Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Przed meczem z Bayerem

2 lutego 2013, 10:18, Neo
Przed meczem z Bayerem

W niedzielne popołudnie, o godzinie 17:30, na BayArena zostanie rozegrany hit kolejki. W meczu kończącym 20. serię spotkań Bundesligi, Bayer Leverkusen - wicelider, będzie podejmował trzecią drużynę w tabeli - Borussię Dortmund. Obie drużyny dzieli zaledwie punkt a stawkę meczu jest objęcie drugiego miejsca w zestawieniu Bundesligi.

W rundzie jesiennej podopieczni Jürgena Kloppa nie dali szans przeciwnikowi i na Westfalenstadion pokonali Bayer Leverkusen 3:0. Wówczas bramki strzelali: Mats Hummels, Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski.

Historia spotkań pomiędzy zespołami Borussii Dortmund i Bayeru Leverkusen w rozgrywkach Bundesligi liczy sobie 67 potyczek. Bilans meczów jest jednakowy dla obu zespołów. Zarówno Borussia i Bayer mają na swoim koncie po 24 zwycięstwa i tyle samo porażek, a 19 pojedynków zakończyło się podziałem punktów. Stosunek bramkowy jest minimalnie na korzyść Aptekarzy i wynosi 101:98.

Biorąc po rozwagę spotkania rozgrywane jedynie na BayArena, to widać zdecydowaną przewagę gospodarzy. Spośród 33. meczów aż 17 padło łupem podopiecznych obecnego szkoleniowca - Saschy Lewandowskiego (ciekawostka: aktualny trener urodził się nomen omen w Dortmundzie). Tylko w 7. spotkaniach górą była ekipa Czarno-żółtych a 9 meczów zakończyło się bez rozstrzygnięcia o zwycięstwie. Bilans bramkowy wynosi 64:43 dla Bayeru.

Bayer Leverkusen w obecnym sezonie dobrze sobie poczyna. Co prawda drużyna Lewandowskiego odpadła z rozgrywek DFB Pokal, przegrywając w 1/8 finały z VfL Wolfsburg 1:2 ale w Bundeslidze i Lidze Europy radzi sobie świetnie.

Jeśli chodzi o krajowe podwórko to Aptekarze zajmują pozycję wicelidera, wyprzedzając Dortmund o jeden punkt i tracąc ich 11 do Bayernu Monachium. Po rozegranych dotychczas 19. kolejkach mają oni 37 puntów, uzyskanych poprzez 11 zwycięstw i 4 remisy. Czterokrotnie schodzili pokonani z placu gry. Stosunek bramkowy wynosi 36:23.

W rozgrywkach Ligi Europy Bayer awansował do 1/16 finału, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z Benficą Lisboną. W grupie K zajęli drugie miejsce za Metalistem Charków, wyprzedzając Rosenborg Trondheim i Rapid Wiedeń.

Borussia Dortmund radzi sobie bardzo dobrze w obecnym sezonie. W Bundeslidze zajmuje trzecią lokatę ze stratą jednego punktu do drugiego Bayeru Leverkusen oraz 12. do Bayernu Monachium. Po rozegranych 19. meczach dorobek punktowy piłkarzy Jürgena Kloppa wynosi 36. Na tą wartość złożyło się dziesięć zwycięstw, sześć remisów oraz trzy porażki. Bilans bramkowy wynosi 43:20.

Dortmundczycy grając na trzech frontach, radzą sobie póki co świetnie na każdym z nich. W pucharze Niemiec po łatwych zwycięstwach z FC Oberneuland w pierwszej rundzie, VfR Aalen w drugiej oraz w 1/8 finału z Hannoverem 96. W ćwierćfinale czeka ich pojedynek z Bayernem Monachium.

Najwięcej pochwał piłkarze z Westfalenstadion otrzymują za występy w Lidze Mistrzów, gdzie awansowali do fazy pucharowej, wygrywając w cuglach, można rzec grupę śmierci. Zostawili za sobą takie ekipy jak Real Madryt, Manchester City oraz Ajax Amsterdam. W 1/8 finału Borussię los skojarzył z Szachtarem Donieck.

