Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Duży rozwój piłkarzy BVB!

4 grudnia 2010, 18:56, Adek
Duży rozwój piłkarzy BVB!

Magazyn Bild, opublikował, jak bardzo rozwinęli się piłkarze Borussii Dortmund. Najlepiej świadczy o tym porównanie wartości zawodników, gdy przychodzili do BVB, z tymi dzisiejszymi. Zobaczmy na kim Borussia Dortmund zrobiła najlepszy interes, a na kim straciła.

Nuri Sahin, wrócił do Borussii Dortmund z wypożyczenia, z Feyenoordu, teraz jest wart 16mln.

Neven Subotic jest teraz wart 15mln, do Dortmundu przyszedł za 4,5mln. Jego wartośc podskoczyła o 233,3%!

Lucas Barrios, obecnie jest wyceniany na 14mln, został kupiony za 4,2mln. Jego wartośc także podskoczyła o 233,3%!

Mats Hummels, przyszedł za 4,2 mln, teraz wyceniony jest na 10mln. Wartośc podskoczyła o 138,1%.

Mario Götze, jest wychowankiem BVB. Obecnie jest wart 7,5mln!

Jakub Błaszczykowski, został kupiony za 3,05mln, a teraz jest już wart 7,5 mln. Wartosc wzrosła o 145,9%.

Robert Lewandowski, został sprowadzony za 4,5 mln, teraz jego wartośc to 6mln, podskoczył o 26,3%.

Marcel Schmelzer, przyszedł za darmo, a teraz jego wartośc wynosi 5,5mln.

Shinji Kagawa, przyszedł za jedyne 350tyś, a teraz jest już wart 5mln! Jest rekordzistą jeśli chodzi o skok wartości, gdyż wzrosła ona o 1328,5%!

Kevin Großkreutz, do Borussii trafił za darmo, a teraz jego warośc jest równa 5mln.

Sven Bender, który jest wart 5mln, przyszedł do BVB na zasadzie wymiany z Antonio Rukaviną.

Sebastian Kehl, obecnie wyceniony jest na 5mln, a przyszedł za 3,2mln. Wartośc wzrosła o 56,2%.

Roman Weidenfeller, do Dortmundu trafił za darmo, a teraz jego wartośc to 4,5mln.

Mohamed Zidan, Borussia zapłaciła za niego 2,8mln, a teraz jego wartośc wynosi 4,5mln, więc zanotował on wzrost o 60,7%.

Felipe Santana został kupiony za 2,1mln, obecnie wyceniony jest na 4mln, czyli wartosc podskoczyła o 90,5%

Łukasz Piszczek, został sprowadzony za darmo, a teraz jego wartośc to 3mln.

Patrick Owomoyela, kosztował Borussie 2,5mln, teraz wyceniony został na 3mln. Wartosc wzrosła o 20.

Dede został kupiony za 3,3 mln, a obecnie wyceniony jest na 2,5mln. Warto dodac, ze w swoich najlepszych latach, Dede był wart znacznie więcej niż został kupiony.

Tamas Hajnal przyszedł za 1,25mln, teraz jego cena to 2,5mln, czyli wzrost o równe 100%.

Markus Feulner, przyszedł za darmo, a wart jest 1,75mln.

Antonio Da Silva także przyszedł za darmo, a wyceniony został na 600tyś.

Mitchell Langerak, przyszedł za 500tyś i jak na razie jest wart tyle samo.

Wszystkie wartości są podane w euro.

