Otwarta rana w okolicach ścięgna Achillesa - tak wczorajszy trening zakończył Jakub Błaszczykowski. W związku z tym pod znakiem zapytania stoi występ pomocnika w sobotnim meczu wyjazdowym przeciwko VfL Wolfsburg. Natomiast jego koledzy z drużyny - Sven Bender i Toni da Silva powinni być do dyspozycji trenera.
Nie wygląda to najlepiej - powiedział Klopp o nieszczęściu Błaszczykowskiego. Powinien pojawić się w piątek na ostatnim treningu przed sobotnim meczem. Jeśli nie będzie w stanie, nie zagra w sobotnim spotkaniu - podsumował trener.
Na całe szczęście groźnie wyglądająca kontuzja da Silvy podczas środowego treningu nie okazała się poważna. Nie było opuchlizny i wczoraj wieczorem występ w meczu z Wolfsburgiem uznaliśmy za możliwy. Zawodnik będzie już dzisiaj trenował normalnie.
Na wczorajszym treningu pojawił się również Sven Bender, który po pierwszej połowie meczu z Leverkusen, nie był zdolny do gry. Może już trenować na 100 procent. Kolano nie wykazuje żadnej niepożądanej reakcji - Bender będzie do dyspozycji w sobotę! - zakończył trener.