Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Poprzedni mecz

Borussia M'gladbach 0:2 Borussia Dortmund
Bundesliga
sobota, 18.05.2019; 15:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 34
  • +56
  • 78
  • 2
  • Borussia Dortmund
  • 34
  • +37
  • 76
  • 3
  • RB Lipsk
  • 34
  • +34
  • 66
  • 4
  • Bayer Leverkusen
  • 34
  • +17
  • 58
  • 5
  • Borussia M'gladbach
  • 34
  • +13
  • 55
  • 6
  • VfL Wolfsburg
  • 34
  • +12
  • 55
  • 7
  • Werder Brema
  • 34
  • +9
  • 53
  • 8
  • TSG Hoffenheim
  • 34
  • +18
  • 51
  • 9
  • Eintracht Frankfurt
  • 33
  • +9
  • 51
  • 10
  • Fortuna Düsseldorf
  • 34
  • -16
  • 44
  • 11
  • Hertha Berlin
  • 34
  • -8
  • 43
  • 12
  • FSV Mainz
  • 34
  • -11
  • 43
  • 13
  • SC Freiburg
  • 34
  • -15
  • 36
  • 14
  • Schalke 04
  • 34
  • -18
  • 33
  • 15
  • FC Augsburg
  • 34
  • -20
  • 32
  • 16
  • VfB Stuttgart
  • 33
  • -35
  • 28
  • 17
  • Hannover 96
  • 34
  • -40
  • 21
  • 18
  • 1. FC Nürnberg
  • 34
  • -42
  • 19

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Paco Alcacer
    Napastnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z M'gladbach

Sonda

Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Tak75%
Nie25%
Łącznie głosów: 204

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Borussia przegrywa w Kolonii!

Dodał: Ero, 18.10.2014; 17:21;
www.kicker.de
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund po fatalnej postawie przegrała z 1.FC Köln 1:2. Jest to już piąta porażka BVB w tym sezonie.

Od pierwszych minut zobaczyliśmy Ilkaya Gündogana, Henrika Mkhitaryana i Marco Reusa, który w tym meczu od początku miał nie grać, jednakże tuż przed meczem urazu doznał Erik Durm i jego miejsce na lewej obronie zajął Kevin Großkreutz, natomiast na lewe skrzydło wskoczył właśnie Reus. Pierwszy raz od dłuższego czasu ofensywa BVB wygląda na optymalną.

Już w 2. minucie meczu Marco Reus pokazał jak wiele znaczy jego obecność na placu gry. Niemiec posłał świetną piłke do Ciro Immobile, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Jak widać na powtórkach, Włoch na spalonym się nie znajdował. Błąd sędziemu można jednak wybaczyć, ponieważ Immobile i tak do bramki nie trafił. W 11. minucie znowu Marco Reus w roli głównej. 25-latek minimalnie chybił z ostrego kąta po świetnym podaniu Shinjiego Kagawy.

W 25. minucie żółta kartkę obejrzał Henrik Mkhitaryan, który w cyrkowy sposób próbował wymusić rzut wolny na 20 metrze.  Było to jedyne godne uwagi zagranie Ormianina w pierwszej odsłonie meczu. Jak się później okazało, zarówno w całym spotkaniu.

Przez resztę pierwszej połowy w drużynie BVB wyraźnie brakowało ostatniego podania. Mnóstwo piłek tracił Ciro Immobile, który non stop przegrywał pojedynki z rywalami. Kolonia starała się odgryzać nielicznymi atakami. Kozły pierwszą dobrą okazję miały po rzucie wolnym w 34. minucie z okolic pola karnego. Tę okazję sprokurował Mats Hummels swoim faulem, za który obejrzał żółty kartonik.

Tuż przed przerwą defensywna z Dortmundu zaprezentowała to, co w tym sezonie prezentuje najczęściej - swoją nieporadność. Mats Hummels rozmyślał o urodzie Pucharu Świata, a tymczasem Kevin Vogt doskonale wykończył sytuację sam na sam z Romanem Weidenfellerem, który malowniczym rzutem na murawę odsłonił bramkę Vogtowi. Do przerwy Kolonia prowadziła 1:0.