Na niedzielne popołudnie zapowiada się hit, którego stawką może okazać się wicemistrzostwo. Jedno jest pewne, ekipa która zwycięży mecz postawi pierwszy krok w marszu ku objęciu drugiej lokaty na koniec sezonu.

BAYER LEVERKUSEN - BORUSSIA DORTMUND

BAYER LEVERKUSEN
Wyjściowa jedenastka: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - L. Bender, Reinartz, Rolfes - Castro, Kießling, Schürrle
Ławka rezerwowych: Rensing - Friedrich, Kadlec, Schwaab, Hegeler, Hosogai, Sam, Fernandes, Milik
Niepewni występu: brak
Nie zagrają: Bellarabi

BORUSSIA DORTMUND
Wyjściowa jedenastka: Weidenfeller - Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer - Bender (Kehl), Gündogan - Błaszczykowski, Götze, Großkreutz - Lewandowski
Ławka rezerwowych: Langerak - Kirch, Halstenberg, Kehl, Leitner, Reus, Sahin, Schieber
Niepewni występu: Piszczek, Schmelzer
Nie zagrają: Owomoyela, Bittencourt, Subotic

Obsada sędziowska: sędzia meczu - Deniz Aytekin; asystenci: Christian Dietz, Benjamin Brand; sędzia techniczny: Thorsten Schiffner
Zagrożeni kartkami: - Toprak, Wollscheid (4)
Widzów: 30.210 (komplet)


źródło: www.bvb.de

Źródło: - / Foto:
15 komentarzy ODŚWIEŻ
2 lutego 2013, 10:30
Kevin w wyjściowej a Marco na ławce ? ;oo
0 0
2 lutego 2013, 10:31
Będzie ciężko ale trzeba ten mecz po prostu wygrać i liczyć na potknięcie Bayernu w tej kolejce.
0 0
2 lutego 2013, 10:48
Tylko wygrana ;]
Będzie ciężko ale damy rade ;pp
0 0
2 lutego 2013, 10:52
Musi być wygrana , najlepiej do zera. Po 3 pkt!
0 0
2 lutego 2013, 10:59
Naturalnie bedzie ciezko !! Leverkusen to scisla czolowka BL, od lat do niej nalezy .Obydwa zespoly bradzo dobrze sie znaja i nawzajem maja do siebie respekt ,rywalizuja besposrednio o miejsca premiowane bezposrednim awansem do CL.Bayer chce sie takze zrewanzowac za ostatnia porazke 0:3.Co do skladow rozne media roznie podaja np: RN podaje ze jednak wystapi Marco a nie Kevin.
0 0
2 lutego 2013, 11:16
moze dlatego ze ze kevin jest lepszy w defensywie??Ale moze zaslona dymna i Marco zagra:)
0 0
2 lutego 2013, 11:27
hmm Kevin często gra w podstawowej 11 gdy mecz jest z drużyną dobrą w ofensywie, a Reus był gorzej dysponowany od Gotze czy Kuby więc to raczej nie będzie niespodzianka że zacznie mecz na ławce
0 0
2 lutego 2013, 14:45
Cóż została walka o drugie miejsce czekam na jutrzejszy mecz jestem ciekawy jak to wyjdzie.
0 0
2 lutego 2013, 16:03
Kevin ma grać żeby zneutralizować ofensywne poczynania Castro
0 0
2 lutego 2013, 17:22
Mainz-Bayern 0:3....i wszystko na ten temat !!!!


