Londyńska Chelsea jest jednym z klubów zainteresowanych pozyskaniem bramkarza Borussii Dortmund, Gregora Kobela. Wydaje się, że pierwsza decyzja dotycząca jego przyszłości została już podjęta.
Według informacji Sky, szwajcarski bramkarz zostanie w BVB w letnim okienku transferowym. Kobel ma ważny kontrakt z Dortmundem do 2026 roku i nie ma klauzuli odstępnego.
Temat przenosin do Chelsea, która prowadziła już wstępne rozmowy z otoczeniem Kobela, nie powinien być w tej chwili zbyt gorący. Według Sky, londyńczycy mają innych bramkarzy wyżej na swojej liście życzeń.
Borussia Dortmund chce natomiast przedwcześnie przedłużyć kontrakt bramkarza do 2028 roku i potroić jego roczną pensję do 13 mln euro.