Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Borussia Dortmund - Schalke 04
Bundesliga
sobota, 27.04.2019; 15:30

Poprzedni mecz

SC Freiburg 0:4 Borussia Dortmund
Bundesliga
niedziela, 21.04.2019; 15:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 30
  • +50
  • 70
  • 2
  • Borussia Dortmund
  • 30
  • +36
  • 69
  • 3
  • RB Lipsk
  • 30
  • +34
  • 61
  • 4
  • Borussia M'gladbach
  • 30
  • +12
  • 51
  • 5
  • TSG Hoffenheim
  • 30
  • +24
  • 50
  • 6
  • Eintracht Frankfurt
  • 29
  • +20
  • 50
  • 7
  • Bayer Leverkusen
  • 30
  • +5
  • 48
  • 8
  • Werder Brema
  • 30
  • +10
  • 46
  • 9
  • VfL Wolfsburg
  • 30
  • +3
  • 46
  • 10
  • Fortuna Düsseldorf
  • 30
  • -19
  • 37
  • 11
  • Hertha Berlin
  • 30
  • -7
  • 36
  • 12
  • FSV Mainz
  • 30
  • -14
  • 36
  • 13
  • SC Freiburg
  • 30
  • -15
  • 32
  • 14
  • FC Augsburg
  • 30
  • -9
  • 31
  • 15
  • Schalke 04
  • 30
  • -20
  • 27
  • 16
  • VfB Stuttgart
  • 29
  • -37
  • 21
  • 17
  • 1. FC Nürnberg
  • 30
  • -32
  • 18
  • 18
  • Hannover 96
  • 30
  • -41
  • 15

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów36
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów28
    Gole / Asysty3 / 7
    Żółte kartki / Czerwone5 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów34
    Gole / Asysty2 / 3
    Żółte kartki / Czerwone7 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów39
    Gole / Asysty12 / 15
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów28
    Gole / Asysty18 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów30
    Gole / Asysty5 / 7
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów34
    Gole / Asysty20 / 10
    Żółte kartki / Czerwone4 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów28
    Gole / Asysty6 / 6
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów27
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty2 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów26
    Gole / Asysty5 / 4
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów4
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów24
    Gole / Asysty1 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów39
    Gole / Asysty5 / 1
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów27
    Gole / Asysty3 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów37
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z Freiburgiem

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak76%
Nie24%
Łącznie głosów: 197

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Favre: Liczy się tylko wynik

Dodał: SC, 13.04.2019; 22:00;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund pokonała FSV Mainz 2:1, niemniej jednak nie było to zwycięstwo w pięknym stylu. Mimo rozpaczliwej momentami obrony w końcówce, Lucien Favre zwraca uwagę, że jego zespół zdobył trzy punkty.

– Wygraliśmy, liczy się tylko wynik. Ważne, że udało nam się to po 0:5. Zespół pokazał reakcję – pierwsza połowa była bardzo dobra. Graliśmy na dobrej prędkości. Mogliśmy zdobyć jedną lub dwie bramki więcej, ale nie udało nam się tego zrobić, chociaż brakowało nam niewiele.

– Wiedzieliśmy, że Mainz przejdzie na 4-4-2, ale wciąż broniliśmy słabo. Wolf i Diallo zbyt często znajdowali się w sytuacji dwóch na jednego. W końcowym rozrachunku musimy przyznać, że mogło skończyć się 2:2.

– Nasze mecze zawsze są wyrównane. W nadchodzących miesiącach będzie podobnie. Mainz było wyraźnie lepsze po przerwie, ale utrzymaliśmy trzy punkty. Czy było to trudne? Oczywiście! Zawiedliśmy w próbie zdominowania meczu w drugiej połowie. Po bramce dla Mainz było tylko ciężej.

 



Źródło: www.bvb.de / www.twitter.com / Foto: www.bvb.de

Favre: Liczy się tylko wynik

Dodał: SC, 13.04.2019; 22:00;
Komentarze: 21


Komentarze użytkowników

stopter, 15.04.2019; 15:35:

Pierdolenie o szopenie. Jest tu i teraz, jedziemy dalej, walczymy o mistrzostwo. Przypominam ze jest 15 kwietnia, za nami 29 kolejka=mamy 66 punktów. Jak ktos chce zwalniać trenera to zalecam baranka o ścianie. I nawet jak się nie uda to chłop zasłużył, żeby poprowadzić BVB w przyszłym sezonie i mieć coś do powiedzenia podczas zbliżającego się okienka...napiusałbym, że się wam w dupie poprzewracało, ale nie napiszę jednak. Po cóż ryzykować osta?

Pyra420, 14.04.2019; 20:40:

Jesteśmy na takim miejscu bo nam sie udaje i reszta klubów tez gubi punkty .. pisze tam ktos ze niema co porównywać tamtego sezonu do tego ? A niby dlaczego..?
Za Bosz tragedia ...przyszedł Stoger jako tako punkty byly ale styl tragiczny..
Teraz jest to samo... cala druga runda styl tragiczny ... w innych klubach Favre sie wypala w drugim sezonie ...
U nas widocznie zaliczył progres i juz to nastąpiło w drugiej rundzie ... tak jak to Urban wczoraj mowil BVB niema pomyslu na gre cala taktyka to parę podań do boku i wrzutka...

ketiuz, 14.04.2019; 16:47:

Miało być dziwi się a nie dzieci sorry

ketiuz, 14.04.2019; 16:46:

Porozmawiajcie z kibicami Gladbach albo Herthy. Mój kuzyn fan Gladbach dzieci się, że chcemy przedłużyć z nim kontrakt. Sam mi mówił, że to jest trener jednej rundy albo jednego sezonu. Ja od początku byłem na nie jeżeli chodzi o niego.