PS s04 1-2 do tylu .hahahahahahahhh supi
0 0
2 lutego 2013, 18:03
Zwycięzca zasługuje na 2 miejsce. Bo fakt, że Bayern, BVB i Bayer zagrają w LM może zostać potwierdzone za kilka kolejek, z taką formą czołówki i peletonu szybko pierwsza 3 "odjedzie".
0 0
3 lutego 2013, 09:42
kurcze, nie mogę się już tego meczu doczekać. liczę na ciekawy,szybki mecz i wygraną bvb oczywiście. lewy pokaż kiesslingowi kto jest lepszym napastnikiem
:-)
0 0
3 lutego 2013, 12:12
spokojnie wygramy :D
0 0
3 lutego 2013, 12:35
Ta kolejka w ogóle jest jakaś porąbana i trudno wytypować jednoznacznie wynik. Schalke u siebie poległo, HSV też jakoś za łatwo oddał zwycięstwo, podobnie VFB dość wysoko przegrało, Wilki zremisowały u siebie z FCA a Hoffe nagle wygrało z dobrze grającym w obronie Freiburgiem...porąbana kolejka.
0 0
3 lutego 2013, 14:43
No kupony raczej nie wchodziły na Hundeslige:D Hoffe na papierze jest jednak lepsze od Freiburga. Frankfurt jest zabójczo skuteczny. Schwegler i Rode harują jak woły a cały zespół biega do kontrataków jak dzikie świnie. Z podobnym nastawieniem dzisiaj musimy wyjść na Bayer. Dlatego wolałbym Bendera zamiast Kehla. Nie dopuszczam też takiej możliwości by Kevin zagrał kosztem Reusa.
0 0

tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 26 19 5 2 62
2. Bayer Leverkusen 26 16 8 2 56
3. FSV Mainz 26 13 6 7 45
4. Eintracht Frankfurt 26 13 6 7 45
5. RB Lipsk 26 11 9 6 42
6. SC Freiburg 26 12 6 8 42
7. Borussia Mönchengladbach 26 12 4 10 40
8. VfL Wolfsburg 26 10 8 8 38
9. FC Augsburg 26 10 8 8 38
10. VfB Stuttgart 26 10 7 9 37
11. Borussia Dortmund 26 10 5 11 35
12. Werder Brema 26 9 6 11 33
13. Union Berlin 26 7 7 12 28
14. TSG 1899 Hoffenheim 26 6 8 12 26
15. FC St. Pauli 26 7 4 15 25
16. 1. FC Heidenheim 26 5 4 17 19
17. Holstein Kiel 26 5 4 17 19
18. VfL Bochum 26 4 5 17 17
cała tabela
shoutbox
Kapolini76
Kapolini76 Dzisiaj, 12:53

Trochę mają nóż na gardle muszą jakoś udoskonalić ten zespół żeby serio nie popaść w nijakość

Kapolini76
Kapolini76 Dzisiaj, 12:51

Chukwu powinni jak najszybciej przetestować na dłuższym dystansie i jeśli się sprawdzi wykupić a nie powtarzać błędy jak z Maatsenem już wszyscy chyba mamy dość tego skąpstwa

dawid2468
dawid2468 Dzisiaj, 07:32

Chcą ściągnąć brata Bellinghama, bo Chukuemeka za drogi, czyli ani ten ani ten u nas nie zagra w przyszłym sezonie

FilipSantana
FilipSantana 2 dni temu, 2025-03-23

Oczywiście, że nie będziemy się bic o utrzymanie ale obawiam się, że także nie będziemy walczyć o LM. Hoeness przedłużył umowę ze Stuttgartem do 2028 roku, więc oficjalnie olał ciepłym moczem Lipsk i BVB. Podobno Alonso zostaje w Leverksuen na jeszcze jeden sezon, Bayern zawsze będzie w LM i zostje BVB oskubane z pucharów, bez zawodników i bez trenera oraz ze szrotem, który będzie bardzo cięzko sprzedać. Myślę, że awans do LE w przyszłym sezonie to będzie duży sukces.

