Spekulacje na temat transferu Giovanniego Reyny nabierają ostatnio tempa. Jego nowy doradca Jorge Mendes intensywnie pracuje, aby reprezentant USA zmienił barwy jeszcze zimą.
Giovanni Reyna od niedawna współpracuje z Mendesem, który przez lata reprezentował interesy Cristiano Ronaldo i nadal ma w swoim portfolio czołowych zawodników takich jak Bernardo Silva i Rúben Dias.
Jak donosi ESPN, 21-letni Amerykanin jest obecnie oferowany w całej Europie. Mówi się, że Mendes oferował go we Francji (Olympique Marsylia, AS Monaco, Olympique Lyon), w Hiszpanii (Real Sociedad, Sevilla FC, Villarreal CF), Portugalii (Benfica Lizbona) i Anglii (Wolverhampton Wanderers, Nottingham Forest).
Według powyższego źródła wpłynęła już odmowa ze strony Marsylii, która postrzega styl gry zawodnika Borussii jako odpowiedni dla La Liga, ale niekoniecznie do Ligue 1. Na półtora roku przed końcem kontraktu BVB ma żądać za Reynę co najmniej 15 milionów euro.