Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Borussia przegrywa z Werderem i odpada z Pucharu Niemiec

Dodał: JK, 05.02.2019; 23:41;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund po trudnym meczu i konkursie rzutów karnych przegrała przed własną publicznością z Werderem Brema i tym samym odpadli z rozgrywek Pucharu Niemiec.

Gole dla gospodarzy strzelali Marco Reus, Christian Pulisic i Achraf Hakimi. Z rzutów karnych trafiali jedynie Axel Witsel i Julian Weigl, zaś pomylili się Paco Alcacer i Maximilian Philipp.

Ze względu na infekcje i urazy Borussia musiała dokonać wielu rotacji. Między słupkami zadebiutował Eric Oelschlägel.

BORUSSIA DORTMUND – WERDER BREMA 3:3 (1:1), KARNE: 2:4

Borussia Dortmund: Oelschlägel – Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo – Witsel, Delaney (103. Dahoud) – Pulisic, Reus (46. Alcacer), Guerreiro (91. Bruun Larsen) – Götze (91. Philipp)
Werder Brema: Pavlenka – Gebre Selassie (114. J. Eggestein), Moisander, Langkamp, Augustinsson – Sahin (76. Möhwald), Bargfrede (91. Pizarro), M. Eggestein, Klaassen, Rashica (66. Harnik) – Kruse
Rezerwa: Unbehaun, Zagadou, Wolf – Kapino, Friedl, Veljković
Gole: 0:1 Rashica (5. Kruse), 1:1 Reus (45. + 3), 2:1 Pulisic (105. Alcacer), 2:2 Pizarro (108. Möhwald), 3:2 Hakimi (113. Philipp), 3:3 Harnik (119. Kruse)
Rzuty karne: 2:4 (Alcacer ×, Pizarro √, Philipp ×, M. Eggestein √, Witsel √, Klaassen √, Weigl √, Kruse √)
Sędzia: Dr Felix Brych (Monachium), Żółte kartki: Weigl, Bruun Larsen – Klaassen, Moisander
Widzów: 81.365

Komentarze: 8

Komentarze użytkowników

Pawelinho, 07.02.2019; 19:25:

Mecz tak naprawdę przegrany na własne życzenie co prawda przez 120 minut był wynik remisowy, ale obie stracone bramki na 2:1 oraz 3:2 nie powinny mieć w ogóle miejsca.

Czego zabrakło? Myślę, że zabrakło koncentracji bo inaczej ciężko wytłumaczyć dlaczego drużyna BVB straciła te gole w takich momentach, gdzie było do przewidzenia, że Werder będzie chciał za wszelką cenę odrabiać straty.

Szkoda, że dla BVB nastąpił koniec rywalizacji w Pokalu, który zawsze dobrze smakuje jeżeli się go wygra. Niestety te plany należy odłożyć na kolejny rok.

Praktycznie to co zaczyna martwić to brak klasowych zmienników (o pozycji napastnika nie wspominając) drużyna Favre gra praktycznie tym samym składem, którego rotacja dotyka w momencie problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami czy kartkami pokazuje to iż drużyna mimo tego, że zrobiła duży postęp względem poprzedniego sezonu to praktycznie ma dość wąską kadrę z ograniczonym polem manewru.

Szkoda, że przespano zimowe okienko transferowe, w którym sprowadzono jedynie młodego argentyńczyka w postaci Balerdi'ego. Jak pokazało kilka ostatnich spotkań tych wzmocnień wypadałoby zrobić więcej.

Liczę na to, że w kolejnym meczu (ligowym z Hoffenheim) Borussia zagra w końcu dobre spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty i najlepiej zwycięskie.

DSTmazur, 06.02.2019; 23:24:

Jakiego trzeba mieć farta ze 1 i 2 bramkarz chorują w jednym czasie?!?!
No i wchodzi Mr Babol i dziękuję za grę w pucharze. Debiut życia.
Same rotacje wyszły piłkarzom na dobre bo na pewno zagramy 3 mecze mniej w sezonie.

aguero82, 06.02.2019; 19:15:

Odpadlismy na własne życzenie. Nie można dać odebrać sobie zwycięstwa dwukrotnie prowadząc w dogrywce. Przy bramce Pizarro Oelschlegel powinien zachować się lepiej, natomiast trzecia bramka to ewidentnie jego błąd. Do tego dochodzi fatalna gra nogami. Przyznać jednak trzeba gdyby nie fenomenalna interwencja naszego bramkarza z 89 minuty meczu to do dogrywki nawet by nie doszło. Dobry mecz Hakimiego i środkowych obrońców. Diallo na LO to nieporozumie. Witsel i Delaney jak zwykle solidnie. Rafa troszkę słabiej niż w poprzednich meczach. Pulisic słabo ale przy bramce na 2:1 pokazał jaki potencjał w nim drzemie. Goetze dużo biega ale jak zwykle nie stwarza żadnego zagrożenia pod bramką rywala.

