Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Derby imienniczek: BVB-Gladbach

26 listopada 2010, 19:45, Neo
Derby imienniczek: BVB-Gladbach

W sobotę o 18:30 na Signal Iduna Park odbędzie się ostatnie, sobotnie spotkania czternastej kolejki. Do Dortmundu przyjeżdża drużyna z Gladbach i będą to 77 Derby imienniczek w Bundeslidze. Będzie to pojedynek lidera tabeli z ostatnim w niej zespołem.

Bilans spotkań pomiędzy obiema drużynami jest idealnie równy. Do tej pory obie ekipy spotkały się ze sobą siedemdziesięciosześciokrotnie. Dwadzieścia pięć razy padały rezultaty na korzyść jutrzejszych gości i tyleż samo na gospodarzy. Dwadzieścia sześć spotkań kończyło się rezultatem, który nie rozstrzygał o rezultacie meczowym. Stosunek bramkowy jest lepszy dla Gladbach i wynosi 123:133 dla nich.

Sprawa nabiera innego wyglądu jeśli weźmiemy pod uwagę spotkania rozgrywane jedynie na Signal Iduna Park. Wtedy szesnastokrotnie to gospodarze schodzi z boiska w lepszych nastrojach. Dziesięciokrotnie musieli uznać wyższość przyjezdnych a dwanaście razy padł remis. Bilans bramkowy wynosi 70:56 dla Żółto-czarnych.

Piłkarze Michael Frontzecka rozczarowują w obecnym sezonie. W rozegranych dotychczas, trzynastu meczach zdołali ugrać zaledwie 10 punktów. Ten rezultat uplasował ich na ostatnim, osiemnastym miejscu w tabeli Bundesligi. Zdołali strzelić swoim rywalom sporo, bo 23 gole ale stracili ich jeszcze więcej - 36.

Pomimo tak słabych rezultatów, czego konsekwencją jest zamykanie tabeli, drużna Borussii Moenchengladbach urwała punkty droźnym rywalom. Zdołali zremisować z: Bayernem Monachium(11 kolejka 3:3), Wolfsburgiem(7 kolejka, 1:1), Schalke Gelsenkirchen (6 kolejka, 2:2). Wygrać z: Bayerem Leverkusen(2 kolejka, 6:3), FC Koeln (12 kolejka, 4:0). Doznawali jednak srogich porażek jak choćby z: Eintrachtem Frankfurt (3 kolejka, 0:4), VfB Stuttgart (4 kolejka, 0:7), Werderem Brema (9 kolejka, 1:4)

Gra Borussii zachwyca fanów nie tylko w Niemczech. Młoda drużyna jest kompletowana przy każdej, na darzącej się okazji. Komentatorzy nie boją się porównań, jeśli chodzi o styl gry, do takich firm jak Arsenal Londyn czy FC Barcelona. Co raz głośniej też słychać o zainteresowaniu silnych drużyn z Europu, które mają chrapkę na młodych gwiazdorów BVB. Nie ma w tym wszystkim przypadku. Każdy, kto obejrzał kilka spotkań tego sezonu dostrzeże jaką pracę wykonał trener Klopp wraz ze sztabem szkoleniowym oraz zarządem. Zespół czerpie radość z gry i cały czas jest jej głodny.

Przed jutrzejszą, 14 serią spotkań Bundesligi, Borussia ma na swoim koncie 34 punkty. Z wyjątkiem remisu z Hoffenheim  w dziewiątej kolejce, od drugiej rundy jutrzejsi goście, nie mają sobie równych w Niemczech. Bayern, Schalke czy też lider Mainz oraz Hamburger, niewiele miały do powiedzenie w starciu z fantastyczną młodzieżą z Dortmundu. Do tej pory udało im się strzelić 31 bramek i tylko 8 stracić. Bilans bramkowy wynoszący plus 23 mówi sam za siebie, jeśli zobaczmy, że drugi najlepszy w lidze to zaledwie 10.

Jutrzejsze spotkanie wydaje się mieć łatwy do przewidzenia scenariusz. Każdy, kto interesuje się niemiecką piłką dziś w ciemno postawiłby na gospodarzy. Na to właśnie liczy trener Michael Frontzeck. Wie, że jego zespół nie ma nic do stracenia i będzie starał się z całych sił aby ugrać choćby jeden punkt na terenie lidera co może mieć kluczowe znaczenie w walce o utrzymanie.


BORUSSIA DORTMUND - BOR. MÖNCHENGLADBACH


Borussia Dortmund:
Weidenfeller - Piszczek (Feulner), Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Götze, Kagawa, Großkreutz - Barrios (Lewandowski).
Ławka rezerwowych: Langerak - Dede, Santana, Feulner, Kuba, da Silva, Lewandowski.
Niepewni występu: Barrios (uraz torebki stawowej biodra), Piszczek (problemy mięśniowe).
Nie zagrają: Owomoyela, Kehl, Kringe, Zidan.

