Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia ponownie nie do zatrzymania

5 grudnia 2010, 19:43, Neo

W meczu kończącym 15 kolejkę Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na  EasyCredit-Stadion drużynę 1. FC Nürnberg 2:0. Zwycięskie bramki zdobywali, w pierwszej połowie Mats Hummels, w drugiej Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu BVB nie zmniejszyła przewagi nad drużynami z czołówki a nad niektórymi znowu powiększyła.

Mecz toczył się w zimowej scenerii jednakże murawa boiska była w zdecydowanie lepszym stanie niż podczas czwartkowego meczu w Lidze Europy w Dortmundzie. Od początku spotkanie jedni i drudzy walczyli by zdominować grę w środku pola. Pierwsza dogodna sytuacja na zdobycie bramki była w 13 minucie kiedy to Shingi Kagawa zgrał piłkę do Lewandowskiego a ten uderzył z powietrza na bramkę, jednak piłka po jego strzale trafiła w sam środek bramki strzeżonej przez Schagera. Kilka minut później gospodarze konstruowali swój atak. Do wrzutki w pole karne wyskoczył wyżej od Subotica Julian Schieber ale jego strzał nie mógł zagrozić bramce, której bronił Weidenfeller.

23 minuta, rzut wolny dla BVB. Do piłki podchodzi Nuri Sahin, który precyzyjnym podaniem zagrywa nad obrońcami Nürnbergi, tam dopada ją Mats Hummels, który strzałem głową pokonuje bramkarza gospodarzy. Po tej akcji reprezentanta Niemiec, niczym rodowego napastnika, na tablicy świetlnej pojawia się wynik 0:1. Goście nie zwalniali tempa. W 31 minucie Großkreutz podawał na głowę do Kagawy jednak strzał broni Schafer. Chwilę później znowu akcja Japończyka z Götze jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Borussen nie dawali za wygraną. W 36 minucie na bramkę uderzał Großkreutz jednak jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry swoją szansę ponownie miał Lewandowski, który otrzymał podanie od Piszczka ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

Gospodarze szukali wyrównania. W 42 minucie indywidualna akcja Hegelra, który nie daje sobie zabrać piłki, ta tafia w końcu do Maka. Słowak oddaje strzał na bramkę ale Weidenfeller nie ma problemów z interwencją. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, próbował podwyższyć rezultat Großkreutz ale jego uderzenie broni bramkarz. Goście schodzą po gwizdku Michaela Weinera na przerwę prowadząc w pełni zasłużenie.
Druga odsłona gry i znowu stały fragment dla BVB. Ponownie wykonawcą jest Nuri Sahin, który wrzuca piłkę w pole karne. Tam po zamieszaniu futbolówka ląduje na nodze Hummelsa jednak z ostrego kąta stoper Borussii nie trafia w światło bramki. W 51 minucie groźna akcja gospodarzy i tylko rewelacyjna interwencja Subotica zażegnuje niebezpieczeństwo. Kilkanaście minut później doszło do przykrej interwencji, w której ucierpiał, chwilę wcześniej wprowadzony za Großkreutza Błaszczykowski. Polak upadł trzymając sie za kolano jednak obyło się bez większej kontuzji.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu wspaniały drybling Mario Götze, który wystawia piłkę Lewandowskiemu lecz ten strzela w miejsce, gdzie stoi akurat Raphael Schafer.  Kilka minut później swoich sił próbował Kagawa, który ładnie złożył się do woleja jednak strzał powędrował tuż nad poprzeczką bramki. 88 minuta gry i mamy 0:2. Piłka na szósty metr do Roberta Lewandowskiego po kombinacyjnej akcji Mario Götze piłka ląduje przed polskim napastnikiem, który obraca się z nią i strzela nie do obrony dla bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później sędzia kończy spotkanie.

Borussia wygrywa kolejny mecz i śrubuje kolejne rekordy Bundesligi. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że nikt nie jest w stanie dorównać ekipie z Signal Iduna Park, która gra efektownie, z polotem a za razem dojrzale i mądrze. Przed nimi teraz tygodniowy odpoczynek do soboty kiedy to podejmować będą drużynę Werderu Brema. Co prawda tytuł mistrza jesieni mają już w kieszeni jednak pozostałe dwa mecze, które zostały do końca rundy na pewno będą chcieli wygrać aby w jeszcze lepszych nastrojach udać się na zasłużony urlop.