Kapolini76
Kapolini76 3 dni temu, 2025-03-22

Nie będziemy bić się o utrzymanie bez przesady zdecydowanie muszą być jakieś ruchy ale na pewno tak źle nie będzie

artur1973
artur1973 3 dni temu, 2025-03-22

Zobaczycie za rok będziemy bić się o utrzymanie. Ale wierchuszka dalej będzie przychodzić w komplecie na stadion więc karawana Watzke pojedzie dalej

dawid2468
dawid2468 3 dni temu, 2025-03-22

Brak LM nie powinien być problemem, bo przecież będą pieniądze z KMŚ. Być może uda się sprzedać piłkarzy do których nie mamy już zaufania. Poza tym jak raz byśmy wyszli na minus transferowy to czy zaraz zbankrutujemy? Tym bardziej, że jeśli nie przebudujemy drużyny to w przyszłym sezonie będziemy w strefie spadkowej.

Gentoo100
Gentoo100 3 dni temu, 2025-03-22

@Mattii @Walczi09 Z jednej strony można mówić że Kovac nie jest wszystkiemu winny ale z drugiej strony należy też pamiętać że ostatni sezon gdzie on pokazywał że może być przyzwoitym trenerem miał prawie dziesięć lat temu w eintrachtcie gdyby nie to że facet jest chorwatem i ma odpowiednie kontakty, to już by dawno spadł z rowerka po tylu wpadkach, youtu.be/gsoHOoVZhc4?t=1586 narazie póki co te słowa o nim, się potwierdzają w stu procentach.

konop
konop 3 dni temu, 2025-03-22

Bedzie mniejszy budzet i beda sprzedaze/zmiany - i to nam wyjdzie na dobre.

Waszek_1995
Waszek_1995 3 dni temu, 2025-03-22

Champions Legue już nie będzie na 100% więc teraz jest czas by zacząć wszystko od nowa czyli 1.Nowy trener 2. Sprzedać -Brandta,Sabitzera,Sule,Cana,Reyne,Ozcana ja do tego dodałbym Kobela który już pewnego poziomu moim zdaniem nie przeskoczy +- 50 mln O takim bensebainim którego tu wgl nie powinno być nie będę pisał bo i tak zostanie tak jak Anton drewniany. I zacząć budować drużynę na takich zawodnikach jak Nmecha,Adeyemi,Guirassy,Schloterback,Reyerson W tym zespole jest już wesoła rodzina tu nie ma rywalizacji gra czy nie gra i tak zadowolony musi być konkurencja i zdrowa rywalizacja na każdym treningu jak było za kloppa

FilipSantana
FilipSantana 4 dni temu, 2025-03-21

Podobbno Brandt chce odejść latem wedlug SKY

Danzig
Danzig 4 dni temu, 2025-03-21

Koniec narzekania.Cieszmy się tym, co mamy.Gramy w 1 Bundeslidze i w 1/4 finałów CL. Następne mecze w CL około 2030 r.

waldekzsk
waldekzsk 5 dni temu, 2025-03-20

Niesamowite że Pascal Groß jest w wejściowej 11 w kadrze Niemiec.

flammen
flammen 5 dni temu, 2025-03-20

osa - Sammer wiadomo czym się zajmuje... fermentem wewnątrz klubu.. w mojej opinii świniaki podrzucili nam konia trojańskiego... znają po prostu nasze słabości...

FilipSantana
FilipSantana 5 dni temu, 2025-03-20

Osa lepiej bym tego nie podsumował

Osa As
Osa As 5 dni temu, 2025-03-20

4. L. Ricken: całkowicie podporządkowany HJW i realizujący jego chorą politykę, nie widzi winy w zarządzie tylko w piłkarzach. Patrzy nie tam, gdzie powinien, zwalnia nie tych, co trzeba. Tendencja: Przedłużenie kontraktu! 5. M. Sammer: zajmuje się nie wiadomo czym, obciąża budżet, gada oczywiste oczywistości. Niewykluczona podwójna rola (bawarska wtyka) Tendencja: Przedłużenie kontraktu! 6. Żólta ściana: zajmują się polityką i zjawiskami społecznymi zamiast kwestiami sportowymi, nie reagują bądź reagują za mało na skandale w klubie, mają minimalny wpływ na politykę klubową, tolerują zarząd, tolerują zdrajców. Mają chłodne głowy. Piłka jest tylko dodatkiem do kiełby i piwa. Tendencja: Więcej kiełby i piwa!

