Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Horror we Lwowie! Karpaty 3-4 BVB

16 września 2010, 23:06, KP
Horror we Lwowie! Karpaty 3-4 BVB

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Karpaty Lwów w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej.  Spotkanie rozgrywane na Stadion Ukraina śmiało można nazwać piłkarskim horrorem. BVB mimo, że po 30 minutach gry prowadziło 2:0, to ostateczne zwycięstwo zapewniło sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Bramki dla podopiecznych Jurgena Kloppa strzelali dziś Mario Gotetze x2, Nuri Sahin i Lucas Barrios.

Początek meczu zupełnie nie wskazywał na to, że Borussia będzie miała problemy z osiągnięciem we Lwowie korzystnego rezultatu. W 12 minucie bramkarz gospodarzy Tlumak sfaulował w polu karnym Barriosa i prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Z rzutu karnego do siatki pewnie trafił Nuri Sahin i wyprowadził Borussię na prowadzenie.  Podopieczni Jurgena Kloppa nie oddali inicjatywy i szukali kolejnych bramek. 15 minut później po dokładnym podaniu Barriosa gola zdobył Mario Goetze. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie kontaktowego gola do szatni zdobył Golodyuk.

W 52 minucie meczu po fatalnym błędzie obrońców Borussii do wyrównania doprowadził Kopolovet. Gospodarze grali coraz pewniej, a w 78 minucie meczu Kozhanov wykorzystał błąd Hummelsa pokonując Romana Weidenfellera. Wydawało się, że po tym ciosie Borussia nie będzie już w stanie wywalczyć korzystnego rezultatu.  Tymczasem strata trzeciego gola podziała na piłkarzy Jurgena Kloppa jak płachta na byka. W 87 minucie do wyrównania doprowadził Lucas Barrios, a w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa zdobył bohater dzisiejszego meczu - Mario Goetze.

KAPARTY LWÓW - BORUSSIA DORTMUND 3:4 (1:2)

Karpaty Lwów: Tlumak - Petrivsky, Milosevic, Tubic, Danilo Avelar - Godwin - Khudobyak, Golodyuk - Kozhanov, Batista, Zenjov.
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Götze, Kagawa, Großkreutz - Barrios.
Zmiany: 13. Kopolovets za Batistę, 90.+2 Checher za Kozhanova - 64. Lewandowski i Kuba za Kagawę i Großkreutza, 80. da Silva za Bendera.
Gole: 0:1 Sahin 12', 0:2 Götze 27', 1:2 Golodyuk 44', 2:2 Kopolovets 52', 3:2 Kozhanov 78', 3:3 Barrios 87', 3:4 Götze 90.+2'

Źródło: -

25 komentarzy ODŚWIEŻ

16 września 2010, 23:09
taki scenariusz byłby piękny w niedziele.. ;D
0 0
16 września 2010, 23:09
Gotze to bohater. Postawić mu pomnik.
Obrone zlinczować.
I kibicom powinni melise postawić albo umieścić informacje, że przeznaczone dla ludzi o mocnych nerwach.
0 0
16 września 2010, 23:10
Ja kiedyś zawału dostanę przez nich ;D
Pokazali charakter!
0 0
16 września 2010, 23:11
Genialny Mario a resztę to bym za karę wpakował do pociągu niech wracają z Ukrainy 22 godziny! Tyle gadają jak to Oni chcą grać w wielkich klubach w Europejskich rozgrywkach a jak mają okazje to olewają takich leszczy, sami strzeliliśmy sobie te 3 bramki. Dobrze że się ogarnęli te 10 minut przed końcem!
0 0
16 września 2010, 23:11
cieszą 3 pkt ale z takim zespolem tak nerwowo to cos jest nie tak
0 0
16 września 2010, 23:25
Kochani ta druzyna ma srednio 20 lat. Dajmy jej troche czasu. Pewne wypowiedzi pokazuje ,ze niektozy z was nigdy nie grali w pilke.
0 0
16 września 2010, 23:28
Piękny mecz nic dodać nic ująć :)) były emocje i z pozytywnym rezultatem M.Gotze niech częściej gra !
0 0
16 września 2010, 23:34
Nie ważne czy mają średnio 20, 30 czy 50 lat miedzy 30 a 75 min olali ten mecz i tak nie może być. Zagrali by cały mecz tak jak ostatnie 10 min to było by jak z Karabachem!
0 0
16 września 2010, 23:50
3 bramki oddane na własne życzenie.. całe szczęście, że nie 3 punkty!! Nie można tak grać w defensywie.. Romek jak nie musi niech nie wychodzi, a nasi niech lepiej się komunikują, bo przy 2 golach brakło komunikacji.

No i nic tylko cieszy postawa Goetze i Barriosa :)) Godna pochwały.
0 0
17 września 2010, 00:12
Swietnie BVB teras czas na niebieskich Heja BVB!!
0 0
17 września 2010, 07:24
Niezła była bramka Barriosa - we dwóch z Lewandowskim przeszli 6 zawodników Karpaty Łwów :)
0 0
17 września 2010, 08:03
Maczuga, to nie jest tak, ze niewazne czy maja 20, 30 czy 50 lat. Tu wychodzi brak doswiadczenia. Brak doswiadczenia w grze z nieznanym i teoretycznie slabszym przeciwnikiem, na jego terenie. Gdy mieli dwie bramki zapasu to odpuscili i dostali spora nauczke! W sumie to sie im nalezalo. Przy wyniki 3-2 dla karpat w pewnym momencie mialem nadzieje, na to, ze wlasnie karpaty wygraja a nasi dostana spora lekcje, ktora nauczyla by ich koncentracji, komunikacji i szacunku dla przeciwnika! Mam nadzieje, ze mimo wygranej i tak wyciagna wnioski a Klopp wczoraj porzadnie im wygarnal.
Na szczescie mamy Lucasa i Mario! Kariera Gotze moze sie podobnie rozwinac jak kariera Sahina. Miec dwoch takich wychowankow to naprawde niesamowita rzecz :)
0 0
Neo
17 września 2010, 08:32
Widzieliście ja Jurgen śmiesznie wyglądał w gajerku ?
0 0
17 września 2010, 09:21
meler masz całkowitą rację,brak doświadczenia robi swoje, jak dla mnie defensywa u nas to kompletne dno, cały zeszły sezon oglądałem i i nic się nie zmieniło w obronie ,chłopaki z przodu harują a pójdzie jedna głupia akcja i albo Weindenfeler zawali albo obrońcy
0 0
17 września 2010, 09:24
a to co zrobił Barrios przy 4 bramce to było piękne :) :) BRAWO
0 0
17 września 2010, 09:50
Fakt że troszkę olali mecz i o mały włos byłoby naprawdę źle. Ale w końcu wygraliśmy i jest gitara;] Dla mnie teraz liczy się niedziela i mam nadzieje że wreszcie rozwalą niebieskich a szansa duża bo mają doła jak nigdy !!!
0 0
17 września 2010, 09:50
Cieszy wygrana... ale... jest wielka szrama. Już przy meczu z Wolfsburgiem myślałem sobie, żeby obrona nie grała tyle w "dziada" (z VfL też mogliśmy głupio stracić bramkę). Dawno, a właściwie to chyba nigdy nie widziałem takich jaj w wykonaniu Matsa! Jakby był to Santana, to pewnie sam dołożyłbym się mu na bilet do Brazylii :D Barrios wreszcie rozgrywał jakoś piłkę, czego zawsze mi brakowało - super! Fajnie Mario! Więcej nie powiem, bo meczu nie widziałem :P
0 0
17 września 2010, 10:31
Tracimy glupio bramki, to fakt, ale nie jestem tym specjalnie zaskoczony. W obronie mamy trzech gosci w wieku 22 lat z gigantycznym potencjalem ale minimalnym doswiadczeniem europejskim, bo nie licze Udinese dwa lata temu. Subo zagral na mundialu i to wszystko. Za rok beda o wiele lepsi, ba, beda lepsi juz za dwa tygodnie jak przyjedzie Sevilla, bo koncentracja sie poprawi. Czwarty zawodnik w obronie to Owo, no a czego my mozemy sie po nim spodziewac, to kazdy doskonale wie. To nie Dede, ktory ma wielki wplyw na innych.
Sami zawodnicy sa swietni, ale potrzeba czasu by zaczeli z tego korzystac w kazdym meczu.

A co do Kloppa i jego garnituru. Ostatnio na miescie w witrynie jakiegos eleganckiego sklepu odziezowego wisi wielki plakat elegancika Jurgena, odpicowanego na modelke :D musze mu kiedys zdjecie zrobic
0 0
Neo
17 września 2010, 10:47
No i tu jest duży błąd, że nie dublujemy pozycji jakimiś perspektywicznymi grajkami. Bo w tej chwili Subo i Mats mogą grać jak patałąchy, czego póki co nie robią a nie będzie i tak kogo za nich wpuścić ;/ To samo z Sahinem bo kto go zastąpi ? Za Kevina Kuba to taka łapanka. Goetze może grać na prawej flance i chyba na środku i lewej też by sobie poradził. Dla Mercela to Dede jest alternatywą. Szkoda że wypożyczyli Rangelova bo na ławe był w sam raz. No i Owo, gość który psuje krew wszystkim tylko nie Jurgenowi. Niby jest Piszczek ale nie gra, a jak już to w pomocy gdzie jest raczej mniej niż przeciętny ;/
0 0
17 września 2010, 11:09
Meler ja się zgadzam z Tobą i mi o to samo chodzi, mój wpis to była odpowiedź na czyjeś usprawiedliwienia słabej postawy, młodym wiekiem. Nasi już kilka meczy, odpuścili bo podeszli do meczu "ooo ogórki przyjechały" To był kolejny kubeł zimnej wody na głowę. Po rewelacyjnym meczu z Wilkami trochę za mocno się poczuli. Połowa Ukraińców pierwszy raz w życiu widziała klub z Bundesligi i normalne, że prędzej poumierają niż przestaną walczyć w tym meczu. Brak doświadczenia to nasza największa bolączka dlatego tak ważny jest Kehl w drużynie który jeb... młodych jak sobie olewają. Ale mimo to powinni wczoraj od początku jechać na żyle w końcu 7 lat czekaliśmy na grupe!
0 0
1  2    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 6 4 78
2. RB Lipsk 34 19 8 7 65
3. Borussia Dortmund 34 20 4 10 64
4. VfL Wolfsburg 34 17 10 7 61
5. Eintracht Frankfurt 34 16 12 6 60
6. Bayer 04 Leverkusen 34 14 10 10 52
7. Union Berlin 34 12 14 8 50
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 474
2. jasiu85 453
3. arturborussen 453
4. panoli 441
5. Asiasith 438
6. victor 438
7. ewerthon 435
cała tabela
forum dyskusyjne

shoutbox

F1066
F1066 22 minut temu

Znowu?

Armandzio
Armandzio 58 minut temu

nie czaje...

qzase95
qzase95 godzinę temu

trzeba mieć "lepszą wiadomość", żeby zrozumieć pewne przemyślenia tutaj :)

Armandzio
Armandzio 2 godzin temu

serce mowi ze bedzie remis,ale natychmiast odzywa sie rozum i mowi: chyba Cie serce pogrzalo, bedzie 3:0 ;)

marian40
marian40 4 godzin temu

Jak informuje Sky Sport News, mistrzowie Niemiec skontaktowali się już z agentem Dumfriesa - Mino Raiolą. W kontrakcie 25-latka jest zawarta klauzula odstępnego, wynosząca 15 mln euro. Nie jest to cena wygórowana i można by ją uznać za sporą promocję.

Andre_1909
Andre_1909 4 godzin temu

Pytanie techniczne - czy szeregowy użytkownik może napisać jakiś artykuł na stronie?

Andre_1909
Andre_1909 4 godzin temu

Jak nasi nie będą walczyć (a pewnie nie będą bo atmosfera jest taka jakby za karę grali w tym euro) to obstawiam że 3 minimum nam wrzuca

Szegii
Szegii 4 godzin temu

Tak z innej beczki. Ile dostaniemy dziś od Espani? 4:0 czy jestem zbyt dużym optymistą?:)))

Szegii
Szegii 4 godzin temu

Coś w tym jest:) trochę chaotyczne są Twoje wpisy F1066:)

F1066
F1066 5 godzin temu

Dobre :))

Rafi1982
Rafi1982 Dzisiaj, 09:04

:D :D :D

jasiu85
jasiu85 Dzisiaj, 06:54

Armandzio nie, nie jesteś głupi.

Armandzio
Armandzio Dzisiaj, 06:28

ja to niechce tu hejtowac nikogo,ale pan F1066 pisz konkretniej o co chodzi,bo z tych wpisow to albo pan z tego "zmywaka" przychodzi pijany albo tylko ja taki glupi i niewiem o co chodzi...