1. FC NÜRNBERG - BORUSSIA DORTMUND 0:2 (0:1)

1. FC Nürnberg:
Schäfer - Judt, Maroh, Wolf, Bieler - Simons, Hegeler - Eigler, Gündogan, Ekici - Schieber.
Ławka rezerwowych: Stephan - Plattenhardt, Wollscheidt, Cohen, Max, Mintal.

Borussia Dortmund:
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Götze, Kagawa, Großkreutz - Lewandowski.
Ławka rezerwowych: Langerak - Dede, Santana, Feulner, Kuba, da Silva, Zidan.

Obsada sędziowska: arbiter główny: Michael Weiner, asystenci: Norbert Grudzinski, Thomas Frank, sędzia techniczny Mike Pickel.

Widzów
: 48.584 (w tym 4.346 fanów BVB)

Źródło: -

68 komentarzy ODŚWIEŻ

5 grudnia 2010, 19:45
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Cieszy znakomita forma Lewandowskiego, który z meczu na mecz pokazuje, że nie jest jedynie skutecznym rezerwowym, ale może wiele wnieść do pierwszego zespołu.
0 0
5 grudnia 2010, 19:47
Tak brawo!! Lewy strzelił bramkę i w drugiej połowie mógł się podobać, bo w pierwszej trzeba przyznać że mu zbyt wiele nie wychodziło.. Zmiana Kuby też dużo spokoju wniosła, a Piszczek jak zawsze na swoim dobrym poziomie. Oby tak dalej BVB! HEJ HEJ
0 0
5 grudnia 2010, 19:48
Kolejny świetny mecz bvb całkowicie kontrolowało spotkanie graja niesamowicie. Mam nadzieje ze to z sahinem to nic powaznego piszczek znów dobre spotkanie lewy poprawic skutecznosc a bedzie super i tak jest dobrze bo na 2 mecze w podstawie 2 gole. co do gotze to dla mnie zawodnik meczu on jest niesamowity
0 0
Osobiście uważam że Lewy nie wykorzystał swojej szansy w 100% i znowu usiądzie na ławce, ale pewny jestem że Zidan jeszcze trochę poczeka zanim zrzuci Lewandowskiego na dalszy plan.
0 0
5 grudnia 2010, 19:52
Tak w ogóle cytując z piosenki: Coma - Wola Istnienia
"Oto rodzi się moc" :)
0 0
5 grudnia 2010, 19:53
Jak to powiedziała jedna znana persona z polskiego show-biznesu: "przecież my nawet nie mamy z kim przegrać".
Heja BVB!
0 0
5 grudnia 2010, 19:57
Lewandowski to taki farciarz - nie gra dobrze przez cały mecz, a potrafi ukłuć pod koniec. Jako joker idealny.

Ogólnie to z gry nie jestem zadowolony. Może dlatego, że przez cały ten sezon zachwycamy się piękną grą BVB, a dziś widziałem niedokładności i wrzutki na wysuniętych piłkarzy. Ale wynik jak najbardziej satysfakcjonuje.

BVB w tym sezonie tworzy coś niezwykłego i to nie tylko w BL.

5 grudnia 2010, 19:58
Brawo Lewy. Brawo BVB. Robert zasłużył na tego gola i dobrze że trafił.
0 0
Drugie jest Mainz a nie Leverkusen
0 0
5 grudnia 2010, 19:59
Może nie wniósł za dużo ale jakoś jest skuteczny, strzela te bramki. Ogólnie nasi nie zagrali meczu sezonu choć niektóre akcje mogły się podobać. Akcje Gotze to wisienka na torcie tego 40 punktowego dorobku. Wspaniale nam się Mario rozwija. Romek na bramce jak zwykle wspaniale. Obrona również, gol Hummelsa szczególnie mi się podobał, a samo podanie jak to Nuri, zajebiste. Piszczek z Suboticiem też dobrze. Schmelzer trochę mnie martwi bo dla mnie mało widoczny jest. Ok z tyłu nic raczej nie przechodzi ale z przodu rzadko go widzę. Szczególnie w ostatnich meczach. Może ma takie zalecenia od Kloppa? Kevin, eee ;( jak to Kevin, drewno. Moim zdaniem najgorszy piłkarz BVB. Za to Gotze najlepszy. Kagawa pokazuje (patrzcie Kluby Ekstraklasy), że można kupić kogoś naprawdę zajebistego za 600 tys. euro. Wystarczy poszukać i mieć farta ;D. Lewy teoretycznie nic wielkiego nie zagrał choć bramkę strzelił. Szkoda, ze tak późno bo na pewno mniej paznokci bym obgryzł ;P. Zmiana Kuby dobra. Szczególnie w obronie kubuś popracował. Chciałbym żeby grał tak od pierwszych minut. Ogólnie super extra wystrzałowo xD choć terminarz na wiosnę ciężki. Mecze z trudnymi rywalami na wyjeździe oprócz Schalke, które mam nadzieję rozwalimy. HEJA BVB!!!
0 0
Jestem tu nowy, chociaż jeśli chodzi o niemiecką piłkę kibicuje Borussii już od kilku lat, a na tą stronę zaglądam już od ponad roku.
Wracając do meczu, niestety nie mogłem dziś obejrzeć całego. :( Pozostanie mi obejrzeć powtórkę albo przynajmniej skróty.
Oglądałem jedynie 10 ostatnich minut. Cieszy asysta Sahina oraz gol Roberta no i oczywiście Hummelsa.
Oby Borussia dalej grała dobrze i wygrywała. Żeby jeszcze w Lidze Europejskiej się powiodło to już byłoby super.
0 0
5 grudnia 2010, 20:10
michalbvb, Lewy zagrał trzy mecze w podstawie! W pierwszym nic nie strzelił...
0 0
5 grudnia 2010, 20:17
T-Mac pewnie michalbvb nie liczy Pucharu Niemiec ;D.
0 0
5 grudnia 2010, 20:40
Brawo brawo kolejne zwycienstwo Heja BVB!!
0 0
5 grudnia 2010, 20:42
ciezki mecz ale grunt ze wygrany. Nie zachwnycili? no coz tak sie gra przeciwko druzynie ,ktora broni sie cala 11 na wlasnej polowie mimo tego, ze jest gospodarzem. Cieszy forma Sahina - asysta przy golu Hummelsa wyborna. Mats w drugim meczu strzela 2 bramke tak jak Lewy brawo:)Goetze Goetze i jeszcz raz Goetze ten chlopak jest po prostu genialny i do tego waleczny brawo Mario oby z Sevilla zagral na swoim poziomie to o wynik sie nie martwie;)heja BVB:)
0 0
5 grudnia 2010, 20:48
BVB liczą sie 3pkt:) w Nastepnej kolejce ciezki mecz:) van gaal wygryl spisek w bundeslidze <lol2> szkoda mi tego goscia:P twierdzi ze kluby bundesligi zmniejszaja boisko i źle je przygotowuja... Popatrz na realia van gaal ten sezon nalezy do Borussen :) a Ty juz nawet z Ribery jestes do bani...
0 0
super BVB,brawo LEWY!!!!W 1 polowce nie mial zbyt wiele szans a w drugiej praktycznie jedno podanie od Goetze i mial obronce na plecach,stad strzal w bramkarza,swietnie ze trafil gola w koncowce ktory jest juz jego 5 golem w BL i dal spokoj kibicom,trenerowi oraz zawodnikom na boisku.Bedzie mial napewno mile swieta i spory powod do zadowolenia na sylwku.oby tak dalej,a co do tego czy wykorzystal szanse w pelni?2 mecze w podstawie i 2 bramki to mysle ze napewno ale i tak Barrios jest nr 1 bo chca go wypromowac aby strzelil jak najwiecej bramek i zarobic na nim to sprawa jasna.
0 0
5 grudnia 2010, 20:49
Kuba piłkarzem roku w Polsce na 2010 rok ;)