Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Borussia Dortmund - Bayern Monachium
Bundesliga
sobota, 04.04.2020; 18:30

Poprzedni mecz

Paris Saint-Germain 2:0 Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
środa, 11.03.2020; 21:00

Tabela Bundesligi

 • 1
 • Bayern Monachium
 • 25
 • +47
 • 55
 • 2
 • Borussia Dortmund
 • 25
 • +35
 • 51
 • 3
 • RB Lipsk
 • 25
 • +36
 • 50
 • 4
 • Borussia M'gladbach
 • 25
 • +19
 • 49
 • 5
 • Bayer Leverkusen
 • 25
 • +15
 • 47
 • 6
 • Schalke 04
 • 25
 • -3
 • 37
 • 7
 • VfL Wolfsburg
 • 25
 • +4
 • 36
 • 8
 • SC Freiburg
 • 25
 • -1
 • 36
 • 9
 • TSG Hoffenheim
 • 25
 • -8
 • 35
 • 10
 • FC Köln
 • 25
 • -6
 • 32
 • 11
 • Union Berlin
 • 25
 • -9
 • 30
 • 12
 • Eintracht Frankfurt
 • 24
 • -3
 • 28
 • 13
 • Hertha Berlin
 • 25
 • -16
 • 28
 • 14
 • FC Augsburg
 • 25
 • -16
 • 27
 • 15
 • FSV Mainz
 • 25
 • -19
 • 26
 • 16
 • Fortuna Düsseldorf
 • 25
 • -23
 • 22
 • 17
 • Werder Brema
 • 24
 • -28
 • 18
 • 18
 • SC Paderborn
 • 25
 • -24
 • 16

Zawodnicy

 • Roman Bürki
  Bramkarz, Szwajcaria
  Rozegranych meczów22
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Dan-Axel Zagadou
  Obrońca, Francja
  Rozegranych meczów13
  Gole / Asysty1 / 1
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Achraf Hakimi
  Obrońca, Maroko
  Rozegranych meczów25
  Gole / Asysty3 / 10
  Żółte kartki / Czerwone3 / 0
 • Thomas Delaney
  Pomocnik, Dania
  Rozegranych meczów6
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone2 / 0
 • Jadon Sancho
  Napastnik, Anglia
  Rozegranych meczów23
  Gole / Asysty14 / 15
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Mario Götze
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów13
  Gole / Asysty3 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Marco Reus
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów19
  Gole / Asysty11 / 5
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Raphaël Guerreiro
  Obrońca, Portugalia
  Rozegranych meczów20
  Gole / Asysty5 / 2
  Żółte kartki / Czerwone2 / 0
 • Nico Schulz
  Obrońca, Niemcy
  Rozegranych meczów8
  Gole / Asysty1 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Mats Hummels
  Obrońca, Niemcy
  Rozegranych meczów23
  Gole / Asysty1 / 3
  Żółte kartki / Czerwone3 / 1
 • Manuel Akanji
  Obrońca, Szwajcaria
  Rozegranych meczów23
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Erling Braut Haaland
  Napastnik, Norwegia
  Rozegranych meczów8
  Gole / Asysty9 / 1
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Leonardo Balerdi
  Obrońca, Argentyna
  Rozegranych meczów1
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Mahmoud Dahoud
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów9
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Julian Brandt
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów24
  Gole / Asysty3 / 2
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Mateu Morey
  Obrońca, Hiszpania
  Rozegranych meczów0
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Thorgan Hazard
  Napastnik, Belgia
  Rozegranych meczów24
  Gole / Asysty5 / 10
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Luca Unbehaun
  Bramkarz, Niemcy
  Rozegranych meczów0
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Łukasz Piszczek
  Obrońca, Polska
  Rozegranych meczów20
  Gole / Asysty1 / 3
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Emre Can
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów5
  Gole / Asysty1 / 0
  Żółte kartki / Czerwone2 / 0
 • Axel Witsel
  Pomocnik, Belgia
  Rozegranych meczów21
  Gole / Asysty4 / 4
  Żółte kartki / Czerwone2 / 0
 • Marcel Schmelzer
  Obrońca, Niemcy
  Rozegranych meczów2
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Giovanni Reyna
  Pomocnik, USA
  Rozegranych meczów8
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone1 / 0
 • Marwin Hitz
  Bramkarz, Szwajcaria
  Rozegranych meczów4
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Tobias Raschl
  Pomocnik, Niemcy
  Rozegranych meczów0
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0
 • Eric Oelschlägel
  Bramkarz, Niemcy
  Rozegranych meczów0
  Gole / Asysty0 / 0
  Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Thorgan Hazard