Druga połowa, na którą obie drużyny wybiegły bez zmian, zaczęła się doskonale dla podopiecznych trenera Kloppa. Już trzy minuty po przerwie świetna akcja BVB, Reus do Immobile, a ten z zimną krwią wykończył całą sytuację i było 1:1. Timo Horn był bez szans przy doskonałym wykończeniu byłego napastnika Torino. Po tej bramce przez parę minut wydawało się, że Borussia zdominuje mecz i będzie stwarzać sobie kolejne okazje. Nic bardziej mylnego.

W 68. minucie Hummels popełnił błąd, do jakiego nas przyzwyczaił. Doskonałą okazję zmarnował jednak Zoller. Kilka minut później minimalnie chybił Sokratis po świetnym dośrodkowaniu Marco Reusa z rzutu rożnego. Chwilę potem Grek obejrzał żółtą kartkę.

W 74. minucie stało się coś niebywałego. Weidenfeller wyszedł do piłki... a chwilę później Kolonia prowadziła 2:1. Bardziej obszerny komentarz jest w tej sytuacji zdecydowanie zbędny, zważając na wczesną porę rozgrywania meczu.

W międzyczasie tych wydarzeń na boisku pojawili Aubameyang i Ramos. Gabończyk zmienił fatalnego Mkhitaryana, natomiast Kolumbijczyk zastąpił tragicznego Immobile, który poza bramką nie pokazał kompletnie nic zasługującego na dobre słowo. FC Köln szybko przeprowadziło komplet zmian, na boisku zameldowali się Peszko, Osako i Matuszczuk zmieniając kolejno Svento, Halfara i Zollera.

Reszty wydarzeń na boisku komentować nie wypada. Mniejsze szanse jakie stworzyła sobie Borussią są na ten moment mało istotne. Istotna jest za to postawa zawodników trenera Kloppa. To co wyprawiali dzisiaj w defensywnie gracze Borussii woła o pomstę do nieba. Ciągłe błędy w defensywnie i bierność w ataku, tak można podsumować dzisiejszy występ Borussii. Nie pomogły powroty najlepszych zawodników. Z tych, którzy powrócili po kontuzji, tylko Marco Reus zasługuje na słowa pochwały. Chyba wszyscy mamy wrażenie, że bez niego gra Dortmundu wyglądałaby jeszcze gorzej. Z obietnic Kloppa i wielkiej nadziei wszystkich kibiców, którzy z takim optymizmem zapatrywali się na ten mecz, zostały tylko strzępy. Czas na kolejne odliczanie meczów, z nadzieją, że każdy następny będzie tym, w którym zobaczymy prawdziwe oblicze Borussii Dortmund.

Po tej porażce Borussia spada na 14 lokatę w ligowej tabeli. Już w środę BVB uda się do Stambułu, aby tam rozegrać trzecie spotkanie w grupie Champions League. A już 1 listopada prestiżowy pojedynek z Bayernem Monachium na Allianz Arena...

18.10.2014, 8. kolejka 1. Bundesliga, RheinEnergieStadion (Köln), godzina 15:30.

1.FC Köln - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

BVB: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Hummels, Großkreutz - Gündogan (90. Subotić), Kehl - Mkhitaryan (68. Aubameyang), Kagawa, Reus - Immobile (75. Ramos)
1.FC Köln: Horn – Olkowski, Wimmer, Mavraj, Hector – Lehmann, Vogt – Risse, Halfar (64. Osako), Svento (57. Peszko) – Zoller (76. Matuszczyk)
Bramki: 1:0 (40. Vogt), 1:1 (48. Immobile), 2:1 (74. Zoller)
Sędzia: Marco Fritz
Żółte kartki: Lehmann - Mkhitaryan, Sokratis Hummels
 



Źródło: www.borussia.com.pl

Borussia przegrywa w Kolonii!

Dodał: Ero, 18.10.2014; 17:21;
www.kicker.de
Komentarze: 44


Komentarze użytkowników

Felek87, 20.10.2014; 18:25:

Główny problem polega na tym, że słabsze zespoły rozgryzły naszą taktykę i potrafią się zmobilizować na nas. Powinniśmy zmienić taktykę grają z słabszymi rywalami.

