Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Szalony mecz w Dortmundzie! Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów!

16 kwietnia 2024, 17:01, KP
Szalony mecz w Dortmundzie! Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów!

Borussia Dortmund pokonała Atletico Madryt 4:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i awansowała do półfinału tych rozgrywek.

Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych okazji po obu stronach. Karim Adeyemi przedarł się lewym skrzydłem, a jego dośrodkowanie prześliznęło się do Marcela Sabitzera, który nie wykorzystał dobrej sytuacji w polu karnym. Austriak wahał się trochę za długo z oddaniem strzału, więc Cesar Azpilicueta był w stanie zapobiec niemal pewnemu 1:0. 

Chwilę później potem ścigany przez Sabitzera Alvaro Morata sam pobiegł w kierunku bramki BVB, ale uderzył piłkę tuż obok prawego słupka. To był zacięty pojedynek z przewagą BVB. Z wyjątkiem opisanej wyżej sytuacji, gospodarze mieli kontrolę nad grą i zostało to nagrodzone golem. Na skraju pola karnego Julian Ryerson podał do Matsa Hummelsa, który zewnętrzną stroną prawej stopy podał do Juliana Brandta, który przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się i strzelił z ostrego kąta, dając prowadzenie 1:0 w 34. minucie. Pięć minut później Marcel Sabitzer (ponownie na lewej stronie boiska) podał piłkę do Iana Maatsena w polu karnym, który strzelił podwyższył na 2:0 uderzeniem z ostrego kąta. 

Atletico wyszło z szatni dokonując trzech zmian, co przyniosło natychmiastowy efekt. Antoine Griezmann podał do Angela Correi, którego strzał został zablokowany na rzut rożny. Griezmann dośrodkował do Mario Hermoso, który uderzył głową. Hummels chciał wybić piłkę, ale wpadła ona do jego własnej bramki. Od tego momentu Atletico miało niewielką przewagę. W 64. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Correi, który na raty pokonał Gregora Kobela, doprowadzając do wyrównania.

Borussia Dortmund ponownie przyspieszyła. W 71. minucie Sabitzer dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie znajdował się Niclas Füllkrug i pięknym strzałem głową podwyższył na 3:2. Trzy minuty później Marcel Sabitzer uderzył z 14 metrów w prawy róg ustalając wynik spotkania na 4:2 dla BVB.

BORUSSIA DORTMUND – ATLETICO MADRYT 4:2 (2:0)

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can – Sabitzer, Brandt (90. Brandt) – Adeyemi (66. Bynoe-Gittens), Füllkrug, Sancho (86. Özcan)
Atletico Madryt: Oblak – Molina (46. Barrios), Witsel, Giménez, Hermoso, Azpilicueta (46. Riquelme) – Koke – Llorente, de Paul (84. Niguez) – Morata (46. Correa), Griezmann
Rezerwa: Meyer, Lotka; Wolf, Süle, Moukoko, Özcan, Duranville, Nmecha, Wätjen – Moldovan, Gomis; Gabriel, Savic, Vermeeren, Reinildo, Nino
Gole: 1:0 Brandt (34., Hummels), 2:0 Maatsen (39., Sabitzer), 2:1 Hummels (49., Eigentor), 2:2 Correa (64.), 3:2 Füllkrug (71., Sabitzer), 4:2 Sabitzer (74., Brandt)
Sędzia: Vincic (Słowenia), Żółte kartki: Ryerson – Azpilicueta, Hermoso
Widzów: 81.365 

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
40 komentarzy ODŚWIEŻ
16 kwietnia 2024, 23:05
Mecz sezonu. Brawo drużyna, mam wrażenie, że po 2:2 wzięli sprawy w swoje ręce.
11 0
16 kwietnia 2024, 23:06
Najlepszy mecz dekady BVB. Coś nieprawdopodobnego ten mecz. Istne szaleństwo. Awans jest nasz!!!!!!
10 -2
17 kwietnia 2024, 20:05
Miał być +
1 0
16 kwietnia 2024, 23:06
Nie wierzę!!!!!!!!
Jeszcze w lidze awansujemy do przyszłorocznej LM i Terzic zostanie
W sezonie 12/13 za Kloppa w BL tylko 19 zwycięstw było, a w LM final if you know what i mean....
Zajebisxie!
1 0
16 kwietnia 2024, 23:33
nie wierzyrz bo jesteś pesymistą!!!
wierzysz w to, co napiszą w necie. Myślisz, że ET jest gorszym trenerem niż Cholo???
hahaha
tylko ich zarobki są inne!!!
4 0
16 kwietnia 2024, 23:06
Mecz jak za najlepszych czasów Kloppa. Piękny wieczór. Ten finał wcale nie jest nierealny ale będzie cholernie ciężko. Oby rewanż w Dortmundzie.
7 0
16 kwietnia 2024, 23:10
powtórzę tylko wczorajsze posty:

w takim momencie o ET nie chcę nawet myśleć, czy on zostanie, czy nie.

Najważniejsze jest zwycięstwo i awans!!!! Na boisko wyjdą chłopaki i to oni muszą dać z siebie wszystko. Oczywiście, to trener musi przygotować na mecz plany A, B i C, na każdą ewentualność i pomóc im w czasie meczu dobrymi zmianami. Miejmy nadzieję, że jutro będzie ten dzień, który będziemy tutaj długo wspominać...
5 0
16 kwietnia 2024, 23:17
potem napisałem:
dzisiaj będzie Malaga 2.0

malizna ospisał:
''nie ten mental''
5 -1
16 kwietnia 2024, 23:22
artur1973
4 godzin temu
Polecam wszystkim: zupełny luz, przyjęcie założenia że znów będzie ''w pysk'' i tyle. Jak co zero załamki
5 0
17 kwietnia 2024, 00:00
@wola
A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem czy nie? Pisałem o „podejściu do meczu” a nie stwierdzeniu co będzie. To różnica ale widać że nawet takie rzeczy trzeba tłumaczyć
3 -2
17 kwietnia 2024, 00:56
artur1973
jeśli masz takie podejście do meczu to po co włączasz Viaplay, albo po co jedziesz do Dormundu na mecz? Zastanów się?
6 0
17 kwietnia 2024, 08:43
potem napisałem:
dzisiaj będzie Malaga 2.0

malizna ospisał:
''nie ten mental''

Nic takiego nie napisałem XD
0 -1
17 kwietnia 2024, 14:57
@wola, możesz minusować mój komentarz, jednak prawda jest taka, że nie napisałem tegom co sugerujesz tzn. "nie ten mental" na shoutboxie. Sprawdź sobie archiwum XD
0 0
17 kwietnia 2024, 18:35
Wola
Posłuchaj. Nie będziesz mi morałów prawił czy mam jeździć do Dortmundu czy nie. Bo wyobraź sobie że jeżdżę tam od 1991 roku kiedy większość userow na tej stronie nie tylko że nie widziała co to BVB ale robiła jeszcze pewnie w pieluchy. Na dziś dzień podliczyłem z lekka ok 120 meczów BVB w tym wszystkie poważniejsze wyjazdy. Do dziś uwielbiam klimat kibicowania BVB w szczególności na wyjazdach gdzie niestety ciężko dostać bilety choć mam możliwości przez swoją kartę członkowską oraz przynależność do fan Clubu. Ale w zeszłym roku 27.05 coś we mnie pękło. Padłem prawie na zawał na schodach Ost a moje raptem 12 letnie chłopaki płakały bo nie wiedziały co się dzieje. Powiedziałem : DOŚĆ. Nic nie jest ważniejszego od rodziny od bliskich. Nie można całe życie poświęcić jedynej ukochanej drużynie „ponad swoje życie”. Dlatego w ogóle nie denerwują mnie porażki oglądam mecze na luzie po porażce ze Stuttgartem nawet mi nie było wielce smutno. Kocham to miasto i ten klub. Ale bez przesady. Więc powiedziałem co myślę i tyle. A Ty z tymi debilnymi uwagami przerzucaj się z ludźmi którzy nie mają pojęcia ile można życia czasu i pieniędzy stracić dla
Jednego klubu. Pouczenia to sobie zostaw u siebie w domu. A ode mnie wara.
Bez odbioru
3 -1
17 kwietnia 2024, 22:34
współczuję, najważniejsze, że wyszedłeś z tego. Teraz dopiero przypomniała mi się Twoja historia. Przecież pisałeś o tym w zeszłym roku. Gdybym wczoraj pamiętał o tym, to na pewno bym tak się nie zachował.
0 0
17 kwietnia 2024, 22:35
artur1973
0 0
16 kwietnia 2024, 23:19
Co za przepiękny wieczór. To był mecz w rodzaju być lub nie być. JESTEŚMY - pokazaliśmy charakter i to się liczy. Po cichu liczyłem na takie emocje i wierzyłem w awans po ciężkiej grze. Takie spotkania powinny wyzwalac w zawodnikach coś specjalnego, coś więcej niż na co dzień. I tak dzisiaj było. Huśtawka nastrojów, to za mało powiedziane.Walczyliśmy i pomimo tego, że przy 2:2, cisneły się na usta ostre słowa, to cel uświęca środki i to idzie w zapomnienie . Panowie gramy dalej. Takich zaangażowanych na całego Sabitzerów, Brandtów , Fullkrugów, chciałoby sie oglądać częściej . Dzisiaj pokazali klasę i chwała im za to. Akcja bramkowa Fullkruga stadiony świata. Jestesmy w półfinale .
12 0
16 kwietnia 2024, 23:28
ryś nie byłeś optymistą przes tym meczem!!!
Jestem pod wrarzeniem Brandta i Sabitzera. To oni wygrali ten mecz.
5 0
17 kwietnia 2024, 10:31
wola
Nie to, żebym się tłumaczył ,bo prawdą jest to co piszesz. Ja nie byłem przed meczem jakimś hura-optymistą to fakt.Wierzyłem jednak w końcowy sukces /mój wpis z 15.04.24r, gdzie pisałem, że wszystko jest możliwe i to jest piękno piłki nożnej/. Krytykowałem też Sabitzera , bo oprócz ostatnich dwóch spotkań był cieniem tego Sabitzera z Lipska. Ja myślę, że chodzi tu o jego psychikę i nie do końca słuszną jego przegraną w walce o miejsce w składzie w Bayernie z Leonem Goretzką. Jak będzie dalej z jego formą zobaczymy. Ja zawsze jednak pisałem o nim, że ma dobry przegląd pola i strzał z dystansu. Wczoraj jak myślę dodatkowo zmotywowała go stracona "setka" na początku gry. Jak będzie tak grał jak wczoraj to tylko plus dla nas na przyszłość.
1 0
17 kwietnia 2024, 14:28
Nie to, żebym się czepiał, ale zauważyłeś chyba, że mamy tutaj prawie same negatywne posty. Przed meczem to prawie wszyscy wieszczą porażkę, co najwyżej remis.
1 0
16 kwietnia 2024, 23:19
Cudowny wieczór. Wielkie brawa chłopaki, zasłużyliście na ten awans.
5 0
16 kwietnia 2024, 23:23
Malaga 2.0
Borussia po raz kolejny potwierdza status "zdolny ale leniwy"
Gdyby im się tylko zawsze chciało jak dziś :D
Edytowano dnia: 16 kwietnia 2024, 23:26
9 0
16 kwietnia 2024, 23:40
Żałuję bardzo że nie oglądałem meczu bo jestem w pracy aktualnie, mogłem sobie wolne wziąć ale też szczerze miałem małą wiarę,może zbyt dużo czytam komentarzy.Brawo drużyna tylko tyle można napisać, półfinał to ogromny sukces .Heja BVB.
2 0
16 kwietnia 2024, 23:48
To co zagrał dziś SABITZER to czysta poezja. Facet ma świetną formę i trafił z nią w najlepszym momencie sezonu. Kto by pomyślał że on jeszcze odżyje po takich przejściach i niewypałach transferowych. Brawo Marcel, trzymam kciuki za ciebie.

Co do ocen pozostałych to widać było że każdemu zależy i wszyscy zagrali dobre zawody oprócz Sancho. Anglik nie przekonuje zgodnie z oczekiwaniami i niech wraca do united.
I nam sam koniec szkoda najbardziej pana profesora Hummelsa za tego przypadkowego samobuja bo poza tym kolejny świetny mecz w LM.
8 0
17 kwietnia 2024, 00:00
Co za mecz, 2:0 – 2:2 – 4:2
napiszę to jeszcze raz – ''We are the Champions'' jak śpiewał mój ulubiony Freddie Mercury z Queen
wreszcie pokazali się ci na których zawsze liczyłem
Brandt i Sabitzer
jeśli masz w drużynie taki dwóch, możesz liczyć, że wygrasz każdy mecz, nawet z Leverkusen
jesteśmy w 1/2 finału CL
czego można chcieć więcej... awans do finału?
Mal sehen.
7 0
17 kwietnia 2024, 00:05
Na naszej grupie fan clubowych na whattsupp przy stanie 2:2 napisałem: „tylko Atletico możo same z nami przegrac jak zaczną bronić wyniku. No i stalo się.
Ja mam wielkie gratki dla Hummelsa bo choć chłop dał swojaka to pokazał serce do gry podobnie jak zasuwał Ryerson. Oczywiście Bramdt i Sabitzer poza skalą ale w sumie chyba tylko Adeyemi i Sancho słabo. No i bramka Fullkruga stadiony świata. Dokręcił głową że mało powiedziane
5 0
17 kwietnia 2024, 00:47
Hummels powinien dostać nowy kontrakt na następny rok, ale oczywiście obowiązkowo musi dojść nowy młody ŚO. Sabitzer i Brandt rozegrali dzisiaj swoje najlepsze mecze w BVB. Na nich musimy budować drużynę następny mecz i na nowy seson.
3 -1
17 kwietnia 2024, 09:35
Aż mnie serce zakłuło jak zapodał tego swojaka. Nie zasługiwał na to. A panowie B i S czapki z głów. TOP.
2 0
17 kwietnia 2024, 00:14
BRAWO BVB!!!! Schlotterbeck, Sabitzer i Brandt MVPs Chłopaki pokazali charkater i bycze jaja. Tak sie gra w ćwierćfinale LM. HEYA BVB HEYA BVB HEYA HEYA HEYA BVB IDE SIE NAPIĆ PIWKA ZA ZDRÓWKO WSZYSTKICH KIBICÓW BVB
4 0
17 kwietnia 2024, 04:03
Zajebiście, że ktoś na ławce powiedział naszemu Napoleonowi, że można robić zmiany, bo oczywiście nie zauważył, jak tracimy kontrolę i dobry wynik. Szok ile razy, to się mu zdarza. Na szczęście chociaż raz, los oddał nam poniesiony trud. Mecz jak ten z Malagą, albo LE z Liverpoolem na szczeście, to my wygraliśmy. Gratulacje dla drużyny, dzisiaj naprawdę nią była.
Edytowano dnia: 17 kwietnia 2024, 04:05
1 0
17 kwietnia 2024, 05:16
Od jakiegoś czasu nie mogłem po prostu patrzeć jak męczą się w meczach więc przestałem oglądać mecze (śledziłem tylko wynik) po dobrej serii włączyłem dwa mecze 1. Ze Stuttgartem 2. Z Atletico (pierwszy mecz ćwierćfinalu) no i oba przegrali. Patrząc po dzisiejszym meczu na jego skrót muszę chyba zostać przy tym śledzeniu tylko wyniku i trzymać się z dala od oglądania meczu.
0 -2
17 kwietnia 2024, 06:59
Polecam do oglądania wyścigi ślimaków na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie.Nie ma przymusu oglądanie meczów Borussii a tym bardziej kibicowania jej. Pozdrowienia .
3 -1
17 kwietnia 2024, 15:00
Nie rozumiem twojego toku myślenia o kibicowaniu skoro twierdzisz że od tak mozna przestać.kibicowanie jest jak relacja matki z dzieckiem. Jest wiele pięknych chwil które chce się wspólnie przeżywać ale czasami ma się już po prostu dość co nie zmienia faktu że przestajesz je kochać.Serce cały czas będzie żółto-czarne.Nie można być też ślepo zaślepionym w zespół bo wtedy wychodzą takie perełki przykładu P$G i Barcelony co kibice rzucają kamieniami w autobusy przeciwników(swoich w tym przypadku) czy inne chore przypadki wandalizmu.
2 0
17 kwietnia 2024, 06:31
Są w półfinale pomimo Edina Terzic,szok.Trochę szczęścia i finał jest możliwy,a w jednym meczu może się wszystko wydarzyć.
1 -2
17 kwietnia 2024, 06:55
Stało się.Europejska Borussia Dortmund.Ewenementem jest pozycja Borussii w Bundeslidze i w Europie.Wychodzi na to, że Bundesliga jest światowa.Mecz b.dobry w "naszym" wykonaniu. BVB grała w swoim stylu z dodatkiem czegoś, tego coś zakamuflowanego , tego czegoś co brakowało przy stanie 2-2 ale z Mainz.Mam nadzieję, że chłopakom urosną skrzydła.Dawać mi tu City lub Real - zrobimy z nich kaszanke - rzekł Asystent Nuri S. przyszły trener BVB..
2 0
17 kwietnia 2024, 11:19
aguero82
Masz w wiekszości rację i widzę, że jesteś kibicem "krwi i kości" . To bardzo dobrze
i tak ma być z tym, że mam jedną może mało istotną uwagę. Ja zreszta jak wielu innych na tej stronie kibicuję Borussi od czasu meczy z Widzewem w jednej grupie LM w połowie lat 90-tych. W tym samym czasie żywo interesuję się BL i namiętnie ogladałem skróty spotkań ligowych w TV SAT. Na stronie jestem aktywny stosunkowo niedawno, bo wcześniej uważałem, że uaktywnianie się nie ma większego sensu , zwłaszcza po lekko niekulturalnych wpisach co niektórych np. o Bayernie Monachium czy Schalke 04. Ja wiem i doskonale zdaje sobie sprawę , że to są antagonizmy ciągnące się od wielu lat .
Wydaje mi sie jednak trochę dziwne, że kulturalny człowiek, niemieszkający przecież na co dzień w Niemczech , a w kraju nad Wisłą , może pałać ,aż taką nienawiścią do Bayernu Monachium itp.Przecież to czyste nieporozumienie. Wiem, że tym wpisem narażę się tutaj wielu osobom ale cuż, wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat. Ponadto nie typuję jakoś specjalnie wyników nierozegranych jeszcze meczy i nie komentuję rozwoju sytuacji w trakcie ich trwania , bo to jest ciąg zdarzeń dynamicznych i to zazwyczaj zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie odmawiam jednak sensu "komentowania na żywo" , bo to ma też swój urok ale zdecydowanie odradzam granie zwłaszcza za wieksze pieniądze "u buka", bo to się zwyczajnie nie opłaca. Nikt z nas przecież nie jest jasnowidzem.
Ale wracając do meritum.
Wczoraj stała się jak dla mnie rzecz bardzo radosna , bo po naprawde wielu latach drużyna ,której kibicuję pokazała, że grając takim składem i zawodnikami , którzy wielokrotnie zawodzili nawet w meczach ze słabszymi rywalami zagrali nietuzinkowo i momentami na najwyższym światowym poziomie. Dla takich chwil naprawdę warto być kibicem. To był mecz w którym było w zasadzie wszystko, emocje, piekne gole, niewykorzystane sytuacje, kuriozalne wręcz błędy. Ale był to mecz na naprawdę wysokim poziomie sportowym i drużyna udowodniła przy dużej pomocy poszczególnych piłkarzy ,że jest ta moc i odrobina szczęścia, której nie było od dawna. Zobaczymy co będzie dalej ale taki mecz jak wczoraj pozwala wierzyć, że możemy grać znów o wyższe cele.
Dlatego aguero82 - podziwiam teraz z perspektywy czasu Twoja wiarę w drużynę, bo ja bijąc się w piersi , momentami przestawałem w to wierzyć oglądając mecze nijakie z ledwo przepchanymi wynikami. Teraz wierzę, że może być znów lepiej i nie bedziemy stali w miejscu.
2 0
17 kwietnia 2024, 14:14
Pobrałem sobie mecz z CHOMIKUJ bo nie ma powtórek na Polsat Sport premium tak więc będę mógł sobie wracać do meczu ,jestem dumny z zespołu.
0 0
17 kwietnia 2024, 15:03
Tak samo jak ryś , kibicuje BvB od meczów z Widzewem a więc to będzie mój 4 połfinał LM z Borussią który przeżyje :D nie miałbym nic przeciwko aby mecze z PSG skończyły się jak nasze 1 w historii połninały z wielkim MU sir Alexa :)
1 0
1  2    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
Alex3110
Alex3110 2 godzin temu

Ciekawe kto dostanie nr 11

Kapolini76
Kapolini76 4 godzin temu

absolutnie nie zgodziłbym się na kwotę którą chce MU ani na zarobki Sancho

dawid2468
dawid2468 5 godzin temu

No tylko Chelsea podejmowała Bayern który miał już 3 porażki w tamtej edycji LM, a finał był czwartą porażką Bawarczyków Real w tej edycji jeszcze nie przegrał...

grzegorzBVB
grzegorzBVB 6 godzin temu

Ten rok przypomina sezon 2011/2012 w wykonaniu Chelsea zajęli wtedy 6 miejsce w lidze z dorobkiem 64 punktów, (my 63) oby finał sezonu był z podobnym efektem.

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro Wczoraj, 17:09

Ja jestem bardzo ciekawy tych negocjacji. Jak to nie zabrzmi naprzeciw siebie zasiądą zarządy nieudaczników patrząc co obydwa kluby wyrabiają w ostatnim czasie.

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 17:06

To może wypożyczenie

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro Wczoraj, 17:02

Diablątka wyceniły Sancho na 55 mln funtów i liczą ze Wacek już skarpetę wyciąga:D ech naiwniacy. Raz że on nie jest wart takiej kasy, a dwa to prawie dwukrotność naszego najwyższego transferu. Rachunek jest prosty. Jeżeli ne będzie dużego zainteresowania a Jadon się uprze cena do skasowania o 20 mln . Zabawę czas zacząć

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 16:37

Ponosi Cię :D

fanatyk88
fanatyk88 Wczoraj, 16:26

Naszą krwią wynikającą z walki, determinacji i np rozcięta łydka Cana. Ich krew to rozbity nos Krossa, rozcięty łuk brwiowy Viniciusa i łzy Ancelottiego po 90 min.