Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Porażka 2:3 z TSG Hoffenheim

25 lutego 2024, 18:26, Stanley
Porażka 2:3 z TSG Hoffenheim

Przewaga była po stronie gospodarzy, ale to goście byli skuteczniejsi.

Kiepskie wejście w mecz piłkarzy Borussii, a potem było już tylko lepiej.

Już w 2. minucie spotkania wyprowadził gości na prowadzenie Ihlas Bebou, który wykorzystał niecelne podanie Emre Cana, a następnie mocnym strzałem pokonał bramkarza. W 7. minucie płaskie wykonanie rzutu rożnego mogło przynieść wyrównanie, ale strzał Sabitzera trafił prosto w ręce goalkeepera. Kolejna okazja nadarzyła się w 20. minucie, a na wygodnej pozycji do oddania strzału znalazł się Malen, nie przeszło to uderzenie przez Baumanna. Holender minutę później zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola, a bramkarz nie był w stanie nic uczynić. Rezultat remisowy nie widniał na tablicy przez długi okres, bo w 25. minucie wrzutka Marco Reusa na głowę Schlotterbecka pozwoliła objąć gospodarzom prowadzenie. Przed przerwą groźną kontrę wyprowadzili jeszcze przyjezdni, ale kozłujący strzał pomocnika TSG nie sprawił problemów Meyerowi.

Druga połowa była zdecydowanie na korzyść podopiecznych Materazzo, bo nie przejęli oni dominacji nad spotkaniem, ale umieli oni zdobyć dwie bramki, aby zwyciężyć. Skuteczność w ataku i szczelność w defensywie odegrały kluczową rolę.

W 61. minucie strzał z dystansu Beiera zmierzał w kierunku bramki, gdzie stał Alex Meyer, jednak rykoszet spowodował, że goalkeeper został zmylony, a piłka znalazła się w bramce. Już 3. minuty później Wieśniaki wyszły na prowadzenie, bo szybki kontratak pewnie wykończył ponownie Beier, zaliczając dublet. W 73. minucie przy centrze z rzutu rożnego czujnością musiał popisać Meyer, żeby oddalić zagrożenie. Niedługo potem futbolówka znalazła się w polu karnym przyjezdnych, ale petarda Fullkruga nie poszybowała w światło bramki. Ostatni akcent tego meczu mógł należeć do kapitana czarno-żółtych, niestety chybił on w dogodnej sytuacji.

Bundesliga 23. kolejka
Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim

BVB: Meyer - Ryerson (Hummels 79'), Can (c), Schlotterbeck, Maatsen (Adeyemi 75') - Sabitzer, Brandt - Malen, Reus (Duranville 87'), Sancho (Bynoe-Gittens 75') - Füllkrug (Moukoko 75')
Rezerwa: Lotka, Bensebaini, Wolf, Özcan
Trener: Edin Terzić

TSG Hoffenheim: Baumann (c) - Kadeřábek, Kabak, Brooks, Skov (Jurásek 49') -  Grillitsch - Stach, Tohumcu (Becker 79') - Kramarić - Beier (Weghorst 79'), Bebou (Bülter 79')
Rezerwa: Philipp, Drexler, Adams, Geiger, Moerstedt
Trener: Pellegrino Materazzo

Bramki:
0:1
Bebou (2.)
1:1 Malen (21. Reus)
2:1 Schlotterbeck (25. Reus)
2:2 Beier (61. Grilltsch)
2:3 Beier (65. Stach)

Żółte kartki: Sabitzer, Malen - Tohumcu, Brooks, Geiger
Sędzia: Marco Fritz
Widzów: 81 365

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
20 komentarzy ODŚWIEŻ
25 lutego 2024, 19:29
Coś mi się wydaję, że jakby tak zawodnik BVB zagrał ręką w polu karnym Hoffenheim i padłaby bramka, to sędzia by tego gola nie uznał.
5 0
25 lutego 2024, 19:30
Terzić out.
13 0
25 lutego 2024, 19:33
To nie ostatni taki mecz w tym sezonie, bo Terzic niestety zostanie.
6 0
25 lutego 2024, 19:34
Myślę, że miarka się przebrała co słychać było wyrażnie na trybunach po zakończeniu gry. Trochę to przewrotne, bo momentami w I połowie graliśmy naprawdę dobrze. Ale jak sie ma przeciwnika na deskach , to się go dobija , a nie zwalnia grę. Zabił nas minimalizm i brak prawdziwego trenera na ławce. To jak obok meczu prześli dzisiaj Sancho i Fullkrug to zakrwawa na kpinę.
16 0
25 lutego 2024, 19:39
Zasłużona porażka czyli sabotażysta dalej robi swoje i wychodzi mu to bardzo dobrze. Odliczam dni do zwolnienia Terzicia i jego śmiesznych kolegów asystentów.

Ogólnie to mega gowno i duży kryzys jest obecnie w tym klubie i nie wiem kiedy ci panowie z zarządu się za to wezmą o ile się wezmą bo chyba jest im to na rękę skoro stan konta się zgadza. JEBAC!
9 0
25 lutego 2024, 19:39
Żenada trener, żenada piłkarze i żenada zarząd. W życiu są pewne tylko 3 rzeczy śmierć, podatki i broniąca się drużyna ET po objętym prowadzeniu. Nie będzie w tym sezonie Top 4, można się szykować do LE w przyszłym sezonie. Dopóki Trenerem jest ET a prezesem HJW ten klub będzie podupadał. Owszem zostaliśmy ograbieni ze 100% karnego ale to nie zmienia faktu, że ci frajerzy z tym największym na ławce sami wcześniej wypuścili prowadzenie na własnym stadionie. Fullkrug to Porażka przez duże P, Schlotterbeck z Canem zawalili nam dwie bramki, w normalnym klubie ci dwaj po takim meczu grzaliby ławę na kolejne kilka spotkań. Sancho nie powinien wychodzić w 1 składzie, Reus wolny i ospały pomimo 2 asyst słaby mecz. Dobrze zagrali dzisiaj tylko Malen, Brandt i Sabitzer reszta to porażka, ehh szkoda strzępić ryja...
8 0
25 lutego 2024, 19:57
Masz rację ja po raz pierwszy odkąd jest u nas nie mam po tym meczu Sabitzerowi nic do zarzucenia. Niestety nie graliśmy pełnym składem , bo Fullkrug i Sancho pozostali w szatni. Co więcej pisałem wielokrotnie, że te zabawy z piłką przy wyprowadzaniu żle sie skończą i jeszcze jedno. My fatalnie wchodzimy w mecze. Nie wiem kto prowadzi rozgrzewki zawodników ale nie wygląda to dobrze. Dzisiaj była dobra reakcja na błąd , ale prowadząc 2:1 popełniliśmy dalsze błędy świadczące o tym, że nie mamy profesjonalnej myśli szkoleniowej. Kolejny mecz bez właściwych reakcji boiskowych.
6 0
25 lutego 2024, 19:45
Terzić twój czas już się skączył nara
2 0
25 lutego 2024, 19:58
Jak tylko zobaczyłem ten minimalizm przy 2:1 i bronienie wyniku i bieganie bez sensu to od razu wiedziałem że to się dobrze nie skończy. Edin Nuri Sven Hans Seba, proszę opuśćcie ten klub, dla jego dobra, przestańcie pudrować trupa
7 0
25 lutego 2024, 20:01
Uppsss z tych nerwów poniosło mnie :)
0 0
25 lutego 2024, 20:07
Napisze krótko panie Terzic pakuj się pan .To co gra drużyna to jest kompletna padaka,zero nic ,nie ma pomysłu wogule na grę,jeżeli pan Trener za tydzień w Berlinie nadal będzie układał taktykę to duża przenośnia to już mówię dzisiaj nie będę tego oglądał....
5 0
25 lutego 2024, 20:10
Gołym okiem widać że liga mistrzów ucieka a oni się całują i pudrują ,trzeba reagować już teraz ale mówić i pisać to sobie można a za tydzień znowu będzie to samo i będzie bez zmian.
6 0
25 lutego 2024, 21:15
Borussia minimum Dortmund
0 0
25 lutego 2024, 21:51
Czy konsultant Sammer weźmie się wreszcie za robotę ?!?
3 0
25 lutego 2024, 23:04
Nie bo konsultant Sammer jest kibicem oglądającym za frajer mecze z loży VIP i nikim więcej :-)
A na poważnie cieszę się że nie oglądam już tych parodii piłki nożnej bo przynajmniej nerwów nie tracę. Ciekaw tylko jestem analizy pomeczowej pana TerIca i jakiejś genialnej wypowiedzi HJW na temat naszej przyszłości ….
2 0
26 lutego 2024, 10:21
Jakim trenerem jest Terzic pokazał w przerwie wczorajszego meczu trener gości.
Terzic zresztą jak zwykle przespał ten jakże ważny element tzn. analizę gry w pierwszej połowie i tzw. pomysł na grę w drugiej. Trener gości natomiast widząc, że gramy składem mocno ofensywnym i głównie na pozycji defensywnego pomocnika jest luka , przez co środkowi obrońcy grają niepewnie , przesunął od początku drugiej odsłony ciężar gry na naszą połowę i to odniosło piorunujący skutek. Terzic albo jest kompletnym laikiem w zakresie taktyki, albo żyje w bardzo głębokim stresie, bo w ogóle nie zareagował na wydarzenia boiskowe /który to już raz/ i dopiero po szybkiej stracie dwóch bramek zareagował bardzo nerwowo ,posyłając do boju praktycznie wszystkich ofensywnych piłkarzy jakich miał na ławce , licząc chyba na cud , bo kilku wpuszczonych piłkarzy było po prostu nieogranych i taka gra "hurra na bura" , poza chwilowym wzrostem dynamiki akcji nie przyniosła niestety wymiernych efektów. Owszem Emre CAN doszedł do 100% sytuacji ale też klasycznie ją po prostu spartolił. Dlatego uważam, że zmiana sztabu szkoleniowego jest konieczna , bo pod wodza Terzicia i jego pożąl się Boże asystentów , a mówiąc dosadnie bez trenera z krwi i kości na już wypadniemy z top 4 i będzie jeszcze gorzej.
2 0
26 lutego 2024, 14:12
trener to jedno a druga sprawa to przynajmniej połowa piłkarzy do pożegnania... transfery przed sezonem pokazały idealnie "umiejętności" terzicia...każda jego zachcianka siedzi na ławce.... transfery na miarę drużyn z 2 BL...
0 0
26 lutego 2024, 14:00
brak jakości, brak stylu, brak pomysłu na grę, brak taktyki, brak wszystkiego...
0 0
26 lutego 2024, 20:16
Jasna taktyka na każdy mecz i nastawienie mentalne do meczu!!!

To właśnie jest rola trenera, to on musi zadbać o to, aby piłkarze wychodzili na boisko z odpowiednim nastawieniem mentalnym. Po 2 minutach piłka leżała w bramce BVB. We wczorajszym spotkaniu widać było jak na dłoni, jak Hoffenheim rozpoczął mecz i jak rzucił się na nas w drugiej połowie. Oni chcieli wygrać. To była praca jaką wykonał ich trener przed meczem i w przerwie. Pomimo tego, że mamy lepiej wyszkolonych piłkarzy, przegraliśmy ten mecz.... w głowach. Po meczu ET powiedział, że ''nie wie co się stało'' i ''to nasza wina, że pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry''. To jest żenujące.
1 0
29 lutego 2024, 08:27
Szkoda gadać. Terzic już dawno temu powinien wylecieć, a dalej pracuje.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 29 25 4 0 79
2. Bayern Monachium 29 20 3 6 63
3. VfB Stuttgart 29 20 3 6 63
4. RB Lipsk 29 17 5 7 56
5. Borussia Dortmund 29 16 8 5 56
6. Eintracht Frankfurt 29 10 12 7 42
7. FC Augsburg 29 10 9 10 39
8. SC Freiburg 29 11 6 12 39
9. TSG 1899 Hoffenheim 29 10 6 13 36
10. 1. FC Heidenheim 29 8 10 11 34
11. Borussia Mönchengladbach 29 7 10 12 31
12. Werder Brema 29 8 7 14 31
13. Union Berlin 29 9 5 16 30
14. VfL Wolfsburg 29 7 7 15 28
15. VfL Bochum 29 5 12 12 27
16. FSV Mainz 29 5 11 13 26
17. 1. FC Köln 29 4 10 15 22
18. SV Darmstadt 29 2 8 19 14
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. ponczos 246
2. JungKamil3 243
3. jasiu85 242
4. RickenZMazowsza 241
5. donpedro 237
6. johnBVB 233
7. MAKAVELI 226
8. Kasper09 222
9. mlabedz17 218
10. Mattii 215
cała tabela
shoutbox
FilipSantana
FilipSantana Dzisiaj, 00:30

No ale tak czy inaczej musiałaby się stać jakaś katastrofa żeby BL nie dostała 5 miejsca, nie wierze że chociażby samo Leverkusen nie wygrało jednego meczu i jakiś remisik w połfinale LM też napewno wpadnie

FilipSantana
FilipSantana Dzisiaj, 00:19

Szkoda tymbardziej że oglądałem 120 minut tego meczu i Aston zostało kompletnie zdominowane tylko nieszczęsny bład w 89min dał im dogrywkę a potem karne

danielek3
danielek3 Dzisiaj, 00:03

Aston teraz 2 mecze z Olimpiakosem. Wiec raczej 2 wygrane. Liczymy na niemieckie druzyny u siebie ze wyciagna przynajmniej 3 remisy

auman
auman Wczoraj, 23:44

Jaka szkoda, że te Aston wygrało dziaiaj

libero180
libero180 Wczoraj, 23:26

Jeśli dobrze policzyłem - Niemcy 17,929, Anglia 17,375. 0,554 przewagi. Aston Villa może zdobyć dla Anglii do końca edycji maksymalnie 0,875 (3.x 0,250 za 3 wygrane i 0,125 za awans do finału). Reasumując - Niemcy potrzebują jednego remisu i jednego zwycięstwa w półfinałach (lub trzech remisów), by bez względu na to, co zrobi Aston Villa, zapewnić sobie 5. miejsce w LM w przyszłym sezonie.-Tomek Urban

Le0n
Le0n Wczoraj, 23:11

Ranking na 90minut tak do końca nie jest wiarygodny. Wiem, można policzyć samemu. Spokojnie jeszcze jeden mecz trwa.

toman
toman Wczoraj, 23:09

Kamilos albo remis, też wtedy Aston punktów nie zdobędzie.

kamilos
kamilos Wczoraj, 23:07

3x półfinały niemieckich drużyn to 6 szans na wygrany mecz . Aston wystarczy jeden mecz przegrany i tak samo po temacie

Hayn03
Hayn03 Wczoraj, 23:04

Po dzisiejszych meczach Włochy 19,428 Niemcy 17,928 Anglia 17,375