Piłkarz meczu z Gladbach

Sonda

Czy Borussia Dortmund wygra Bundesligę w sezonie 2019/2020?

Tak38%
Nie62%
Łącznie głosów: 55

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

WyszukiwarkaAnaliza pierwszej części sezonu 2019/20

Dodał: Redakcja, 12.01.2020; 18:13;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Runda jesienna w Bundeslidze za nami. Jak w tym okresie wypadła nasza drużyna? Jak prezentowały się poszczególne formacje i konkretni piłkarze? Plusy i minusy decyzji trenera. Oto subiektywna ocena pierwszej części sezonu 2019/20 w wykonaniu Borussii Dortmund.

 

BRAMKARZE:

Roman Bürki
Bez wątpienia nie był to ten sam zawodnik, jeśli chodzi o prezentowany poziom sportowy w porównaniu z poprzednim sezonem. Słabsza postawa pierwszego bramkarza jest jedną z głównych przyczyn kiepskiej dyspozycji całej formacji defensywnej. Brak pewności siebie, brak poprawnej komunikacji z obrońcami, słabsza gra nogami, minimalna liczba kluczowych interwencji, koszmarny błąd w meczu z Lipskiem – z tego jesienią zapamiętałem Bürkiego. Możliwe, że wpływ na taką formę Szwajcara miały problemy ze zdrowiem i absencja w kilku spotkaniach, w każdym razie sporo w grze naszego bramkarza trzeba poprawić.
Ocena: 3

Marwin Hitz
Zadziwiająco skuteczny. Może nie jest to widowiskowo grający zawodnik, ale nieoczekiwanie dawał więcej pewności w bramce niż Bürki. Nie forsował na siłę efektownej gry, skupiał się na typowej bramkarskiej, robocie co zaowocowało dwoma czystymi kontami (plus 20 min meczu z Mönchengladbach) i pozytywnymi opiniami za te występy. Hitz może zapisać na plus jesień w barwach BVB.
Ocena: 3,5

 

OBROŃCY:

Łukasz Piszczek
Polak powoli schodzi ze sceny zawodowego futbolu. Wydaje się, że Piszczu większą rolę pełni w szatni niż na boisku, ale mimo to nie powinien wstydzić się swoich występów. Choć zdrowie już nie to, co kiedyś to jednak doświadczenie i profesjonalizm pozwalają mu na poprawną grę. Idealny obrońca do rotacji lub zastąpienia kontuzjowanych kolegów.
Ocena: 3

Manuel Akanji
To, co od wiosny sezonu 2018/19 dzieje się ze szwajcarskim stoperem, to jakiś sportowy dramat. Brak widocznego postępu, notorycznie popełniane koszmarne błędy indywidualne, częsty brak koncentracji w kluczowych momentach meczu, słaba gra w powietrzu, zerowe zagrożenie dla bramki rywali – tak w skrócie można opisać postawę Akanjiego. Dla mnie zdecydowanie najsłabsze ogniwo obrony w Dortmundzie.
Ocena: 1,5

Dan-Axel Zagadou
Tak naprawdę młody Francuz zaistniał dopiero pod koniec rundy. Od meczu z Herthą w Berlinie wychodził w podstawowym składzie i były to bardzo poprawne występy. Chłopak miał również dołek formy, co skutkowało dłuższym pobytem na ławce, ale pokazał (przynajmniej na razie), że wyciągnął wnioski z popełnianych błędów i może być naprawdę pożytecznym graczem. Oby tak dalej.
Ocena: 3

Nico Schulz
W Dortmundzie liczono, że transfer reprezentanta Niemiec zapewni na długo spokój z lewej strony obrony. Okazało się jednak, że natychmiastowe wkomponowanie się w taktyczne schematy trenera Favre'a było dla piłkarza zbyt trudne. Sprawę dodatkowo skomplikowała kontuzja, po której jeszcze trudniej było złapać właściwy rytm i formę prezentowaną w Hoffenheim. Dopiero pod koniec rundy Schulz pokazał, że drzemią w nim spore możliwości. Jeśli poprawi grę w ofensywie możemy mieć z niego sporo pociechy, to materiał na dobre wahadełko.
Ocena: 2,5

Achraf Hakimi
Moim zdaniem to odkrycie w BVB. Kiedy grał jako skrajny obrońca, można było mieć do jego postawy sporo zastrzeżeń, ale gdy trener przesunął go wyżej, to był strzał w dziesiątkę. Oprócz Jadona Sancho to najlepszy piłkarz Borussii w rundzie jesiennej. Strzelał bramki, asystował, stwarzał ciągłe zagrożenie pod bramką przeciwników, wracał odpowiedzialnie do obrony. Marokańczyk to dobrze technicznie wyszkolony, bardzo szybki piłkarz, posiadający niesamowitą wydolność. Znakomita runda w wykonaniu tego zawodnika.
Ocena: 5

Mats Hummels
Celowo zostawiłem sobie tego piłkarza na koniec, bowiem nie potrafię jednoznacznie ocenić jego postawy. Owszem, to nasz najlepszy obrońca, to nie podlega dyskusji. Ale czy bycie tym najlepszym w takim towarzystwie to powód do dumy? Na pewno nie dla takiego zawodnika jak Hummels. Fakt, potrafi się ustawić, potrafi znakomitym zagraniem rozpocząć akcję ofensywną, jest też groźny przy stałych fragmentach pod bramką rywala. Ale osobiście nie tego oczekiwałem po tym transferze. O co mam pretensje? Ano, o tzw. całokształt. Wierzyłem, że jego powrót scementuje cały blok defensywny, że inni przy nim zrobią duży krok do przodu. Niestety, jak traciliśmy głupie bramki, tak tracimy je dalej, jak popełnialiśmy w tyłach poważne błędy, tak popełniamy je dalej, jak nie było pewności w grze całej formacji, tak dalej mamy z tym do czynienia. Sam Hummels ma kilka poważnych wpadek na koncie. Uważam, że od takiego piłkarza powinniśmy wymagać zdecydowanie więcej.
Ocena: 4

PODSUMOWANIE
Gra w defensywie samej formacji obronnej, jak i całej drużyny wymaga poprawy. Na tym etapie rozgrywek tracimy zdecydowanie zbyt dużo bramek, aż siedem więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego sezonu. Szwankuje zarówno pewność siebie, jak i forma poszczególnych piłkarzy. To może być decydujący czynnik w walce o czołowe lokaty na koniec rywalizacji.

 

POMOCNICY:

Axel Witsel
Belg razem z drzwiami wszedł do Bundesligi. W ubiegłym sezonie, szczególnie jesienią, był naszym mózgiem, sercem i płucami. Niestety, to już przeszłość. Co prawda Witsel to dalej lider środka pola, zawodnik decydujący o przebiegu większości akcji, ale tempo i skuteczność ich rozgrywania już nie są takie same. Zaczyna brakować tego zęba, tej zadziorności w walce o piłkę, które to cechy były do tej pory jego wizytówką. Szkoda. Może granie od deski do deski zabiło tę świeżość? Nie mnie to oceniać, fakt jest taki, że dyspozycja Witsela nie jest już tak rewelacyjna.
Ocena: 4

Thomas Delaney
Największy wojownik w drużynie. Stracił pół rundy przez kontuzję odniesioną na meczu reprezentacji Danii. Zdrowy i w optymalnej formie powinien być podstawowym defensywnym pomocnikiem naszej drużyny. Jego sposób gry bardzo ułatwia realizację zadań ofensywnych innych pomocników, podporządkowanie się interesom zespołu to bardzo ważna i pożyteczna cecha Duńczyka.
Ocena: 2

Julian Weigl
Piłkarz o charakterystyce defensywnej, w układance trenera Favre'a, ustawiany jako środkowy obrońca lub defensywny pomocnik. Moim zdaniem jest zbyt wątły i zbyt wolny, by zaistnieć na poważnie na tych pozycjach. Poza golem zdobytym w meczu z Lipskiem nie pokazał nic wielkiego, zresztą po transferze do Lizbony Weigla wiosną już w Dortmundzie nie zobaczymy.
Ocena: 2,5

Julian Brandt
Były piłkarz Bayeru Leverkusen miał po przyjściu do Borussii podobne problemy, co Nico Schulz, z tą różnicą, że nie kłopoty ze zdrowiem, a zły dobór pozycji na boisku nie pozwalał mu wejść na wysoki poziom. Rzucany po skrzydle, boku pomocy lub nawet do ataku, obarczany zbyt dużymi obowiązkami w defensywie nie potrafił w pełni pokazać tego co potrafi. Dopiero ustawienie centralnie w środku pola i większa swoboda w kreowaniu akcji ofensywnych pozwoliły mu złapać trochę luzu i radości z gry. Owszem, Brandt ma jeszcze przestoje, szwankuje odbiór w pojedynkach jeden na jeden, zdarzają się niechlujne rozegrania w kontrataku i poważne błędy na własnej połowie (Lipsk). Myślę jednak, że w przypadku tego zawodnika czas gra na jego korzyść i umiejętne wykorzystanie jego możliwości da Borussii dużo dobrego.
Ocena: 3,5

Jadon Sancho
Gwiazda zespołu. Piłkarz przez duże P. Chłopak potrafi praktycznie wszystko w ofensywie. Szybkość, drybling, strzał, podanie, kreatywność, widowiskowy styl gry – dla takich piłkarzy chodzi się na mecze. Miał swoje problemy na boisku, jak i poza nim ale szybko zostawił je za sobą. 9 goli i 9 asyst. Te liczby mówią same za siebie. Bezsprzecznie najlepszy piłkarz rundy w Dortmundzie.
Ocena: 5,5

Thorgan Hazard
Kolejny piłkarz, który spokojnie może zaliczyć rundę jesienną do udanych. Początkowe problemy z jakością gry i przystosowaniem się do oczekiwań trenera stopniowo poprawiał do tego stopnia, że wywalczył pewne miejsce w podstawowym składzie. Siał zamęt po obu stronach boiska, potrafił również zejść do środka i zakończyć akcję celnym strzałem. Uważam, że podobnie jak w przypadku Brandta, może grać jeszcze lepiej.
Ocena: 4,5

Raphaël Guerreiro
Kolejny po Hummelsie piłkarz, z oceną którego mam problem. Portugalczyk to uniwersalny zawodnik, dobrze wyszkolony technicznie, potrafiący dać dużo zarówno po lewej stronie boiska, jak i w jego środku. Ale odnoszę wrażenie, że nie do końca jest zadowolony z pozycji w zespole, co utrudnia mu też wykorzystanie w pełni swoich możliwości. Do tego to irytujące korzystanie tylko z lewej nogi, niezrozumiałe odpuszczanie krycia w defensywie, słabiutkie liczby, jak na zawodnika aspirującego do pierwszego składu... Myślę, że stać go na dużo więcej ale uważam, że nie ma w nim na tyle sportowej złości, by to od siebie wyegzekwować. A już na pewno nie w Dortmundzie.
Ocena: 3

Marco Reus
Niby kapitan Borussii te 9 goli strzelił. Niby grał dużo, z czym wcześniej bywało różnie. A jednak to nie był ten sam zawodnik, do którego się przyzwyczailiśmy. W większości meczów niewidoczny, tracący dużo piłek czy to poprzez niechlujne rozegranie, czy też na skutek złego przyjęcia, często nie potrafiący zmobilizować kolegów do lepszej postawy wtedy, kiedy drużynie po prostu nie szło. Dla mnie duże rozczarowanie, kapitan powinien zarówno grać zdecydowanie lepiej, jak i mieć większy wpływ na resztę zespołu.
Ocena: 3,5

