Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Borussia Dortmund - Werder Brema
Bundesliga
sobota, 15.12.2018; 18:30

Poprzedni mecz

AS Monaco 0:2 Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
wtorek, 11.12.2018; 21:00

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Borussia Dortmund
  • 14
  • +25
  • 36
  • 2
  • Borussia M'gladbach
  • 14
  • +17
  • 29
  • 3
  • Bayern Monachium
  • 14
  • +10
  • 27
  • 4
  • RB Lipsk
  • 14
  • +11
  • 25
  • 5
  • Eintracht Frankfurt
  • 14
  • +13
  • 23
  • 6
  • Hertha Berlin
  • 14
  • +2
  • 23
  • 7
  • TSG Hoffenheim
  • 14
  • +9
  • 22
  • 8
  • VfL Wolfsburg
  • 15
  • +2
  • 22
  • 9
  • Werder Brema
  • 14
  • +1
  • 21
  • 10
  • FSV Mainz
  • 14
  • -2
  • 19
  • 11
  • Bayer Leverkusen
  • 14
  • -5
  • 18
  • 12
  • SC Freiburg
  • 14
  • -3
  • 17
  • 13
  • Schalke 04
  • 14
  • -5
  • 14
  • 14
  • FC Augsburg
  • 14
  • -3
  • 13
  • 15
  • VfB Stuttgart
  • 14
  • -20
  • 11
  • 16
  • 1. FC Nürnberg
  • 15
  • -21
  • 11
  • 17
  • Hannover 96
  • 14
  • -13
  • 10
  • 18
  • Fortuna Düsseldorf
  • 14
  • -18
  • 9

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty6 / 8
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty11 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty12 / 7
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty4 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty3 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów4
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów9
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów21
    Gole / Asysty3 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów8
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty3 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów6
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów19
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Raphaël Guerreiro

Piłkarz meczu z AS Monaco

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak74%
Nie26%
Łącznie głosów: 163

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Fantastyczny finish Borussii! Trzy punkty zostają w Dortmundzie!

Dodał: Rumcajs, 06.10.2018; 17:42;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund po raz kolejny pokazała charakter walcząc do samego końca meczu o zdobycie trzech punktów.

W spotkaniu 7. kolejki Bundesligi, podopieczni Luciena Favre'a pokonali FC Augsburg 4:3.

Piłkarze z Westfalii w starciu z Augsburgiem dwukrotnie musieli gonić wynik, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gola na wagę trzech oczek zdobył Paco Alcacer.

Dzięki wygranej z Augsburgiem, BVB zdołało utrzymać prowadzenie w tabeli Bundesligi.

BORUSSIA DORTMUND – FC AUGSBURG 4:3 (0:1)

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimi, Akanji, Zagadou, Diallo – Witsel, Weigl (77. M. Götze) – Sancho, Reus, Bruun Larsen (69. Guerreiro) – Philipp (59. Alcacer)
FC Augsburg: Luthe – Gouweleeuw, Khedira, Hinteregger – Framberger, Baier (64. F. Götze), Max – Hahn (75. Moravek), Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason (83. Córdova)
Rezerwa: Hitz, Delaney, Dahoud, Piszczek – Giefer, Schmid, Jensen, Danso
Gole: 0:1 Finnbogason (22.,), 1:1 Alcacer (62., Sancho), 1:2 Max (71., Hahn), 2:2 Alcacer (80., Guerreiro), 3:2 M. Götze (84., Hakimi), 3:3 Gregoritsch (87., Ecke Max), 4:3 Alcacer (90.+6) 
Sędzia: Schmidt (Stuttgart), Żółte kartki: Reus – Baier, Hahn, Khedira, Gouweleeuw, Caiuby, Finnbogason
Widzów: 81.365



Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.kicker.de

Fantastyczny finish Borussii! Trzy punkty zostają w Dortmundzie!

Dodał: Rumcajs, 06.10.2018; 17:42;
Komentarze: 37


Komentarze użytkowników

konop, 07.10.2018; 13:02:

Paco mi przypomina swoja gra Marcio Amoroso.Potrafi dryblowac,potrafi dobic i z daleka tez umie sieknac.gece po strzelonej bramce powinien cichutko wracac na wlasna polowe a nie gwiazdorzyc : uda mu sie cos raz na rok a sie zachowuje jak by co najmniej byl krystyna albo messi.Podobnie jak przedmowcy - fajnie ze trafil ale ja go juz nie chce w tym klubie.Weigl lawka,

Pawelinho, 07.10.2018; 13:02:

krychu9

https://highlightsfootball.com/video/borussia-dortmund-vs-augsburg-highlights-2/

krychu9, 07.10.2018; 12:35:

A co za gest wykonał Gyce?

artur1973, 07.10.2018; 12:05:

Coraz bardziej widać, jaka radość z gry maja ci chłopacy. Srarcrlona nie ma nic do Paco. Jak on zechce a my wyłożymy bodajże 22 mln euro jest naszym zawodnikiem. Teraz tylko przekonać jego, bo Watzke musiał by być ciężkim frajerem by go nie kupić. Obrona słabo. Ale jak to powiadają- mistrzostwa nie wygrasz meczem z Bayernem tylko właśnie takimi pojedynkami.

Pawelinho, 07.10.2018; 12:00:

"Gotze i ten jego gest po strzelonej bramce ehh o co ten chłopak ma pretensje ? W ogóle nie powinno go już być w Borussii i mam nadzieję, że w lecie pożegnamy się z Mario" nic dodać nic ująć. Ja z kolei mam nadzieje, że z mariem gycem klub pożegna się już zimą!

Maczuga, 07.10.2018; 11:08:

Człowiek już się odzwyczaił od tego uczucia, teraz znów można wierzyć do końca ! Za Bosza czy Stogera gdy traciliśmy bramkę to wiadomo było, że to koniec u Favre to dopiero początek ;) Gotze i ten jego gest po strzelonej bramce ehh o co ten chłopak ma pretensje ? W ogóle nie powinno go już być w Borussii i mam nadzieję, że w lecie pożegnamy się z Mario. Brutalnie napiszę, że jedyne co mi się podoba w jego obecności u nas to, że media skupiają się tylko na nim przez co reszta drużyny ma spokój. Kiedyś pisali "tak czy owak winny Nowak" Naszym "Nowakiem" jest teraz Mario Gotze. Sam sobie wrzucił taki krzyż na plecy więc niech ma jaja i go dźwiga. Drugi który mnie wczoraj irytował to Guerreiro, w końcówce miał idealną sytuację żeby dośrodkować a zdecydował się na jakiś egoistyczny strzał rozpaczy. Całe szczęście, że Paco zabrał mu ten rzut wolny. Diallo raził po oczach spóźnioną reakcją, powinien wcześniej doskakiwać do gości w swojej strefie. A tak poza tym mamy wspaniałą drużynę! Do może być piękny sezon.

Pawelinho, 06.10.2018; 22:05:

Gruby 1909

Dzięki

Gruby 1909, 06.10.2018; 21:15:

@Pawelinho, dokładnie 4:4 w (dla mnie) pamiętna, piątkowy wieczór. Na drugi dzień oglądałem powtórkę z takim nerwem jakbym nie znał wyniku haha. Po tym meczu chyba zapadła decyzja o kupienia Schiebera

MGimol, 06.10.2018; 20:57:

TMac1
dokładnie. Skoro tak dobrze mu idzie w roli jokera, to po co to zmieniać? I on i Brunn Larsen to świetni rezerwowi

Papik145, 06.10.2018; 20:33:

Co tu dużo mówić.Niesamowity mecz jako dla nas i typowego kibica.Bramki Paco i Maria fenomenalne.Myślę że BVB powinna szykować już pieniążki na Paco,ten gościu zje tą ligę.

TMac1, 06.10.2018; 20:33:

Brawo drużyna!

Śmiem twierdzić, że Paco nie ma kondycji na 70-90 minut, stąd rola jokera, z której wywiązuje się doskonale...

Sirinuxson, 06.10.2018; 20:05:

Paco strzela bramkę dla BVB średnio co... 24 minuty. Ale też łatwość w dochodzeniu do sytuacji imponuje.

Pawelinho, 06.10.2018; 19:57:

Mecz generalnie słaby (pod względem gry BVB) i gdyby nie Paco Alcacer oraz gyce (chociaż i tak jego gol nie wiele zmienił w mojej ocenie tego kopacza) to mecz po fatalnych błędach defensywy, która delikatnie pisząc grała przeciętnie mógłby nie zakończyć się happy-endem.

Fakt faktem w zeszłym, a nawet w poprzednich latach taki mecz zakończyłby się porażką teraz drużyna potrafi mimo fatalnej dyspozycji wygrać co jest wielką zasługą obecnego trenera.

Ogólnie Dargos wymienił tych, którzy grali słabo ja dodam od siebie, że do tej słabej gry dostosował się również sędzia, który powinien sam sobie pokazać czerwoną kartkę np swoje zagranie ręką (sic!), a tak na poważnie to brak karnego czy chociażby rzutu rożnego po faulu na Reusie jest równie skandaliczne co brak czerwonej kartki po faulu taktycznym Andre Hahna.