Xercon, 19.10.2014; 18:51:

Jeśłi chodzi o ofensywę widać jak ważnym elementem był Lewy , nawet jak miał słabszy mecz potrafił zrobić kilka użytecznych rzeczy dla drużyny ... a teraz po jego odejściu nie ma w BVB pomysłu na grę z przodu , w kontratakach idzie się na żywioł i to wychodzi nam nawet nie najgorzej ale w ataku pozycyjnym leżymy , nie ma żadnych wyćwiczonych schematów zagrań nie ma pomysłu jak grać z Ciro i Ramosem, jak nie wyjdzie komuś indywidualna akcja 1na1 to nie ma co liczyć na przyspieszenie akcji , na rozklepanie rywala ... a tego od tak nie da się wypracować w LM możemy grać z kontry co nas bardzo ratuje ale w BL tak się nie da i do końca rundy gra BVB nie ulegnie znaczącej poprawie ..... Trzeba liczyć na to że na wiosnę wygramy wszystko i odrobimy straty do 4 miejsca .. ;/

mm, 19.10.2014; 11:45:

Po raz kolejny ominął mnie mecz i chyba dobrze dla mojego zdrowia patrząc na to jak straciliśmy bramki a szczególnie drugą (dawać Kangura!). Nie mogę ogarnąć jak można z jednej strony tak klepać w LM a potem w Bundeslidze grać piach.

born2july, 19.10.2014; 08:32:

Kryzys już nie mały, ale mam nadzieję, że się opamiętają, bo grać potrafią

obiektywnie, 19.10.2014; 00:26:

W słabszej dyspozycji Bayernu widać było co to znaczy dobry bramkarz, w meczu Polski z Niemcami widać było co to znaczy dobry bramkarz, odpowiedzialna funkcja na boisku, wiadomo że mecz się wygrywa zdobytymi bramkami, ale trzeba pamiętać że się przegrywa straconymi bramkami, co się stało z tym Romkiem :( Langerak może też rewelacyjny nie jest ale po dzisiejszej grze Weidenfellera myślę że już gorzej nie możemy obsadzić tego miejsca (chociaż Langerak bronił pierwsze mecze gdy ofensywa kulała - nowi + Reus kontuzja, wydaje mi się że bardziej śmiertelne piłki wyciągał) no i zawsze mamy ewentualnie Kevina...... ;-) a w środę tradycyjnie 3 punkty i na zero z tyłu!

Speq77, 18.10.2014; 22:16:

Od lat mówiłem że Romanowi się szczeście skończy nawet jak wygrywaliśmy majstra każdy strzał to była bramka. Na chwile obecną przeciwnicy oddają więcej strzałów jak również tworzą więcej akcji. ;)! Głowy do góry w końcu w tym roku wygrywamy LM! :)

kasztan, 18.10.2014; 21:12:

Trzeba nam nowego bramkarza. Wierzyłem w Romka jak ślepy. Niestety, to nie jest bramkarz na poziomie. Zachowuje się jak iker w Realu, mecz bez babola to mecz stracony. Bramkarz ma być ostoją, nie nerwówką. Powinien błędy obrońców naprawiać, nie wypominać i uwypuklać. Dla mnie osobiście to koniec Romka, będę mu teraz więcej uwagi poświęcał i uważniej się przyglądał.

bizon5312, 18.10.2014; 21:11:

Mitre mam idealnie takie samo zdanie o waldku. Przyglądałem się jemu od początku sezonu i wiedziałem, że ty wychodzenie i próbowanie naśladowania Neuera skończy się w najbliższym czasie super-mega klopsem.. Nie pomyliłem się ! .. Czas Langeraka i jakiegoś przyszłościowego bramkarza właśnie wybił.