artur1973, 06.02.2019; 17:50:

Był to kolejny mecz z kategorii „przeciętnie”- w końcu musiało coś takiego nastąpić tym bardziej ze mieliśmy w niejednym meczu furę szczęścia. Pisałem to pare razy ,za co byłem ***any tam i z powrotem. Skoro Hannover mógł prowadzić do przerwy w Dortmundzie, to o czyn mówimy.
Obyśmy tylko w sobotę niecierpliwi dali plamy

Dargos, 06.02.2019; 17:06:

A mnie wcale bardzo nie przejął ten wynik i koniec przygody z Pucharami. Gra BVB w tym sezonie w Pucharze już od 1 rundy była skazana na porażkę - nie wygraliśmy ani razu, jedynie fartownie strzelając zwycięskie gole w końcówkach.

Trzeba się skupić na lidze i na LM. Puchar w tym roku do odpuszczenia i przebaczenia.

Borix, 06.02.2019; 12:24:

"Zmiennicy nie wnieśli niczego nowego"
A kto asystował przy obu bramkach w dogrywce? Moja z Rafałkiem czy Żwirek i Muchomorek?

Oczywiście, że odpadnięcie z pucharu bardzo boli, ale popadanie teraz w stany depresyjne i pisanie czarnych scenariuszy to przesada. Trochę więcej optymizmu. Sezon w dalszym ciągu trwa, większość układa się po naszej myśli.
Heja BVB!

Xercon, 06.02.2019; 11:29:

Ależ ten mecz boli. I wcale tu nie chodzi o wynik.
Bo PN spokojnie można było odpuścić i skupić się na lidze i totkach.

Po 1 skład.
Favre zapowiedział dodatkową rotacje i jej nie zrobił.
Wymiana Sancho czy Paco to tak naprawdę żadna rotacja. Cały sezon grają w "rotacji" Sancho tylko raz wyszedł w tym sezonie w 2 meczach w 11 w przeciągu 3 dni.
Paco podobnie a i sam zagrał 75 minut....
Naszych 2 innych szklanych zawodników Rafał i Reus też zagrało. Dla Guerreiro to pierwsza taka sytuacja(3dni)

Najbardziej eksploatowani Diallo Witsel Hakimi znów bez rotacji. Dahoud kolejny raz pominięty a prawdopodobnie będzie musiał zagrać z Hoffe no bo chyba nie Weigl...
Jedynym który odpoczął był Piszczek. Który i tak ma swoje wakacje w przerwach na repre.

Oelschlägel to kolejny powód dla którego dodatkowa rotacja była wskazana.
Bez fenomenalnych interwencji Burka pewnie przegralibyśmy wszystkie ostatnie mecze w lidze. Był dla nas kluczową postacią.

Po 2 podejście.
Ani w tym meczu nie zaryzykowaliśmy i nie spróbowaliśmy go rozstrzygnąć w 90 min ani go nie "odpuściliśmy".
W dogrywce przy prowadzeniu graliśmy na wstecznym zamiast się sprężyć i wygrać skoro już poświęciliśmy tyle sił.
....

Irytujący strasznie ten mecz.

CzarnoŻółtyKot, 06.02.2019; 10:34:

Jestem *****iony, nie tyle odpadnięciem co sposobem w jakim żegnamy się z DFB Pokal. Mówiąc terminologią bokserską mieliśmy rywala dwukrotnie na deskach i zamiast zadać decydujący cios to pozwoliliśmy złapać mu oddech i samemu dać się znokautować w ostatecznym starciu.Styl gry również pozostawił wiele do życzenia. Pozytywnie wyróżnił bym jedynie Hakimiego który harował jak wół i dawał z siebie wszystko zostawiając zdrowie na boisku, Marco za bramkę w końcówce pierwszej połowy i Oelschlägela za przyzwoity występ mimo błędu w 118 minucie który kosztował nas awans. Paco niestety po raz kolejny nie strzelił gola i raczej psychicznie nie działa to na hiszpańskiego napastnika za dobrze. Zmiennicy nie wnieśli niczego nowego a cała druga połowa przypominała kopanie się po czole niż chęć wygranej w meczu.