W niedzielne popołudnie Borussia Dortmund rozegra w Berlinie spotkanie 22. kolejki Bundesligi z Unionem Berlin.
Po dotychczasowych meczach bieżącej serii gier Union zajmuje szóste miejsce z 34 punktami. W meczu z BVB podopiecznym Ursa Fischera wystarczy remis, by awansować na czwartą pozycję. W poprzedniej kolejce stołeczny klub przegrał w Augsburgu 0:2.
Borussia jest wiceliderem Bundesligi z 43 punktami na koncie. Prowadzący Bayern przegrał w Bochum, zatem dortmundczycy mają okazję zmniejszyć dystans do Bawarczyków wynoszący obecnie dziewięć oczek. Trzeci w tabeli jest Bayer Leverkusen, który tydzień temu pokonał BVB 5:2. W związku z wygraną Bayeru ze Stuttgartem przewaga Dortmundu nad Leverkusen zmalała do dwóch punktów.
Dotychczas, licząc wszystkie rozgrywki, Borussia grała z Unionem siedmiokrotnie. Berlińczycy wygrali dwa razy, pozostałe mecze padły łupem Czarno-Żółtych, w tym raz po rzutach karnych w Pucharze Niemiec. Spotkania obu ekip charakteryzowały się tym, że za każdym razem zwyciężali gospodarze. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Borussia wygrała w Dortmundzie 4:2. Bramki dla BVB strzelili Raphaël Guerreiro, Erling Haaland (2) oraz Marvin Friedrich (gol samobójczy). Po stronie Unionu na listę strzelców wpisali się Max Kruse i Andreas Voglsammer.
W najbliższym meczu w zespole gospodarzy kilku zawodników nie zagra z powodu zarażenia koronawirusem. Są to Jakob Busk, Niko Gießelmann, Dominique Heintz i Andreas Voglsammer. Ponadto zawieszony za żółte kartki jest Rani Khedira. Do kadry meczowej może natomiast wrócić Julian Ryerson, który ostatnio przebywał na kwarantannie.
Borussia w dalszym ciągu musi sobie radzić bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda. Poza Norwegiem z urazami zmagają się Thomas Meunier i Marius Wolf, a na krótko przed meczem ze składu wypadł Thorgan Hazard. Kontuzjowani od długiego czasu są Mateu Morey i Marcel Schmelzer. Do kadry wróci natomiast nieobecny w ostatnim czasie Emre Can.
Bundesliga, 22. kolejka
1. FC UNION BERLIN – BORUSSIA DORTMUND
Niedziela, 13 lutego 2022, godz. 15:30, Stadion An der Alten Försterei
Przewidywane składy:
FCU: Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – Trimmel, Prömel, Oczipka – Becker, Haraguchi – Awoniyi, Michel
Rezerwowi: Rönnow, Ryerson, Dehl, K. Endo, Möhwald, Öztunali, Schäfer, Abdullahi, K. Behrens, Ujah
Pod znakiem zapytania: Ryerson
Nie zagrają: Khedira, Busk, Gießelmann, Heintz, Voglsammer
Trener: Urs Fischer
BVB: Kobel – Passlack, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud – Brandt, Bellingham – Reus, Tigges, Malen
Rezerwowi: Hitz, Pongračić, Zagadou, Schulz, Can, Witsel, Reyna, Reinier, Moukoko
Pod znakiem zapytania: brak
Nie zagrają: Haaland, Hazard, Meunier, Wolf, Morey, Schmelzer
Trener: Marco Rose
W tej chwili wzmocnienie tej pozycji urasta do rangi priorytetu, bo ilość nie przechodzi w jakość.