Sam powrót i wyciągnięcie z 0:1 na 4:3 może być czymś niesamowitym, ale patrząc na całokształt trzeba mieć na względzie fakt iż było to bardzo przeciętne spotkanie, ale na plus zasługuje jedynie comeback, który staje się już specjalnością Borussii prowadzonej przez Luciena Favre.

No ale jak mawia szwacjarski szkoleniowiec jest jeszcze wiele do poprawy.

ps

Kiedyś był taki mecz bodajże ze Stuttgartem jeszcze chyba za czasów Kloppa, gdzie padł wynik 4:4 albo 3:3 jeżeli dobrze pamiętam (jeżeli nie poprawcie mnie).

Gruby 1909, 06.10.2018; 19:51:

@wojs, możliwe że będzie jutro na Canal+ Sport

Gruby 1909, 06.10.2018; 19:46:

Nic dodać nic ująć panowie, więc nie będę się tutaj rozwijał. Jedynym powodem dlaczego piszę to prośba do moderatorów o banicję Mateusza Karabanowskiego na grupie dyskusyjnej za dzisiejsze komentarze pod postem meczowym. Wg. mnie członek strony związanej z danym klubem nie powinien pisać komentarzy w stylu: "frajerami się jest a nie bywa"

lemon80, 06.10.2018; 19:39:

Moim zdaniem nie było by takiej nerwówki jak by Paco grał od początku Phillipp nie nadaje się na napastnika nie ma takiego zmysłu napadziora i nie rozumie się z kolegami w ostatnich meczach miał kilka fajnych piłek od sancho i kompletnie nie zajarzył o co chodzi piła oddana za darmo a to co zrobił dziś Paco to brakuje mi słów żeby to opisać.

wojs, 06.10.2018; 19:38:

Kurde, nie miałem szansy obejrzeć meczu, wie ktoś gdzie mógłbym zobaczyć powtórkę?

kostek BVB, 06.10.2018; 19:31:

powiem tak--- tak gra najlepsza drużyna w bundeslidze!.dzisiaj słabiej obrona.Ale jest siła w zespole

KOMIX, 06.10.2018; 18:52:

Przepiękny mecz , dzięki chłopakom , którzy nie stracili wiary i grali do końca. Powiem to jasno i wyraźnie - BÓG jest z nami .Pako przy stanie 3:3 miał setkę i ją zmarnował , ale prosił Boga o moc i ją dostał. Wyraźne znaki , że Niebiosa nam sprzyjają , a ludzie mówią , że nie widać cudów we współczesnym świecie.Cały blok dziś słyszał moje nerwy , oraz moje szczęście , a do tego Bayern póki co przegrywa 0:2 . Kocham BVB !!!

WielkiBrat, 06.10.2018; 18:37:

Tego co dziś oglądaliśmy sam sir Alfred Hitchcock by nie wymyślił.

Kacper422, 06.10.2018; 18:32:

Chyba będę oglądał tylko 2 połowy :)

Mario BVB, 06.10.2018; 18:31:

Co za rollercoaster !!! Paco jest niesamowity !! niepokoi tylko obrona, zwłaszcza Zagadou, którego zwrotność i dynamika pozostawia wiele do życzenia, nie jest to zawodnik na miarę BVB.

sciera85, 06.10.2018; 18:27:

Wspaniały mecz.

Ważne, że grają do końca. Ważne, że jak w poprzednich sezonach nie ma walenia głową w mur.

Adis, 06.10.2018; 18:17:

Oby nie "szczelil" kiedyś do własnej bramki

Lukasz84, 06.10.2018; 18:10:

Paco 31 min na boisku 3 gole 5 szczalow wszystkie grozne.. co on by zrobil w 90 az sie boje :) fajnie jak by w 1szym sezonie armate dostal lol

Adis, 06.10.2018; 18:10:

Paco jako rezerwowy mawircrj bramek jak nasz Lewus :)

Adis, 06.10.2018; 18:09:

Dargos My musimy się dogadać z Paco , Braca nie ma nicdo tego.
Ten kiepski Paco, ledwie wypożyczony z Farsy, załatwia nam poki co każdy mecz. Czekam ns ten ból dupy Mediów za Wisla jak Lewus w końcu ma konkurenta. Brawo Paco, cała drużyna, idę na następny mecz po rozrusznik. Dziękuję tez Gotze za Bramkę.
Nic tylko pić dzis

Lukasz84, 06.10.2018; 18:08:

Dalej w szoku jestem... i na koniec jeszcze ten wolny lol.. 95min 2x metrow koles podchodzi jak na treningu.. rozbieg i brama ...hahahahha

dommin22, 06.10.2018; 18:04:

Nie będę mógł zasnąć po tym meczu, emocje jak przy meczu z Malagą. Dzięki Lucjan :D

CzarnoŻółtyKot, 06.10.2018; 18:02:

Paco niczym Lucas "La Pantera" Barrios w sezonie 2009/2010 póki co w pojedynkę ratuje punkty BVB. Mario też dołożył małą cegiełkę w postaci bramki. Trzeba koniecznie poprawić grę w obronie bo tracimy zbyt dużo bramek.

Daniel1997, 06.10.2018; 17:59:

Szkoda ze nie oglądałem :(

MGimol, 06.10.2018; 17:59:

Myślałem, że nauczyłem się trochę mniej przejmować meczami, ale jednak nie:P
to nie na moje nerwy. Dla postronnego widza mecz świetny, ale kibic BVB przy takich meczach ma zawał gwarantowany przed czterdziestką.

Obrona okropne błędy znów popełnia, ale przynajmniej dzięki Paco i Sancho jest możliwość odrobienia strat. A tego brakowało na początku sezonu

Borix, 06.10.2018; 17:53:

Coś NIE SA MO WI TE GO!!!

Paco Alcacer jesteś Pan Piłkarz, fenomenalne wejście do drużyny, Lewy i Obama się chowają przy Tobie.

Nasza gra obronna nawet dziś nie zasługuje na komentarz, poniżej krytyki. A Burki cały mecz ratował nas z opresji by pod koniec niefortunnie wbić samobója. W tym sezonie Roman jest numero uno, świetny golkiper.

Dargos, 06.10.2018; 17:51:

Ten mecz to było istne szaleństwo. Wróciła radość z gry i oglądania BVB i to napięcie i odliczanie do kolejnego meczu.

Po raz kolejny pokazują wielki charakter. Chociaż dzisiaj nie wygrała drużyna, tylko wygrał Paco i to on zapewnił nam 3 pkt. Drużyna zagrała dość przeciętnie, i bardzo słabo w obronie, co niestety nie jest precedensem w tym sezonie.

Martwi bierna postawa w obronie. Za łatwo tracimy te bramki, nie może być tak, że taki Augsburg wchodzi w naszą obronę jak w masło.

Wyjściowa 11 to kolejny raz zagadka. Zaczynam podejrzewać, że rodzina Philippa sponsoruje każdy jego występ, bo niewytłumaczalnym jest dla mnie sadzanie na ławce Paco kosztem Philippa.

Dzisiaj słabo zagrali Reus, cała defensywa, i dość niepewnie Brunn Larsen. Pozostali zagrali przeciętne spotkanie.

Żeby zdobyć Mistrzostwo trzeba mieć jednak solidną defensywę. Nie możemy tak łatwo tracić bramek. Za łatwo. Czasami w takim meczu indywidualna klasa jednego piłkarza pozwala wygrać i tak się dzisiaj stało. Jednak ile jeszcze będzie nam dopisywało szczęście?

Mam nadzieję, że Barcelona jednak sprzeda tego Paco, chociaż patrząc po tym co wyczynia, to jeżeli po prostu nie jesteśmy w stanie aktywować klauzuli to za rok znów zostaniemy bez napastnika. Bo na ten moment Paco swoją grą przewyższa całą BL co najmniej o 1 klasę i nikt przy zdrowych zmysłach nie puści go za 20 mln.

wielziBVB, 06.10.2018; 17:48:

No to jest niesamowite... Brak mi słów. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz (wykluczając mecz z Bayerem i Monaco) widziałam ich grających z takim zaangażowaniem... Brawo!

kacperro, 06.10.2018; 17:47:

Cóż za spektakl, niebywałe. Drugie połowy w wykonaniu BVB są niesamowite, zmiany Favre'a zawsze trafione w punkt. Obronę BVB przemilczę, bo to zestawienie bez klasycznego lewego obrońcy jest eksperymentalne i widać, że Diallo na LO to na ten moment zło konieczne, stoperzy też zagrali średnio. Zazdroszczę kibicom, którzy mogli oglądać ten mecz z poziomu trybun. Absolutny rollercoaster. Również wielki szacunek dla piłkarzy Augsburga, bo gdyby nie ich determinacja i ciąg na bramkę, nie mielibyśmy takiej końcówki. Paco bohaterem, Gotze - wielki powrót. Mecz jak z filmu.

BVBdude, 06.10.2018; 17:45:

Coś pięknego. Chłopaki grają wreszcie z pasją!