Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Kolejny remis Borussii – tym razem z Hoffenheim

Dodał: Rumcajs, 09.02.2019; 17:40;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund ma za sobą passę słabszych wyników. Po remisie z Eintrachtem Frankfurt i odpadnięciu z Pucharu Niemiec po starciu z Werderem Brema, piłkarze z Westfalii mają za sobą kolejny mecz bez zwycięstwa.

W spotkaniu 21. kolejki Bundesligi, podopieczni Luciena Favre zremisowali na Westfalenstadion z TSG Hooffenheim 3:3, mimo że prowadzili przewagą trzech bramek.

BORUSSIA DORTMUND – TSG HOFFENHEIM 3:3 (2:0)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Weigl, Diallo, Hakimi – Witsel, Dahoud – Sancho, Philipp (71. Alcácar), Guerreiro (90.+2 Wolf) – Götze (83. Toprak)
TSG Hoffenheim: Baumann – Bicakcic, Posch, Hübner – Kaderabek, Grillitsch, Schulz – Bittencourt (70. Nelson), Demirbay (46. Geiger) – Joelinton, Kramaric (46. Belfodil)
Rezerwa: Hitz, Pulisic, Schmelzer, Bruun Larsen – Stolz, Amiri, Brenet, Szalai
Gole: 1:0 Sancho (32., Piszczek), 2:0 Götze (43., Dahoud), 3:0 Guerreiro (66., Götze), 3:1 Belfodil (75., Kaderabek), 3:2 Kaderabek (83., Schulz), 3:3 Belfodil (87.)
Sędzia: Fritz (Korb), Żółte kartki: Grillitsch, Demirbay, Geiger
Widzów: 81.365

Komentarze: 28

Komentarze użytkowników

Pawelinho, 10.02.2019; 15:27:

aguero82,

Dokładnie druga połowa obnażyła Borussię Dortmund, ale tego typu symptomy dało się zauważyć w dogrywce z Werderem Brema, gdzie gole podały w podobnych okolicznościach.

*że nonszalancja oraz brak koncentracji skutkuje tego typu zdarzeniami jak tymi z drugiej połowy tego meczu.

grzegorzBVB, 10.02.2019; 10:56:

Hakimi po raz kolejny odpuszcza walkę o górną piłkę, to samo było w meczu z Werderem w pucharze.

aguero82, 10.02.2019; 08:29:

Cała drużyna przestała grać w drugiej połowie. Bramką dla gości smierdzialo od 46 minuty ale Burki bronił fenomenalnie. Co prawda strzał przy bramce na 3:1 powinien był złapać ale ja bym akurat do naszego bramkarza miał najmniej pretensji. Diallo co mecz daje ciała a i tak gra po 90 minut mimo że Toprak i Zagadou już zdrowi.

Xercon, 10.02.2019; 00:34:

Inne osiągnięcia Hakimiego z tego meczu też nie powalają :D No ale po co nim rotować :) Młody chłopak i do tego nie nasz to można zajechać :D

Mila, 10.02.2019; 00:20:

@Mati1909
Obejrzyj skrót. Gole po błędach tych, których wymienił Papik145.

Papik145, 10.02.2019; 00:03:

Ogólnie cała drużyna zawiodła w tych sytuacjach,ale jakbym miał kogoś wyróżnić to Diallo i Burkiego przy pierwszej bramce i Hakimiego przy dwóch następnych.

Mati1909, 09.02.2019; 23:48:

może mi ktoś powiedzieć po czyich konkretnie błędach straciliśmy bramki? nie chcę ogl skrótu bo żal patrzeć

aguero82, 09.02.2019; 21:02:

Dobra, emocje trochę opadły i trzeba zadać sobie pytanie : jak mogliśmy zremisowac wygrany mecz? Pierwsza połowa świetna w naszym wykonaniu. Na drugą połowę wyszła jakby zupełnie inna drużyna. Dla mnie to wyglądało jakby byli myślami już na środowym meczu LM, bo na pewno nie można tego tłumaczyć brakiem sił po meczu pucharowym z Brema. Hertha i Bayern bez problemu wygrali swoje mecze mimo krotszego odpoczynku.

Pawelinho, 09.02.2019; 20:47:

Niestety ten obnażył po raz kolejny jak wiele, pomimo liderowania, Borussii Dortmund brakuje do klasowej drużyny, a już na pewno pokazał, że nonszalancja oraz brak koncentracji do samego końca.

Pierwsza połowa poza pierwszymi minutami, gdzie goście dochodzili do sytuacji po stałych fragmentach obudził BVB i po bramce Sancho lider objął prowadzenie potem przyszła bramka na 2:0. Niestety dla Borussii przyszła przerwa...

po której mogliśmy zobaczyć zupełnie inaczej grających wieśniaków tzn bardziej agresywnie (to czego im brakowało do przerwy), a także konsekwencje czego potwierdzeniem był gol niby nieistotny na 3:1, ale jakże istotny mentalnie, który sprawił, że Hoffenheim uwierzyło w korzystny wynik, a BVB tak jakby od 75 minuty przestała grać co de facto nie przyniosło chluby tylko wstyd, kompromitację oraz jedno wielkie frajerstwo bo jak drużyna, która jest liderem BL oraz kilku punktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem sportowym traci w taki sposób gole?

