Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Przed rewanżem z Tottenhamem Hotspur

Dodał: SC, 04.03.2019; 18:51;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Przed nami rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA, w której Borussia Dortmund przed własną publicznością powalczy o odrobienia strat i awans z Tottenhamem Hotspur.

Szanse Borussii na grę w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek są raczej iluzoryczne. Zespół znajduje się wyraźnie pod formą (zwycięstwo 3:2 nad Bayerem Leverkusen okazało się chlubnym wyjątkiem w czarnej serii), a dodatkowo z Londynu wrócił z bagażem trzech straconych goli. Mimo to kapitan BVB, Marco Reus, na przedmeczowej konferencji prasowej zapewniał, że on i jego koledzy wierzą w swoje możliwości odwrócenia losów dwumeczu.

Tottenham od momentu pokonania Borussii nie wygrał żadnego z trzech ligowych spotkań, zdobywając w nich zaledwie jeden punkt. Koguty odniosły porażki kolejno 1:2 z Burnley i 0:2 z Chelsea, ale dzięki trafieniu Harry'ego Kane'a zremisowali 1:1 z Arsenalem. Drużyna dowodzona przez Mauricia Pochettina, podobnie jak BVB, jest w dołku. Przewaga trzech trafień z pierwszego starcia gwarantuje jednak Anglikom względny spokój w kwestii awansu, a w przypadku niekorzystnego dla nich obrotu spraw – solidną poduszkę powietrzną.

Czterech trafień potrzebują do awansu Czarno-Żółci, którym brak bramki na wyjeździe może wyraźnie doskwierać. Wystarczy bowiem jedno trafienie Tottenhamu, by na wyeliminowanie Kogutów Borussia miała tylko 90 minut.

Łukasz Piszczek oraz Christian Pulisic w dalszym ciągu pozostają niedostępni i nie zagrają z Tottenhamem. W zespole gości zabraknie natomiast Dele Alliego, Bena Daviesa oraz Erica Diera.

Liga Mistrzów UEFA, 1/8 finału, starcie rewanżowe
BORUSSIA DORTMUND – TOTTENHAM HOTSPUR

Wtorek, 05.03.2019, 21:00 (Signal Iduna Park)

Borussia Dortmund: Bürki – Wolf, Akanji, Zagadou, Diallo – Witsel, Delaney – Sancho, Reus, Guerreiro – Götze
Ławka rezerwowych: Hitz, Toprak, Schmelzer, Weigl, Dahoud, Philipp, Alcácer
Nie zagrają Piszczek, Pulisic
Trener: Lucien Favre

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, , Sanchezm Alderweireld, Vertonghen – Sissoko, Winks – Son, Eriksen, Lucas Moura – Kane
Ławka rezerwowych: Gazzaniga, Trippier, Skipp, Lamela, Llorente, Rose, Walker-Peters
Nie zagrają: Davies, Alli, Dier
Trener: Mauricio Pochettino

Arbiter: Danny Makkelie (Holandia)

Komentarze: 20

Komentarze użytkowników

mocnykuba99, 05.03.2019; 21:20:

Fanatyk racja moj blad. Dzieki za poprawienie :)

fanatyk88, 05.03.2019; 20:38:

mocnykuba99 w 1999r to było z Rangersami :)

TonagoFull, 05.03.2019; 19:32:

Powiem Wam, że mimo iż szanse są małe, to jednak stresuję się tym meczem i mam przeczucie, że będzie duża, duża niespodzianka. Za pół godziny zacznie się od wyjściowej 11, w której Favre się na błędach nauczy, a potem sam mecz. Czuję, że dla Totków nie będzie to łatwy mecz, co więcej, będzie to ich najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Takie mam przeczucie, mam nadzieję, że tak właśnie będzie :D

mocnykuba99, 05.03.2019; 19:09:

A ja tam wierze w awans . Do przerwy bedzie 2-0 a w 89 strzelimy na 3-0 i dogrywka i karne i dzisiaj to my karne wygramy . W 1999r byl cud w maczu z Celtikiem jak dobrze pamietam i pamietny mecz z Malaga i w doliczonym 2 gole . Dzisiejszy wieczor bedzie nasz :) HEYA BVB