Mitre, 18.10.2014; 20:59:

Dawno skończyły się czasy kiedy przeciwnik pękał na samą myśl o meczu przeciwko nam. O ile w LM jeszcze jakoś idzie to w BL jesteśmy rozpracowani po całości. Nasz styl, o ile to można nazwać stylem jest wciąż taki sam. Czy to gramy pierwszym czy drugim składem ciągle gramy tak samo. Nie chcę się tu znęcać nad sztabem czy zarządem, ale niestety cudowne lata są za nami i trzeba w końcu o nich zapomnieć. Trzeba coś zmienić i wziąć do serca to co mówił Hitzfeld. Trzeba bardziej postawić na obronę i budowanie akcji od tyłu. Owszem pressing to fajna broń, ale rywale znaleźli na to receptę, a my niestety nie jesteśmy już tak skuteczni z przodu jak kiedyś żeby nie martwić się o tyły. Nie mam w zwyczaju pastwienia się nad piłkarzami, ale o Romku muszę napisać kilka słów. Nigdy, ale to nigdy nie byłem fanem tego bramkarza. Nawet w czasach kiedy w BL rozwalaliśmy system. To co ten pseudokeeper wyprawia woła o pomstę do nieba. Pchanie karuzeli czy tarcie chrzanu to za mało. On powinien być pokazywany w materiałach szkoleniowych młodym bramkarzom jak nie powinno się bronić. Dla mnie jest on najgorszym bramkarzem ostatniego ćwierćwiecza z tych, którzy bronili u nas minimum trzy sezony. Pewnie wielu z was się ze mną nie zgodzi. Trudno. Ale zbyt długo kibicuję Borussi żeby tego nie widzieć. HEJA BVB!!!

damianos24, 18.10.2014; 20:24:

Tu nie ma kogo wyróżnić każdy grał beznadziejnie piłka nam robiła krzywde oglądało się to fatalnie.Najszczęsliwszym jest teraz pewnie Hanover bo za tydzien jadą na station gdzie przełamuje się każdy a jak wiemy Hanover jest najgorzej grającym zespołem na wyjeździe wiec już w najbliższy weekend mogą miec 3 pkt chyba że te nasze ciamajdy wkońcu cośugrają bo jak narazie to wstyd mi za nich ogromny

darkann, 18.10.2014; 20:08:

Wiara czyni cuda hehe, oby Kloppo jak najszybciej wyszedł z tego kryzysu !!!!z tymi Sraczami jak narazie ...

donpedro, 18.10.2014; 19:53:

Ja też wierzę , że z czołówką zagramy lepiej , choć lepiej miało być już po Stuttgarcie . Poza tym jak ktoś tu zauważył może być tak , że po tych stratach , które ponieśliśmy na początku sezonu do końca trzeba będzie ostro walczyć o czwarte miejsce . Brak LM w przyszłym sezonie to będzie katastrofa .

darkann, 18.10.2014; 19:48:

Jeżeli będzie gorzej jak jest, to poleca głowy .Wiadomo kto w takim przypadku jako pierwszy opuszcza szeregi klubu.Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.

donpedro, 18.10.2014; 19:34:

darkann obawiam się ,że może być gorzej bo przecież mecze z Bayernem , Gladbach I Wolfsburgiem jeszcze przed nami , a Hoffenheim też jeszcze nie przegrał...

darkann, 18.10.2014; 19:19:

Tiaa ..Willkommen in Abstiegskampf ..niestety tak można powoli mowić, zreszta prasa niemiecka już wszystkich wyprzedziła tym tytułem. Osobiście trenera bym aż tak bardzo w tym przypadku nie winił. Chłop robi co może,to ze tak jest to ewidentna wina SRACZY a nie graczy. Tak jak wielu pisze Roman,Kevin,Schmele nadają się do natychmiastowej kasacji. Mikki i Obama to porażka transferowa Susiego. Tez do wymiany. Mats powinien jak najszybciej do psychologa!.Coz nie pozostało nic wiej jak wiara ze będzie lepiej, gorzej być nie może .......

victor, 18.10.2014; 18:49:

mam nadzieję że w środę z turasami pójdzie znacznie lepiej

Felek87, 18.10.2014; 18:49:

Od dłuższego czasu widać, że kluby, które są w kryzysie spinają się na nas i się odblokowują. Teraz Hannover jest w dołku i znowu gra z nami, masakra, chyba już tylko możemy liczyć na 3 punkty z Bayernem bo z słabiakami nie potrafimy grać. Poza tym widać pewną zależność w grze innych drużyn przeciwko nam. Wszystkie mecze przegrywamy jedną bramką, drużyny bardzo są zmotywowane na mecz z nami, piłkarze się asekurują i wygrywają z nami więcej bezpośrednich pojedynków a do tego nasza obrona za bardzo gra z przodu i wystarczy jeden mały błąd aby znaleźć się w sytuacji sam na sam. Klopp musi to wszystko dostrzec zanim będzie za późno.

woodyinho, 18.10.2014; 18:38:

Jeżeli w przyszłym sezonie nie zagramy w LM to stracimy dużo, po pierwsze pieniądze a po drugie piłkarzy bo kto chce grać w klubie w którym nie ma LM ? W styczniu już trzeba kupić bramkarza i może bocznego obrońce bo Schmelzer i Grosskreutz to nie ten poziom a Durm jeszcze to nie jest jego czas.

bizon5312, 18.10.2014; 18:25:

Teraz trzeba zacząć odliczać punkty do innych rywali, bo Bayern już rozstrzygnął mistrza.

woodyinho, 18.10.2014; 18:24:

13 pkt straty do Bayernu...

bizon5312, 18.10.2014; 17:58:

Zgadzam się z tobą Dargos. Klopp nie wyciągnął kompletnie wniosków po ostatnich meczach. Hummels, Kejvin, Waldek ciągle popełniają te same błędy. Takiej tragedii w tym zespole jeszcze nie widziałem, a najgorsze jest to, że trener Koln przy remisie 1;1 wprowadza ofensywnych graczy, bo widzi, że z taką obroną można strzelić min jedną bramkę, co w tamtym sezonie byłoby nie do pomyślenia, bo przeciwnik zostałby skarcony w 5 najbliższych minut. Bundesliga już dawno przegrana, ale to nie koniec naszych problemów, bo o o 2-3 miejscu z taką grą można pomarzyć........

Dargos, 18.10.2014; 17:47:

Nie chce mi się tracić czasu na myślenie o tych patałachach i pisanie, ale nei chce zawieść niektórych użytkowników :P. Strefa spadkowa już czeka - za około 1-2 kolejki zajmiemy odpowiednią pozycję. Czytałem ostatnio artykuł, że Magath po przegranym meczu kazał piłkarzom stać 90 minut w deszczu, po czym powiedział "właśnie tak zagraliście". U nas Klopp powinien zrobić podobnie. Ale dobry tatuś pogłaszcze ich po główce i powie " Nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało. Za tydzień przegracie ponownie". Brak im jaj, brak charakteru. Chłopaki są nawet nie bez formy, ale bez sił. NIE WIEM KTO, ale ktoś ich zamęczył kondycyjnie. Nie mają siły biegać, nie mają siły na dokładne podania, nie mają siły na strzały (anemiczne strzały, łudzenie się, że wbiegną do bramki z piłką, tak jak Kolonia przy 2 bramce). I nie zgadzam się z tym, że powodem są kontuzje. Bo Reus grał dzisiaj całkiem dobrze po kontuzji, zresztą Gundogan podobnie (to cud że w ogóle grał). Żeby coś się zmieniło, to KTOŚ MUSIAŁBY ZAPŁACIĆ GŁOWĄ. I TEGO OCZEKUJE !! NIC SIĘ NIE ZMIENI, dopóki ktoś nie dozna olśnienia i nie wyp******* jakiś zgniły element, który sabotuje grę BVB, z której słynęła. I nie wiem kto to jest: panowie trenerzy, pan manager, fizjoterapeuci, jakieś zgniłe ogniowo na boisku (Hummels, Weidenfeller, Kevin....). Odkąd oglądam mecze BVB "na żywo" (od jakiegoś 2004r.) nigdy nie zdarzyło mi się, żebym nie chciał ich oglądać i z niecierpliwością czekał na kolejny mecz. A teraz rzygać mi się chce jak ich oglądam... przerzucę się chyba na mecze Ekstraklasy, bo tam nawet takie Podbeskidzie gra lepiej od nich. Za czasów Dolla ich gra był lepsza ! Nie ma skrzydeł (jedyny kto coś gra to Reus, który ma już dość gry w BVB), napastnicy się uczą dopiero, a obrona gra jak Gibraltar. Jestem ciekawy jakie zestawienie wybierze pan Klopp na Hannover. Sugeruje Subotić - Ginter, ponieważ jeszcze oni nie mieli okazji popełnić błędów (ciekawe kiedy pójdzie po rozum do głowy, że obrońcami się nie rotuje, chyba że mają kontuzje). Aporopo Gibraltaru, to chciałbym, żeby pan manager sprowadził od nich bramkarza. Efekt byłby taki sam, a nie trzeba byłoby płacić takiemu patałachowi jakim jest Weidenfeller kolosalnych sum. Ja spóbowałbym wywalić właśnie jego - sadzając go na trybunach. A póki nie sprowadzimy tego z Gibraltaru niech zagra sobie Langerak lub Bonnmann/Alomerović. Zapewniam, że nie będzie widać różnicy, a może zagrają nawet lepiej. Mój skład na Hannover: Langerak - Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm - Bender, Gundonag - Reus (lewa strona) Kagawa (środek) - Aubameyang (atak), Immobile (atak). Nie ma sensu wstawiać prawego skrzydłowego, bo póki nei wróci Kuba takiego nie posiadamy.

