Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Klęska w Lipsku! RB Lipsk 4:1 BVB

27 kwietnia 2024, 13:27, Stanley
Klęska w Lipsku! RB Lipsk 4:1 BVB

W pierwszej połowie podopieczni Edina Terzicia podjęli walkę, a w drugiej miała miejsce deklasacja ze strony gospodarzy. 

W pierwszej połowie to gospodarze wyglądali na drużynę znacznie pewniejszą w swoich działaniach, przez to byli częściej na połowie rywala. 

Czarno-żółci weszli w mecz kilkoma dobrymi akcjami, a pierwszą z nich mógł zamienić na bramkę Fullkrug, jednak jego mocny strzał z głowy z trudnością obronił węgierski goalkeeper. W 18. minucie z dystansu uderzył Julian Brandt, również przy tym strzale Gulasci miał problemy, ale ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny. Ze stałego fragmentu futbolówka znalazła głowę niemieckiego napastnika BVB, jednak podszedł on do piłki ze zbyt niskiej pozycji, a co za tym idzie, nie trafił w światło bramki. Za to w światło bramki poszybował następny strzał autorstwa Jadona Sancho, który fenomenalnie namierzył okienko i właśnie tam skierował perfekcyjne uderzenie. Goście nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo już 3 minuty później stan rywalizacji wyrównał Openda, który dostał idealne podanie od Simonsa. Holender w 36. minucie zakręcił przeciwnikami na skraju pola karnego, a popis umiejętności zwieńczył silnym obiciem słupka. Niestety remisu nie udało się utrzymać do przerwy, bo w doliczonym czasie gry petardę posłał Xaver Schalger, przy tym strzale interweniował Kobel, ale przy dobitce Sesko nie miał już nic do powiedzenia.

Druga połowa wyglądała tak jakby piłkarze Borussii Dortmund czekali tylko i wyłącznie na środowe starcie z PSG. 

Już w 46. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy 3. zawodników RB biegło w stronę pola karnego mając przed sobą jedynie bramkarza i jednego defensora, który robił co mógł, aby powstrzymać atak. Drużynie tak dobrej jak RB Lipsk nie wypadało tego zmarnować, a co za tym idzie 100% okazję wykorzystał Simakan, podwyższając prowadzenie. W 49. minucie po kombinacyjnej akcji w polu karnym gospodarzy, przy piłce znalazł się Ryerson, ale jego strzał był zbyt lekki, żeby ominąć bramkarza. W 62. minucie po raz kolejny w tym spotkaniu Xavi Simons nie miał żadnych problemów z pilnującym go Wolfem, bo Holender znowu był w stanie dojść do strzału, mijającego prawy słupek o centymetry. W 66. minucie świetnie na linii bramowej popracował Gulasci, który wyciągnął się jak struna, broniąc strzał z głowy Marco Reusa. Następna szansa dla byków nadarzyła się w 74. minucie, a niebezpieczny strzał Opendy, który w większości przypadków trafiłby do siatki, wyciągnął końcówką rękawicy Kobel, utrzymując małe nadzieje na wyrównanie. Zniknęły one w 80. minucie, kiedy po szarży w pole karne, dobrze zastawiając się obrońcy, wynik spotkania ustanowił Christoph Baumgartner. Gola na otarcie łez w 90. minucie powinien zdobyć Fullkrug, ale fatalnie się pomylił przy strzale głową.   

Bundesliga 31. kolejka
RB Lipsk - Borussia Dortmund

RB Lipsk: Gulácsi - Simakan (Henrichs 51'), Orbán (c), Castello, Raum - Xavi, Haidara (Seiwald 87'), Schlager (Kampl 88'), Olmo -, Šeško (Baumgartner 70'), Openda (Klostermann 88')
Rezerwa: Blaswich, Bitshiabu, Elmas, Poulsen
Trener: Marco Rose

BVB: Kobel (c) - Wolf, Hummels (Süle 51'), Schlotterbeck, Ryerson (Moukoko 71') - Nmecha, Özcan (Bynoe-Gittens 63') - Sancho, Brandt, Adeyemi - Füllkrug
Rezerwa: Meyer, Morey, Reus, Sabitzer, Pohlmann, Wätjen
Trener: Edin Terzić

Bramki:
0-1 
Sancho (20.)
1-1 Openda (23. Xavi)
2-1 Šeško (45+2.)
3-1 Simakan (46. Openda)
4-1 Baumgartner (80. Henrichs)

Żółte kartki: Simakan - Sancho, Schlotterbeck
Sędzia: Deniz Aytekin
Widzów: 47 069

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
27 komentarzy ODŚWIEŻ
27 kwietnia 2024, 17:30
Bolesna porażka.
2 0
27 kwietnia 2024, 17:49
Najbardziej bolesna dla Sule. Chłop się nabiegał, namęczył ...
1 0
27 kwietnia 2024, 17:32
youtube.com/watch?v=Chhp-DTf-oQ
5 0
27 kwietnia 2024, 17:33
I gdzie ten mental po wygraniu z Bayernem? Kwiecień prawdy mamy za sobą, a w nim 5 miejsce najgorsze od 9 lat.... Nmecha truchcikiem w meczu, a sprintem do bankomatu. Powinni Terzicia wyje*bać jeszcze dziś nawet jak zostały 3 mecze do końca sezonu. Nie chcę mi się rozpisywać, szkoda nerwów
14 0
27 kwietnia 2024, 18:09
Dokładnie szkoda nerwów jestem tego samego zdania
3 0
27 kwietnia 2024, 17:36
Jak się wystawia w pierwszym składzie kilku parodystów i gra się w 7-11, to trudno cokolwiek wymagać. No ale w rezerwie też nie zostali lepsi. Zastanawiałem się dlaczego Sule nie wyszedł w pierwszym składzie. Teraz już wiem......
A tak na serio
6 0
27 kwietnia 2024, 17:40
A tak na serio to co się dzieje trąci amatorką.
4 0
27 kwietnia 2024, 17:38
Terzicia definiuje postawa w bundes a nie w LM, gdzie ewidentnie nie daje rady z zespołami z podwórka i to widać gołym okiem. Potrzeba BVB nowego trenera bo ja nie widzę optymizmu z tym panem na ławce.
A panowie z zarządu niech się biorą za zakupy obrony bo BVB nawet z San Marino by stracili parę bramek.
11 0
27 kwietnia 2024, 17:41
Szkoda strzępić Terzica...
7 0
27 kwietnia 2024, 17:42
Absolutna kompromitacja Edina Terzicia i jego podopiecznych. Napiszę tylko to co pisałem dzisiaj już wcześniej SB tylko poszerzę o kilka nazwisk. Karim Adeyemi, Felix Nmecha, Nicklas Sule, Marius Wolf, Emre Can, Nicklas Fullkrug, Sebastian Haller, Ramy Bensebaini (być może o kimś zapomniałem) Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy powinni opuścić ten klub w tym okienku transferowym (oczywiście w idealnym świecie) a na ich czele powinien poprowadzić ich wódz Edin Terzic - łamaga, która bardziej udaje trenera niż nim jest. Gdybym był teraz na miejscu HJW już przygotowałbym wypowiedzenie umowy i czekał tylko na rezultat Ligi Mistrzów, bo każdy inny wynik niż wygranie LM dla mnie zwalnia trenera ET z automatu za cały sezon. O samym meczu nie wiele można napisać nie używając przy tym inwektyw więc słowa kompromitacja, klęska, porażka, upokorzenie muszą wystarczyć i wystarczająco obrazują przebieg tego spotkania. Niech się Terzic modli o to żeby Luis Enrique nie obejrzał tego meczu bo jeśli Paryż zagra na SIP dokładnie tą samą taktyką co dzisiaj Lipsk to w środę nie będzie co zbierać z boiska. Pozdrawiam
12 0
27 kwietnia 2024, 17:49
Fullkrug to dobry napastnik, ale odcięty od gry
0 -3
27 kwietnia 2024, 18:05
Odcięty od gry, odcięty od techniki i odcięty od rzeczywistości ale nie bardziej niż człowiek, który go tutaj sprowadził
6 0
27 kwietnia 2024, 19:19
Edin Dyzma
1 0
27 kwietnia 2024, 17:49
Podobno piłkarze rządzą klubami, dlaczego więc nie pójdą do Wacława, i nie powiedzą: albo wywalasz tego amatora, albo przegrywamy każdy mecz?
4 -1
27 kwietnia 2024, 18:08
Byli już w grudniu ale Sknerus McWatzke powiedział Basta i zamaist tego sprowadził tu Sahina i Bendera na specjalne życzenie swojego pupilka
1 0
28 kwietnia 2024, 22:24
A ty bys wywalil kierownika, u ktorego masz totalny luz, bo sie na robocie nie zna i mozesz robic co chcesz? :D
0 0
27 kwietnia 2024, 18:16
Przed tym spotkaniem wydawało mi się, że ten mecz stracił już na znaczeniu. Jednak ET postanowił zainwestować wszystkie nasze siły. Kontuzje Hummelsa i Ryersona nie były tego warte. Dużo ważniejsze jest to , co we wtorek, środę i czwartek oraz w rewanżach. Wystarczy przecież tylko jedna wygrana i jeden remis jakiejkolwiek z drużyn i jesteśmy w LM 24/25.
Dzisiejszy mecz jednak nie był bez znaczenia. Przekonał mnie w 100%, że Sancho jest dalej tym samym Jadonem, tylko otoczenie jest już inne. Nie ma Haalanda i Juda. Nie ma kogoś, kto poszedł by na krótki słupek i strzelił bramkę, wykorzystał jego podanie!!!
Kto tu ma z nim grać???
8 0
27 kwietnia 2024, 18:56
A mój ulubiony ....Nmecha ... no ludzie złoci .... więźcie tego człowieka wypier.....e z tego zespołu!
9 0
27 kwietnia 2024, 19:53
Emocje trochę opadły, czas podsumować dzisiejszy mecz. Po takim meczu ciężko bronić trenera ale nadal uważam jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Dzisiejszy mecz ( i kilka wcześniejszych również) pokazał natomiast że mamy dobrą pierwszą jedenastkę, natomiast nasi zmiennicy są bardzo ale to bardzo przeciętni ( Wolf, Ozcan) albo zupełnie bez formy (Nmecha), co na tle świetnie dysponowanego rywala było aż nadto widoczne. Simons - dzisiaj klasa światowa. Do straty pierwszej bramki dyktowaliśmy warunki i byliśmy drużyną lepszą. To co się później wydarzyło jest niewytłumaczalne. Wynik 4:1 w pełni odzwierciedla to co się działo na boisku. Oby w LM mogli zagrać Ryerson i Sabitzer. Dobrze że wracają również Can i Maatsen bo z dzisiejszym składem nie mamy szans z PSG. Oby wrócił również Malen bo Adayemi to dzisiaj była parodia piłkarza a Gittens również nic nie wniósł do gry drużyny.
6 -4
27 kwietnia 2024, 20:12
a Sancho grał dzisiaj?
0 0
27 kwietnia 2024, 20:16
Sancho grał. Strzelił bramkę, prawie miał asystę i był obok Brandta jedynym aktywnym pomocnikiem w naszej drużynie.
2 0
27 kwietnia 2024, 22:15
no właśnie, Brandt i Sancho przez pierwsze 20 minut pokazali grę na najwyższym poziomie. Później też próbowali, ale reszta drużyny nie nadążała za nimi. Gdyby Fullkrug wykorzystał swoje sytuacje po dośrodkowaniach od Brandta(2) i gdyby Fullkrug wyszedł na krótki słupek po rajdach Jadona na lewym skrzydle(2) wynik meczu byłby całkiem inny. Gramy bez skutecznej dziewiątki. Fullkrug jest najgorszym środkowym napastnikiem w BVB od sezonu 08/09.
4 0
27 kwietnia 2024, 22:28
Wola, zgadzam się jeżeli nie liczymy Hallera i Modesta to Fullkrug jest najgorszym środkowym napastnikiem od sezonu 08/09. Ale czy można go za to winić? Moim zdaniem cała odpowiedzialność za ten kuriozalny transfer spoczywa na barkach człowieka, który rok temu wziął się za transfery i tak bardzo pragnął mieć tego sympatycznego drewniaka w klubie pokroju BVB
4 0
28 kwietnia 2024, 10:23
Oprócz opinii o przydatności Terzicia , to wszystko sie zgadza.
1 0
27 kwietnia 2024, 20:19
Oni specjalnie tak zagali,żeby zmylić PSG.To była taktyka;)W środę będzie ogień!!
1 0
28 kwietnia 2024, 22:35
Ja co prawda meczu nie ogladalem, bo wlaczylem, zasnalem od razu i obudzilem sie w 88 minucie, wiec sie o samek grse nie wypowiem, natomiast wypowiem sie o calej organizacji jaka jest BVB. Jak to przez lata pudrowalismy trupa. Wiele razy wspominalem, jak i rowniez koledzy z forum, ze nasze czolowe lokaty w lidze, to obraz nedznej bundesligi... tak bylo. Zobaczcie teraz, kilka druzyn wystrzelilo z forma (bayer, stuttgart), my zostalismy na swoim nijakim poziomie i co sie okazalo? Ze nasza przecietnosc zostala pieknie obnazona. Jednak klasycznie jak co roku mozemy miec farta i znow zagrac w LM.
0 0
28 kwietnia 2024, 23:04
Co za nędza, szkoda że mamy szansę na LM nawet z piątego miejsca, bo na nie, nie zaslugujemy. Zero ambicji, kilka lat temu podsmiechu..i, że to puszki itd., a generalnie co rok zbieramy od nich oklep. Nasza gra jest prymitywna i archaiczna, ale co tam grunt, że podnóżek jest pokorny i uległy.
1 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
Kot13
Kot13 53 minut temu

Czyli Stuttgart oficjalnie wypisuje się z walki o Top 4 w kolejnym sezonie, zostaje jeszcze Leverkusen ale oni raczej tak łatwo rozkupić się nie dadzą.

wola
wola 55 minut temu

Ruhr nachrichten Ale tam jest napisane, że jest kontakt i oferta i on powinien się teraz zdecydować

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Alex3110 skąd informacje o Guirassy

johnBVB
johnBVB godzinę temu

A z Sule jest troche jak z budowaniem ulic, z firmami, ktore maja geuby poslizg i sie ociagaja z budowa. Jajs niech przytula, ale tez niech placi do klubowej kasy za swoja postawe.

johnBVB
johnBVB godzinę temu

Hallera bym skreslil, moukoko dalbym nieco wiecej minut i jezeliby sie nie sprawdzil, to wypozyczyc w zimowym okienku.

wola
wola 4 godzin temu

ale Haller ma 10 mln, to wiadomo jak to się skończy.

wola
wola 4 godzin temu

i ciekawe, co sądzi Sahin o Moukoko. Moim zdaniem Haller i Moukoko powinni odejść.

wola
wola 4 godzin temu

dobra wiadomość, ciekawe kto odejdzie. W tym momencie mamy cztery dziewiątki

Alex3110
Alex3110 4 godzin temu

Serhou Guirassy dołączy do BVB. RN

Kapolini76
Kapolini76 6 godzin temu

wola zgadza się każdy z nas gania za szmalem bo musimy jakoś żyć tylko że jeśli my chcemy zarobić to są nam stawiane pewne wymogi Sule niestety nie spełnia wymaganej formy fizycznej w jego zawodzie a kasuje niezły hajs