Osa As
Osa As 5 dni temu, 2025-03-20

A co z: 1. S. Kehl: mało doświadczony, łasy na kasę i stanowiska, często popełnia błędy, całkowicie podporządkowany HJW. Tendencja: Przedłużenie kontraktu! 2. Sztaby medyczne i sportowe: nie rozpoznają kontuzji i chorób (nawet tych ciężkich) zawodników, częste kontuzje, brak wydolności. Tendencja: przedłużenie kontraktów! 3. HJW: mimo wielu lat działalności sportowej zachowuje się, jakby nie miał o piłce bladego pojęcia. Stawia finanse na piedestale, uprawia kumoterstwo, pomaga zdrajcom, prowadzi skrajnie ugodową politykę, jego naiwność wykorzystują inni działacze sportowi. Przyspawany do fotela. Tendencja: Dożywotnie przedłużenie kontraktu i budowa pomnika chwały!

ryś
ryś 5 dni temu, 2025-03-20

Drużynę zniszczył Sahin, a wcześniej rozlużnienie dyscypliny zaaplikował Terzic. Obaj preferowali "koleżeński" styl prowadzenia drużyny, a to droga prosta droga donikąd. Piłka nożna na pewnym poziomie wymaga odpowiedniej ,ciężkiej pracy, a tej zabrakło w przygotowaniach do sezonu aplikowanych np. przez Sahina. Dodatkowo drużyna zaczęła mieć bardzo miękkie DNA. Nie pomogły też transfery i sprzedaż kluczowych zawodników, a odejście Hummelsa, który był ostatnim łącznikiem sukcesów ,dopełniło reszty. A teraz KOVAC - jest na pewno innym trenerem od dwóch uprzednio wymienionych ale jestem prawie pewien, ze to w zamyśle miał być i jest tylko "strażak", który ma ugasić pożar, a nie trener na dłuższy okres czasu. On już w swojej "historii" miał jawny bunt piłkarzy w Bayernie, a w innych klubach także nie odniósł sukcesów, więc dlaczego miałby to zrobić w Borussi i to w takim stanie mentalnym w jakim klub jest obecnie. Klub jeżeli chce wrócić na właściwe tory czeka rewolucja i pottrzebuje na dłuższa metę naprawdę dobrego trenera.

Mattii
Mattii 5 dni temu, 2025-03-20

Z drugiej strony to sami decydują, że grają? Czy to jednak trener ich wystawia widząc w jakiej są formie? Generalnie ciężko będzie ocenić pracę Kovaca bo do końca sezonu już nie daleko i ciężko żeby coś odmienił w ciągu kilku meczy. Niemniej jednak, jeśli dalej będziemy przegrywać wszystko seryjnie z każdym w lidze, ta Kovac nic nie będzie próbował zmienić w składzie to będzie znaczyło, że nie ma pomysłu jak naprawić grę. Wtedy trzeba się pożegnać. Chyba, że zarząd planuje go na kolejny sezon i da mu zbudować kadrę po swojemu.

Walczi09
Walczi09 5 dni temu, 2025-03-20

Wesoły Julek ktory nie potrafic kopnąć piłki z normalną siłą na dalej niż 10 metrów, Sabitzer ( nie trzeba dawac komentarza).. chyba sami wiecie co tutaj nie gra

Walczi09
Walczi09 5 dni temu, 2025-03-20

Czemu mamy zwalniac Kovaca? 26strzałów i brak gola w meczu z Lipskiem to wjna trenera? Ma wejsc i sam strzelic? Tego meczu akurat wyjatkowo nie moglem obejrzec, ale powtorki niewykorzystanych sytuacji są po prostu śmiechu warte. Spojrzcie jakich my tu mamy pilkarzy i oceńcie czy to napewno jest kwestia trenera..

dawid2468
dawid2468 5 dni temu, 2025-03-20

Ale kto w jego miejsce?