To się w głowie nie mieści. To nie jest przypadek już takie sytuacje można było zaobserwować w meczu Pokalowym z Bremą, gdzie również kiedy Dortmund prowadzi to i sfrajerzył przyszły karne i pa pa krajowy pucharze.

Jest to tym bardziej niepokojące ze względu na to iż za chwilę czyli w środę 13 lutego BVB będzie grać niezwykle ważny mecz z Totkami w CL, a potem dalsza rywalizacja o nieroztrwonienie przewagi nad bawarczykami co będzie piekielnie trudnym zadaniem zwłaszcza w momencie kiedy w grze drużyny góruje pewnego rodzaju nonszalancja czy brak koncentracji.

W tej rundzie obecnego sezonu był już był taki mecz bodajże z Augsburgiem podobna wymiana ciosów co prawda tamto starcie jak ironię również odbyło się na boisku BVB. Jeżeli Borussia chce zdobyć mistrzostwo to nie może w tak głupi sposób tracić jakże cennych punktów bo to właśnie takimi meczami zdobywa się tytuły.

Uznałem, że nie będę oceniał piłkarzy, ale drużynę zbiorą całość zasłużyła na krytykę za to, że nie utrzymali prowadzenia 3:0 (sic!) i dali sobie wbić trzy gole w pełni zasłużyli na podział punktów, który należy traktować jako porażkę i tak ja traktuje ten remis.

Armandzio, 09.02.2019; 20:46:

Ja tego tez nie ogarniam,dalismy dzisiaj d***,ale ludzie ,po rundzie jesiennej mamy chyba 6 pkt przewagi nad drugim miejscem,to o czym mamy myśleć? Ze za***iście zdobyć 2 miejsce? No ludzie,ja po dzisiejszym meczu jestem zawiedziony,bo wyglądało to tak jakby któryś z naszych powiedzial: dobra chłopaki, prowadzimy 3:0 to teraz wygramy spokojnie i możemy grać nie na pół gwizdka tylko na 1/4 gwizdka,a pamiętajmy że w środę gramy z Totkami,a mistrzostwo jak wygramy to wygramy,a jak nie to będzie co będzie. A ja calym sercem ciągle z tą drużyną i cala wiara w mistrzostwo ciągle jest i pozostanie.Heja

robertooo123, 09.02.2019; 19:30:

Lexy

Mądrego?
Haha dobre
No chyba że pisanie że już przegraliśmy mistrzostwo mimo przewagi 5 punktów i że mamy bezpieczne 2 miejsce jest ok.
No spoko.

Kristf, 09.02.2019; 19:21:

A ja nigdy nie zrozumiem takich twierdzeń, a gdyby wtedy to ten blblbla. Tak samo gdyby nie dzisiaj gol w końcówce to mielibyśmy 3 pkt, gdyby nie nonszalancja z Hertą byśmy mieli 3 pkt wtedy, to daje nam 6 pkt i co? Wyszło by, że dalej mamy w najgorszym wypadku 5 pkt nad Bayernem,

Lexy, 09.02.2019; 18:31:

Bigmac, dawno nie przeczytałem tu tak mądrego i logicznego komentarza, zgadzam się w 100% pozdro!

sciera85, 09.02.2019; 18:30:

Powiem tak, dziś wieczorem kibicuję schalke...

Bramki piękne po obu stronach, ale jeden punkt to katastrofa...

BVB forever!!!!

Hajzenberg, 09.02.2019; 18:30:

Chcąc wygrywać trofea nie można w dwóch meczach stracić 6 goli. Nie można przegrać i zremisować(a tak naprawdę trzeba to traktować jako porażkę) wygranych meczów u siebie. Trzeba to sobie jasno powiedzieć, że ostatnie dwa mecze były w naszym wykonaniu frajerskie. To jest sport, do historii przechodzą zwycięzcy a nie drużyny, które zagrają dobre pół sezonu. Trzymam kciuki, za nich żeby się ogarnęli i dopięli swego. Z drużyną jestem i będę zawsze obojętnie czy przegrają czy nie, ale po takich występach nie będę ich klepał po plecach. Czekam na dobrą reakcje z Tottenhamem.

bigmac34, 09.02.2019; 18:30:

@krystian09

Nie napisałem ani słowa, że tak miałoby być. Podzielam Twoje zdanie. Heja.

krystian09, 09.02.2019; 18:18:

@bigmac
Mimo wszystko nie możemy przestawać wierzyć w tą drużynę. Z***ali, ale prawdziwy kibic wierzy i kibicuje niezależnie od okoliczności, stylu czy miejsca w tabeli. Dopóki szansa na mistrzostwo jest, trzeba o to mistrzostwo walczyć
Heja BVB !

