Czy Borussia Dortmund wygra Bundesligę w sezonie 2019/2020?

Pewne zwycięstwo BVB w meczu z Eintrachtem!

Dodał: FilipBVB, 14.02.2020; 22:30;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Eintracht Frankfurt 4:0. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Piszczek, Jadon Sancho, Erling Haaland i Raphaël Guerreiro.

W pierwszej połowie gospodarze mieli większe posiadanie piłki, byli bliżsi objęcia prowadzenia. W 9. minucie Raphaël Guerreiro oddał groźny strzał z rzutu wolnego, jednak futbolówka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Kevina Trappa i wróciła do gry. Piłkarze Borussii dopięli swego w 33. minucie. Łukasz Piszczek świetnie znalazł się przed polem karnym Eintrachtu i oddał strzał po ziemi lewą nogą, którym pokonał bramkarza gości.

Po zmianie stron zawodnicy Luciena Favre'a kontrolowali przebieg meczu i zdobywali kolejne bramki. W 50. minucie Jadon Sancho przyjął na skrzydle górne podanie Axela Witsela, popędził na bramkę Trappa i silnym strzałem podwyższył prowadzenie BVB. Kilka minut później Achraf Hakimi wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Erlingowi Haalandowi, a ten zdołał trafić do bramki. Wynik spotkania ustalił w 74. minucie Guerreiro. Portugalczyk, który świetnym dryblingiem rozpoczął akcję na 3:0, przejął futbolówkę przed polem karnym Frankfurtu i mocnym uderzeniem przypieczętował zwycięstwo BVB. Przez całe spotkanie Eintracht nie stworzył sobie ani jednej stuprocentowej okazji na pokonanie Romana Bürkiego.

Bundesliga, 22. kolejka
BORUSSIA DORTMUND – EINTRACHT FRANKFURT 4:0 (1:0)

BVB: Bürki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimi, Witsel, Can (64. Dahoud), Guerreiro – Hazard, Haaland (79. Götze), Sancho (75. Reyna)
Rezerwa: Hitz, Schulz, Akanji, Balerdi, Morey, Schmelzer
Trener: Lucien Favre

Eintracht: Trapp – Touré, Abraham, Hinteregger, Ndicka – Ilsanker, Rode (78. Sow) – Chandler, Gacinovic (46. Dost), Kostic – Silva (82. Paciência)
Rezerwa: Rönnöw, Kamada, Hasebe, da Costa, Durm, Kohr
Trener: Adolf Hütter

Gole: 1:0 Piszczek (33., Hakimi), 2:0 Sancho (50., Witsel), 3:0 Haaland (54., Hakimi), 4:0 Guerreiro (74.)

Lexy
Jak moze obrona zagrać pewnie dla Pawehlinio, jak grał w niej Hummels? Choćbysmy caly mecz siedzieli na Polowie Frankfurtu, i tak obrona nie zagrała by dobrze, i pewnie.

artur1973, 15.02.2020; 15:38:

@Kocie
Za tydzień w Bremie po ciężkim meczu z PSG dowiemy się czy porażka w Pokalu z takimi rzemieślnikami jak Werder to był przypadek czy nie? Jeśli Favre jest dobrym trenerem to będzie wiedział, ze jedyny atut Werderu to pressing. Zatem trzeba mądrze bronić dać się wybiegać i potem od 60 minuty stłamsić ich umiejętnościami.
Ps.
Do zobaczenia. Nie mogę się doczekać wyjazdu do Gladbach

IorwethBVB, 15.02.2020; 12:47:

Nie twierdzę,że Balerdi jest slaby. Po prostu twierdze,że Favre nie ma jakiś dziwnych uprzedzeń i jeśli widziałby że Balerdi jest lepszy od innych to by grał. Można Favre zarzucać różne rzeczy ale nie tego,że nie potrafi się poznać na zawodniku.

Borix, 15.02.2020; 12:36:

W tej drużynie kryje się niesamowity potencjał. Szkoda tylko, że trudy całej drużyny często niweczy postawa linii obrony. Wczoraj obrona zagrała o dziwo doskonale, nie dała przeciwnikowi dojść do głosu, do tego świetna gra ofensywa i wysoka skuteczność. 22 bramki w pięciu ostatnich meczach ligowych - coś niesamowitego.

Lexy, 15.02.2020; 10:46:

Jak brak pewności skoro obrona pozwoliła Eintrachtowi na jeden strzał na naszą bramkę i to niecelny?

CzarnoŻółtyKot, 15.02.2020; 10:46:

Artur

No właśnie to jest największą zagadką.W meczach domowych potrafią zagrać jak natchnieni po czym przychodzi wyjazdowy i grają taki syf, że aż głowa boli. Generalnie za tydzień dowiemy się czy odpadnięcie z Polaku to wypadek przy pracy czy może coś więcej. Pozdrowienia i do zobaczenia w Mönchengladbach.

malizna, 15.02.2020; 10:12:

Co do Cana, ciesze sie, ze bez kontuzji, chodzilo mi o to wejscie zawodnika Eintrachtu z pierwszej polowy, gdzie musial zejsc, na zlblizeniu wygladalo, ze mogl skrecic kostke.

W kwestii talentu czy braku talentu Balerdiego - jezeli gosc jest slaby, to po co zaplacili za niego 15 baniek? To nie w stylu BVB zeby dac tyle za goscia, ktory nie dostal prawdziwej szansy. Jakby przyszedl za darmo albo za gora 1-2 banki to co innego, ale wydac 15 na beztalencie to nie w stylu Watzke.

Pawelinho, 15.02.2020; 09:01:

Ogólnie niezły mecz w wykonaniu BVB, gdzie pod względem ofensywnym i skuteczności wyglądało to dużo lepiej niż w poprzedniej kolejce z Leverkusen. Podobnie zresztą ma się koncentracja, której z Eintrachtem nie zabrakło. Ogólnie na wielki plus zasłużył Jadon Sancho, Raphael Guerreiro praz Erling Haalandm, który jest z poza jednym spotkaniem w BL imponuje skuteczności. No i Piszczek, który otworzył wynik meczu grając z Eintrachtem jak profesor, który na dodatek zdobył otwierającego gola swoją słabszą lewą nogą.

Defensywa w końcu na zero, ale też generalnie gra (za wyjątkiem Zagadou), nie była zbyt pewna i widać taki ogólny brak pewności w tej formacji.

Tak jak część osób już o tym pisała również należy podkreślić w końcu świetny doping na Westfalenstadion oraz oprawę z początku meczu, która wyglądała świetnie.

malizna

Bo mecze u siebie,a na wyjeździe to dwa różne światy w wykonaniu BVB.

artur1973, 15.02.2020; 07:59:

Ni i bezapelacyjnie najlepsi: kibice. Oprawa genialna, doping przekozacki. Ale to mnie kompletnie niezdziwiona bo Unity, Jubos i Desperados robią kapitalna robotę. Orly z SGE, jakieś pytania?

artur1973, 15.02.2020; 07:56:

Już pisałem na SB: zastanawiam się czy my byliśmy tacy mocni czy Eintracht tak beznadziejnie słaby...?
No ale po kolei. Skoro się krytykuje, trzeba umieć piać peany. Favre niesamowicie zaskoczył. Nie tylko wywaleniem Akanjiego, co było potrzebne od dawna, ale w ogóle ustawieniem składu bez dwóch ważnych ogniw.
Wczoraj najlepsza na boisku była bezapelacyjnie drużyna. Wola walki od pierwszych minut, ostre wjazdy w nogi, To było niesamowite. Jakby nie ci sami piłkarze.
Oczywiście kilku chłopków zasługuje na szczególna pochwale: Guerreiro. Rafał dziś był wszędzie, robił obrońców SGE jak dzieci. Technika bajeczna. Poza nim Sancho. Kto jeszcze mówi, ze zażądanie za niego od Angoli 200 mln to przesada?
Can. Pokazał cechy prawdziwego wojownika jak kiedyś Sammer. Piłka to nie miejsce dla panienek. Piszczek/ stary mistrz powrócił. Kondycyjnie świetnie, taktycznie to samo. Prawdziwy kapitan. Haaland- podoba mi się jak chłopak haruje dla drużyny, oddaje piłki. No i jest tam gdzie ma być, choć błędów się nie wystrzegł. Również bardzo dobre zawody Witsela i całego bloku defensywnego.
Brawo panowie. Byleby to nie był wyjątek od reguły

Mlodzik, 15.02.2020; 07:40:

U siebie to jecnak jesteśmy mocni.
Zobaczymy co pokazemy w meczu z PSG.
Cieszy brak Akanjiego w składzie, przyda mu sie kilka spotkań obejrzeć z ławki.

Dzisiaj najlepszy chyba Raphael, aczkolwiek wszyscy grali dobrze, a Emre Can to bardzo dobry transfer i dziwiło mnie takie nastawienje na Niego, w 2 meczach robił wiecej niz Weigl przez pół sezonu.
Bardzo dobrze asekurowal, sporo odbiorów i dużo biegał czy też walczył. Przyda się Nam bardzo na pewno.

Alex139, 15.02.2020; 07:12:

Le0n miałem podobne odczucia, oglądałem dwa poprzednie mecze Eintrachtu, i wczoraj wyglądali jakby byli zesrani ze strachu, ale co nas to obchodzi ;)

Piotrek652, 15.02.2020; 06:14:

Ciekawe gdzie teraz Brandta Dziadzia bedzie widział na boisku

MAKAVELI, 15.02.2020; 01:42:

To, było to! serce ambicja wzajemna asekuracja, po stracie.Kapitan znaczy kapitan, czapki z głów, widać jak drużyna cieszyła się z tej bramki.Słów kilka o dziadzi, brawo za odejście od sztampy i zmiany! Może się myliłem i starego psa, można nauczyć nowych sztuczek.

Q4RTRIDG3 , 15.02.2020; 01:02:

Zimowe wzmocnienia zdecydowanie na +

F1066, 15.02.2020; 00:56:

Nowka Haaland od razu niby z pelnego kopyta. Can? Jak pod Stalingradem !
Tak tylko na luzie:)

Lexy, 15.02.2020; 00:40:

Conajmniej do 2022, wtedy aktywuje się ta słynna klauzula wykupu

borsukbvb7, 15.02.2020; 00:24:

Haaland znowu strzela. Dodaje niemal w ciemno jego gol do każdego kuponiku w Totolotku. Ciekawe, ile jeszcze będzie grał u nas, bo za pewne wiele klubów ma ochotę, a co najważniejsze możliwość zapłacenia klauzuli.

Le0n, 15.02.2020; 00:23:

Eintracht przegrał ten mecz już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Takiej oprawy meczu się chyba nie spodziewali. To ich zwaliło z nóg.

IorwethBVB, 15.02.2020; 00:15:

Jeśli by okazywał lepszą jakość od piszczka czy akanjiego to wątpię by Favre na niego nie stawiał : - ) To,że jest młody nie czyni go od razu wielkim talentem. Na dodatek był ściągany do Dortmundu z musu bo w tamtym momencie brakowało nam zdrowych obrońców.

Mila, 15.02.2020; 00:05:

Po meczu Favre zapytany o Cana odpowiedział, że zawodnik trenował w minionym tygodniu tylko raz (wczoraj) i zmiana była mu potrzebna.

Lexy, 14.02.2020; 23:49:

Can kontuzja ? Dziadek na konfie powiedział że nie jest jeszcze gotowy na pełne 90 minut , zmiana nie była spowodowana kontuzją

malizna, 14.02.2020; 22:42:

Nie wiem co napisac. Tydzien temu dramat, dzisiaj niebo... Zeby nie bylo to nise zasluga dziadzi, po prostu mamy taka jakosc, ze SGE nie ma podjazu. Super mecz Piszcza, Zagadou, Cana (oby uraz nie byl powazny,), Jadon gral swoje i Erling tez. Akanji out i stabilizacja z tylu wrocila, aczkolwiek przy 4-0 zamiast Reyny dal bym zafrac Balerdiemu. Dlaczego dziadzia daje szanse talentom w ofensywie a w obronie nie? Mam wrazenie, ze Balerdi moglby byc naszym kolejnym odkryciem... Czekam z nadzieja na PSG. NUR DER BVB, egal was egal wann , DORTMUND!