Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Przed meczem: BVB - FCK

21 września 2010, 09:35, Lukas
Przed meczem: BVB - FCK

Kibice jeszcze nie zdążyli ochłonąć po pięknych i zwycięskich Derbach Zagłębia Ruhry, a w najbliższą środę już kolejne emocje. Tym razem na drodze Borussii Dortmund stanie dobrze spisujący się beniaminek Bundesligi, FC Kaiserslautern.

Po wspaniałym, niedzielnym widowisku na Veltins Arena wszyscy w Dortmundzie delektują się jeszcze smakiem zwycięstwa. Niestety kalendarz rozgrywek Bundesligi jest bezlitosny i po zaledwie trzech dniach przerwy zespoły znów wznawiają zmagania i walkę o cenne punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Mecz z FC Kaiserslautern na początku sezonu teoretycznie mógłby się wydawać najprostszym ze wszystkich pięciu kolejek. Jak się okazało, po wpadce BVB w inauguracje z Bayerem Leverkusen (0:2) Borussen bardzo szybko się otrząsnęli i kontynuują serię trzech zwycięstw z rzędu w lidze. Jeśli dołożymy do tego zestawienia zmagania pucharowe, a więc również trzy wygrane możemy śmiało powiedzieć, iż drużyna Juergena Kloppa znajduje się w wyśmienitej formie. Piłka to jak wiemy sport nieprzewidywalny i mimo, że to Borussia zagra w środę przed własną publicznością i wydaje się być faworytem tego spotkania, to łatwo na pewno nie będzie. Warto dodać, iż Kaiserslautern również dobrze rozpoczęło sezon, drużyna Marco Kurza w czterech meczach zgromadziła 7 punktów, pokonując przy tym obrońcę tytułu, Bayern Monachium.

Koncentracja i równie zespołowa gra jak miało to miejsce w Gelsenkirchen mogą doprowadzić Dortmund do kolejnego zwycięstwa i umocnieniu się drużyny z zachodniej Westfalii w czubie tabeli. Rywal to zespół nieobliczalny lecz bez wątpienia na dzień dzisiejszy słabszy piłkarsko od BVB. Wierzymy, że 3 punkty zostaną na Signal Iduna Park, a cały Dortmund znów oszaleje w ten niezwykły środowy wieczór.

Piłkarska-Bundesliga, 5. Kolejka
BORUSSIA DORTMUND - 1. FC KAISERSLAUTERN

Środa, 22. Września 2010, godz. 20.00 (Signal Iduna Park)

Przypuszczalne składy:

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Götze, Kagawa, Großkreutz - Barrios.
Rezerwa: Langerak - Piszczek, Santana, Feulner, da Silva, Lewandowski, Kuba.
Nie zagrają: Kehl, Dede, Zidan, Kringe, Hajnal.

1. FC Kaiserslautern: Sippel - Dick, Amedick, Rodnei, Jessen - Kirch, Tiffert, Bilek, Ilicevic - Hoffer, Lakic.
Rezerwa: Trapp - Abel, Bugera, Schulz, Micanski, Nemec.
Nie zagrają: Simunek, Amri, Rivic.

Sędzia: Marco Fritz Asystenci: Volker Wezel, Guido Kleve. Sędzia techniczny: Norbert Grudzinski.

Widownia: 70 tys.

Źródło: - / Foto:
27 komentarzy ODŚWIEŻ
21 września 2010, 12:03
Bedzię mecz w Tv??:)
Eurosport 2?
Heya BvB!!!
0 0
21 września 2010, 13:01
O widze ze w FCK gra nasza drewno numer dwa u boku Brzenski :P szanowny pan Amedick :P oby gral tak jak go pamietam jak gral to bedzie dobrze.
0 0
21 września 2010, 13:36
Wienc jutro kolejne 3 pkt w Dortmundzie Heja BVB !!!
0 0
21 września 2010, 14:42
zeby sie nie rozluznili po derbach to lekko wygramy
moj ty 3:1 barmki 36' Kagawa 67' Sahin 70' Barrios - 83' Lakic. Heja BVB!!!
0 0
21 września 2010, 15:30
damy rade;p
0 0
21 września 2010, 15:53
Ich trener, a nasz były zawodnik nazywa się raczej MARCO Kurz :)
0 0
21 września 2010, 16:55
O wiele gorzej gra się z takimi ogórkami niż z silnymi drużynami. Kaiserslautern nie będzie miało nic do stracenie i rzucą się na BVB jak Najman na Salete.
0 0
21 września 2010, 17:29
Sory Kazelot już poprawiłem, ale tak to jest jak bierze się informacje z polskiego źródła.
0 0
21 września 2010, 18:33
Myślę że Kuba będzie w pierwszej "11".Wątpie,aby Klopp znów postawił na Grozzkreutza.
0 0
21 września 2010, 18:33
hehe. dobre dargos.
szjoda ze klopp nie da pograc langerak'owi ani minuty bo moze byc z niego drugi neuer. a romek lata swietnosci ma za soba i jedynie doswiadczenie pozwala mu grac na poprawnym poziomie. mam nadzieje ze da mu w pucharze niemiec pograc.
0 0
21 września 2010, 19:00
Nie będzie łatwo, ale rywal jak najbardziej w naszym zasięgu. Niesieni niedzielnym zwycięstwem zwyciężymy K'lautern!
0 0
21 września 2010, 20:43
O co chodzi z tym Weidenfeller. Przecież broni jak najbardziej poprawnie. I teksty, że lata świetności ma za sobą ? A co on 40-latek ? Niech chłopak broni, póki błędów nie robi,
0 0
21 września 2010, 22:58
Oby Sippel nas nie powstrzymał...
0 0
21 września 2010, 22:59
Niestety robi błędy. I tylko dzięki słabej grze rywali albo świetnej defensywie nie puszcza tak dużo bramek. Ale wystarczy spojrzeć na wynik z Karpatami co się działo, kiedy wychodzili sam na sam z Weidenfellerem. Z drugiej strony Langerak to chłopak o niewiadomym potencjale i nie wiadomo jak zachowywałby się gdyby przyszło mu bronić. Ale w DFB też dałbym mu pograć.
0 0
21 września 2010, 23:21
radziu, po co się oszukiwać ? Romek broni przeciętnie i z sezonu na sezon jest coraz słabszy. Dla mnie to jedno z najsłabszych ogniw obok Mopa i Kevina...
0 0
22 września 2010, 00:06
kolejne 3 pkt do kolekcji :D
0 0
Neo
22 września 2010, 08:02
Z całą sympatią do Romka popieram przedmówców. Gdybyśmy mieli w składzie takiego Neuera byłbym szczęśliwy jak cholera. Weide na ogół broni dobrze a nawet bardzo ale przeplata to niestety słabymi dniami i to trochę niepokojące ;/
0 0
22 września 2010, 10:10
Dlatego też napisałem poprawnie. Mnie najbardziej serce drży jak Weidenfeller wychodzi do piąstkowania, bo robi to z reguły jedną ręką. Od razu przypomina mi się akcja, kiedy w ten sposób znokautował Hummelsa w zeszłym sezonie, masakra. Tak jak ktoś zaznaczył, powinni Langerakowi dać szansę ogrywania się w Pucharze Niemiec, bo nawet nie wiadomo (przynajmniej mi) co on sobą prezentuje.

0 0
22 września 2010, 10:55
Bedzie moj zaledwie 3 czy 4 meczyk w tym sezonie bo niestety praca w weekend ale to nic jak chlopaki zafunduja nam taka jazde jak we lwowie to mi starczy na jakies 3 tygodnie hiehie.
Romek chcialbym zeby wrocil do formy takiej jak prezentowal kiedy wybronil nas przed spadkiem.Reszty nie trzeba zmieniac...no moze oprocz owo XD
0 0
22 września 2010, 10:55
Goeztze niech wejdzie w drugiej połowie. Niech zagra wreszczie Le Tallec bo odejdzie bez rozegrania meczu!
0 0
1  2    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 1 1 0 0 3
2. SC Freiburg 1 1 0 0 3
3. 1. FC Köln 1 1 0 0 3
4. Borussia Mönchengladbach 1 1 0 0 3
5. Union Berlin 1 1 0 0 3
6. Borussia Dortmund 1 1 0 0 3
7. FSV Mainz 1 1 0 0 3
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. BVB NAJLEPSZY 16
2. rufus133 12
3. rasiak 11
4. JungKamil3 11
5. Ganc5 11
6. Robciu21 11
7. jasiu85 10
cała tabela
shoutbox
Bielak
Bielak Wczoraj, 23:36

To ten co skład Kaiserslautern tak dobrze zna? :D

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 17:18

Ważne że baby na pasach nie przejechał jak jeden z zawodników Schalke

F1066
F1066 Wczoraj, 16:59

Komorka za kierownica :)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 16:25

Cała sytuacja to może być szansa dla Rothe i Aninga

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 16:25

Myślę że gdyby Raum był dostępny to BVB by poszła na taką wymianę transferową, ale już po ptokach

fanatyk88
fanatyk88 Wczoraj, 16:03

Już nie pamiętam dokładnej sumy ale Gomez ma trafić do City za około 10 milionów więc raczej mało. I może zostać od razu wypożyczony a do grania ściągną kogoś jeszcze. Guerreiro w kręgu zainteresowan.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 15:47

F1066 O co oskarżenia?

Ukasz09
Ukasz09 Wczoraj, 14:40

I pewnie City daje jakieś grube pieniądze za Gomeza a oferta za Guerrero będzie typu 20 mln ..

F1066
F1066 Wczoraj, 11:11

Gwiazda Borussii Dortmund, Jude Bellingham, ma kłopoty. Młody zawodnik BVB musi odpowiadać przed sądem w swojej rodzinnej Anglii. Incydent miał miejsce kilku miesięcy temu, ale wymiar sprawiedliwości dopiero teraz się nim zajmuje.

F1066
F1066 Wczoraj, 00:12

Der Schwarze Schwan-Nassim Nicholas Taleb.

F1066
F1066 Wczoraj, 00:07

Der Schwarze Schwan-Czarny Łabędź. Efekt Czarnego Łabędźia? Tez fajna lektura :)

fanatyk88
fanatyk88 1 dni temu, 2022-08-10

To było absolutnie nie do przewidzenia że słaby środkowy pomocnik może zostać bardzo dobrym lewym obroncą ;)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2022-08-10

Guerreiro do City a Sergio Gomez do BVB! (oczywiście żartuję)

Le0n
Le0n 1 dni temu, 2022-08-10

Manchester City cały czas szuka nowego lewego obrońcy. Sky Sports pisze, że jednym z kandydatów na tę pozycję został Raphaël Guerreiro z Borussii Dortmund.

fanatyk88
fanatyk88 1 dni temu, 2022-08-10

Był od nich efektowniejszy to fakt. Ale moim zdaniem czysto piłkarsko też z nimi przegrywa. Minimalnie ale jednak.

Bielak
Bielak 1 dni temu, 2022-08-10