Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Kicker ocenił starcie Freiburga z BVB

22 listopada 2010, 15:11, zizu
Kicker ocenił starcie Freiburga z BVB

Na stronie Kickera jak co tydzień pojawiają się oceny za mecze Bundesligi. Nie inaczej było i dziś. Bardzo ciekawym spotkaniem 13 kolejki był pojedynek na szczycie pomiędzy czwartym w tabeli Freiburgiem i liderem Borussią Dortmund. Goście odnieśli zwycięstwo dzięki któremu podtrzymali przewagę siedmiu punktów nad wiceliderem.

Mecz był bardzo wyrównany, toteż oceny zawodników były wyrównane. W obu zespołach na próżno szukać zawodników, którzy wg fachowców Kickera spisali się słabo. W zespole gospodarzy najwyższą notą został doceniony świetnie broniący Baumann (1,5), nieco gorzej od niego spisał się Abdessadki (2). Warty dostrzeżenia jest też fakt, że aż pięciu zawodników Freiburga otrzymało jakże dobrą ocenę 2,5. Byli to: Barth, Schuster, Putsila, Rosenthal i Cisse. Pozostali zawodnicy otrzymali średnie oceny, czyli 3 i 3,5. W zespole Borussii Dortmund, czyli gości tamtego meczu najlepszy okazał się Nuri Sahin, który podobnie jak Baumann otrzymał ocenę 1,5. Dodatkowo młody Turek został wybrany bohaterem meczu. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że Nuri grał cały mecz na wysokim poziomie, miał bardzo wysoką liczbę wygranych dwójkowych pojedynków, duża szybkość działania oraz inteligentne podania z wyczuciem taktycznym. Oprócz Nuriego bardzo dobrze zaprezentowali się ocenieni na 2: Schmelzer, Bender i Götze. Notę o pół niższą, czyli 2,5 otrzymali: Subotic, Hummels, Piszczek, Kagawa i Barrios. Jak widać aż 9 zawodników BVB zostało ocenionych na dobre oceny jakimi są oceny z przedziału 1-2,5. Najsłabiej w BVB, ale też nie najgorzej, bo na trójkę zostali ocenieni Weidenfeller i Großkreutz.

Mecz stał na wysokim poziomie, o czym świadczy postawiona przez Kickera nota spotkania 1,5. Praca sędziego też została oceniona bardzo dobrze, bo Marco Fritz został oceniony również na 1,5.

Poniżej całe zestawienie ocen magazynu Kicker:
SC Freiburg
Baumann (1,5) - Mujdza (3,5), Barth (2,5), Toprak (3,5) , Bastians (3) - Schuster (2,5) - Putsila (2,5), Makiadi (3), Abdessadki (2) , Rosenthal (2,5) - Cissé (2,5)

Borussia Dortmund
Weidenfeller (3) - Piszczek (2,5), Subotic (2,5), Hummels (2,5), Schmelzer (2) - S. Bender (2) , Sahin (1,5) - M. Götze (2) , Kagawa (2,5), Großkreutz (3) - Barrios (2,5)  

Żaden z rezerwowych nie grał na tyle długo, by zostać ocenionym.

Nota spotkania: 1,5
Nota sędziego: Marco Fritz (1,5)
Piłkarz meczu: Nuri Sahin (1,5)

Źródło: -

20 komentarzy ODŚWIEŻ

22 listopada 2010, 15:20
Hmm... Kuba gral jakos od 61 minuty, 30 minut byl na boisku ;) Kicker poszedl na latwizne, zeby nie musiec ocenic tego kiksu :p A co do Sahina, nie spodziewalem sie szczerze mowiac, przy dokladnej analizie musieli dostrzec wiele szczegolow :)
Sam mecz byl rzeczywiscie wielki, pierwsza polowa chyba najlepsza w wykonaniu obu zespolow do tej pory jesli mowic o taktyce, w drugiej juz nasi pokazali klase ;)
0 0
22 listopada 2010, 15:25
no rzeczywiście musieli rozpatrzeć wiele aspektów, bo jak dla mnie to Nuri był mało widoczny.. raczej w tym meczu był chyba bardziej od czarnej roboty niż od rozgrywania - coś jak Bender.
0 0
22 listopada 2010, 15:36
szkoda mi kuby ;/;/;/ raz mu sie cos nie udalo a teraz wszyscy sie z niego smieja ;/;/;/ gazety niemieckie nie przestaja go oczerniac ;/ beznadzieja ;/ kazdemu sie moze cos takiego zdarzyc jak nuri by wykorzystal karny z hoffenhein dortmund tez by wygral . mimo to nikt mu nie mial tego za zle
0 0
22 listopada 2010, 15:39
Luz, pokaże się w następnym meczu z świetnej strony i wszyscy zapomną. Świetne oceny:D
0 0
22 listopada 2010, 15:41
a czy ktoś Kubie ma to za złe?
0 0
22 listopada 2010, 15:45
Marco Fritz-1,5-no coment... kto widzial ten wie jak sedziowal:)
0 0
22 listopada 2010, 16:08
tragiczne oceny, kicker schodzi na psy. Sahin nie pokazał nic, a sędzia był antybohaterem i zostali najlepiej ocenieni. Smiech ma sali
0 0
22 listopada 2010, 16:34
Lucas te oceny to chyba nagroda za dotychczasowa postawę. No ale nie ma co narzekać, Nuri jest naszym najlepszym zawodnikiem w tym sezonie, w tym meczu faktycznie wydaję mi się, że nie błyszczał no ale lepiej żeby dostał 1,5 niż 4,5:) dobrze, że Kuby nie ocenili bo musieli by go skrzywdzić przez ta niezręczną sytuację.
0 0
22 listopada 2010, 16:49
No ale jak Grosskreutz dostal 3 to nie dziwcie sie ze wszyscy inni dostali dobre oceny:P
0 0
22 listopada 2010, 16:59
wg nich pretensje Weidenfellera bezpodstawne. jak tylko będę mieć eurosport playera to obejrzę ten mecz jeszcze raz i przyjrzę się postawie Sahina, bo dotychczas oceniałem go prawie tylko z tych długich podań, bądź tych prostopadłych - jak jakieś się udawały to jego ocena u mnie podskakiwała a występ uznawałem za udany.. teraz jednak nie dostrzegłem takich, a Sahin był bardziej jakby z tyłu - bliżej defensywy.. i jeszcze miał dogodną okazję przy której źle uderzył w piłkę.
0 0
22 listopada 2010, 17:12
Wow ale kicker pojechał z ocenami.. na naszą korzyść :D
Tak jak przeważnie się z nimi zgadzam tak teraz prawie w ogóle :P wg mnie troszkę za wysoko ocenił piłkarzy obu zespołów. Jak dla mnie Sahin zagrał jeden ze słabszych meczów w sezonie ale jakoś nie płaczę po tym jak dali jemu tak wysoką ocenę :P Ale sędzie na 1,5 ??!! Albo Grosskreutz na 3 ? ZA CO?!