wanzen, 18.10.2014; 17:43:

Dramat, żadna formacja nie gra nawet poprawnie. Obrona gra fatalnie, inna sprawa, że to problem, który pojawił się już w zeszłym sezonie a w tym się jeszcze pogłębił. Ofensywa bez Lewandowskiego i Reusa w dobrej formie nie istnieje w tej drużynie. Wygląda na to, że przed BVB lata bez spektakularnych sukcesów.

Kasrkin, 18.10.2014; 17:42:

To chyba była najsłabsza BvB bieżącym sezonie... Mnóstwo przykrości.... A momentami miałem reminiscencje z Monty Pytona... Nie wiem co o tym myśleć... Głowa do góry chłopaki i dziewczyny. Nie pozwólmy by jakaś totlna padaka zepsuła resztę dnia... Postaram się o tym nie myśleć

NicChagall, 18.10.2014; 17:42:

Ciekaw jestem czy rzeczywiście Reus, Kagawa, Gundo, Miki i Hummels byli przygotowani na 90 minut... Pewnie nie... Ale tonący brzytwy się chwyta... Klopp wpadł w błędne koło.

Xercon, 18.10.2014; 17:39:

emmm Kiedyś kupowali graczy dobrych technicznie i uczyli ich fizycznej gry , co dało bardzo dobry efekt ...... teraz ...... teraz kupują graczy bardzo mocnych fizycznie którzy się troszkę wybili i próbują nauczyć ich jak grać w piłkę co im kompletnie nie wychodzi ...

NicChagall, 18.10.2014; 17:38:

Klopp chce by akcje ofensywne były rozgrywane w możliwie najszybszym tempie. Wydaję się jednak, że mając takich piłkarzy jak Reus, Gundo i Kagawa możemy szanować piłkę i rozgrywać ją dłużej. Nasze akcje nie są przygotowane tylko chaotyczne i nerwowe. 90% naszych przeciwników muruję drogę do bramki więc przydałoby się chyba odrobinę cierpliwości i poszanowania piłki.

adrian25, 18.10.2014; 17:35:

nie do wiary,dalej nie wierze w to co sie dzieje,w przerwie zimowej nowy bramkarz musi byc,lewy obronca i typowy napadzior ,transfery nie udane ,zero sytuacji bramkowych,posiadanie pilke 70 mieli nawet ale co z tego jak 2 kontry poszly i po ptokach,a hummels na lawe bo bez formy,nie umie pilki nawet rozegrac,nie mowiac co rb w obronie,ciesza powroty po kontuzjach,brak slow,milionowe transfery przeplacone,ale tak to jest chcieli drugi real to maja,wczesniej za grosze kupowali i procentowalo,a teraz przegrywaja ze wszystkimi,nawet ze slabiakami

NicChagall, 18.10.2014; 17:34:

Porzuciliśmy politykę kupowania młodych talentów ale w przeciągu paru lat zapewne do niej wrócimy. Szkoda tylko, że z przymusu bo na żadne poważne nazwisko nie będzie nas stać.