Źródło: -

15 komentarzy ODŚWIEŻ

4 grudnia 2010, 19:01
A nie zapomnę tych krytycznych głosów jak do klubu przyszedł Subotic czy Barrios. To ciągłe narzekanie, najeżdżanie na Kloppa i Zorca,że z takimi transferami to co najwyżej walka o środek tabeli a potem wystarczyło parę meczów i coś nagle krytycy ucichli..
0 0
4 grudnia 2010, 19:04
i tak te ceny są dość dziwne, dla mnie Kagawa wart jest znacznie więcej ;d
0 0
4 grudnia 2010, 19:23
Procenty Kagawy robią wrażenie:D Poczekajmy do końca rundy, a jeśli się forma utrzyma do końca sezonu to nawet nie chce myśleć:D
0 0
4 grudnia 2010, 19:24
dla mnie kagawa przynajmniej 10 mln a da silva 2 mln
0 0
4 grudnia 2010, 19:25
Zesik, akurat z Barriosem to były wiązane duże nadzieje, żadnych narzekań. One zaczęły się dopiero po słabym początku Lucasa.
0 0
4 grudnia 2010, 19:25
Dokładnie Kangoo patrząc na jego młody wiek i na to jak ten chłopak gra to wartość mniejsza od Roberta jest zadziwiająca.
0 0
4 grudnia 2010, 19:28
Weźmie pod uwagę, że Kagawa kosztował nas o wiele wiele taniej, a ceny podskoczą jeszcze po tej rundzie...
0 0
4 grudnia 2010, 19:34
/Volverin/ to ty chyba nie śledziłeś stronki ;) było od cholery narzekań,że go kupili i hasła typu "w słabej lidze każdy potrafi strzelić, gdyby był taki dobry to kupiłby go jakiś znacznie bardziej znany klub". A po tych paru pierwszych meczach to już w ogóle nagonka jakich mało. W której dominował Giv :P
0 0
4 grudnia 2010, 20:08
Za Kagawe BVB chyba musiala doplacic 300 tys za awans do Ligi Europejskiej, tak wiec to chyba wyszlo 750 tys. Moim zdaniem po sezonie bedzie wart z 15 mln :)
0 0
4 grudnia 2010, 21:38
należałoby jeszcze sprostować wartość Zidana, kosztował nas 2,8mln+ Mladen Petric :)
EDIT
Kajam się rzeczywiście nie myślałem :) przecież to oni nam dopłacili ;) heheh pomyłka :D
0 0
4 grudnia 2010, 22:21
Dla mnie Hummels jest lepszy od Suboticia.
0 0
5 grudnia 2010, 01:18
Jacarezinho -> to HSV nam doplacilo do petricia... nie my im... w umowie wycenili zidana wtedy na te 2,8 czy cos takiego... a petricia na ok 6 chyba... i doplacili roznice...

kagawa 750 tys lacznie wiec % trochemniejszy ale ciagle imponujacy
0 0
5 grudnia 2010, 07:11
Przyznam sie ,ze na poczatku zeszlego sezonu bylem jednym z krytykow Barriosa, bo liczylem ze bedzie strzelal jak Alex Frei tzn. od razu. Od meczu z Schalke , ktory przegralismy 0-1 mocno zaczalem watpic w skutecznosc ustawienia "diament", gdyz nasza gra przypominala mi za bardzo kopaninke rodzimej Ekstraklasy - swoja droga ta nazwa mnie rozwala do tej pory - co w niej jest "ekstra"?chyba to ze kazdy moze przegrac z kazdym hahah a "klasa" to chyba "nasza" lub w zasadzie jej brak w przypadku niektorych gwiazdorkow na nk.pl . Wracajac do tematu Barrios pokazal mi wlasnie w meczu z Schalke, ze bedzie strzelal jak Frei albo i lepiej. Pokazal mi w tamtym zalosnym meczu ze mimo braku okazji (co bylo wina slabo grajacej pomocy z Hajnalem na czele) w postaci dogran potrafil kilkakrotnie postraszyc Neuera, nawet trafil w slupek o ile mnie pamiec nie myli. wtedy kontuzjowany byl Dede i wszysycy biadolilismy nad gra Schmelle ,ze dobiega do polowy i podanie do Subo itp. itd. i taka prawda ze po tym meczu Klopp zmienil nieco archaiczne juz ustawienie tzw. "diament" na nowoczesne 4-2-3-1 ktorym gramy do dzis.paradoksalnie gdyby nie kontuzje na poczatku zeszlego sezonu (Hajnal, Kehl, Dede) nie mielibysmy dzisiaj tak swietnie zgranego i wyszkolonego teamu- Klopp jako mlody trener nalezy do pokolenia Loewa- jest trnerem i nauczycielem, starszym kolega dla chlopakow. Mamy dzieki Kloppowi swoj styl gry (swoj wlasny), a obecnosc w BVB 3 reprezentatntow Polski w kontekscie Euro 2012 moze naszej National Elf wyjsc tylko na zdrowie - podobnie jak ogarniecie Boenischa;)Mysle ze obrona reprezentacji Polski na Euro Piszczek--Arboleda-Brzenska--Boenisch bylaby w sam raz na miare druzyny, ktora powaznie mysli o wyjsciu z grupy. Nie oszukujmy sie Euro u nas , w kraju mimo wszystko pilkarskim, chociaazby z marketingowego punktu widzenia dla UEFA awans polski do 1/4 finalu to jeden z priorytetow.pytanie czy w stylu korei 2002 czy portugalii 2004.pozdro
0 0
5 grudnia 2010, 13:38
Mam nadzieję,że z tym Brzenską to teraz żartowałeś :P
Bo ja za chooolerę nie chce go widzieć w reprezentacji! już mi wystarczająco dużo siwych włosów zafundował. Już lepiej niech dostają szanse nasi młodzi typu Glik, Jodłowiec czy Sadlok niż to drewno Brzenska.. to by dopiero było.. zamienił stryjek siekierkę na kijek..
0 0
5 grudnia 2010, 17:12
Kagawa:)))
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 24 17 4 3 55
2. RB Lipsk 24 16 5 3 53
3. VfL Wolfsburg 24 12 9 3 45
4. Eintracht Frankfurt 24 11 10 3 43
5. Bayer 04 Leverkusen 24 11 7 6 40
6. Borussia Dortmund 24 12 3 9 39
7. Union Berlin 24 8 11 5 35
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 330
2. arturborussen 324
3. Boro 312
4. ewerthon 312
5. Kamil0079 312
6. Michael_BvB 309
7. bvb1973 309
cała tabela

