Rossoneri szukają zawodników, których mogliby pozyskać w letnim oknie transferowym. Jednym z potencjalnych obiektów zainteresowania włodarzy Milanu jest piłkarz Borussii Dortmund, Shinji Kagawa.
Drużyna z Serie A pragnie wzmocnić swoją linię pomocy w kolejnym sezonie - uważa, że pozyskanie Japończyka dałoby zastrzyk nowej energii.
Kagawa ma kontrakt z Borussią do lata 2013 roku, jednak włodarze klubu z Dortmundu chcą podpisać z Japończykiem długoterminowy kontrakt i podwoić jego dotychczasowe zarobki. Niestety, rozmowy między dwoma stronami są jak na razie nierozstrzygnięte, ponieważ 23-latek wydaje się być niezdecydowany co do pozostania na Signal Induna Park.
AC Milan jest gotowy na kupno pomocnika, jeżeli BVB skusi się na duże pieniądze oferowane za pomocnika. Pod znakiem zapytania stoi fakt, czy Japończyk będzie wystawiony na sprzedaż.
Kagawa przeszedł do Borussii w lecie 2010 roku z Cerezo Osaka i od tej pory jest jednym z kluczowych zawodników niemieckiego zespołu.