HultaJ, 18.10.2014; 17:34:

Niestety musze to napisać, ale wydaje mi się, że Klopp się skończył, nie ma pomysłu na drużyne i sam chyba nie wie czego chce (transfery, charakterystyka zawodników) i chyba ten sezon będzie kluczowy dla przyszłości Kloppa, gdyż nie zakwalifikowanie się do LM z takim składem to będzie gorsze niż frajerstwo.

czorny, 18.10.2014; 17:34:

skomentuj...padaka!!!!!!!!! co sie qrwa dzieje z nimi?????!!!!! oni normalnie nic nie pokazują!.

TMac1, 18.10.2014; 17:33:

Jak długo jeszcze będziemy oglądać to pośmiewisko w naszej bramce ?!? Gość od miesięcy odstawia komedię i NIKT nie raczy nic z tym zrobić. Kolesiostwo pełną gębą...

Xercon, 18.10.2014; 17:30:

Kevin Nie trzymał linii kompletnie nie zgrany nic w ofensywie ,nic w defensywie Sokra Hummels ich współpraca wyglądała słabo nie asekurują się a jako jednostki też błyszczeli Piszczek Jak na niego w tym sezonie to słabo ale i tak lepiej niż reszta .. Gundo Kehl raz lepiej raz gorzej ale i tak wyglądało to o niebo lepiej niż ktokolwiek + jojic Reus przeciętnie , często znikał Miki słabo i bez formy jak reszta i a tak było widać że jest o klase słabszy Kagawa próbował ale gdy nie ma zgrania i drużyna jest nie poukładana cieżko o to by grał lepiej Ciro - .......... Ofensywa 0 pomysłu na grę ...... 0 wypracowanych schematów akcji z treningów wszystko opiera się na zgraniu i kreatywności a tego obecnie nie ma wiele i efekt widać

Baku, 18.10.2014; 17:30:

:( Langerak powinien zacząć grać w pierwszym składzie.

kamaniszi, 18.10.2014; 17:29:

Roman nam zawalił cały mecz. No niestety on już się nie nadaje .Chociaż z przodu też gramy fatalnie i jeśli ja miał bym szukać jakiejś przyczyny to powiedział bym że Jurgen ich wykańcza na treningach i w meczu są już przygaszeni .

bizon5312, 18.10.2014; 17:28:

To jest dramat..Obrona wygląda jak Durszlak, a Weidenfeler jak to Szpakowski mówi w fifie "mopsik". Można się już z Reusem żegnać, a o Immobile i Ramosie Mhitaryanie śmiało gadać, że to kompletne niewypały transferowe. Coś mi się wydaje, że w przyszłym roku zagramy tylko i wyłącznie w bundeslidze, bo z takim graniem to max 10 lokata.

Kars, 18.10.2014; 17:25:

W końcu graliśmy prawie pełnym składem, od razu było widać jakość w drużynie, piękna gra, wiele emocji, dzięki za to widowisko :). .......................................

mac, 18.10.2014; 17:25:

Gdzie ten stary, dobry Romek? Gdzie ta stara, świetna Borussia? :'( DRAMAT

woodyinho, 18.10.2014; 17:25:

[wycięte] NIE WIEŻĘ W TO CO SIĘ DZIEJE.

KOMIX, 18.10.2014; 17:23:

Przepraszam za to , że tak szalenie wierzyłem w Naszych chłopaków .

MarcoBieber, 18.10.2014; 17:23:

Można tylko się rozpłakać, mamy taką pakę na papierze, a graja taką padakę.. Kloppo na dywanik i pomyśleć na budowanie drużyny od strony defenswynej, I koniecznie kupić nowego bramkarza.

malizna, 18.10.2014; 17:23:

No skoro ma sie na bramce taka gwiazde jak Łajdafella...