Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Pierwsze zwycięstwo w Monachium od 10 lat! Bayern 0:2 BVB

30 marca 2024, 19:26, Stanley
Pierwsze zwycięstwo w Monachium od 10 lat! Bayern 0:2 BVB

Bardzo mądrze rozplanowane spotkanie przez Edina Terzicia i jest niesamowicie ważne zwycięstwo na Alianz Arena.

Pierwsza część spotkania przyniosła nadzieję kibicom Borussii Dortmund, że to jest właśnie ten mecz, aby przełamać negatywną passę bez zwycięstwa z Bayernem Monachium.

Nie można się oszukiwać, że to gospodarze mieli większą łatwość, żeby dostać się pod pole karne przeciwnika, a już w 8. minucie do wrzutki pierwszy doszedł Kane, ale dobrze zastawiający głową piłkę Ryerson, wybił futbolówkę na rzut rożny. Odpowiedź BVB była zabójcza, bo wypuszczony przez Juliana Brandta, Karim Adeyemi wyprowadził czarno-żółtych na prowadzenie. W 23. minucie powinno dojść do wyrównania, jednak 100% sytuacji nie wykorzystał Kane, mając przed sobą pustą bramkę. W 27. minucie chętny na pokonanie bramkarza był snajper gości, na jego niekorzyść Ulreich znajdował się w tym miejscu, gdzie skierowana została przez niego futbolówka. Przed przerwą fenomenalną interwencją popisał się Mats Hummels, który wybił z linii bramkowej uderzenie Erica Dier'a, a zrobił to w sposób klasowego obrońcy w swoim prime'ie.

Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie do swojej poprzedniczki, a BVB ponownie umiała wykorzystać atuty i słabsze momenty u rywali. Kończąc mecz z dwubramkową przewagą.

W drugą połowę znakomicie mogli wejść goście, jednak goalkeeper wyczekał do końca dryblującego Nmeche, zachowując Bayern przy życiu. Kolejny atak podopiecznych Terzicia zakończył mocnym strzałem z dystansu Hummels, obijając jedynie Ulreicha. Zdecydowanie były to minuty Dortmundczyków, bo kolejny kontratak w 65. minucie miał szansę powodzenia, gdyby pędzący Maatsen skierował swój strzał w światło bramki. W 67. minucie świetną okazję zmarnował Harry Kane, który już mógł mieć dwa gole zdobyte głową. Następna sytuacja Bawarczyków spowodowała wielką frustrację u Meyera, kilkukrotnie wskazującego niekrytego Comana, który ostatecznie dobiegł do futbolówki, oddając niebezpieczny strzał pod poprzeczkę. Cała trybuna gości wybuchnęła z radości w 83. minucie, kiedy spokojne rozprowadzanie akcji trafiło na prawą stronę do Ryersona, a Norweg długo się nie zastanawiając, uderzył piłkę po dalszym słupku i nie dając szans bramkarzowi ustanowił wynik meczu. Honorowe trafienie w 89. minucie zdobył Kane, ale jego lewa stopa przekraczała linię wyznaczoną przez defensorów BVB, więc gol nie został uznany.

 

Bundesliga 27. kolejka
Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Bayern Monachium: Ulreich - Kimmich, De Ligt, Dier, Davies (Choupo-Moting 84') - Laimer (Mazraoui 73'), Goretzka - Sané (Coman 63'), Müller (c) (Tel 63'), Musiala (Gnabry 63') - Kane
Rezerwa: Peretz, Upamecano, Kim, Zaragoza
Trener: Thomas Tuchel

BVB: Meyer - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Nmecha (Özcan 67'), Can (c) - Sancho (Bynoe-Gittens 84'), Brandt (Reus 67'), Adeyemi (Wolf 84') - Füllkrug (Haller 74')
Rezerwa: Lotka, Duranville, Moukoko, Süle
Trener: Edin Terzić

Bramki:
0:1
Adeyemi (10. Brandt)
0:2 Ryerson (83. Haller)

