Czy Borussia Dortmund ma szansę nawiązać walkę o mistrzostwo w sezonie 2018/19?

Borussia Dortmund wysoko wygrywa z Wolfsburgiem! Kontuzja Reusa

Dodał: FilipBVB, 02.11.2019; 17:35;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund w meczu 10. kolejki Bundesligi pokonała na własnym stadionie VfL Wolfsburg 3:0. Na listę strzelców wpisali się Thorgan Hazard, Raphaël Guerreiro oraz Mario Götze.

Pierwsza połowa toczyła się w wolnym tempie. Od czasu do czasu któraś z drużyn wypracowywała sobie pozycje strzeleckie, jednak nie były to stuprocentowe sytuacje. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli tuż przed przerwą goście, kiedy to z bliskiej odległości do bramki gospodarzy nie trafił zawodnik Wilków.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli piłkarze BVB. W 52. minucie Achraf Hakimi podał futbolówkę do Thorgana Hazarda, który mocnym i jednocześnie precyzyjnym strzałem z okolicy piętnastego metra dał swojej drużynie prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem z gola cieszył się Raphaël Guerreiro, który wykorzystał dobre zagranie Hazarda. W końcówce meczu bramkę przypieczętowującą zwycięstwo dortmundczyków zdobył Mario Götze. Niemiec wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Jeffreya Brumy.

28. minuta meczu była pechowa dla dwóch osób. Pierwszą z nich jest kapitan Czarno-Żółtych, Marco Reus. Reprezentant Niemiec opuścił boisko z powodu urazu okolic kostki. Dokładna diagnoza jest obecnie nieznana. Drugi z pechowców to arbiter sobotniego spotkania, Tobias Welz, który także doznał kontuzji, przez co musiały odbyć się przetasowania w ekipie sędziowskiej. Ostatecznie, po kilkuminutowej przerwie, rolę Welza przejął dr Martin Thomsen.

BORUSSIA DORTMUND – VFL WOLFSBURG 3:0 (0:0)

BVB: Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud (70. Witsel), Weigl – Hakimi, Reus (28. Götze), Hazard – Brandt (89. Alcácer)
Rezerwa: Bürki, Zagadou, Delaney, Sancho, Schulz, Bruun Larsen

VfL: Pervan – Tisserand (79. Brekalo), Bruma, Brooks – William, Guilavogui, Arnold, Roussillon (89. Steffen) – Joao Victor – Nmecha (66. Klaus), Weghorst
Rezerwa: Menzel, Malli, Gerhardt, Mbabu, Knoche, Rexhbecaj

Gole: 1:0 Hazard (52., Hakimi), 2:0 Guerreiro (58., Hazard), 3:0 Götze (88., karny, ręka Brumy po zagraniu Brandta)

Sędzia: Tobias Welz (Wiesbaden), od 32. minuty dr Martin Thomsen (Kleve)
Żółte kartki: Weigl – Nmecha, Brooks, Tisserand
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: 80 200

Komentarze: 10

Komentarze użytkowników

marcao, 04.11.2019; 07:51:

Jak dla mnie ok. W kilku dobrych sezonach brakowało nam po prostu tego szczęścia i odrobiny cwaniactwa.
1992 - to było prawie mistrzostwo
2001 - mecz z Bayernem i wolny Rosickiego
2002 - Finał UEFA CUP z Feyenoordem
2013 - finał LM
2019 - walka o mistrzostwo do końca
Tu w wielu przypadkach istotną rolę odegrało szczęście.

Zawsze się cieszę kiedy walczymy o tytuły do końca. Wtedy jest ciekawie.
A nawiązując do co by było gdyby... obojętnie. Liczy się tu i teraz. Mają wygrywać i tyle.!!!

DSTmazur, 03.11.2019; 16:46:

Marvin ale Ty mi teraz zaimponowałeś chłopie :D

TommyGun09, 03.11.2019; 11:31:

Nie ma co się podniecać tym wynikiem bo do momentu strzelenia gola znowu graliśmy kupę. Mnóstwo strat, niecelnych podań, dośrodkowań do napastnika widmo i bezsensownego klepania. Czyli to co mniej więcej gramy od 2 miesięcy.
Po strzeleniu bramki zaczęliśmy szybciej rozgrywać i przede wszystkim grać bardziej do przodu.
I tu widać problem z mentalnością jaki mamy. Favre nie jest w stanie nakręcić przed meczem drużyny. Dopiero korzystny przebieg meczu sprawia, że nabieramy pewności siebie.
Hitz powinien grać zamiast Burkiego podpisuje się pod tym obiema rękami. Jest solidny, rzadko popełnia błędy i dużo lepiej gra w powietrzu co nam pomaga przy stałych fragmentach.
Reus i Sancho zgubili formę i powinni jej poszukać wchodząc z ławki.
Hazard czyli transfer którego wielu nie chciało zaczyna wykręcać liczby i jest obecnie najlepszym ofensywnym piłkarzem.
Brandta na razie ciężko ocenić. Na minus to że notuje dużo strat i niecelnych podań, będziemy z tego jeszcze tracić bramki. Na plus to że stara się grać do przodu i napędza akcje. Na razie bardziej w oczy rzucają się plusy, zobaczymy jak będzie dalej.
Czekam z utęsknieniem na Alcacera, żeby w końcu te podania i dośrodkowania w pole karne, były do kogoś adresowane.
Buyern nas za tydzień zweryfikuje. Będą chcieli zmazać plamę.

aguero82, 03.11.2019; 11:17:

I gdzie są ci wszyscy fachowcy którzy przed meczem pouczali naszego trenera jak ma ustawić zespół? Nawet was nie stać na to żeby pogratulować drużynie zwycięstwa.
Co do samego meczu to zwycięstwo odniesione małym nakładem sił, co przy zbliżających się ciężkich meczach z Interem i Bayernem bardzo cieszy. Drużyna pokazała że potrafi bezproblemowo wygrywać nawet bez największych filarów drużyny ( Sancho, Reus, Witsel). Trzeba pochwalić wszystkich zawodników z małym wyróżnieniem dla Weigla. Martwi trochę to że Wolfsburg potrafił z niczego stworzyć sobie 3-4 dobre sytuację bramkowe. Z niecierpliwością czekam na mecz z Interem.

kozihno2010, 02.11.2019; 22:09:

Wg mnie.
Po pierwsze naprawdę Hitz to jest kocur. I macie rację trzeba to zostawić na dłużej.

Po drugie chyba najważniejsze. Ja kocham Reusa. Dla mnie jest ikoną i Bogiem .Ale czy nie uważacie że narazie to on jest pod formą i bardziej przeszkadza na boisko jak robi na plus? Po jego zejściu zaczęliśmy grać.

Po trzecie. To ciągle potrzebujemy napastnika.

Po czwarte. Hrumcio i Hazard to transfery w 100. Hummels wiadomo że będzie grał swoje ale że Thorgan tak fajnie odpali I'm in ***** szok

pablo, 02.11.2019; 20:35:

Wysoko to wygrało RB Lipsk:)
Co do samego meczu to widać, że Hazard coraz lepiej się prezentuje. Brakowało na obronie gościa takiego jak Hummels. Z nim to zupełnie co innego. Pozytywnie zaskkuje mnie Hitz, nie wiem czy nie powinien zostać na jakiś czas w podstawowej jedenastce.
Super, że Paco wraca. Bez napadziora gwarantującego >20 goli w sezonie ani rusz. Myślę, że w najbliższym czasie zaczniemy grać lepiej i co najważniejsze regularnie puntktować. Martwi mnie mecz z Interem. Mamy ciężką grupę w CL ale koniecznie trzeba z niej wyjść.

donpedro, 02.11.2019; 19:57:

Pierwsza połowa do zapomnienia, właściwie nawet mogliśmy do przerwy przegrywać.
Po zmianie stron zobaczyliśmy inny zespół. Wystarczyło trochę więcej ruchu i dokładności i już gra wyglądała dużo lepiej. Co prawda kilka błędów jeszcze się przytrafiło ale mimo tego można z optymizmem czekać na arcyważne mecze z Interem i Bayernem. Hitz, Hummels, Hakimi i Hazard to według mnie główni aktorzy tego meczu. Gratulacje panowie.

Le0n, 02.11.2019; 18:35:

W sumie zwycięstwo było do przewidzenia. Cieszy wygrana, zwłaszcza trener i Piszczek są zadowoleni bo i urodziny jednego i 300 spotkanie w BL drugiego okraszone zwycięstwem. Cieszy pozycja wicelidera. Lecz najbardziej cieszy porażka wiadomo kogo. RB szaleje ale poczekajmy na mecze LM, tu może nastąpić weryfikacja formy.

stopter, 02.11.2019; 18:23:

Fajny prezent dla Pana Trenera Lucka!

Dargos, 02.11.2019; 17:43:

No no, trzeba przyznać, że drugie 45 minut było jak za najlepszych czasów Favre'a. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, zobaczymy jak będą wyglądać w 2 kolejnych meczach, kluczowych jeżeli chodzi o grę i przyszłość BVB.

Pierwsze 45 minut jak zazwyczaj - nudna i schematyczna gra. Jak przyspieszyli w drugich 45 minutach od razu zrobiło się ciekawie i mimo braku napastnika zdołali wysoko wygrać.

Czekam na kolejne mecze. Zobaczymy, czy zdołają utrzymać dobry poziom z drugich 45 minut tego meczu, czy znów wrócą do mizernej i topornej gry z pierwszych 45 minut.