Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

1. FC Nürnberg - Borussia Dortmund
Bundesliga
poniedziałek, 18.02.2019; 20:30

Poprzedni mecz

Tottenham Hotspur 3:0 Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
środa, 13.02.2019; 21:00

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Borussia Dortmund
  • 21
  • +31
  • 50
  • 2
  • Bayern Monachium
  • 22
  • +24
  • 48
  • 3
  • Borussia M'gladbach
  • 22
  • +20
  • 43
  • 4
  • RB Lipsk
  • 22
  • +22
  • 41
  • 5
  • Bayer Leverkusen
  • 22
  • +7
  • 36
  • 6
  • VfL Wolfsburg
  • 22
  • +5
  • 35
  • 7
  • Eintracht Frankfurt
  • 22
  • +13
  • 34
  • 8
  • TSG Hoffenheim
  • 22
  • +12
  • 33
  • 9
  • Hertha Berlin
  • 22
  • +3
  • 32
  • 10
  • Werder Brema
  • 22
  • +4
  • 31
  • 11
  • FSV Mainz
  • 22
  • -13
  • 27
  • 12
  • Fortuna Düsseldorf
  • 22
  • -16
  • 25
  • 13
  • SC Freiburg
  • 22
  • -8
  • 24
  • 14
  • Schalke 04
  • 22
  • -7
  • 23
  • 15
  • FC Augsburg
  • 22
  • -9
  • 18
  • 16
  • VfB Stuttgart
  • 22
  • -32
  • 15
  • 17
  • Hannover 96
  • 22
  • -27
  • 14
  • 18
  • 1. FC Nürnberg
  • 21
  • -29
  • 12

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów26
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów23
    Gole / Asysty3 / 7
    Żółte kartki / Czerwone4 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów25
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone6 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów29
    Gole / Asysty8 / 11
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty13 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty3 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów27
    Gole / Asysty17 / 8
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty6 / 5
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty2 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów22
    Gole / Asysty4 / 3
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów4
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów23
    Gole / Asysty1 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów30
    Gole / Asysty5 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów19
    Gole / Asysty3 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów27
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Roman Bürki

Piłkarz meczu z Tottenhamem

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak75%
Nie25%
Łącznie głosów: 183

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



London calling! Borussia leci do Anglii w okrojonym składzie

Dodał: JK, 12.02.2019; 12:44;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund poleciała do Londynu – gdzie w środowy wieczór zmierzy się z Tottenhamem – z optymizmem, ale i z licznymi problemami kadrowymi. Czterech kluczowych graczy musiało zostać w Dortmundzie.

Marco Reus (naderwany mięsień), Julian Weigl (infekcja), Paco Alcácer (problem z barkiem) i Łukasz Piszczek (problem ze stopą) nie polecieli do Londynu.

To zawodnicy, których będzie mocno brakować – skomentował Michael Zorc.

Jak podaje Ruhr Nachrichten, przed wylotem na lotnisku panowało spore zamieszanie: o paszportach zapomnieli bowiem Jadon Sancho i Abdou Diallo. Obaj musieli wrócić po dokumenty do domu. Diallo pojawił się z powrotem około 11:40, Sancho dopiero o 12:13. Z prawie 20-minutowym opóźnieniem drużyna Borussii udała się do Londynu.

Z powodu urazów w czarno-żółtych barwach może zadebiutować Leonardo Balerdi. Alternatywą w obronie jest także Dan-Axel Zagadou.



Źródło: www.bvb.de, www.ruhrnachrichten.de / Foto: www.ruhrnachrichten.de

London calling! Borussia leci do Anglii w okrojonym składzie

Dodał: JK, 12.02.2019; 12:44;
Komentarze: 27


Komentarze użytkowników

Lexy, 13.02.2019; 22:58:

No i wyjaśnione, nie ma szans na awans, rewanż trzeba odpuścić i wszystkie siły rzucić na ligę o ile będzie jeszcze o co walczyć. Boczki obrońcy potrzebni od zaraz bo z samym Łukaszem daleko nie zajedziemy.

Lukasz84, 13.02.2019; 22:24:

Lol maczuga!!!

Odpuść, odejdź, nie komentuj. I jest Dahoud!!!

Dejvix85, 13.02.2019; 18:56:

A ja napiszę inaczej. Może naiwnie ale jako wierzący kibic. Dla mnie ważniejsza jest Liga Mistrzów niż bundesliga. Bo kto się bardziej liczy na świecie. Zdobywca Champions League czy Bundesligi. I wierzę że ta drużyna zdobędzie Ligę Mistrzów. Jak nie w tym sezonie to w innym. W 97 roku też nie byliśmy faworytem. Przed finałem każdy mówił że Juventus wygra. Del Piero to Del Piero tamto. Sorki ze powracam do zamierzchłych czasów ale jak wierzyć i kibicować to na całego.

Lexy, 13.02.2019; 09:42:

@Mila
Graliśmy do 75 minuty, to co się wydarzyło potem nie warte jest komentarza, wszyscy widzieli. Owszem, indywidualne błędy zaważyły, to samo może zdarzyć się dzisiaj, nie jest to żadne usprawiedliwienie

@Mati
jak wiele tych komentarzy żeby odpuścić. Od dwóch użytkowników? Bez przesady. Przed meczem nikt nie chce odpuścić, co innego jak dostaniemy mocne bęcki (oczywiście mam nadzieję że tego unikniemy), wtedy myślę że rewanż trzeba odpuścić na rzecz ligi niż wypruwać sobie żyły. Dzisiaj remis brałbym w ciemno.

@lorweth
Dobre pytanie. Do niedawna uważałem że jesteśmy faworytami, obecnie w obliczu kontuzji i słabej formy bardziej si ę to wyrównało. Indywidualnie mamy porównywalny skład. Tottenham w lidze mistrzów nie zachwyca, awansowali rzutem na taśmę, raczej nie będą sobie wypruwać żył by awansować.

Lukasz84, 13.02.2019; 01:51:

W tamtym sezonie wchodzil pare razy i jakis to wygladalo potrafi fajnie podac i ma fajny ciag na bramke .... z Phillip i Pulisic to gramy w 9 ... a za saba by mial Delaney i Witsel to niebal bym sie o defensywe...

Oddanie Kagawy to byl duzy blad...liczenie ze Marco zagra caly sezon na 10.. kombinowanie niczym z fify. jest wlasnie wciskanie slabego Phillip.. najpierw robienie z niego 9 .. a teraz na sile na 10 go wciskaja...
Obym sie mylil...

Maczuga.... to wes nieplacz jak Phillip kolejny mecz bedzie gral jak potluczony... bo to jest nudne. Co mecz lament jak to Philip i Pulisic so ciency... a jak ktos kombinuje zeby to zmienic to jakies po***... komentarze...

lukas13, 12.02.2019; 23:32:

@Lukasz84
Philipp ostatnio nie pokazuje się ze zbyt dobrej strony. Można kombinować ze składem, ale nie na taki mecz (równie dobrze moglibyśmy Rafę dać na środek, na skrzydłach Sancho i Larsen/Pulisic i w ataku Gotze - ale to już kombinowanie na poziomie FIFY czy FM). A może Maxowi jakiś strzał z dystansu wyjdzie. Trzeba zaufać Favre, że z tego co ma, coś poskłada, żeby chociaż wywieźć remis z Londynu. Chociaż oczywiście liczę na zwycięstwo. Heja BVB!

Maczuga, 12.02.2019; 23:24:

Odpuść, odejdź, nie komentuj.

Lukasz84, 12.02.2019; 20:36:

Ja bym chcial zobaczyc Dahoud na 10

Witsel Delaney
Sanchi,Dahoud,Rafal
Gotze

Napewno dlaby wiecej druzynie niz Phillip bez formy...

mati2306, 12.02.2019; 20:34:

Nie rozumie tutaj wielu komentarzy że mamy odpuścić że nie mamy szans wy tak wszyscy serio to mówicie??
W sobotę zabrakło koncentracji za co drużyna zapłaciła strata 2pkt ale ludzie na tym świat się nie kończy oni nie zapomnieli jak się gra w piłkę i pokazali to nie raz nie dwa w tym sezonie
ja jestem zdania że jutro po ciężkim meczu bo spurs to dobra drużyna ale jednak zdecydowanie w naszym zasięgu wywieziemy z Londynu komplet pkt 1:2 BVB
Więcej wiary Kochani w nasza drużynę

HEJA BVB!!

Mitre, 12.02.2019; 19:33:

Anglicy nie mają dowodów osobistych, więc aby przekroczyć jakąkolwiek granicę potrzebny jest im paszport. Do tego Wielka Brytania nie należy to strefy Schengen.

Le0n, 12.02.2019; 19:07:

Przepraszam ale po co obywatelom UE paszport lecąc do Londynium? Tym bardziej jednemu, który jest obywatelem brytyjskim. Tym bardziej podczas wyjazdu zorganizowanej grupy sportowców.

IorwethBVB, 12.02.2019; 16:52:

Lexy na jakiej podstawie sądzisz że jesteśmy faworytami skoro Totki radzą sobie w silniejszej lidze podobnie do nas ?

Dargos, 12.02.2019; 16:39:

Pokusiłbym się o typowanie wyniku tego meczu (dwumeczu ?) ale zostałbym brutalnie zhejtowany.

Dlatego powodzenia BVB.

lukas13, 12.02.2019; 16:01:

Ludzie kochani, jak ja tu niektórych czytam... Mecz się jeszcze nie zaczął. Zostawmy już ten felerny mecz z Hoffe za sobą. Jeśli chłopcy zagrają w Londynie tak jak w pierwszej połowie z Hoffenheim i zachowają pełne skupienie przez cały mecz, to nie widzę czemu mielibyśmy nie wygrać. Na pewno będzie ciężko. Kibicujemy!

Mila, 12.02.2019; 16:00:

@Lexy
A to my w meczu przeciwko Hoffenheim graliśmy tylko od 75. minuty? 3 bramki rywal sobie sam strzelił? Dlaczego podważasz ambicje drużyny nie wspominając o indywidualnych błędach Hakimiego, Dialla i Bürkiego? Diallo sprokurował swoim farfoclem gola, bo brak mu ambicji? Taka wybiórcza interpretacja jest niesłychanie wygodna i równie krzywdząca.

auman, 12.02.2019; 15:49:

Po co w ogóle gramy w LM jak chcecie odpuszczać mecze?
@qzase95, Niektórzy mają ambicje, ale dla Ciebie to chyba obce słowo :)

robertooo123, 12.02.2019; 15:34:

Tak juz przegralismy lige mistrzow bo 3 kontuzje sa xdd co za brednie tutaj mozna przeczytac
co z tego ze totki bez 3 geiazd bez ktorych sa 50% slabsi jak nie wiecej ale lepiej napisac brednie zeby odpuscic mecz itp

malizna, 12.02.2019; 15:21:

Bede naprawde srodze zzaskoczony jezeli uda nam sie doczlapac do masjtra z takim podejsciem jak w sobote. No chyba ze Bayern tez bedzie wtapial solidarnie z nami.

Lexy, 12.02.2019; 15:14:

druzyna swoje ambicje pokazała w weekend prowadząc do 75. minuty 3 zero i tracąc 3 bramki w 12. minut, o tej ambicji mówisz? Tak się mistrzostwa nie zdobywa

Matiassowsky, 12.02.2019; 15:13:

Napoli w zeszłym sezonie też opuściło sobie wszystkie puchary żeby skupić się na walce o mistrzostwo i jak na tym wyszło? Liga Mistrzów to Liga Mistrzów i nie ma czegoś takiego jak odpuszczanie jej.

aguero82, 12.02.2019; 14:55:

Odpuścić Puchar Niemiec, odpuścić Ligę Mistrzów. Najlepiej skupić się na tym żeby nie spaść poniżej czwartego miejsca w Bundeslidze. Mam nadzieję że drużyna jest bardziej ambitna niż jej kibice.

Artek09, 12.02.2019; 14:38:

Nic nie zrobimy trzeba grac tym co jest.Szczerze to nie licze na 3 punkty,jak trafimy gola bedzie juz superancko twierdzac ze bedziemy ustawieni defensywnie.Totki tez rewelki nie graja ale patrząc na nasz sklad i kontuzje to typuje 2:0 w plecy. Rewanż jak wroca wszyscy do zdrowia moze byc do odrobienia.

Lexy, 12.02.2019; 14:18:

Na rewanż wróci Marek, Łukasz, Paco i pewnie też Akanji więc dalej uważam że jesteśmy faworytem choć zgadzam się że liga ważniejsza i w przypadku jakiejś klęski jutro należy rewanż odpuścić (co pewnie i tak nie będzie miał miejsca, my odpuszczamy tylko wygrane mecze jak ten z Hoffe)

qzase95, 12.02.2019; 14:15:

a na rewanż wróci Dele Alli i Kane i można zapomnieć o LM. Także lepiej odpusić sobie jutrzejszy mecz i poświecić wszystkie siły na BL. I nie mówie tego z ironią, a z myślą o dobrze drużyny i realnych celach, które możemy osiągnąć :)

lukas13, 12.02.2019; 14:15:

Ciężkie spotkanie się szykuje. Ważne będzie opanowanie środka pola (na szczęście tutaj kontuzji nie ma). Sancho też wszedł na dobre obroty i miejmy nadzieję, że poszaleje w Londynie (zwłaszcza, że Totki mają problemy na swojej lewej stronie z obrońcami)

Lexy, 12.02.2019; 14:04:

Remis to będzie super rezultat i z takiego będę bardzo zadowolony:
Burki - Abdul, Zagadou, Toprak, Schmelzer - Delaney, Witsel - Sancho, Phillip, Guerreiro - Gotze

Luna, 12.02.2019; 13:38:

No i wszystko... Nie liczę na dobry rezultat przed rewanzem.