shoutbox

pablo
pablo 6 godzin temu

Meunier to straszny ogórek. W poprzednim sezonie mieliśmy żywiołowego Hakimiemu, któremu brakowało trochę ogłady taktycznej i momentami umiejętności, natomiast Meunierowi brakuje wszystkiego :) Morey to tez nie jest poziom jaki nas interesuje. To zawodnik na doły ligi. Dziwię się, że grając 4 w obronie Piszczek nie wącha murawy. Jestem pewien, że byłby na ten moment najlepszym rozwiązaniem.

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 6 godzin temu

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, żeby ktoś był gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 6 godzin temu

PS Wolf też wraca w czerwcu. Coś tam gra w tym Koln. Z Arminią załadował dwie bramki. Obstawiam, że na prawej obronie nie byłby gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 6 godzin temu

Balerdi grał w środę, a Gomez dziś. Obydwaj dostali dość średnie noty, ale jednak trenerzy na nich stawiają. Ogórkami zupełnymi więc nie są. Obydwóm się kończy wypożyczenie w czerwcu. Ciekawe, co Wacek z Zorcem wymyślą. Przypominam o nich, bo wiele osób może już zapomniało o tych transferach.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:47

Tak przypuszczałem. Dzięki za potwierdzenie.

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:19

@Pawelinho z Kiel nie zagra na 100%, w ewentualnym finale może grać.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:19

Dahoud może grać w finale, a potwierdził pan Tomek Urban :)

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:17

obywatelap dlatego mam pewne wątpliwości z tym czy Dahoud będzie pauzować z Holstein Kiel czy też nie, a propos z tego co widzę 1/2 przypada na weekend. Dziwna pora na mecz Pokalu. Zawsze były we wtorek lub w środę.

Kuba726
Kuba726 Wczoraj, 19:13

Meunier najwieksza porażka transferowa..cały czas mam w pamięci tą sytuację na 3:0 z wczoraj tzw piłka meczowa.Bayern by tego raczej już nie wyciągnął ale cóż nasz wirtuoz jak zwykle w sztosie

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:12

Ja mam pytanie z innej beczki, jeśli półfinały są w maju, to po uj graliśmy tak szybko ten ćwierćfinał? Żeby świnie miały większe szanse? Kto to układa?

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 19:12