarzu opisuję we fragmencie wrzuconym w nawias.

Mati1909, 16.06.2019; 12:18:

@Detoxic- czytasz mi w myślach. Uważam tak samo jak Ty, patrząc oczywiście obiektywnie na ten powrót nie uwzględniając tego jak nas potraktował.

Detoxic, 16.06.2019; 11:54:

Co z tego, że Hummels ma doświadczenie, skoro wygryzł go drewniany Sule, a sam Bayern woli sie pozbyc go niz Boatenga. Prawdą jest, że zeszły sezon Hummelsa był fatalny i aktualnie Zagadou swoim spokojem i wyprowadzeniem piłki bije go na głowę, mimo błędów, które popełnia. Ale błedy też popełniał Hummels, i to czesto takie które kosztowały zwycięstwo. Rozumiem, gdyby był w świetnej formie, ale w aktualnej nie nadaje się do nas i nie uspokoi naszej grze w obronie. Po 3 świetnych transferach nasz klub pokazuje, że nie ma pomysłu na wzmocnienie obrony naszego zespołu, pozbywając sie Guereiro, kupując Hummelsa. Na szczescie narazie to tylko plotki i licze że na nich się skończy w obu przypadkach. Lepiej już grać Diallo-Akanji/ Zagadou niż za 20 mln kupować piłkarza, który nie poradził sobie w lepszym zespole i teraz wraca z podkulonym ogonem w tragicznej formie...

kasztan, 16.06.2019; 11:51:

Ricken, tylko nie przy każdej, nie zachowuj się jak Pawelinho :)

RickenZMazowsza, 16.06.2019; 10:39:

Wychodzi na to, że ostatnie rewelacje jakoby mielibyśmy kupić Boatenga czy Kościelnego były gruntem pod ten nie mniej kuriozalny ruch zarządu. Naturalnie Hummels ze sportowego punktu widzenia to znacznie lepsza opcja niż tamci dwaj emeryci. Aspekt sportowy to jednak nie wszystko. Dla kibiców powinno być to jasne, ale po wpisach widzę, że nie dla wszystkich. Osobiście nie wyobrażam sobie wspierania Hummelsa na równi z „normalnymi” graczami BVB. Nie oznacza to oczywiście, że będę się cieszył, gdy nie będzie mu się wiodło (nie należę bowiem do użytkowników, którzy osobiste animozje wobec poszczególnych zawodników, czy – co gorsze- siebie nawzajem stawiają wyżej niż dobro Borussii, a takich osób mamy na stronie nadreprezentację), ale moje wymagania wobec jego gry i jej efektów będą wyższe i nie omieszkam dać temu wyrazu przy każdej lub niemal każdej sposobności.

bylokowsky, 16.06.2019; 10:06:

Może grać jako najemnik w naszych barwach, ale niech nigdy nie dostanie opaski do rąk.
Kapitan, który raz uciekł z okrętu to ch#j nie kapitan.

darkan, 16.06.2019; 09:57:

willkommen an Bord:).

IorwethBVB, 16.06.2019; 01:46:

Jestem zdecydowanie za !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ketiuz, 15.06.2019; 21:05:

Jest jeszcze jeden plus tego transferu--będziemy mieć lapszy środek obrony od frajernu.

donpedro, 15.06.2019; 19:37:

Powtarzam kolego, zostaw to w spokoju. Wiemy co Ty myślisz, wiemy jakie zdanie ma kolega bartko. Nie brnijmy w Pawelinho, który będzie w każdym wpisie pisał to co myśli. Spokojnie. Jest news, jest opinia i wystarczy. Polemikę przenieśmy na sb lub na priv.

BVBdude, 15.06.2019; 19:31:

No ale nie które opinie trzeba wycinać jak chory korzeń który niszczy grunt. To co bartko napisał to jakieś historie wyssane z palca a wręcz niezgodne z prawdą. Takie słowa to raczej od kibica Schalke bym mógł usłyszeć a nie od rzekomego kibica BVB

dolan03, 15.06.2019; 19:30:

No fajnie no, niech jeszcze wróci Barrios i Santana xD No i turboSchieber na zmianę dla Paco :)

donpedro, 15.06.2019; 18:42:

BVB zostaw temat. Tu trzeba wyrazić swoją opinię i tyle, dyskusję o takiej czy innej postawie proponuję przenieść na konta prywatne.
A kolegę bartko zapraszam na jakikolwiek mecz wyjazdowy. Trochę światopogląd runie.

BVBdude, 15.06.2019; 18:37:

Czyli co bartko222, twierdzisz, że jeśli klub staje się mocniejszy pod względem finansowym i sportowym, równa się to temu, że ta część tych najbardziej zagorzałych kibiców, którzy przychodzili wspierać swój klub bo po prostu był kijowy i nie miał szans na rywalizacje z kimkolwiek z czołówki europy, teraz tak po prostu odeszło? Mimo, że kibicowali BVB przez dekady? XD

bartko222, 15.06.2019; 18:25:

Co do reakcji fanów /trybun nie obawialbym się. Goetzego łyknęli bez większych problemów mimo że w momencie odejścia były tam znacznie gorsze jazdy z policją broniącą domu zawodnika na czele. Podobnie szybko umarła wielka spina z Lipskiem. To już chyba nie te czasy- sława kibiców BVB jako tych rzekomo "najbardziej zagorzałych" i robiących najlepszą atmosferę jest mocno przesadzona w kontekście niemieckiego podwórka- taki Eintracht, Werder, Koeln czy Schalke robi obecnie lepszy doping. SIP trochę idzie w stronę piknikową- nadal bije kibicowsko taki Tottenham- jest też wciąż trochę lepiej niż na Bayernie- ale atmosfera jest coraz bardziej taka "wielkoklubowa" :)). W sumie to też jeden z objawów naszego sportowo finansowego awansu ostatnich lat.

bartko222, 15.06.2019; 18:13:

Pamiętajmy o tym, że nawet najbardziej zdecydowane "stanowcze nie" dla transferu Matsa wyrażone przez co bardziej krewkich userów nie będzie mieć na ewentualne powodzenie transferu najmniejszego wpływu :]. Co by tam MH nie wymyślać jest o klasę lepszy od każdego innego stopera BVB grającego w naszym klubie na przestrzeni ostatnich lat- w tym sezonie fakt: popełnił błędy w meczach z lfc ale już końcówka sezonu w jego wykonaniu była już bardzo dobra- na czele z bardzo nieprzyjemnym dla nas rewanżem na AA. Na bundeslidze zjadł sobie zęby- w obliczu prawdopodobnego odejście z Bayernu również Boatenga ten transfer może mieć w walce o ligę kapitalne znaczenie. Kovac swój blok obronny będzie budował właściwie od nowa. Więc podsumowując: cieszę się że ściągamy piłkarzy tej klasy, nie skaczę z radości dlatego że to Hummels i cały balast z tym związany ale sportowy argument dla mnie przeważa. Pozdrawiam!

Bfan, 15.06.2019; 18:08:

Oficjalnie, postawiłem na żywiec ;)

Panlaptop, 15.06.2019; 18:04:

Jeśli to pomoże nam sportowo, wesprze naszą linię obrony i zapewni jakieś przewodnictwo/mentorstwo naszym młodszym obrońcom, jestem w 100% na tak.

Obawiam się jedynie tego, że Mats nie będzie miał życia w Dortmundzie, bo są tacy ludzie, którzy się tym troszkę za bardzo przejmują i dochodzi do najróżniejszych czynów.

Z biegiem czasu człowiek uczy się, że nie warto podchodzić do piłkarzy emocjonalnie - nie widzę sensu obrażania go, skreślania go jako osoby, et cetera et cetera. Szkoda, że tak wiele osób zamiast cieszyć się z dobrego sezonu i dość dużego prawdopodobieństwa, że następny będzie jeszcze lepszy, skupia się na pojedynczych piłkarzach przechodzących z jednej drużyny do drugiej - fakt, że nie raz już były takie słabe sytuacje, obietnice i ich łamanie, ale takie jest życie.



donpedro, 15.06.2019; 17:35:

Klub trzeba wspierać. To nie podlega dyskusji. Dlatego zarówno Götze, jak i Hummels (jeśli oczywiście wróci) zasługiwać bedą na doping wtedy gdy założą naszą koszulkę.
Ale temat należy nazwać po imieniu. Obaj wypięli się na Borussię Dortmund, na jej kibiców, wartości którym hołdowała i na cele, które chciała z nimi z składzie osiągać. Żadne bzdury o błędach młodości czy chęciach zrobienia kolejnego kroku w karierze nie mogą przeslonić całej nikczemności ich zachowania. Pamiętam łzy mojego syna gdy Götze szedł do chlewa i pamiętam swoją wściekłość gdy to samo robił Hummels. Ale na boisku, w koszulce BVB będę ich wspierał. Poza nim to dla mnie ludzkie zera, których losy są mi zupełnie obojętne.

BVBdude, 15.06.2019; 17:34:

Hahhaha xD

Xercon, 15.06.2019; 17:33:

i szybkiej oficjalki!

Bfan, 15.06.2019; 17:18:

Dobrej soboty i zimnego browara

Bfan, 15.06.2019; 17:14:

Czas po transferze Mario, również nie pozwolił mi zapomnieć, w jakim momencie sezonu 2012/13, obsmarował on g...nem ten herb. Nadal nie potrafię na niego patrzeć z aprobatą. Nieważne w jakiej byłby formie... To się już stało.

Bfan, 15.06.2019; 17:01:

Obrońcy Matsa, będą pacyfikowali tych krórzy będą na niego buczeli i gwizdali. Rzeczywistość po transferze w miesiąc stanie się neutralna bo ludzie zostaną pozbawieni swoich prawdziwych zachowań. Atmosfera siada. Jak kibicować, by być wierny swoim odczuciom?

Borix, 15.06.2019; 17:00:

Przecież el kapitano odszedł tylko z powodów rodzinnych, chciał być przy swoich bliskich. A teraz co, znowu rodzinkę opuści syn marnotrawny?
Nie udała się kariera w najwspanialszym klubie w Niemczech to teraz z podkulonym ogonem do BVB?
сука блять

Bfan, 15.06.2019; 16:47:

Ciekawe ile z tego starego Hrummcia z BVB będzie dane nam oglądać. Ciężaru powrotu do Ojcolandu nie udzwignął, a tutaj będzie od początku na celowniku. Jest grupa ludzi, którym jest wszysko jedno, ale takie transfery, stwarzają kolejne miejsca do podziałów i rozłamów wśród kibiców.

Pawelinho, 15.06.2019; 14:21:

krychu9

Aż taki idealny to na obronie w BVB nie był, gdzie również popełniał głupie błędy (mecz z Liverpool'em ten w LE dobitnie to pokazał).

Pawelinho, 15.06.2019; 14:20:

multi

Świetny pomysł. Lewandoiwski i Paco. Atak marzeń!

krychu9, 15.06.2019; 14:09:

Nie podoba mi się ten transfer, lecz jeśli dojdzie do skutku będziemy musieli z nim żyć i wspierać drużynę. Jego doświadczenie jest ogromne, a na razie nasi środkowi się gubią.

MGimol, 15.06.2019; 13:59:

Szanse oceniam na 0%, bo:
Hummels chce
Dortmund chce
Bayern chce
Ale Pawelinho nie chce.
Takze nie ma opcji ;)

A tak na powaznie - tez mi sie nie podoba polityka przygarniania zawodnikow,ktorzy wczesniej sie na BVB wypieli.
Ale zeby osiagac sukcesy potrzebni sa tacy zawidnicy jak Hummels. 20latkami w obronie duzo nie wygramy. Takze emocje na bok i trzeba kupowac kolejnego syna marnotrawnego

BVBdude, 15.06.2019; 13:51:

Multi taaa haha. Stara gwardia z LM 2013 przybądź!

multi, 15.06.2019; 13:45:

gites
jeszcze gadali o napastniku wiec
Lewy czekamy
haha ????

Mattii, 15.06.2019; 12:58:

Ja również jestem na NIE dla Monachijczyka u nas. Dlaczego ma wracać do nas skoro w jego ukochanym klubie mu nie wyszło? Do tego za takie pieniądze? Lepiej zainwestować je w napastnika i zostawić Topraka albo dać szansę Balerdiemu jako czwartemu stoperowi.

Pawelinho, 15.06.2019; 12:50:

Bfan

Nic dodać nic ująć.