RickenZMazowsza, 14.04.2019; 15:50:

A ja mam takie pytanie: jaki sens ma porównywanie do poprzedniego sezonu? Do sezonu, który był w wykonaniu BVB jedną wielką patologią, zwyrodnieniem podsumowanym felietonem Szymona „Sezon się skończył… I dobrze”? To nie może być dla nas jakikolwiek punkt odniesienia!

Osobiście nie jestem za tym, żeby tak od razu pozbywać się Favre’a (chociaż gdyby jego miejsce miał zająć ktoś z BVB w sercu, to uważam, że można by się było nad takim krokiem pozastanawiać), tym niemniej wiele można Szwajcarowi zarzucić i doszukać się solidnych podstaw do krytykowania jego pracy. A jej efekty są znacznie słabsze niż można się było spodziewać po rundzie jesiennej, w której fantastycznie funkcjonowało niemal wszystko.

Ktoś może na to odpowiedzieć, że przed sezonem takie rezultaty bralibyśmy w ciemno. Jest to argument prawie tak samo bzdurny jak odnoszenie się do poprzedniego sezonu z Peterami Dyzmami na ławce trenerskiej. To tak jakby ćwicząc wyciskanie sztangi przyjąć za cel dojście do 120 kg, ale nie oszacować poprawnie swoich możliwości i w tym samym czasie bez większego problemu dźwigać choćby 160 kg. Czy ktoś o normalnym, ambitnym podejściu do sportu, czy też do życia w ogóle zadowalałby się tymi marnymi 120 kg i nie dołożył dodatkowych talerzy? No właśnie. Dlaczego więc zadowalać się tym, co BVB osiągnęła obecnie, podczas gdy odrobina więcej woli walki, zaangażowania i koncentracji i moglibyśmy cieszyć się nie tym, że nadal jesteśmy w grze, tylko dużą przewagą punktową, a może nawet zapewnionym tytułem?

qzase95, 14.04.2019; 15:00:

pozycja w BVB to nie zasługa Favre, tylko genialna dyspozycja Witsela, Sancho i Reusa. Gdyby nie ta trojka a w szczegolnosci brak Witsela to nawet Lipsk by nas wyprzedal. Nie ma co sie oszukiwac...

Kristf, 14.04.2019; 14:59:

Muszę zrobić wirowanie oczu.

tsaw, 14.04.2019; 11:38:

Panie trenerze,co z tego ze mamy 3 pkty?
Chodzi o to ze zespol ma grac 2 polowy na swoim wysokim poziomie!!!
Gdyby dzis to byl Werder,Gladbach czy derby ze slabiutkim Schalke,to by nie bylo tych punktow!!!
Zrozum pan,ze do konca sezonu jeszcze kilka kolejek w tym m.in.z wymienionymi zespolami,wiec nie mozna podchodzic z nastawieniem rozegrania jednej dobrej polowy!!!
Gdzie jest BVB z jesieni???!!!
Kiedy siadalo sie ze spokojem przed tv nawet z zespolami z czolowki i przed meczem bylo wiadomo ze Borussia wygra,tylko niewiadoma byla jak wysoko???
Cos chyba peklo w tej machinie i to pan powinien wiedziec co i to naprawic,bo czesci zamiennych pan ma tylko trzeba je odkurzyc,wyczyscic,naoliwic i wyregulowac!!!

borusse4ever, 14.04.2019; 11:12:

Niektórzy tu tęsknią za Tuchelem, tymczasem z Lucienem mamy lepsze wyniki.

borusse4ever, 14.04.2019; 11:10:

Stopter, Majk, Domijajo - dokładnie, właśnie o to chodzi.

Domijajo, 14.04.2019; 10:21:

Niesamowite. Po tylu latach w końcu do końca sezonu liczymy się w walce o mistrzostwo, a i tak chcą zwolnić trenera. Przecież nawet Tuchelowi nie udało się tak bezpośrednio rywalizować z buyernem o mistrzostwo. Nauczycie się wreszcie doceniać a nie tylko narzekać.

majk, 14.04.2019; 10:17:

Koledzy (i koleżanki), otwórzcie sobie tabale bundesligi z poprzedniego sezonu i sprawdźcie ile BVB miało punktów. A poźniej popatrzcie ile mamy teraz... I tyle w temacie zwalniania Favra. W d... sie przewraca.... 0_o

stopter, 14.04.2019; 10:03:

wy jestescie ludzie powazni?? poplaczcie sie najlepiej, ze moze i fuksem-ale wygralismy xD

borusse4ever, 14.04.2019; 08:46:

No, proszę, zwolnijmy Favre'a. Kto na jego miejsce? Mamy lepsze wyniki, niż w poprzednich sezonach, do końca liczymy się jednak w walce o mistrzostwo. I co teraz? Mamy zwolnić trenera, żeby przyszedł kolejny i znów zaczynał wszystko od początku?

ketiuz, 14.04.2019; 08:11:

Będzie to samo co w jego poprzednich klubach. Jedna runda, góra sezon dobry a potem tylko zjazd w dół tabeli.

ketiuz, 14.04.2019; 08:09:

Do widzenia temu Panu. Z nim nic nie wygramy.

tommie, 14.04.2019; 08:04:

panie przestraszony króliku, przecież był pan takim perfekcjonistą. co się z panem stało?

Pyra420, 14.04.2019; 00:11:

Troche czarnego humoru lol... a tan na serio to wes pan wstydu oszczędź... bylby dzis mecz z Brema to bysmy 5 dostali

Pyra420, 14.04.2019; 00:09:

Wiedziałem ze Favre wali węgorze dlatego taki impulsywny na lawce hahaha. szerokie źrenice, i resztki z pod nosa wycieka :)))))

qzase95, 13.04.2019; 22:35:

...