Bor. Mönchengladbach:
Heimeroth - Levels, Anderson (Callsen-Bracker), Daems, Wissing - Reus, Marx, Bradley, Herrmann - de Camargo, Bobadilla.
Ławka rezerwowych: ter Stegen - Schachten, Callsen-Bracker, Neustädter, Meeuwis, Arango, Matmour.
Niepewni występu: Anderson, Herrmann, Arango, Meeuwis.
Nie zagrają: Bailly, Brouwers, Dante, Jaures, Jantschke, Dorda, Janeczek.

Obsada sędziowska: Arbiter główny: Manuel Gräfe. Asystenci: Markus Häcker, Bastian Dankert. Sędzia techniczny: Tobias Welz.

Widzów: 79.000 (dane z piątku)

 

Źródło: -

47 komentarzy ODŚWIEŻ

26 listopada 2010, 19:48
pewne zwycięstwo :) 3-0 :)
0 0
26 listopada 2010, 20:27
haha w marzeniach, Gladbach nabije wam przynajmniej 2 choć nie wątpię że BVB wygra.
0 0
26 listopada 2010, 20:30
musi byc zwyciestwo bvb !!!
kto w koncu bedzie grał lewy czy barrios ??
0 0
26 listopada 2010, 20:34
BvB- M'dbach 4-2 obstawiam ; D
M'dbach to jest drużyna, przy której wynik 2-0 jest niemożliwy xP 13 meczy a w ich meczach padło 59 goli ;D
To będzie ciekawy mecz ; )
Heja!
0 0
26 listopada 2010, 20:42
Ten mecz trzeba po prostu wygrać, wierzę w to!
0 0
26 listopada 2010, 20:55
kazdy mecz lidera , nawet z ostatnia druzyna w tabeli jest ciezki, na BVB ciazy teraz pietno wygrania, sukcesu . Nikt nie wyobraza sobie aby BVB ten mecz przegralo. Tak wiec jak przed kazdym meczem , mowie ze bedzie ciezko ale mam nadzieje, ze nasi chlopcy nie poddaja sie outseiderowi z Mönchengladbach i zgarna wazne i cenne kolejne 3 pkt. HEYA BVB. Jak dotad to idzie swietnie, mistrzostwo jesieni jest w zasiegu reki , mistrzostwo kraju to jak na razie odlegly temat ale bardzo realny.
0 0
26 listopada 2010, 21:32
5:1
0 0
26 listopada 2010, 21:38
3-1 dla nas:)
0 0
26 listopada 2010, 21:41
Wiesz Tomek pisaniem " Frajern" tylko prowokujesz niepotrzebne klotnie , jakos nie zauwazylem zeby Baja obrazal Borussie wiec daj sobie na luz i nie obrazaj . pozdro
0 0
26 listopada 2010, 22:01
Jestem pewien,że jutro będzie nasza najwyższa wygrana w obecnym sezonie 7:0.Dwie Barrios,1 Kagawa,1 Hummels,1 Goetze,A pod koniec Lewy i w ostatniej minucie Kuba.
0 0
26 listopada 2010, 22:06
Rozum mi mowi 5:0 zwlaszcza patrzac na dwie ostatnie potyczki dwoch borussii w Dortmundzie,ale z drugiej strony takie mecze sa najgorsze i dla tego w ciemno biore zwyciestwo w kazdym wymiarze patrzac w dodatku na to ze Mainz dzis wygralo i cos tak czuje ze Lever jutro na wiesniakach tez wygra.No ale nie ma co sie ogladac na innych ,swoje trzeba robic i bedzie dobrze.HEJA HEJA BVB.
0 0
26 listopada 2010, 22:18
Nie przesadzacie w tych wynikach? :P zeby sie nie okazalo ze bedzie 1-0 bo co niektorzy szoku dostana :D A mecz Hoffe z Bayerem - cos czuje remis...
Lexy masz racje, sorry za "Frayern", po prostu pisalem z kom i nie widzialem pozniej calego komentarza..
Chociaz nawet na ich stronie niektorzy tak zaczeli nazywac swoja druzyne po meczu z Roma... tak frajersko stracic pewne zwyciestwo...
0 0
26 listopada 2010, 22:47
To tylko swiadczy o nich jako kibicach , jeszcze sie nie spotkalem zeby w ten sposob ktos tutaj odnosil sie do naszego klubu nawet gdy bylismy w dolku; skoro sami tak sie nazywaja to mozna im tylko wspolczuc ;)
co do wyniku to kazde zwyciestwo bedzie dobre, najwazniejsze sa 3 pkt. kazdy mecz jest ciezki, na tym poziomie nie ma 100% pewnosci. kazdy by chcial zebysmy wygrali jak najwyzej ale 1:0 tez bedzie w porzadku po samoboju ;) najciezej strzelic ta pierwsza, wydaje mi sie ze potem to juz pojdzie. ja jestem optymista i typuje 3:0 ( 6 bramek Lewego ale wszystkie nieuznane - zarcik )
0 0
26 listopada 2010, 23:21
Borussia derby:) Najlepszy atak w BL vs najgorsza obrona. Wynikaloby z tego ze rozstrzelamy Gladbach. Osobiscie obstawiam 3-0 i licze na to ze BVB wreszcie zagra "swoje" rowniez w pierwszej polowie. Frontzek zapowiada otwarta, ofensywna gre - mam taka nadzieje:)
1-0 Kagawa 18'
2-0 Barrios 50'
3-0 Kuba 82'
Heja Hoo BVB nuuuuul neeeeuuun!
0 0
26 listopada 2010, 23:57
ten optymizm wszystkich jeszcze odbije się nam czkawką...;/
0 0
27 listopada 2010, 07:54
nie badzcie wszyscy tacy pewni BOR. MÖNCHENGLADBACH to dobry zespół i czuje ze bedzie bardzo ciezko o zwyciestwo tym bardziej ze nasi zawodnicy mogą czuć zmecznie mam nadzieje ze sie myle
0 0
27 listopada 2010, 10:55
Dokładnie zgadzam się tak samo miało pójść łatwo i przyjemnie z Freiburgiem a wcale tak nie było ;/ HEJA BVB !!
0 0
27 listopada 2010, 11:12
Borussia MG na 100% strzeli nam gola, jeśli fuksem uda im się na początku nas skarcić, to później może być walenie głową w mur. Z Freiburgiem nam się udało ale zwróćmy uwagę, że oni mieli swoje sytuacje. Bundesliga to szalona liga tu każdy z każdym może wygrać. Niby jesteśmy w takiej formie, że powinniśmy się po nich przebiegnąć ale BMG ma ciekawą ofensywę ich kontry mogą nas wykończyć. Pamiętam ich mecz w tamtym sezonie z Werderem. Bremeńczycy prowadzili grę a BMG bezlitośnie ich kontrowała. 100% skuteczności w kontrach przy stanie 3-0 Werder zaczął odrabiać stratę ale wtedy to już było po meczu. Ostatecznie Borussia wygrała 4-3! Tak samo może być z nami, może do nich dzisiaj uśmiechnie się szczęście.

DLATEGO NIE SPUSZCZAJCIE SIĘ PRZED MECZEM!


0 0
27 listopada 2010, 11:14
boję się tego meczu powinno być lekko łatwo i przyjemnie a jak będzie? gladbach to bardzo dziwny zespół szczególnie na wyjazdach mogą zaskoczyś tak jak w leverkusen ale myślę że będzie dobrze nasi mieli cały tydzień na odpoczynek
a co do ewentualnego braku piszczka i lucasa to bym nie panikował mamy super zmienników
mam nadzieję że jurgen posadzi wreszcie kevina na ławie bo to jest najsłabszy nasz punkt
obstawiam 3-1 bvb
0 0
27 listopada 2010, 11:28
jak nie z nimi to z kim? czas przestać się obawiać takich leszczy.. skoro są na ostatnim miejscu w tabeli to o czymś świadczy - przynajmniej o tym, że lider powinien z nimi wygrać. jak zagrają Barrios i Piszczek to stawiam 2-0.
0 0
1  2  3    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

staraerakloppa
staraerakloppa 17 minut temu

Schmelzer to legenda , mimo ,ze juz sie z nami pozegnał , wciaż jest z nami!

F1066
F1066 24 minut temu

https://youtu.be/ueDHk4tW_T0 ;))))))))

fanatyk88
fanatyk88 godzinę temu

Przecież Schmelzer jest kontuzjowany jeszcze od poprzedniego sezonu. To jest oczywiste że za Guerreiro zagra jutro Schulz. Nie nastawiajcie się na żaden inny wariant.

MAKAVELI
MAKAVELI 2 godzin temu

Mam pytanko, dlaczego Łukasza nie było nawet na ławce w PN, jakaś kontuzja?

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Schulz się ogarnął trochę (patrz ostatni mecz), ale z nim nigdy nic nie wiadomo. Do wyboru jest też kulawy Schmelzer pokryty już pajęczyną. Meunier lub Passlack po lewej? Jeszcze większe ryzyko chyba.

Kuba726
Kuba726 2 godzin temu

Wyczuwam Schulza oraz Hazarda na flance..będzie mega ciężko ale to jest piłka takze warto mieć nadzieję do końca

Alex139
Alex139 2 godzin temu

Dobrze kto za Guereirro? Nie rozsmieszajcie mnie nawet Schultzem

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Skoro Arminia może urwać punkty na Chrum Arena, to BVB również. Problemem od zawsze jest nastawienie.

bvbbb
bvbbb 2 godzin temu

oby nic poważnego

bvbbb
bvbbb 2 godzin temu

a były jakieś

julo1000000
julo1000000 2 godzin temu

Szkoda bo nasze szanse bardzo spadają bez nich w tym meczu

Alex139
Alex139 2 godzin temu

Bez Jadona, Rafy i Gio... :(

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

https://pbs.twimg.com/media/EvuAox0XcAAeJnV?format=jpg&name=medium A propos z ciekawostek - najbardziej rozbrajająca nominacja Paulo Souzy - Sebastian Kowalczyk to tak jak by powołał Frączczaka! Aczkolwiek fajnie widzieć dwójkę piłkarz Pogoni w kadrze Polski.

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

*a co do

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

a co wykropkowanego to można to podłączyć również pod "j***ć peło" bo w zasadzie i jedno i drugie jest siebie warte.