Bfan, 15.06.2019; 12:12:

W pełni świadomie, jako kapitan, postanowił splunąć nam w twarz. Niesmak potęgują jego liczne farmazony przed transferem. Dajmy szansę na rozwój innym. Stanowcze nie

pablo, 15.06.2019; 11:45:

Do tej wieści należy podejść pragmatycznie. Rzadko zdarza się by zawodnik tej klasy był łączony z BVB. Hummels to mistrz świata, wielokrotny mistrz Niemiec, zawodnik bardzo doświadczony o odpowiedniej mentalności. W krytycznym momencie nie pęknie, tylko zmobilizuje zespół. Ponadto jest stoperem grającym twardo, znakomicie wyprowadza piłkę. Pod koniec roku skończy 31 lat. Pozostanie mu ok 4-5 lat grania na dobrym poziomie. Przy nim Diallo i Akanji wejdą na zupełnie inny poziom. Na razie mimo niewątpliwego talentu grają trochę jak dzieci we mgle (nie wspomnę o Zagadou). Młody stoper powinien mieć doświadczonego partnera od którego będzie się uczył aby później osiągnąć najwyższy poziom.

Oczywiście na forum dominują emocjonalne komentarze, że to zdrajca. Przypomnę, że kariera zawodnika trwa max kilkanaście lat. W tym czasie chcą oni wycisnąć z niej jak najwięcej. Poprzednia polityka BVB nie dawała szans na osiągnięcie wielkich sukcesów. Byliśmy (i wciąż jesteśmy) sportowo i finansowo daleko za Bayernem, ale ten dystans się zmniejsza, również dzięki takim transferom. Teraz możemy ściągnąć zawodnika światowej klasy a wielu narzeka...

Domijajo, 15.06.2019; 09:49:

Na pierwszy rzut oka transfer na minus.
Ale jak sobie pomyślę, to potrzebne nam takie nazwisko w kadrze. Pamiętacie jak na jego miejsce Barte ściagaliśmy, bo potrzebny był ktoś kto choć trochę tak dobrze rozgrywa piłkę? IMO hummels jest w stanie rozgrywać lepiej niż wszyscy nasi obrońcy razem wzięci. Jak czasami oglądałem jak kopią się po czołach co by tu zrobić z piłką to aż przykro się robiło. Przy okazji Akanji nauczył by się co to znaczy być liderem w defensywie, bo do tej pory nic w tym zakresie nie pokazał. Poza tym, skoro nagle okazuje się, że jest do wyciągnięcia za relatywnie niskie pieniądze, to jeżeli nie my to ktoś inny a bayern i tak i tak zarobi. Więc myślę, że lepiej by było żeby już do nas trafił i mieć tego kogoś z doświadczeniem i nie będzie się zastanawiać co zrobić z piłką grając przeciwko Fortunie.

Kristf, 15.06.2019; 09:27:

Już się nagadałem wczoraj. Nic z tym nie zrobimy. Wizerunkowo fatalnie to wygląda.

ketiuz, 15.06.2019; 09:13:

Tylko , ale tylko patrząc ze sportowego punktu widzenia transfer jak najbardziej super. Doświadczony obrońca umiejący grać w powietrzu bardzo nam się przyda. Przy nim na pewno nasi młodzi obrońcy powinni wejść na wyższy poziom. Co dla mnie jest najważniejsze to daje wzrost przy stałych fragmentach gry , a tego nam brakowało.
Ze względu na moralny aspekt ten transfer to strzał w kolano , odejście Goetze można jeszcze jakoś tłumaczyć , bo młody , naiwny itd. Odejście humelsa to była jawna zdrada.

Dargos, 15.06.2019; 08:59:

Myślę, że coś jest na rzeczy, bo Watzke to przecież rodzinny prezes i bardzo chętnie przygarnia piłkarzy, którzy coś dla klubu zrobili.

Z punktu widzenia tego co zrobił, to nie chciałbym go z powrotem.
Z punktu widzenia czysto piłkarskiego, to jako obrońca nie byłby złym rozwiązaniem. Chociaż jego forma ostatnio jest daleka od ideałów, to mieć trio takich obrońców jak Akanji, Diallo i hummels nie byłoby najgorzej.

Niemniej jednak uważam, że ważniejszą pozycją do obsadzenia jest atak. Sam Alcacer nie pociągnie tej maszyny, a Gotze czy Reus na atak się nie nadają.

Kamyk, 15.06.2019; 08:40:

Jak to nawet nie jest reprezentant Niemiec xd

Ciezko by mi bylo przezyc gdyby do nas trafil z powrotem.

kubson, 15.06.2019; 08:20:

XD?

Misiek88, 15.06.2019; 07:35:

Nie no bez jajców!

TommyGun09, 15.06.2019; 06:48:

Zgodzę się że sportowo ma to sens. Potrzebujemy doświadczonego obrońcy bo w tym sezonie nasza obrona grała tragicznie. Tylko czemu musimy znowu sięgać po zdrajcę i jeszcze przy okazji napychać portfel buyernu. Stanowcze NIE!!

majk, 15.06.2019; 05:51:

Pierwsza myśl to "Absolutnie, nie chcę go widzieć w BVB ". Po chwili zastanowienia jednak stwierdzam, że chyba takich piłkarzy jak on brakło nam w zeszłym sezonie. Hummels to marka... i co by nie mowić to pasowałby idealnie.
To czy jego rodzina pochodzi z Monachium, Frankfurtu czy Hannoveru to mnie mało obchodzi. Jesli przyjdzie i zacznie grać na swoim poziomie to będzie miał u mnie wsparcie. Jesli Stefan Reuter lub Jurgen Kohler byli szanowani w BVB po przyjściu z bayernu to mysle ze i dla Hummelsa który troche z nami juz wygrał powinno znaleźć się miejsce.

TMac1, 15.06.2019; 05:16:

Gówniana sprawa z tym jego powrotem do Dortmundu. Umierał przecież z tęsknoty za rodziną w Monachium. Mamy mu znowu krzywdę robić ?!?

Transfer pewnie już pewny, bo dobry wujo go kocha miłością bezgraniczną, a sam Hummels parę miesięcy temu wypowiadał się, że wyobraża sobie powrót do BVB. Grunt pod przeprowadzkę jest...

Speq77, 15.06.2019; 00:50:

TAK!!!

Mario BVB, 15.06.2019; 00:34:

Dawać mnie tego Hummelsa

bo warszawa...!, 15.06.2019; 00:32:

@Pawelinho,

to mała czy zasadnicza?

miko09, 15.06.2019; 00:19:

Tomasz Urban


@tom_ur
Obserwuj Obserwuj @tom_ur
Więcej
Aktualizacja. Wg Hoffmanna odstępne za Hummelsa ma wynosić ok 30 mln €, a nie kolportowane przez Bild 15-20

Skoro kwoty się zmieniają, to faktycznie jest COŚ na rzeczy....

Pawelinho, 15.06.2019; 00:17:

Kagawa to zupełnie inny przypadek niż n/w piłkarze on podobnie jak Lewandowski nigdy nie krył się z tym, że i tak odejdzie z BVB, a to jest mała zasadnicza różnica.

bo warszawa...!, 15.06.2019; 00:17:

Dawać go.

miko09, 15.06.2019; 00:16:

Sportowo - transfer na +
Dla nas kibiców - transfer ZDECYDOWANIE na - !!!
Ale patrząc wstecz - Sahin, Kagawa, Goetze, ....
Wiadomo co może być :P

bmcks, 15.06.2019; 00:14:

Przy całym niesmaku jaki budzi ten ewentualny transfer należy podkreślić jeden pozytywny aspekt. Watzke dokonał tego, o czym mówił dobre 5-6 lat temu. Sportowo nie zawsze było kolorowo, ale będąc wiernym swojej polityce doprowadził nas do momentu gdy takie powroty są możliwe. Finansowa strata do Bayernu znacząco się zmniejszyła. Kto by pomyślał, że bez większych sukcesów w ostatnich latach będzie nas stać tworzyć trzon kadry, której zarobki stoją na poziomie 8-10 mln. Redukcja zarobków Hummelsa z 12 na 10 mln jest realna. Jeszcze 2,3 lata temu byłoby to nie do pomyślenia.

Pawelinho, 15.06.2019; 00:02:

Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie, ale niestety będąc nauczonym poprzednim transferem innego zdrajcy (również tego klubu) powrót hurmcia jest równie realny. Ciekaw jestem jaki kolejny odpad następny razem trafi do BVB z bayernu? Neuer?

Quo vadis BVB??

Borix, 14.06.2019; 23:59:

Precz!