Czapsky, 05.03.2019; 17:22:

W sumie większość z nas zdążyła już pogodzić się z odpadnięciem z rozgrywek, więc optymistycznie patrząc- możemy co najwyżej się miło zaskoczyć

rafalkbvb, 05.03.2019; 15:36:

Awans do dalszej rundy może jeszcze bardziej popsuć sytuacje BVB w lidze.

krystian09, 05.03.2019; 12:37:

W awans szczerze nie wierze, ale ktoś kiedyś powiedział, ze „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Niech drużyna da więc się z siebie 200% i może sie uda. Może

zam3r, 05.03.2019; 12:15:

W piłce wszystko jest możliwe. Pamiętam, że Klopp po rewanżu z Realem powiedział, że ten mecz trzeba pokazywać jako szkoleniowy dla drużyn, które wysoko przegrały swoje pierwsze mecze. Jak zagrają bez baboli z tyłu, tak jak to było z Ausburgiem to damy radę. Przejdziemy po karnych. Heja BVB

Lukasz84, 05.03.2019; 10:48:

@tommny09. To byl mecz wtedy zyciowke zagral Kirch ... jeden mecz zycia mu wyszedl.... nie liczac meczu z Malaga to w tym meczu chyba najwieksze emocje byly... Miki 3 sety mial :(

WielkiBrat, 05.03.2019; 10:26:

Szczerze ja realnie patrząc w awans nie wierzę. Wiem, że kiedyś Deportivo La Coruna u siebie ograło AC Milan 4-0 wcześniej dostając 3-0 na San Siro ale takie przypadki zdarzają się 1 na 100. Może gdyby były już te planowane nowe przepisy o bramkach to bym jeszcze wierzył a tak traktuje dzisiejszy mecz jak mecz o tzw pietruszkę.

BVBVBVBVBVB, 05.03.2019; 09:51:

Do nas nie przyjeżdża pyszny i pewny swego Real, tylko bardzo silna i solidna drużyna. Nie ma co porównywać.

Ja poproszę o pierwszy dobry mecz na wiosnę. Panie Zagadu i cała reszta.

Goczuś95, 05.03.2019; 08:52:

@tommy09
Miki miał wtedy chyba ze 2 albo 3 setki zmarnowane,awans był jak najbardziej możliwy :)

Wierzę w chłopaków,mam nadzieję że jeśli już przyjdzie nam odpaść to pod dobrej grze,jednak póki są szanse niech walczą o awans :)

tommy09, 05.03.2019; 07:23:

Przypominam sobie mecz BVB - Real Madryt , gdy pierwszy mecz przegraliśmy 3:0. Obrobiony karny Di Marii przez Romana i dwa gole Marco o ile dobrze pamiętam i stracona setka Mikiego. A przecież wtedy w składzie mieliśmy takich mocarzy jak Durm choćby. Pamiętam jak Klopp wyrzucił mikrofon za plecy jak dziennikarz się go zapytał czy już się pożegnali z Ligą Mistrzów, co za gość, a on tak natchnął tę przeciętna na papierze drużynę, że zagrali fenomenalny mecz.

Mam nadzieję, że Lucek będzie umiał zrobić to samo dziś. Trzymam mocno kciuki i się nie mogę doczekać!!!

JaKlar, 04.03.2019; 22:55:

Już wiem.

JaKlar, 04.03.2019; 22:47:

Ile razy BVB awansowała do dalejsz fazy turnieju po przegranej w pierwszym meczu?

Borix, 04.03.2019; 21:46:

Tottenham to nie jest drużyna, która schowa się na swojej połowie i będzie tam rozbijać nasze ataki. W pierwszym spotkaniu zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, a w drugiej...no cóż, indywidualne błędy jak to często bywa. Jeśli udałoby nam się wyeliminować idiotyczne straty z tyłu, to może być dobrze. Z przodu zawsze potrafimy coś skleić nawet przy brakach kadrowych.
Ja wierzę, że będzie dobrze. Nawet z szansami na awans.