Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Pewne zwycięstwo 3:0 z Freiburgiem!

9 lutego 2024, 21:34, Stanley
Pewne zwycięstwo 3:0 z Freiburgiem!

Kontrolowanie gry przez całe spotkanie poskutkowało tym, że BVB może dopisać sobie kolejne trzy oczka i czekać bez wyrzutów sumienia na pozostałe wyniki w tej kolejce.

W przeciwieństwie do meczu sprzed tygodnia solidnie rozegrana pierwsza część spotkania w wykonaniu gospodarzy pozwoliła na dwubramkowe prowadzenie. 

W 13. minucie pierwszy raz w tym meczu na głównego bohatera wieczoru chciał zapracować Malen, jednak jego premierowy strzał z przewrotki został obroniony przez goalkeepera. Holender nie musiał długo czekać na kolejną nadarzającą się okazję, bo już w 16. minucie wykorzystał swoją szansę i mocnym uderzeniem w górny róg bramki, wyprowadził czarno-żółtych na prowadzenie. Podopieczni Streicha byli zupełnie bez charakteru, bo ich jedyna akcja, o której należy wspomnieć to wygrany pojedynek w powietrzu przez Gregoritscha i zmuszenie Kobela do interwencji. Donyel Malen, kiedy otrzymał następne podanie w polu karnym przeciwników, znów pokonał bramkarza strzałem po długim rogu. Ostatnia szansa w 11 minucie doliczonego czasu należała do wpadającego w pole karne niczym dzik w sosnę Ryersona, ale fantastyczne dogranie Malena na nogę Norwega zakończyło się niepowodzeniem, futbolówka o kilka centymetrów minęła lewy słupek bramki.

Druga połowa przyniosła nam kolejne bardzo dobre 45 minut w wykonaniu Borussii Dortmund, a do tego największym pozytywem wieczora może być powrót Mateu Morey'a, który wraca po urazie i melduje się po raz pierwszy na boisku w oficjalnym meczu od 2021 roku.

Od razu po wznowieniu gry piłkarze z Signal Iduna Park ruszyli do ataku, a pierwszą akcję strzałem finezyjnym zakończył Bynoe-Gittens. Kilka minut później na dogodnej dla snajpera pozycji znalazł się Fullkrug, ale dobrym refleksem popisał się w tym momencie Atubolu. W 71. minucie bliski zaskoczenia bramkarza strzałem z główki był Marco Reus, jednak Atubolu dosięgnął piłki i sparował ją na corner. Właśnie ze stałego fragmentu gry swoją premierową bramkę mógł zdobyć Maatsen, ale trafił on w słupek. W 74. minucie to goście zdołali wyjść z kontratakiem, lecz mizernym, bo piłka bezproblemowo znalazła się w rękawicach Kobela. W 75. minucie świetne podanie prostopadłe od Malena dostał wcześniej wymieniany Reus, niestety i tym razem futbolówka nie zmieściła się pomiędzy dwoma słupkami, a parę centymetrów obok. Gol zamykający wynik padł w 87. minucie, kiedy Fullkrug zgubił rywala i strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Szansę na wpisanie się na listę strzelców miał jeszcze Jadon Sancho, jednak czubek nogi goalkeepera okazał się przeszkodą i zarazem uniemożliwieniem na zwiększenie przewagi bramkowej.

Bundesliga 21. kolejka
Borussia Dortmund - SC Freiburg

Borussia Dortmund: Kobel - Ryerson (Wolf 79'), Süle, Schlotterbeck, Maatsen (Morey 88') - Sabitzer, Can (c) (Hummels 88') - Malen, Reus (Sancho 88'), Bynoe-Gittens (Brandt 66') - Füllkrug
Rezerwa: Meyer, Bensebaini, Moukoko, Adeyemi

SC Freiburg:Atubolu - Kübler, Sildillia, Gulde (Szalai 23'), Makengo (Günter 80') - Eggestein, Höfler - Sallai (Philipp 79'), Höler, Grifo (c) (Weißhaupt 59'') - Gregoritsch (Doan 59')
Rezerwa: Müller, Keitel, Muslija

Bramki:
1:0 
Malen (16. Fullkrug)
2:0 Malen (45+7. Fullkrug)
3:0 Fullkrug (87. Maatsen)

Żółte kartki: Ryerson, Malen
Sędzia: Harm Osmers
Widzów: 81 365

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
20 komentarzy ODŚWIEŻ
9 lutego 2024, 22:41
Freiburg zagrał tak jak my ze Stuttgartem czyli w ogóle. Żadnej poprzeczki nam nie zawiesli, aż dziwne bo to druzuna tylko 3 oczka niżej w tabeli. Musimy szukać zastepcy Ryersona, a nie następcy, bo koleś po tak długiej przerwie pokazuje swoją klase. Szkoda, że tylko 3-0. Bylo widac dobre nastroje w Dortmundzie, a to bardzo dobrze przed Ligą Mistrzów, bo mam nadzieję że coś ugramy
10 -1
9 lutego 2024, 22:42
sezon się toczy. 3:0 z Freiburgiem to jest wspaniały wynik. Jesteśmy niepokonani w tym roku!!!
Brawo dla drużyny i sztabu trenerskiego!!!
11 0
10 lutego 2024, 12:14
Niepokonani i bez straconej bramki
3 -1
10 lutego 2024, 17:29
Pawelkoziaty, a tej z bochum nie liczysz, bo nas strzelil? :P
1 0
11 lutego 2024, 14:24
Zgadza się jony Bvb wszystkie brameczki to my strzeliliśmy.
0 0
9 lutego 2024, 22:45
Pełna dominacja BVB w meczu, widoczna chęć gry i napór na bramkę rywala. Szkoda że aż taka nieskuteczność bo mogłoby być na luzie z 7 do zera. Malen klasa światowa dzisiaj i oby tak już mu zostało. Terzic chyba odkrył najlepszą dla niego pozycję bo bardzo dobrze prezentuje się z Fulkrugiem z przodu. Do poprawy jak zwykle gra od tyłu i kreowanie sytuacji z pilki pozycyjnej albo po prostu utrzymywanie się dłużej przy piłce. Bo liczba strat na środku boiska nadal boli. Ale to chyba wynika z tego że nie mamy na tyle dobrych piłkarzy na środek. Ogólnie na plus widowisko i trzeba budować morale na dalszą walkę o LM w bundes i zajść jak najdalej w pucharach. Heja BVB!
8 0
9 lutego 2024, 22:51
Magik Malen pozbawia złudzeń Freiburg. Goście byli dramatyczni.
6 -1
10 lutego 2024, 12:16
Sorry ma być na plus (przepraszam)
0 0
9 lutego 2024, 23:06
Marco zabiera miejsce innym, Marco pakuj się !!!
to już jest nie do zniesienia... nawet dla gości z ''Woli''. Odejdź stamtąd!!! Wiem, że to jest Twój dom. Twój Heimat!!!
Ale ludzie, on jest tak nędzny, że każdy inny byłby będzie lepszy niż Ty!!!
1 -4
10 lutego 2024, 09:00
Przesada. Wiem że te niewykorzystane sytuacje na zdobycie bramki w takich ilościach przez Reusa są irytujące ale to nadal jest facet który oddaje całe swoje serducho na boisku, któremu zależy na klubie i jest naszym jednym z najlepszych rozgrywających zespołu.
6 0
10 lutego 2024, 09:22
Marco "ZeZuJ" Reus oddaj mi skradzione, trzy punkty w typerze!
0 0
10 lutego 2024, 11:52
Po wczorajszym meczu można by rzec, że "coś drgneło w rajstopach". Po krótce to widzę to tak: brak Meuniera i Ozcana i od razu zrobiło się mniej nerwowo w grze obronnej chociaż jeszcze nie do końca. Widać, że sztab szkoleniowy poszedł po rozum do głowy i trochę popracował nad taktyką. Mam tu na myśli mniej rozgrywania piłek przy wyprowadzaniu w obrębie czy też bezpośredniej bliskości własnego pola karnego co w kilku poprzednich grach mocno mnie irytowało. Drugą poprawą , a przynajmniej ja to tak widzę był trochę inny sposób atakowania , głównie prób grania dłuższą piłką do wbiegających na dużej szybkości zawodników , w tym wykorzystania zaskoczenia w postaci wymienności pozycji , a nawet wbiegania na pozycję środkowego napastnika bocznego obrońcy.( Taka chociażby sytuacja Ryersona o mało nie zakonćzyła się golem). Widoczna też była lepsza współpraca poszczególnych graczy , w tym bardzo owocna Fullkrug-Malen. Ryerson czy Maatsen mocno podnieśli poziom gry w obronie i do rzodu , przez co i środkowi obrońcy mieli lżej. No i finalnie dalej gramy na zero z tyłu. Ale żeby nie było zbyt radośnie to martwi mnie kolejne słabe wejście w mecz . Proszę tylko zauważyć , ze u nas pierwsze 10 -15 minut jest zazwyczaj do zapomnienia , a przeciwnik gra głównie na naszej połowie. Przecież bywały mecze, że traciliśmy bramki w 1 czy 2 minucie i w ta kwestia jest do poprawy.
Druga rzecz to nadal przeciętna gra naszej linii pomocy. Poza Malenem pozostali grają poniżej progu oczekiwania i to się nie zmieniło. Na tą chwilę po prostu nie mamy w tej formacji wystarczającej jakości, przez co nasza gra opiera się głównie na "zrywach" i jest bardzo niestabilna . Nie wiem dlaczego pełne 90 minut dostaje ciągle Sabitzer i co trener w nim widzi. Dochodzi do tego jeszcze brak odpowiedzialności za piłkę i zbyt duża nonszalancja w wykończaniu akcji. Zbyt wiele w poszczególnych grach zależy od "wyskoków" formy pojedynczych zawodników. Co do Marco Reusa - temat poruszony przez @wolę , to akurat w tym meczu bardzo chciał i dużo biegał ale nie czarujmy się - nie powinien dostawać już tylu minut bo nie jest już tym wirtuozem co kiedyś , a rotować jego pozycje akurat mamy kim. Dodatkowo tak naprawdę nie wiemy jak jego sytuacja w klubie wpływa na innych, zwłaszcza młodych zawodników , którzy pomimo niewątpliwych talentów są jeszcze nieukształtowani i to oni powinni dostawać więcej minut jeżeli chcemy coś grać na przyszłość, bo ostatnio jest niepokojące odejście z klubu młodego dobrze rokującego Blanka. Cieszy powrót w cuglach Ryersona , który zrobił duża róznicę w grze na prawej stronie obrony. Ale jak wspomniałem gra zaczyna coraz lepiej wyglądać i czekam z niejakim
optymizmem na kolejne mecze.
6 0
10 lutego 2024, 13:19
ryś
dzięki za profesjonalną analizę. Dokładnie to boczni obrońcy podnieśli poziom obrony i w ogóle całej drużyny. Tak jak napisałeś, od razu ŚO miał łatwiej, bo w ostatnich sezonach to była nasza pięta achillesowa. Ryerson i Maatsen nakręcają grę, przenoszą szybko piłkę do przodu. Przy dobrej współpracy i skuteczności Malena z Fullkrugiem, nasza gra zaczyna wyglądać wreszcie optymistycznie. Wykupienie Maatsena z Chelsea powinno być dla nas priorytetem.
4 0
10 lutego 2024, 13:38
Jeśli jeszcze doszliby do nich Brandt i Sancho w formie!!! To może okazać się, że pozostała część sezonu może być całkiem udana.
0 0
10 lutego 2024, 16:16
to jest skład w którym jesteśmy w stanie powalczyć w tym sezonie:
Kobel,
Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen
Sabitzer, Can
Malen, Brandt, Sancho
Füllkrug
0 0
10 lutego 2024, 12:05
Mecz ze słabym przeciwnikiem, który właściwie położył się przed nami. Do wszystkich wypowiedzi dodam tylko jedną: wiele razy powtarzałem. Fullkrug to znakomity napastnik idealny lis pola karnego. Śmiem twierdzić że najlepszy napastnik od czasów Auby obok Hallanda. Na początku było mu ciężko no ale cóż. Napastnik żyje z podań a jak cała nasza druga linia grała katastrofę to trudno mieć do niego pretensje
4 0
10 lutego 2024, 17:33
A ja tak troche z innej bajki komentarz:
Patrzylem sobie wczoraj tak na tego maatsena i pomyslalem sobie, ze jak naszym sternikom bedzie szkoda 35mln za niego (w dobie takich cen za srednich pilkarzy), to bedzie oznaczalo, ze my totalnie nie mamy ambicji sportowych i chcemy uskladac cokolwiek po najmniejszej/najtanszej linii oporu. A serio w obecnych czasach taka cena, to jest nie pieniadz za goscia, ktory na obecna chwile zjada dupa 80% naszych grajkow...
6 0
11 lutego 2024, 10:59
Oczywistym jest, że powinniśmy go próbować kupić. Inna sprawa to czy on bedzie chciał zostać ,bo przecież po dobrej rundzie u nas może grać w topowym klubie w Anglii . Maatsen znakomicie się u nas odnalazł i wnosi sporo dobrego w grze ale nie zapominajmy, że to piłkarz rozwojowy i mogą nie chcieć nam go sprzedać. Oby jednak udało się go kupić.
3 0
11 lutego 2024, 17:43
Rys
A czy przypadkiem my nie mamy klauzuli odstępnego? Bo chyba mamy a jeśli tak to nas Chelsea może pocałować tam gdzie światło nie dochodzi. Inna sprawa czy sam Maatsen tego będzie chciał
2 0
12 lutego 2024, 11:02
artur1973
przyznam, że zabiłeś mi ćwieka tą klauzulą i dzisiaj pozwoliłem sobie przeszukać żródła w tej kwestii i jest tylko podane, że Maatsenem Chelsea przedłużyła kontrakt do 2026r, przy czym możliwość odejścia zawodnika już nawet w lecie 2024r ,oznaczając jednoczesnie kwotę transferu nie mniejszą niż 31 mln funtów to daje w przybliżeniu 36-37 mln euro. Nie podano jednak, że Borussia ma klauzulę pierwokupu więc przypuszczam, że tokowej po prostu nie ma. Info o podobnej treści podano we wcześniejszym artykule na naszej stronie więc chyba takie są fakty i nie mamy niestety klauzuli pierwokupu, natomiast oczywiście możemy Matatsena kupić już w najbliższy letnim okienku.
1 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
ryś
ryś 24 minut temu

wola - temat wywierania wpływu przez zawodników mających lepsze oferty jest bardzo niewdzięczny i wielu woli go po prostu przemilczeć. My akurat mamy złe lub bardzo złe doświadczenia w tym zakresie co świadczy o przynajmniej braku szacunku co niektórych do siebie nawzajem. navil - ja jeżeli już to sprzedałbym Adeyemiego za nieco większe pieniądze , bo on do nas przyszedł za bodajże 30 mln jako nieopierzony nastolatek. U nas nabrał doświadczenia i pobiera niemałe pieniądze. Jest nadal młody i perspektywiczny więc ja go ktoś chce już , to niech płaci jak za zboże. Ja wyceniłbym go co najmniej na 60 mln . Wiem, że z powodów głównie jego niedyspozycji do gry w ostatnim sezonie i słabymi liczbami jest wyceniany znacznie niżej, ale jak ktoś widzi w nim potencjał /ja widzę/ to niech płaci.

wola
wola 32 minut temu

jeśli ktoś zapłaci za niego 50-55 mln to jestem za!!!!

navil
navil godzinę temu

Z niewolnika nie ma pracownika, jak nie chce tu grać, niech idzie... Po co kolejne cyrki, jakie kiedyś odwalali Dembele i Aubameyang? Adeyemi nie jest niezastąpiony, za 50-55 milionów, puściłbym go z pocałowaniem ręki.