FilipSantana
FilipSantana 6 dni temu, 2025-03-19

Koszt rozstania z Niko Kovačem byłby do udźwignięcia. Dortmund musiałby zapłacić Kovačowi i jego asystentom około trzech milionów euro odprawy. Od początku nie był postrzegany jako idealne rozwiązanie długoterminowe. Kierownictwo BVB, w tym Lars Ricken, początkowo chciało go zatrzymać tylko do lata i prowadziło nawet rozmowy z Ralfem Rangnickiem. Ponadto Kovač wszedłby w nowy sezon już uszkodzony - postrzegany jako trener, który nie potrafił odwrócić losów meczu. Nie jest postrzegany jako innowator, ale raczej jako pragmatyczny pracownik i surowy dyscyplinarz. Sprzedanie go jako twarzy nowego początku dla krytycznej bazy fanów Dortmundu byłoby trudne. [ @SkySportDE ]

FilipSantana
FilipSantana 6 dni temu, 2025-03-19

Sześciu graczy, którzy wejdą w ostatni rok swoich kontraktów: 1. Julian Brandt: Opinie na jego temat są głęboko podzielone. Szefowie początkowo chcieli przedłużyć jego kontrakt wcześniej, ale teraz zawiesili negocjacje. To sytuacja 50:50, ale mógłby przynieść Dortmundowi znaczną gotówkę. Tendencja: Klub chce go sprzedać! 2. Gio Reyna: Nie ma już dla niego realnej przyszłości w Dortmundzie. Tendencja: Klub chce go sprzedać! 3. Niklas Süle: W tej chwili odejście latem nie wchodzi w grę, mimo że szefowie chętnie pozbyliby się jego pensji. Tendencja: Klub chce go sprzedać! 4. Salih Özcan: Jego wypożyczenie do Wolfsburga zostało przerwane zimą z powodu braków w składzie, ale nadal nie ma dla niego przyszłości w Dortmundzie. Tendencja: Klub chce go sprzedać! 5. Emre Can: W tej formie klub powinien kontynuować z nim planowanie przyszłości. Tendencja: Przedłużenie kontraktu! 6. Pascal Groß: Główny cel Kehla i jego zespołu przed sezonem, ale nie zawsze spełniał oczekiwania. Jego największą słabością jest brak tempa. Tendencja: Prawdopodobne jest odejście! Inne potencjalne wyjazdy latem: -Jamie Gittens - Marcel Sabitzer -Yan Couto BILD

Trotyl
Trotyl 6 dni temu, 2025-03-19

nie ma już biletów, a Ci co odsprzedają na necie to po kilka tysięcy euro XDDD chorzy ludzie XDD

danielek3
danielek3 6 dni temu, 2025-03-19

Witam. Czy komus udalo sie dostać bilety na mecz z Barca?

flammen
flammen Tydzień temu, 2025-03-18

Też tak uważam. Mike powinien zostać do końca sezonu...

FilipSantana
FilipSantana Tydzień temu, 2025-03-18

Borussia Dortmund nie skorzysta z opcji kupna Carneya Chukwuemeki za 35 milionów euro. Czy kolejna pożyczka jest realna i czy klub jej pragnie, okaże się dopiero latem, czy i jeśli tak, to w jakich europejskich rozgrywkach klub będzie grał. RN

FilipSantana
FilipSantana Więcej niż tydzień temu, 2025-03-17

myślę, że chcieli odciąć pępowinę i skończyć z łatką posad po znajomości, innymi słowy po eksperymencie Sahinie nie chcieli kolejnego eksperymentu tylko doświadczonego trenera

TytanowyTerzic
TytanowyTerzic Więcej niż tydzień temu, 2025-03-17

waldekzsk - "mogli dać Tullbergowi dokończyć ten sezon i zobaczyć co z tego wyjdzie. " Nie mogli tylko powinni dać dokończyć mu sezon. Zatrudnienie Kovaca na 1,5 roku to kolejny błąd zarządu.

statystyki
Użytkownicy online: NigHTmaRE, ASFA
Gości online: 39
Zarejestrowanych użytkowników: 10265
Ostatnio zarejestrowany: glowas1717
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem