Nuri Sahin we wtorkowy wieczór będzie walczył o swoją posadę w Borussii Dortmund. Jeśli nie wygra w Lidze Mistrzów z Bologną, może zostać zwolniony. Zarząd BVB oczywiście na wszelki wypadek bada rynek i co zaskakujące, Erik ten Hag nie jest już opcją do pracy w Westfalii.
W związku z możliwym odejściem Sahina, potencjalni następcy są już łączeni z Borussią Dortmund. Niedawno mówiono nawet, że najgorętszym kandydatem na to stanowisko jest Erik ten Hag, który ma dobre relacje z doradcą BVB, Matthiasem Sammerem.
Ruhr Nachrichten poinformował jednak w poniedziałek: Renomowane źródła stanowczo zapewniają Ruhr Nachrichten, że można wykluczyć byłego trenera Ajaksu jako potencjalnego następcę Sahina. Nie podano żadnych dalszych informacji w tej kwestii.
Ten Hag pozostaje bez klubu po opuszczeniu Manchesteru United w październiku. Ponadto holenderski trener był obecny kilka razy na stadionie w Dortmundzie w ciągu ostatnich kilku tygodni.
Brak szans na angaż Holendra oznacza to, że w wypadku zwolnienia Sahina, BVB nie ma wielkiego pola manewru. Sandro Wagner i Roger Schmidt, których również uznawano za potencjalnych następców, obecnie nie mają chęci przejęcia czarno-żółtej drużyny.