Mahmoud Dahoud
Kolejne rozczarowanie. Piłkarz mający wnieść szybkość, pomysłowość i motorykę do środka pola całkowicie się pogubił. Żadnego zagrożenia, żadnych pozytywów, bezustanny chaos, masa pomysłów przed przyjęciem piłki i całkowita pustka w głowie po jej opanowaniu. Runda na straty i wydaje mi się, że powoli zbliżamy się do zakończenia przygody tego gracza w BVB.
Ocena: 1

PODSUMOWANIE
Tacy piłkarze jak Sancho, Hakimi, Hazard i w mniejszym stopniu Brandt oraz Reus utrzymują Borussię w czołówce tabeli. To trochę za mało by myśleć o mistrzostwie i może również nie wystarczyć do awansu do Ligi Mistrzów. Potrzebne jest wsparcie reszty, bez tego naprawdę może nas czekać ciężka wiosna.

 

NAPASTNICY:

Mario Götze
Właściwie to pomocnik, ale żeby nieco zamazać mizerię panującą w przodzie na przestrzeni rundy jesiennej, umieściłem tego piłkarza w tym miejscu. Słaba runda. Raz, że to nie jego pozycja, dwa, że to już nie ten sam gracz, co w erze Kloppa, trzy, coraz wyraźniej widać różnice w spojrzeniu na rolę w zespole między zawodnikiem, a trenerem. Uporczywe wystawianie go przez szkoleniowca jako napastnika na pewno nie służyło piłkarzowi, jedyne pozytywy dawał zespołowi atakując lub rozprowadzając akcje z głębi pola. Robił to jednak na tyle rzadko, że właściwie nie ma o czym dyskutować  Myślę, że podobnie jak w przypadku Dahouda, czas Götzego w Dortmundzie powoli dobiega końca.
Ocena: 2,5

Paco Alcácer
Jedyny klasyczny napastnik w drużynie. Był w wybornej formie na starcie rozgrywek, w pierwszych 4 meczach strzelił 5 bramek i... to by było na tyle. Notoryczne problemy ze zdrowiem na tyle wyhamowały jego dobrą dyspozycję, że już do końca grał niewiele i nie dołożył nic do swojego dorobku. To nie wróży dobrze na rundę rewanżową, sezon temu sytuacja wyglądała podobnie. Bez będącego w formie napastnika zdecydowanie maleją szanse nie tylko na mistrzostwo Niemiec ale i na kwalifikację do Ligi Mistrzów.
Ocena: 3

PODSUMOWANIE
Nawet najbardziej kreatywna linia pomocy nie zastąpi skutecznego napastnika. Owszem, bez klasycznej dziewiątki można zostać nawet mistrzem świata, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę. Mając do dyspozycji typowego łowcę goli, który jest w stanie zdobyć w sezonie 15-20 bramek, który jest dobrze przygotowany do jego trudów i wyzwań można spokojnie planować rozwój zespołu na sezon, dwa naprzód. A mając w przodzie jakiekolwiek pole manewru, szanse na spektakularne sukcesy nieporównywalnie rosną. Uważam, że właśnie taką drogą powinna pość Borussia Dortmund.

 

TRENER:

Lucien Favre 
Praca trenera jesienią przyniosła wiele kontrowersji. O niezrozumiałych decyzjach dotyczących Brandta i Götzego już wspomniałem. To błędy szkoleniowca, tak uważam. Do tego można dorzucić jeszcze praktycznie totalne pominięcie w grze Balerdiego. Jak bowiem można tłumaczyć brak tego obrońcy na boisku czy nawet w kadrze tym, że inaczej się biega w lidze argentyńskiej, a inaczej w Niemczech? Przecież my nie sprowadziliśmy nieopierzonego juniora tylko młodzieżowego reprezentanta Argentyny, w dodatku za spore pieniądze. Chłopak otrzymał szansę debiutu dopiero w końcówce rundy, do tego był to debiut nadzwyczaj symboliczny. Dla mnie to nieporozumienie.

Kolejny problem to stabilizacja formy drużyny. Przeanalizujmy temat. Niezły początek i wpadka w Berlinie. Kapitalny mecz z Leverkusen i trzy niezrozumiałe remisy po dwóch samobójach w końcówkach spotkań. Niezły mecz z Mönchengladbach, fatalne derby, kapitalna druga połowa z Wolfsburgiem i dwa blamaże w Monachium i u siebie z Paderborn. Potem wstajemy z kolan, wygrywając ciężki mecz z Herthą i rozbijając Mainz oraz Düsseldorf. Na zakończenie fantastyczna pierwsza połowa z Lipskiem, koszmar w drugiej i podobnie w Sinsheim – nieźle do przerwy i fatalnie w drugiej odsłonie. Tak się nie da w dłuższej perspektywie utrzymać w czołówce, zresztą już teraz to nieciekawie wygląda. Śmiem twierdzić, że powtórzenie się tego scenariusza na wiosnę skończy się dla nas katastrofą.

Ale trener Favre miał też dobre momenty. Przesunięcie Hakimiego wyżej to jego najlepsza z dotychczasowych decyzji podczas pracy w Dortmundzie. Za pozytywny ruch uważam też przejście na grę trzema środkowymi obrońcami, choć w tym systemie trzeba maksymalnie wystrzegać się indywidualnych błędów. Myślę też, że ten sposób gry zostanie jeszcze zweryfikowany przez mocniejsze zespoły niż Mainz czy Düsseldorf, ale jest jeszcze czas by go udoskonalić. Słuszne jest też ustawienie Brandta w środku, myślę że gdyby jeszcze dać mu więcej swobody w przodzie odciążając przy tym nieco z zadań defensywnych to byłaby szansa na jeszcze lepsze wykorzystanie jego możliwości. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Ogólnie rzecz biorąc, widzę sporo do poprawy w kwestii prowadzenia zespołu. Przede wszystkim trzeba ustabilizować formę zarówno poszczególnych piłkarzy, jak i całej drużyny. Zdaję sobie sprawę, że mały kryzys czy słabszy mecz mogą się zdarzyć, ale nie powinno to trwać długo, jeśli Borussia ma się do końca liczyć w walce o czołowe lokaty w lidze. Poza tym oczywistym jest, że zespół potrzebuje wzmocnień, ale to już temat na zupełnie inną okazję.

 

Na zakończenie chciałbym przedstawić jedenastkę jesieni. Oto ona:
Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimi, Witsel, Brandt, Schulz (Guerreiro) – Hazard, Reus (Alcácer), Sancho


Autor: donpedroŹródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

Analiza pierwszej części sezonu 2019/20

Dodał: Redakcja, 12.01.2020; 18:13;
Komentarze: 2


Komentarze użytkowników

MAKAVELI, 14.01.2020; 03:10:

Bardzo trafna analiza, zgadzam się z większością ocen, obyśmy po rundzie rewanżowej, mogli wskazać progres na wszystkich pozycjach.

pablo, 13.01.2020; 12:09:

Zgadzam się z autorem, moim zdaniem dobra analiza i słuszne wnioski.

Dużo błędów trenera, które zostały tu celnie wypunktowane, jak również dostrzeżono dobre posunięcia (3 w obronie, Brandt w środku pomocy).

Dużo jest słabych ogniw w zespole. Jedyne do czego się przyczepię to chyba za wysoka ocena Burkiego (dałbym 2,5) ale to szczegół. Ewidentnie bramkarz jest naszym słabym punktem. To co wyprawia Akanji to natomiast kryminał. Jeżeli się nie poprawi to myślę, że trzeba dokonać zmiany na tej pozycji (np. Balerdi).

Nie rozumiem decyzji Favre'a o nie wystawianiu Paco w sytuacji, gdy był zdrowy. To wg mnie kolejny błąd trenera.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze