Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

BVB z trzecim z rzędu zwycięstwem. Wygrana z VfL Bochum

28 stycznia 2024, 18:36, KP
BVB z trzecim z rzędu zwycięstwem. Wygrana z VfL Bochum

Borussia Dortmund pokonała VfL Bochum 3:1 w niedzielnym meczu 19. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania został Niclas Füllkrug, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

W meczu z VfL Bochum w zespole Borusii zabrakło ośmiu zawodników: Kobela, Brandta, Reusa, Adeyemiego, Ryersona, Nmechy, Hallera i Duranville'a, a Can i Hummels znaleźli się na ławce rezerwowych. W porównaniu z meczem w Kolonii, w składzie dokonano jednak tylko dwóch zmian: Meyer w bramce i Moukoko w ataku zastąpili Kobela i Brandta.

Pierwsza połowa meczu została ostrożnie rozegrana przez obie drużyny, ale rozpoczęła się od mocnego uderzenia w 3 minucie: Po pojedynku w środku pola piłka dotarła do Donyella Malena, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Manuelem Riemannem, który faulował Holendra, a Niclas Füllkrug pewnie wykorzystał rzut karny dając prowadzenie 1:0.

Liczba celnych strzałów – 2:2 po pół godzinie gry pokazała, że ​​mecz toczył się głównie w środku pola, z dużą ilością posiadania piłki przez BVB (60%), ale z niewielką ilością przekonujących okazji. Uderzenie Iana Maatsena z dziesięciu metrów nie sprawiła Riemannowi żadnych problemów, ale bramkarz VfL miał nieco więcej kłopotów po rzucie wolnym Marcela Sabitzera. Krótko przed końcem pierwszych 45 minut zdołał wyrównać, kiedy Nico Schlotterbeck skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Patricka Osterhage'a.

Druga połowa rozpoczęła się od niebezpiecznych ataków gości. Marcel Sabitzer starał się uporządkować grę BVB i przenieść ją głębiej na połowę gości. Odpowiedzią było uderzenie  Youssoufy Moukoko z 16 metrów, które zostało obronione przez bramkarza gości. Niedługo potem Edin Terzic dokonał korek w składzie – Moukoko zszedł z boiska, a zastąpił go Giovanni Reyna, który zagrał w roli ofensywnego pomocnika, a Jamie Bynoe-Gittensa wszedł w miejsce Malena. Chwilę później Niclas Füllkrug wyprowadził BVB na prowadzenie 2:1 po golu zdobytym strzałem głową po dośrodkowaniu Marcela Sabitzera.

Tuż przed końcem meczu Bynoe-Gittens został powalony przez Gamboę w polu karnym, a Niclas Füllkrug po raz drugi tego dnia wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik meczu na 3:1.

BORUSSIA DORTMUND – VFL BOCHUM 3:1 (1:1)

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, Schlotterbeck, Maatsen – Özcan, Sabitzer – Malen (71. Bynoe-Gittens), Sancho (83. Hummels) – Moukoko (66. Reyna), Füllkrug

VfL Bochum: Riemann – Oermann (68. Gamboa), Ordets (79. Loosli), Masovic, Wittek – Losilla (79. Paciencia), Osterhage – Stöger – Bero, Broschinski (79. Hofmann), Antwi-Adjei (79. Kwarteng)

Rezerwa: Lotka, Morey, Wolf, Can, Pohlmann, Blank – Thiede, Danilo Soares, Passlack, Förster

Gole: 1:0 Füllkrug (6., rzut karny), 1:1 Schlotterbeck (45., sam.), 2:1 Füllkrug (72., Sabitzer), 3:1 Füllkrug (90.+1, rzut karny)

Widzów: 81.365 

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
32 komentarzy ODŚWIEŻ
28 stycznia 2024, 19:37
Najważniejsze, że po tak głupiej stracie bramki nadal graliśmy "swojego". Oczywiście, że gramy na 50% swoich możliwości może więcej może mniej. Karne Fullkruga w stylu Lewandowskiego. Widać, że jest pewny gry i jego zagrania na pierwszy kontakt. Szkoda Schlotterbecka, bo zagrał solidny mecz. Hummels wejście kota. No cóż jeszcze wiele do życzenia, ale w naszej sytuacji nie możemy wybrzydzać.
Heja BVB
6 -1
28 stycznia 2024, 19:38
Najlepszym strzelcem klubu jest środkowy napastnik. Można powiedzieć: powiew normalności w tych niepewnych czasach.
11 0
28 stycznia 2024, 19:57
No jest dobrze bo 3 kolejne punkty dopisane i to z przeciwnikiem z którym ostatnio nie szło ale po prawdzie to takie mecze jak ten dzisiejszy powinniśmy wygrywać w cuglach i bez żadnych wiekszych problemów. Wracając do samego meczu to sami sobie po części te problemy stwarzamy , a to czasami zbyt niechlujną grą w rozgrywaniu piłki w ataku , a to co dzisiaj wyprawialiśmy w sposobie rozgrywania piłki od bramkarza to jakaś farsa. Te prostopadłe piłki od bramkarza i samych obrońców wzdłuż i wszerz na 20-35 metrze to samo proszenie się o problemy i wsadzanie jeden drugiego na przysłowiowego konia. Tak można grać mając super technicznych zawodników , a takich jest w w iodących ligach może kilkunastu, a u nas ich po prostu nie ma ( no może poza Maatsenem). Dzisiaj takich sytuacji na granicy ryzyka było co najmniej kilka , a bramkę też sobie sami strzeliliśmy z opisanego wyżej powodu. Szkoda mi Schlotterbecka bo ostatnio grał bardziej niż poprawnie, ale z tą jego głową jest czasami coś nie tak. Owszem nasz rezerwowy bramkarz gra nogami lepiej niż przyzwoicie ale tak grać na przedpolu nie można, bo traci się mnóstwo energii , a z czasem przeciwnik to rozczytuje i robi doskoki, a strata piłki w newralgicznych sektorach to przyanjmniej połowa nieszczęścia. Co do sposobu ataku w dzisiejszym spotkaniu to jest progress i gra wygląda lepiej ale do pełni szczęścia jeszcze daleko. Dzisiaj przez nasza nonszalancką czasami grę wynik był zagrożony ale Fullkrug wreszcie wykonał akcję , która powinna być jego "creme de la creme" i liczę na częste powtórki w jego wykonaniu. Zawonikiem zaś , który robi największą różnicę jest MAATSEN.
10 0
28 stycznia 2024, 20:02
Myślę że Sabitzer dzisiaj bardziej widoczny w grze niż Maatsen ;)
2 0
28 stycznia 2024, 20:09
Pełna zgoda, nasz środek pola nie istnieje. 90% ataków skrzydłami, Sabitzer i Ozcan jedynie około 10% podań do przodu przy czym ten pierwszy to powinien ciągnąć grę przez środek a tego zupełnie nie robi. Lepsza drużyna jak tylko zablokuje nam dostęp od skrzydeł to nas nie będzie i tu niestety nie widać progresu mimo 3 wysokich zwycięstw z druzynami z dołu tabeli.
6 0
28 stycznia 2024, 19:59
Ciężko się to ogląda ale wyniki są przy dużej przychylności kalendarza bo myślę że z rywalami z góry tabeli nie było by tych 9pkt. No ale cóż. Trzeba się cieszyć z tego co jest. Brawo Fulkrug! Bez dwóch zdań najlepszy transfer tego sezonu.
6 -1
28 stycznia 2024, 20:25
Sorki, miał być plus
1 0
28 stycznia 2024, 20:14
No wreszcie Fullkrug się przełamał!!! Dzisiaj pokazał swoje atuty:
grę głową,
grę tyłem do bramki,
dobre odegrania
i rzuty karne.
Nie wypaliła współpraca z Moukoko, bo piłki do przodu szły najczęściej na skrzydła. Jednak w tym momencie liczą się punkty. Gratulacje dla drużyny!!! Nie ważne jak najważniejsze, że po 3 meczach mamy 9 punktów, bramki 10:1.
Na wielki plus Maatsen. Jest niesamowicie szybki, ale ma jednocześnie dobry przegląd pola i super dośrodkowania.
Na wielki minus Schlotter. On popełnia tyle błędów nawet ze słabymi drużynami, że na dłuższą metę nie widzę go w pierwszej drużynie.
8 0
28 stycznia 2024, 20:41
Nasza obrona w ogóle wygląda bombowo: drewno munier, sule z nadwagą, schloti co jest podłączony wiecznie do prądu. Ciężko to widzę na dłuższą metę…
7 0
28 stycznia 2024, 20:55
Gra pozostawia nadal sporo do życzenia ale zwycięstwo w pełni zasłużone. Moukoko tym meczem pokazał czemu nie zasługuje na grę w pierwszym składzie. Jedna udana akcja to za mało. Zdecydowanie lepiej mu idzie jako zmiennik. Mayer lepiej gra nogami od Kobela ale czasami grał zbyt ryzykownie. Solidny mecz w obronie Meunier i Sule. Schlotterbeck dzisiaj trochę słabiej. Maatsen również solidnie. Ozcan w odbiorze dobrze ale dobrym rozgrywającym już nie zostanie. Bardzo słaba technika. Sabitzer zagrał dobry mecz z bardzo ważną asystą. Nasze skrzydła również dobrze ale Malena i Sancho stać na więcej. Fullkrug oczywiście piłkarzem meczu. Trzy gole, dobra gra tyłem do bramki i fajne odegrania z pierwszej piłki.
3 -3
29 stycznia 2024, 11:28
Jeżeli Sabitzer zagrał dobry mecz to ja już nie wiem. Owszem pokazał się trochę z przodu w drugiej połowie ale ja zawsze twierdzę, że on lepszy jest w ataku ,bo i strzał ma i potrafi podać ale nie czarujmy się. On jako środkowy pomocnik , który winien kreować grę po prostu nie istnieje. Tak było przez 95% czasu w meczach w których grał u nas. On znika na wiele minut, nie pokazuje sie do gry i większość czasu po prostu truchta po boisku. To jak szybko nasi przeciwnicy w większości meczy przechodzą przez nasz środek do ataku to głownie jego zasługa. Proszę sobie przypomnieć co Sabitzer robił w pierwszej połowie meczu, bo rzeczywiście ożywił się gdzieś ok. 58 minuty i pózniej gdy Bochum zostawiało wiecej miejsca. To wg. mnie zdecydowanie za mało na gracza z takim doświadczeniem i dobrą grą w Lipsku. Zresztą o to samo co piszę miał do niego pretensję Nagelsmann jeszcze jak Sabitzer grał w Bayernie.
5 -1
29 stycznia 2024, 11:36
Zaś co do Moukoko to oceniać go po praktycznie po jednej połowie gry to wg. mnie przedwcześnie. On podobnie jak Malen w pierwszej połowie najbardziej podobał mi się z graczy atakujących. Obaj dużo biegali i pokazywali się do gry naprawdę fajnie dublując pozycję środkowego napastnika przez co powstawały luki w obronie Bochun. Niestety raz ich fajną akcję zaprzepaścił niestety Sabitzer, a raz Fullkrug.. Malen to w ogóle jak pokazuje się na środku ataku to sieje niezły ferment, a Moukoko także daje dużo ,aczkolwiek zgadzam się, że potrzebuje jeszcze tzw. minut.
3 0
29 stycznia 2024, 11:40
fussballtransfers.com/a2662619950481348416-die-ft-topelf-des-19-spieltags
0 0
29 stycznia 2024, 11:46
Sabitzer nie zagrał jakiegoś wybitnego meczu ale spośród naszych był jednym z lepszych. Nigdy nie będzie to Bellingham a takiego grajka oczekujemy. Co do Moukoko to zanotował sporo złych wyborów i niecelnych podań. Jedna fajna akcja w której prawie zdobył gola to za mało. Chociaż przy zmianie trochę mi go szkoda było bo miałem wrażenie że się rozkręca. Ale oceniam go po spędzonych wczoraj minutach na boisku.
4 0
29 stycznia 2024, 12:01
Ja przy zmianie Moukoko też miałem podobne odczucia. Pomyslałem -co trener robi,przecież on zaraz bramkę strzeli. Jeszcze tylko jedno zdanie podsumowujące grę Sabitzera. Zawodnika ocenia się jak wywiązuje sie z powierzonych zadań i ja gra cały mecz , a nie jak sobie truchta i pokaże się w jednej ,czy drugiej akcji nawet bramkowej. Ja nie twierdzę, że Sabitzer to słaby zawodnik ale on od przejścia do Bayernu zatracił swoją jakość i nam daje zdecudowanie za mało. Albo coś mu siedzi w głowie albo ta słaba fizyczność to efekt nadmiernego wyeksploatowania organizmu w młodym wieku. On przecież wyrażnie gra tylko zrywami, a tak na tym poziomie się nie da. Tak grac to może Messi bo i tak nawet jak chodzi po boisku , to i tak absorbuje uwagę przeciwników .
4 0
30 stycznia 2024, 08:20
Rys
Masz kapitalne analizy (częstokroć zastanawiam się czy nie jesteś trenerem piłkarskim choćby jakiejś drużyny młodzieżowej) ale co do Sabitzera się nie zgodzę. Ustawienie chłopa na 10, 8 czy nie daj Bóg drugiej 6 to zupełnie inna bajka. Dopiero jak przesunięto go w drugiej połowie wyżej od razu zaczął grać inaczej. On nigdy nawet w najlepszych czasach Lipska nie był przecinakiem. To że nasz środek był wielką dziurą to wina Terzica. Jeśli wychodzisz na 2 napastników i nie masz Bellinghama tylko Ozcana to sam widzisz że robimy sobie kuku. A liczenie że kiepski w obronie Sabitzer nagle pomoże w destrukcji Ozcanowi to jak liczenie na to, że Bałtyk będzie latem ciepły jak Morze Śródziemne :-)
2 0
30 stycznia 2024, 10:08
artur1973
Pełna zgoda co do Sabitzera .Ja w jednym z postów powyżej napisałem, że on lepiej gra jako ofensywny pomocnik i na takiej pozycji gra w reprezentacji Austrii. Przy akcji bramkowej pokazał Gittensowi lewą dłonią gdzie chce otrzymać piłkę i dostał ją idealnie, a następnie wrzucił w pole karne gdzie Fullkrug dzięki dobrej koordynacji i timingowi podczas wyskoku strzelił gola, bo wielu napastników by tej piłki nawet nie sięgnęło głową ,nie mówiąc już o skutecznym uderzeniu. To była naprawdę fajna akcja i oby tak dalej. Ja jestem natomiast osobiście pod wrażeniem gry Malena jako fałszywa "9" , a nigdy nie byłem jego przesadnym fanem. To jak on wchodzi w pole karne to bajka. Ja w ogóle to widzę już zalążki lepszej gry ofensywnej tylko trzeba bardziej rotować zawodnikami aby grali może mniej minut ale bardziej intensywnie.
2 0
30 stycznia 2024, 10:13
Sabitzer obecnie jest w słabej formie fizycznej i to widać, bo grać w piłkę to on potrafi. Niestety ale gra w pomocy wymaga dobrego biegania.
2 0
30 stycznia 2024, 15:23
Sabitzer kompletnie nie nadaje się na 8, swoją grą najbardziej przypomina cofniętego napastnika albo bardzo ofensywną 10, i to właśnie dopiero w strefie pola karnego pokazuje swoje atuty bo w środku pola o rozgrywaniu piłki to on nie ma pojęcia.
0 0
29 stycznia 2024, 03:34
Idziemy po Majstra.
2 0
30 stycznia 2024, 20:19
Ale kiedy?
0 0
29 stycznia 2024, 09:24
SZANOWNI KOLEDZY!!!!!!!
Jak do tej pory to nasi bramkarze są niepokonani (biorąc pod uwagę dokończenie poprzedniej rundy i wiosennej).Nie udało się nikomu ich pokonać .Wszystkie bramki strzelali dortmundczycy . MATI1909 dobrze napisał że nie mamy obrony ,wczoraj Szloti to wyglądał ja by to była końcówka sezonu dla czego nie wszedł młody Blank.,Biorąc pod uwagę początek sezonu To wymęczone 1:0 z kolonią i 1:1 z Bochum
Tak jak pisałem wcześniej że na gwałt potrzebny środkowy obrońca.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na mecz 17-go z Wolsburgiem.
Edytowano dnia: 29 stycznia 2024, 09:25
3 0
29 stycznia 2024, 13:11
Na gwalt to my pol druzyny potrzebujemy... :P
1 0
29 stycznia 2024, 13:17
Hm... niewiadomo co napisac po meczu. Chyba tylko tyle, ze mamy 3pkt. I z takimi druzynami to jest nasz obowiazek. Fajnie, ze po babolu schlotiego nie spuscilismy glowy w dol i nie dalismy sobie zapakowac na remis, bo to by bylo iscie w naszym stylu.
Balem sie strasznie wystepy meyera, ktory dziala na mnie jak plachta na byka, ale tym razem musze go pochwalic, bo nie zawalil niczego, tylko zagral swoje. Nie wiem jak wygladala komunikacja przy straconym golu, ale ogolnie bez zastrzezen do niego. Reszta zespolu klasycznie bezplciowa. Jedynym pilkarzem ktory zapadl w pamiec to Hummels, bo gosc mimo swojego wieku i mimo tego, ze tutaj polowa osob go skresla, to jest ciagle prze kotem. I jezeli mu tylko zdrowie pozwoli, to nie oceniajmy go tylko po PESELu, bo to jest profesor.
Acha i jeszcze co do toma menie. Gosc zagral niczy nie wyrozniajacy sie mecz. Wiem, ze jego bledy sa tutaj mnozone do rangi katastrofy, ale patrzac obielktywnie, to zagral to co reszta zespolu. Sredni odfajkowant mecz za 3 pkt. Natomiast chcialbym w przyszlosci zobaczyc nowego PO, bo muenier jest podobny do moreya. Jest i tyle. A ja jednak chcialbym zawodnika, ktory by sie wyroznial na plus :P
0 0
29 stycznia 2024, 13:26
Opis meczu ok. Nie rozumiem tylko w czym Meunier przypomina ci Moreya. Bo na pewno nie warunkami fizycznymi ani sposobem gry. Meunier to drwal potrafiący w swoich najlepszych czasach biegać od pola karnego do pola karnego, natomiast Morey to był (jest) bardzo dobrze wyszkolony technicznie PO potrafiący fajnie wyjść z pod pressingu.
1 0
30 stycznia 2024, 10:22
Aguero82 napisalem juz w poprzednim poscie. Jest podobny w ten sposob, ze jest w druzynie i to tyle co mozna na jego temat powiedziec.
Nie pisze tutaj o wyszkoleniu, wybieganiu czy innych atrybutach. Chodzi mi bardziej o to, co obaj wnosza do zespolu. Jeden i drugi sa, ale gdyby ich nie bylo, to nikt by nie "zauwazyl".
1 0
30 stycznia 2024, 08:11
Z perspektywy dwóch dni
Skala zachwytu nad meczem BVB jest niezrozumiała. Faktycznie można oddać im to, że zgarnęli 3 pkt a jak wiemy nam poza meczem z Bayernem zawsze największy problem sprawiali murarze więc ok.
Ale spójrzmy na to inaczej. W pierwszej połowie zagraliśmy jak przeciętni trampkarze. Liczba niecelnych podań, błędnych odbiorów brak pomysłu na zagranie z jednej klepy. Wisienka na torcie była ilość podań za plecy. To był piłkarski kabaret. W drugiej połowie było trochę lepiej i co by nie powiedzieć to zmiany zadecydowały o naszej wygranej.
Popatrzmy na plusy:
Meyer zwany na stronie popularnie ręcznikiem okazał się bardzo rzetelnym keeperem.
Sabitzer jak mógł zagrać wyżej okazuje się że ma zmysł do kreowania akcji pokroju najlepszych momentów Brandta.
Fullkrug. Byłem tu jędrnym z nielicznych który go bronił. Chłopak jest świetnym napadziorem tylko musi dostawać piłki. Świetnie grał tyłem do bramki dużo widział. No i bezczelność przy karnych. Niesamowita
Reyna. Powiem tak przy tej naszej mizerii w środku pola trzeba by zastanowić się mocno nad sprzedażą tego chłopaka i sensem takiej decyzji.
Maatsen. Chłopak na prawdę z wysokiego pułapu wszedł do zespołu. Niedość że dobrze czyta grę do przodu to wbrew powszechnym obawom nie popełnia większych baboli w obronie.
Hummels- 10 minut wystarczyło żeby pokazać, że to Sule albo Schlotterbeck powinni siedzieć na ławce. Proste
Gittens- chłopak jednym dotknięciem piłki a właściwie jej muśnięciem i obserwacją gry pokazał co to znaczy mieć w swoich szeregach technicznego zawodnika…
Kolejne 3 mecze to powinny być 3 zwycięstwa. Obawiam się tylko że 6 wygranych z rzędu to może niektórym przyjść na myśl o byciu w grze o paterę :-)
6 0
30 stycznia 2024, 10:14
Faktycznie Ryś przypomniał mi że pisząc o pozytywach zapomniałem jeszcze o Malenie. Widać że taki niby napastnik niby skrzydłowy bardzo mu odpowiada i też nie wiem czy akurat ten facet winien być sprzedany.
Nie wspomniałem celowo o Sancho bo zagrał słabiej niż w poprzednich meczach ale uważam że i tak dobrze jak na chłopaka który nie grał kilka miesięcy i na pewno przechyli szalę wygranej w niejednym meczu
3 0
30 stycznia 2024, 12:01
Reasumując, mamy naprawdę wielu zdolnych i doświadczonych piłkarzy, tylko muszą zacząć funkcjonować jako ''die Mannschaft''.
0 0
30 stycznia 2024, 14:02
Wola
I niestety potrzeba trenera, który umie poukładać klocki :-)
3 0
30 stycznia 2024, 15:43
dokładnie, to miałem na myśli. Ale tyle razy już pisałem o ET. Szkoda słów...
Trzeba jednak przyznać, że od czasu przyjścia Sahina i Bendera wyniki się zgadzają. Zobaczymy jak zagramy z trochę mocniejszymi rywalami.
2 0
30 stycznia 2024, 18:34
Nikt tutaj w hurraoptymizm nie popada. Przeciwnicy byli z dolnej połówki tabeli i zadanie domowe wykonaliśmy beż większych problemów. Stosunek bramek 10:1 również wygląda imponująco.
1 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 29 25 4 0 79
2. Bayern Monachium 29 20 3 6 63
3. VfB Stuttgart 29 20 3 6 63
4. RB Lipsk 29 17 5 7 56
5. Borussia Dortmund 29 16 8 5 56
6. Eintracht Frankfurt 29 10 12 7 42
7. FC Augsburg 29 10 9 10 39
8. SC Freiburg 29 11 6 12 39
9. TSG 1899 Hoffenheim 29 10 6 13 36
10. 1. FC Heidenheim 29 8 10 11 34
11. Borussia Mönchengladbach 29 7 10 12 31
12. Werder Brema 29 8 7 14 31
13. Union Berlin 29 9 5 16 30
14. VfL Wolfsburg 29 7 7 15 28
15. VfL Bochum 29 5 12 12 27
16. FSV Mainz 29 5 11 13 26
17. 1. FC Köln 29 4 10 15 22
18. SV Darmstadt 29 2 8 19 14
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. ponczos 246
2. JungKamil3 243
3. jasiu85 242
4. RickenZMazowsza 241
5. donpedro 237
6. johnBVB 233
7. MAKAVELI 226
8. Kasper09 222
9. mlabedz17 218
10. Mattii 215
cała tabela
shoutbox
FilipSantana
FilipSantana Dzisiaj, 00:30

No ale tak czy inaczej musiałaby się stać jakaś katastrofa żeby BL nie dostała 5 miejsca, nie wierze że chociażby samo Leverkusen nie wygrało jednego meczu i jakiś remisik w połfinale LM też napewno wpadnie

FilipSantana
FilipSantana Dzisiaj, 00:19

Szkoda tymbardziej że oglądałem 120 minut tego meczu i Aston zostało kompletnie zdominowane tylko nieszczęsny bład w 89min dał im dogrywkę a potem karne

danielek3
danielek3 Dzisiaj, 00:03

Aston teraz 2 mecze z Olimpiakosem. Wiec raczej 2 wygrane. Liczymy na niemieckie druzyny u siebie ze wyciagna przynajmniej 3 remisy

auman
auman Wczoraj, 23:44

Jaka szkoda, że te Aston wygrało dziaiaj

libero180
libero180 Wczoraj, 23:26

Jeśli dobrze policzyłem - Niemcy 17,929, Anglia 17,375. 0,554 przewagi. Aston Villa może zdobyć dla Anglii do końca edycji maksymalnie 0,875 (3.x 0,250 za 3 wygrane i 0,125 za awans do finału). Reasumując - Niemcy potrzebują jednego remisu i jednego zwycięstwa w półfinałach (lub trzech remisów), by bez względu na to, co zrobi Aston Villa, zapewnić sobie 5. miejsce w LM w przyszłym sezonie.-Tomek Urban

Le0n
Le0n Wczoraj, 23:11

Ranking na 90minut tak do końca nie jest wiarygodny. Wiem, można policzyć samemu. Spokojnie jeszcze jeden mecz trwa.

toman
toman Wczoraj, 23:09

Kamilos albo remis, też wtedy Aston punktów nie zdobędzie.

kamilos
kamilos Wczoraj, 23:07

3x półfinały niemieckich drużyn to 6 szans na wygrany mecz . Aston wystarczy jeden mecz przegrany i tak samo po temacie