Ogólnie jestem BAAARDZO ZADOWOLONY z ocen dla naszych piłkarzy aczkolwiek mnie zaskoczyli bo ja bym dał te oceny niższe :P
0 0
22 listopada 2010, 17:37
też mnie ta ocena sahina zdziwiła, więc wyjątkowo napisałem co napisali w uzasadnieniu odnośnie piłkarza spotkania..
0 0
22 listopada 2010, 17:56
Mój komentarz oczywiście sarkastyczny:D Kicker nieźle pojechał z tymi ocenami... Najlepszy piłkarz spotkania i ta nota dla sędziego... bez komentarza.
0 0
22 listopada 2010, 18:06
Co do piłkarza meczu... nie wiem czy to podważać, bo w sumie ciężko powiedzieć kto na to miano zasługuje.
Np. wejdźcie tu: http://www.bundesliga.de/de/liga/matches/2010/index.php -> znajdźcie przy meczu BVB napis Spiel-Matrix. Jak tam oglądam te wszystkie znaczki, kreski itp to jakaś magia :P Może z tej właśnie "magii" wyciągneli oni te oceny..
0 0
22 listopada 2010, 19:30
Bardzo fajne ocenki. Tyle, że chyba ktoś tu tego meczu nie oglądał bo mimo tego, że Borussia ten mecz wygrała to jednak połowa ocen raczej nie wyszła szanownym panom z Kickera. Już nawet nie mówię o nocie Sahina, ale nota Piszczka (2,5) w porównaniu z notą Großkreutza (3,0) to jest czysta niesprawiedliwość. Bo o ile Łukasz może nie zachwycał aż tak żeby mu dać od razu notę 1, ale zagrał o wiele lepiej niż wspomniany Großkreutz, którego gra w sobotnie popołudnie polegała głównie na bezproduktywnym bieganiu a jednak został oceniony tylko o 0,5pkt gorzej od Piszczka, który raczej bez zarzutów spisywał się w defensywie a poza tym w ofensywie po raz kolejny pokazał swoje walory. Podsumowując niektórzy są niedoceniani zaś inni zbyt łagodnie oceniani, ale w końcu mają do tego prawo. Coraz częściej noty Kickera są nieadekwatne do rzeczywistej gry zawodników i jakoś osobiście jestem coraz mniej przekonany do ich jakiejkolwiek ważności w analizowaniu gry poszczególnych zawodników.
PS. Barrios wyraźnie potrzebuje jakiegoś bodźca i możliwe, że również odpoczynku bo stać z przodu i "czasem" wyskoczyć do piłki do potrafi dużo osób, a jednak jest na tyle ważną postacią drużyny, że warto by odzyskał świeżość.
0 0
22 listopada 2010, 19:49
Kuuuuurde Nuri jest za dobry :/ on rozgrywa w tak doskonaly sposob ze nie bedziemy sie mogli opedzic od natretnych klubow i dziesiatek milionow ktore beda nam wpychac :P
0 0
22 listopada 2010, 20:15
Nuri jest mądry i dobrze wie, że nigdzie nie będzie mu tak dobrze jak w Dortmundzie :)
0 0
23 listopada 2010, 06:21
kazdy mecz BVB to mecz kolejki... :)
0 0
23 listopada 2010, 16:10
Całkowicie się z Tobą zgadzam, Kali. W ostatnich 20 minutach było widać nie najwyższą dyspozycję Sahina, kiedy to wystarczyło jedno płaskie podanie między zawdonikami, a on grał górą wyrzucając zawodnika na flankę. Mimo całej mojej sympatii do BVB oraz Sahina muszę z przykrością stwierdzić, że jego nota nie odzwierciedla tego co reprezentował sobą na boisku, a co więcej nie zasłużył na miano piłkarza meczu.
0 0
23 listopada 2010, 21:33
Kevin, znowu najsłabszy. Powtórzę to co mówi wielu, ale tam powinien grać Kuba.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

obywatelap
obywatelap godzinę temu

@staraerakloppa Podobno Wacek kiedyś w młodości przeskoczył Mur Berliński, żeby kupić tanie skarpetki w NRD ;) A tak na serio to dobrze, że było schowane to 150 mln euro zysku z poprzednich lat, bo bez tego klub już byłby w d.... Bayern na pewno też ma spore rezerwy. Pytanie tylko, jakim sposobem Uli je nagromadził ;)

F1066
F1066 2 godzin temu

W niedziele, 18:30

Borussen1909PL
Borussen1909PL 2 godzin temu

Kiedy jest losowanie pucharu?

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

staraerakloppa nom dokładnie hahaha

F1066
F1066 3 godzin temu

Przy wyniku 1:1 czekaloby nas dodatkowe 30 min. Po co tracic sily i ryzykowac niepotrzebne kontuzje.

mgrBezi
mgrBezi 3 godzin temu

Hahahaha

staraerakloppa
staraerakloppa 3 godzin temu

Wacke to sie modli aby jeszcze jedną herbate mu sie udało zaparzyć z tej samej torebki od początku roku :D

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

Oj tam on ma tam u siebie ołtarzyk z białą flagą oraz dywanik modlitewny po to, aby wymodlić jak mniejszą porażkę albo remis z bawarią hahaha

obywatelap
obywatelap 3 godzin temu

Wiem czego mi brakuje do atmosfery przed Klassikerem ... Okolicznościowego wywiadu, w którym Wacek wychwala Bayern :P I chyba go nie będzie, bo Wacek siedzi cicho po tym, jak pod koniec meczu w Pokalu zdjął maskę i krzyczał do sędziego "Idioto, a teraz gwizdaj!". Trochę go zjechali w mediach za to.

Pawelinho
Pawelinho 4 godzin temu

@RickenZMazowsza PW jak możesz.

Alex139
Alex139 Wczoraj, 16:47

Ciekawe, który drukarz sędziuje w sobotę w München...

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 15:47

*gdzie za "eksperta" robi

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 15:42

Ehh szkoda, że CL dalej w tym syfiastym obecnie polsacie, gdzie za eksperta przemytnik fajek związany z lecącym do 2. BL s03+1. Co do BL to dobrze, że eleven spoorts traci te rozgrywki skoro i tak je olewali.

stopter.
stopter. Wczoraj, 15:25

Od nowego sezonu LM dalej w polsacie, a LE i nowe rozgrywki w NENT-czyli tam gdzie bundesliga :>