Papik145, 09.02.2019; 18:13:

@bigmac Dopóki jest wiara i matematyczne szanse nikt nie będzie chciał słyszeć o 2 miejscu.Zgadzam się z tobą że powtórzenie jesiennej rundy jest niemożliwe,ale jest możliwe dowiezienie tego miejsca do końca.Wszystko w rękach BVB jak i samego Bayernu.

bigmac34, 09.02.2019; 18:07:

@Papik145 niektórzy kibice może liczą, pewnie większość, ale ta wiara oparta była na fundamentach bardzo wątłych. Nasza przewaga nad Bayernem wzięła się z tego, że zagraliśmy praktycznie całą rundę bez kontuzji kluczowych piłkarzy (w tym Reusa który zagrał wszystko od dechy do dechy - cud).

Sporo meczów kończyło się naszym ogromnym szczęściem - z Sinsheim powinniśmy wyjechać z bagażem 3-4 goli, a udało się przez splot szczęśliwych okoliczności wywieźć cenny remis 1-1. Do tego Augsburg i Paco na 4-3 w 97'. Bayern borykał się z kontuzjami w wąskiej kadrze i dwukrotnie przesrał w mecze z outsiderami u siebie w niewytłumaczalny sposób (Freiburg i Fortuna odrabiające straty w doliczonym czasie gry).

To wszystko wystarczyło na 6 punktów. Te wszystkie okoliczności musiałyby się może nie tyle powtórzyć, ale żeby liczyć na mistrzostwo, przynajmniej ich trend musiałby pozostać na tym poziomie. Patrząc chłodnym okiem to jest marzenie ściętej głowy. Cieszmy się, że po letniej rewolucji drużyna, jej gra i charakter poszły do przodu, a chłopaki zajmą swoje zasłużone drugie miejsce w szeregu raczej bez mniejszych kłopotów.

mocnykuba99, 09.02.2019; 18:02:

WSTYD WSTYD WSTYD

JAK FRAJERZY

Kolejny mecz co Paco wchodzi i jest straszna lipa . Od momentu jak bylo info ze juz kupilismy go przestal strzelac bramki. Wiec chyba cos nie tak

krystian09, 09.02.2019; 18:00:

To powinny być 3 punkty i pewne zwycięstwo. Prowadziliśmy 3:0. Po prostu to spieprzylismy po całości i tyle. Całkowicie rozumiem frustracje niektórych. Jeśli chce się walczyć o mistrza, trzeba takie mecze wygrywać

Rafi82, 09.02.2019; 17:58:

Jak tu dzisiaj spać po takim czymś

Marcin93BVB, 09.02.2019; 17:57:

Aż się wierzyć nie chce... Mogli jeszcze bardziej się cofnąc, no bo przecież prowadzimy 3:0 więc dlaczego rywal miałby jeszcze chcieć atakować?! Wpuszczenie Topraka w 82 minucie też zabawne... I oni mówią że chcą wygrać każdy mecz...
Za tydzień pewnie kolejna strata punktów bo gramy z Norymbergą więc nasze "gwiazdy" wyjdą z nastawieniem jak na trening.

darkann, 09.02.2019; 17:55:

Zawód niesamowity..!!!..pociesza mnie tylko fakt ze w poniedziałek w biurze nikt nie otworzy ryja :))...zarówno kibice BMG i scheissse będą cichutko !! ..

Papik145, 09.02.2019; 17:54:

@Bigmac Fajnie że szukasz pozytywnych stron tego remisu,ale większość na tym forum nie liczy na miejsce w 4 topce tylko mistrzostwo.Taka jak w ostatnim tygodniu gra tego nie osiągniemy i oto mają pretensję kibice BVB.

jakuubson, 09.02.2019; 17:51:

Dawno nie byłem tak wkurzony, chciałbym myśleć pozytywnie ale szanse na mistrzostwo z taką grą- zerowe. Prowadzić 3:0 do 75 minuty i zmarnować kilka setek by zremisowac 3:3. Chyba tylko my tak potrafimy.

bigmac34, 09.02.2019; 17:49:

Panowie kompletnie nie rozumiem Waszego pesymizmu, zarówno tutaj jak i na sb. Celem Borussii Dortmund na ten sezon jest kwalifikacja do rozgrywek LM 2019/2020. Ta kolejka przebiegła dla nas bardzo po myśli, bo Gladbach przegrało, Lipsk nie wygrał z Frankfurtem, więc nic nie straciliśmy a nawet trochę zyskaliśmy. Pewne, spokojne top 4 jest w naszym zasięgu, więc wszystko gra.

Mario BVB, 09.02.2019; 17:45:

Okazuje się że można zagrać jeszcze bardziej frajersko niż z Werderem, albo ogarną się po tym meczu, albo adios mistrzostwo