Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund odpada z Pucharu Niemiec

18 stycznia 2022, 22:42, MagdalenaB
Borussia Dortmund odpada z Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund przegrała z FC St. Pauli i odpadła z Pucharu Niemiec. Jedynego gola dla BVB strzelił Erling Haaland. 

Borussia Dortmund w 1/8 finału Pucharu Niemiec mierzyła się z pierwszą drużyną 2. Bundesligi. Piłkarze Borussii stracili gola już w 4. minucie, kiedy do bramki Gregora Kobela strzelił E. Amenyido. Piłkarze BVB próbowali odrobić straty, jednak strzały Czarno-żółtych nie zaskoczyły bramkarza FC St. Pauli. Krótko przed przerwą Borussia straciła drugiego gola. Tym razem do własnej bramki strzelił Axel Witsel. BVB po pierwszej połowie przegrywała 2:0. 

Pierwszego i jedynego gola dla Borussii Dortmund w 58. minucie strzelił Erling Haaland po rzucie karnym. Po golu Haalanda piłkarze BVB próbowali strzelić gola wyrównującego, jednak zespół z Hamburga skutecznie się bronił. Czarno-żółtym nie udało się doprowadzić do remisu. BVB niestety odpadła z rozgrywek Pucharu Niemiec i nie obroni tytułu. A już w sobotę BVB zmierzy się z Hoffenheim. 

Puchar Niemiec, 1/8 finału

FC ST. PAULI - BORUSSIA DORTMUND 2:0 (2:1)

FC St. Pauli: Smarsch, Ohlsson (75. Dittgen), Lawrence, Irvine, Smith, Burgstaller, Medić, Becker, Paqarada, Amenyido (75. Zander), Hartel

Rezerwowi: Ziereis, Buchtmann, Dittgen, Daschner, Makienok, Zander, Ritzka, Vasilj, Benatelli

Trener: Timo Schultz

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji (76. Zagadou), Guerreiro – Witsel (90. Moukoko), Brandt, Bellingham – Hazard (65. Malen), Haaland, Reus

Rezerwowi: Hitz – Zagadou, Schulz, Moukoko, Reinier, Malen, Tigges, Pongracic, Wolf

Trener: Marco Rose

Gole:

1:0 Amenyido (4., Hartel)

2:0 Witsel (40., gol samobójczy)

2:1 Haaland (58., rzut karny)

Sędzia: Harm Osmers (Hannover)

Żółte kartki: brak

Stadion: Millerntor-Stadion (Hamburg)

Widzów: 2000

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
19 komentarzy ODŚWIEŻ
18 stycznia 2022, 22:47
Niech ten siwy bajerant już odejdzie. Błagam.
0 0
18 stycznia 2022, 22:48
Watzke? Och, marzenie.
4 0
18 stycznia 2022, 22:49
PO*EBANY "KLUB" Z PO*EBANYM PREZESEM-EKONOMISTĄ KTÓRY JEST ZŁODZIEJEM I HANDLARZEM DZIECI !!!!! DRUGA WISŁA KRAKÓW SIĘ Z TEGO ZROBIŁA !!!! TAM BYŁA MARZENA S. TU JEST HANS J.W. !!!!

Żal Haalanda i Bellinghama. Niech stąd spier****** jak najszybciej. Żenada grać w takim g******** "klubie".
5 -1
18 stycznia 2022, 23:58
wyprzedziles mnie Dargos z tymi przeklenstwami,to byla totalna padaka,po raz kolejny druzyna z "dola tabeli"...atak prawie zerowy, przygotowanie tylko na kontre,strzaly chyba 2/3,ale coz,na nasz klub starczy...i teraz pytanko,czy ktoryś z naszych terazniejszych albo przyszlych trenerow znajdzie na to sposob? Bo to jest wlasnie u nas problem,ktos stawia "autobus" albo chociaz wieksza defensywe i u nas zaczyna sie pilkarska padaka,jak za Stogera,tysiac podan,a podam do najblizszego,znow bedzie celnosc poprawiona,a to podam do bramkarza,jeszcze pewniej bedzie(w ogole uwazam ze podania do bramkarza powinny byc zabronione i zamiast tego rzut wolny posredni,futbol bylby ciekawszy),znajdzmy,zreszta my,niech ktos znajdzie u nas "jakikolwiek" styl,bo to co dzisiaj bylo to po Freiburgu to byl poprostu pilkarski gwalt...a najgorsze to ze nam sie to podobalo...
2 -1
Sis
18 stycznia 2022, 22:58
Wstyd.
1 0
18 stycznia 2022, 22:59
Przekombinowane w ataku, wiele akcji za bardzo koronkowo, można bylo prościej. Obrona jak zwykle, środek pola bardzo slalbo, Marcko, Julian, Thorgan, Rafa bardzo kiepsko masa strat, spoznionych decyzji. Przeciwnik dobra organizacja, ambicja i odrobina szczescia.
0 0
18 stycznia 2022, 23:01
Nie dało się tego oglądać . To WSTYD , że zawodnicy tej klasy przegrywają z drugoligowcem. Hans jak miałby honor to spakowałby manatki i poszedł w siną dal na emeryturkę ... dosyć już nakradł.Połowa składu także do wymiany - nie ten poziom na NASZ KLUB. Miarka się przebrała , żeby na tyle spotkań w sezonie - tylko jeden mecz oglądać ze spokojem , a reszta to nerwówka i drżenie o wynik . Boże widzisz i nie grzmisz , co to się z BVB porobiło.
Edytowano dnia: 18 stycznia 2022, 23:03
2 0
18 stycznia 2022, 23:25
Co się stało z tym klubem? Drugoligowiec ogrywa nas grając ładniej od nas.Mecz bez ładu klepanie w kółko do najbliższego albo laga do przodu. Masa strat. Witsel to Krychowiak Borussi Dortmund. Przyjmij i zastaw się pod faul, zagraj do najbliższego a najlepiej do bramkarza. Nie dojeżdża szybkościowo, wiele razy cofał się do środkowych obrońców a gdy chciał przypresować to nim dobiegł to piłka była już dawno za nim. Jest dramat. Rose też nagle zmienia system na 4-3-3 gdzie skrzydłowego w kadrze nie mamy ani jednego. A kto za to opowiada. Pan który ma pieniążki w oczach. Nadciągał 16 latków, połowa się odbije od tego klubu i gdzieś przepadnie. A może jeden odpali za jakieś 5 lat. A gdzie piłkarze którzy wejdą tu i teraz i są w stanie zmienić grę tu i teraz. Jest w tym klubie chodź jedna osoba który w końcu wstanie i uderzy w stół? Czy teraz po tym meczu stwierdzimy że w sumie to jest jeszcze liga Europy i zmniejszyliśmy stratę do Bayernu do ,,tylko” 6 punktów?
0 0
19 stycznia 2022, 01:05
Wypoczywam rodziną na wakacjach i nie miałem „przyjemności” oglądać. A tu widzę płacz i lament. Jak wylosowali St. Pauli pisałem ze odpadną…. Potem zobaczyłem ze piraci maja obniżkę formy i się łudziłem ….Niepotrzebnie. Jeszcze raz powtórzę. Klubem zarządza facet, który niczym na sprężynach odbił sie od rzeczywistości….Pod rządami tego pana nie mamy ŻADNYCH. szans na JAKIKOLWiEK sukces. