Borussia Dortmund ponownie rozczarowała w Bundeslidze, a porażka z VfL Bochum jeszcze bardziej oddala drużynę od europejskich pucharów. Brak awansu może mieć poważne konsekwencje dla przyszłości klubu, także pod względem finansowym.
Nastroje wśród kibiców są coraz gorsze. Na Ruhrstadion doszło do nieprzyjemnej sytuacji – Jamie Gittens został zaatakowany słownie przez fanów z sektora gości po zejściu z boiska. Anglik nie krył wściekłości, a jego koledzy z drużyny musieli go uspokajać. Takie sceny z pewnością nie pomagają w przekonaniu go do pozostania w Dortmundzie.
Odejście utalentowanego skrzydłowego jest coraz bardziej prawdopodobne. Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia o zainteresowaniu Tottenhamu Hotspur, który planuje latem ofensywę transferową. Według Bilda oferta może przekroczyć 100 milionów euro.
Co więcej, do wyścigu mogą włączyć się jeszcze bogatsze londyńskie kluby – Arsenal i Chelsea. Jeśli dojdzie do licytacji, cena za Gittensa może wzrosnąć jeszcze bardziej.
Anglik gra w Dortmundzie od 2019 roku, ale brak awansu do europejskich pucharów sprawia, że jego odejście staje się realnym scenariuszem. Sprzedaż utalentowanego skrzydłowego mogłaby przynieść klubowi znaczne środki i zrekompensować brak wpływów z Ligi Mistrzów.
.....wzmacniają się na przyszły sezon, a u nas co się robi? Svensson to dobry zakup ale nam potrzeba kolejnego środkowego obrońcy i pomocników- jeden defensywny i drugi środkowy