Sędzia: Harm Osmers
Widzów: 75 024

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
27 komentarzy ODŚWIEŻ
30 marca 2024, 20:30
Pierwszy raz od x lat wzięli stoperan przed meczem i pomogło. Mecz naprawdę dobry w naszym wykonaniu, ale umówmy się, że Bayern dno dna i metr mułu i bardzo dobrze. Rośnie mental przed LM!!! Szkoda, że walczymy tylko o LM w następnym sezonie, a nie o majstra
Edytowano dnia: 30 marca 2024, 20:33
8 0
30 marca 2024, 20:32
Hummels MVP!
13 0
30 marca 2024, 20:36
Zagrali dziś z serduchem, walczyli, gryźli trawę, wygrali. Jaki by nie był bayern słaby, to właśnie wybiliśmy im marzenia o mistrzostwie na ich własnym stadionie. O januszach uciekających ze stadionu w 80 minucie już nie wspomnę. Piękny mecz! Piękny wieczór. Hummels Pan profesor, Ryerson złoto.
A wszystkim narzekającym - wielki murzyński mokebe wiadomo gdzie, i wiadro gruzu żeby nie było luzu.
3 -9
30 marca 2024, 20:36
No taki wynik to jest coś. Niezależnie od okoliczności drużynie i sztabowi trenerskiemu należą się brawa. Wreszcie nie pękli jeszcze w szatni. Gra Hummelsa dzisiaj to majstersztyk, a inni też nie zawiedli. Teraz gramy trudne mecze ale dzisiaj wreszcie przełamaliśmy niemoc w grach z Bayernem. Oby tak dalej.
8 0
30 marca 2024, 20:36
Śpiewamy!

Wesoły nam dzień dziś nastał,
oto bayern w czapę dostał.
Alleluja,
AAAAlleluujaa!
4 -1
30 marca 2024, 20:38
Super. Gratulacje dla drużyny i dla sztabu szkoleniowego. Dla mnie to jak małe mistrzostwo. :)
4 0
30 marca 2024, 20:42
Pięknie ale .... Nmecha to dramat!
10 0
30 marca 2024, 20:45
Brawa ze komplet punktów i walkę 9vs11 (Nmechę i Fullkruga chyba coś ważnego zatrzymało, bo nie dojechali do Monachium), ale buyern był dzisiaj ospały i niemrawy. Być może końcówka meczu Leverkusen - Hoffenheim była dla nich nokautująca...

Z jakim buyernem byśmy nie wygrali, dzisiejsze zwycięstwo smakowałoby oczywiście lepiej, gdyby dawało nam szanse na mistrzostwo, a nie utrzymywało nas jedynie w grze o TOP4. Oby ten dzisiejszy wyskok był początkiem nowego trendu...
13 0
30 marca 2024, 20:49
Hummels TOP! Pan profesor!
Schlotterbeck - tak właśnie powinien zawsze grać a nie od święta :)

Nmecha i Fullkrug.. szkoda gadać.
Najważniejsze 3 pkt!!!! Mamy to w końcu!
6 0
30 marca 2024, 21:01
Jesteśmy dalej w grze o LM. Kto by się tego spodziewał, że wygramy w Monachium.
To jest 5. wygrany mecz z rzędu!!!
Meyer nie popełnił żadnego błędu
Ryerson rozegrał b. dobry mecz
Hummels i Schlotter na b. wysokim poziomie
Maatsen w pierwszej połowie niestety przegrywał wiele pojedynków z Kimmichem. Po przerwie było już lepiej.
Nmecha był najgorszym zawodnikiem na boisku. Nie wiem skąd pomysł, aby sprowadzać kogoś takiego do BVB.
Can zagrał przeciętnie. On potrzebuje dobrej ósemki obok siebie. Wtedy funkcjonuje o klasę lepiej.
Sancho w dalszym ciągu słabo.
Brandt po ostatnich słabych występach, dzisiaj zdecydowanie lepiej.
Adeyemi błysnął jedną akcją i bramką, która ustawiła ten mecz.
Fullkrug to jest nędza. Nie potrafi przytrzymać nawet jednej piłki. Nie potrafi odegrać.
Ale jednak wygraliśmy na Allianz Arena i to 2:0.
Brawo drużyna!!!
12 0
30 marca 2024, 21:23
Fullkrug przepchnął piłkę do Brandta przy akcji bramkowej ale póżniej grał tak jak zwykle ostatnio - czyli nijak. Mnecha ma warunki fizyczne i potencjał ale gra jakby od niechcenia tak jakby był wielką gwiazdą. Nie rozumiem takiego nastawienia ale wazne, że kasa sie zgadza,bo chyba o to tylko chodzi.
6 0
30 marca 2024, 21:42
ryś
ET ściągnął Nmechę do Dortmundu i teraz będzie na niego stawiał. Wydali 30 mln euro więc musi grać.
5 0
1 kwietnia 2024, 10:06
Wola masz nosa co do Meyera BRAWO!!!!!!!
1 0
1 kwietnia 2024, 10:06
Wola masz nosa co do Meyera BRAWO!!!!!!!
0 0
1 kwietnia 2024, 10:06
Wola masz nosa co do Meyera BRAWO!!!!!!!
0 0
30 marca 2024, 21:21
Czekałem na ten moment 10 lat! Naprawdę nie jest teraz ważne, o co gramy w lidze. Ważne, że nareszcie nie zachowaliśmy się jak pizdy w Monachium. Jak dla mnie sezon uratowany. Bo ostatnie lata kpin z Monachium po wyjazdach nas nie rozpieszczały.
10 0
30 marca 2024, 22:11
Widzieliście po meczu jak Hans Joachim Watzke po meczu wyciągnął papierosa i zapalił!!!!!!!!!! Na trybunach Allianz Arena.
Ulżyło chłopu po 10 latach...
8 0
30 marca 2024, 22:30
Z reguły jestem tylko obserwującym tę stronę, ale w tym przypadku muszę pozdrowić wszystkich niedowiarków(pseudokibiców BVB). Ciekaw jestem czy nawet w takim przypadku będziecie narzekać, czy jednak cieszyć się tą piękną chwilą.
7 0
31 marca 2024, 00:22
Tu nie chodzi o pseudokibiców czy niedowiarków tylko o ludzi realnie patrzących na sytuację i zmęczonych tym wiecznym upokarzaniem i rozczarowaniem. Mimo tego kibicem się jest a nie bywa. Pozdrawiam ;)
7 0
30 marca 2024, 22:46
Ciekawe co czuje Kane ,przyszedł do Monachium żeby coś wygrać w swojej karierze :D piękny dzien
3 -1
31 marca 2024, 00:18
10 lat czekania i akurat nie miałem jak oglądać. Heh ironio losu. Przed meczem miałem nastawienie jak pewnie większość z nas a tu taka niespodzianka. Oby to było zapoczątkowanie jak wspomnieli poprzedni koledzy, początek nowego trendu w meczach ze świniami. Sezon jak widać jeszcze trwa i oby tylko zwycięsko do końca. Heja BVB!
2 0
31 marca 2024, 17:38
Po ostatnich maeczach z Bayernem to liczyłem ze bedzie znowu wpierdziel... nie oczekiwałem wiele, meczu nie zobaczyłem na live ze względu że do kościółka o tej porze leciałem więc nagrałem, dzisiaj oglądam a tu taki prezent.. że szok wynik 2-0 na wyjeżdzie w monachium to idzie ostro w echo zwłaszcza że ten wynik dalej jeszcze zabiera mistrzostwo z monachium. Z drugiej strony to c Humels wyciągał 9+ taktyka dobra , bayern bardzo słabo nie mieli miejsca rozwinąc sie jednak dziwi mnie słaby presing ze strony monachiium coś ostro im nie grał mental, obsrali się przed meczem jak borussia przez ostatnie mecze z nimi. Na tym poziomie często to są szachy i may błąd+wyczekiwanie zmienia wynik nasi tym razemm dali w końcu radę .
Dziękuję Heja BVB
2 0
31 marca 2024, 17:46
Coś się sklonowało/przeglądarka mi pzrzywiesiła amin-prosze usuń zdublowane moje wiadomości
0 0
1 kwietnia 2024, 07:54
Proszę bardzo,jednak następnym razem prosiłbym o bardziej uważne pisanie gdyż nie chciałbym przyznać ostrzeżenia za floodowanie.
0 0
1 kwietnia 2024, 07:57
Fajnie, ze wygralismy, ale jednak czuje niedosyt. Bayernowi widac, ze nie zalezalo tak bardzo, jestem ciekaw jakby wygladal ten mecz, gdyby bayern mial np 3 pkt straty do leverkusen. Tak czy siak udalo sie wygrac i jakie by to nie byly okolicznosci to nie mozna nic ujac naszym zawodnikom. Wiemy, ze mecze z bajernem rzadza sie innymi prawami i nawet z kulawymi swiniami potrafilismy przegrac. Troche mnie jednak tez martwia talie zwyciestwa, bo to moze byc iskierka nadziei dla naszego wuefisty na pozostanie w klubie...
Personalnie zawodnikow oceniac nie bede, bo kto ogladal mecz ten widzial, kto zasluguje na pochwale a kto mial Npecha w tym meczu :D
3 0
1 kwietnia 2024, 09:10
Osobiście bardzo cieszy mnie wygrana bo zawsze człowiek się nastawiał na ten mecz i przeważnie była przegrana i zawsze taka większa złość niż w innych meczach może dlatego że to prestiżowy mecz dlatego super.Heja BVB
2 0
1 kwietnia 2024, 12:09
Bayern słabiutki, ale nawet z takim BVB przegrywała. W końcu wyszliśmy z odpowiednim nastawieniem mentalnym. Trzeba oddać Terziciowi, że drużyna była dobrze zorganizowana w obronie i staraliśmy się przez dużą część meczu rozgrywać po ziemi, a nie lagować na Fullkruga. Nie był to wybitny mecz, ale to była Borussia bardziej z Ligi Mistrzów w tym sezonie niż z Bundesligi. Oby to był trend w dobrym kierunku. A! Hummels — profesor. Oby przedłużył kontrakt.
3 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
Alex3110
Alex3110 godzinę temu

Ciekawe kto dostanie nr 11

Kapolini76
Kapolini76 3 godzin temu

absolutnie nie zgodziłbym się na kwotę którą chce MU ani na zarobki Sancho

dawid2468
dawid2468 5 godzin temu

No tylko Chelsea podejmowała Bayern który miał już 3 porażki w tamtej edycji LM, a finał był czwartą porażką Bawarczyków Real w tej edycji jeszcze nie przegrał...

grzegorzBVB
grzegorzBVB 5 godzin temu

Ten rok przypomina sezon 2011/2012 w wykonaniu Chelsea zajęli wtedy 6 miejsce w lidze z dorobkiem 64 punktów, (my 63) oby finał sezonu był z podobnym efektem.

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro 6 godzin temu

Ja jestem bardzo ciekawy tych negocjacji. Jak to nie zabrzmi naprzeciw siebie zasiądą zarządy nieudaczników patrząc co obydwa kluby wyrabiają w ostatnim czasie.

Alex3110
Alex3110 6 godzin temu

To może wypożyczenie

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro 6 godzin temu

Diablątka wyceniły Sancho na 55 mln funtów i liczą ze Wacek już skarpetę wyciąga:D ech naiwniacy. Raz że on nie jest wart takiej kasy, a dwa to prawie dwukrotność naszego najwyższego transferu. Rachunek jest prosty. Jeżeli ne będzie dużego zainteresowania a Jadon się uprze cena do skasowania o 20 mln . Zabawę czas zacząć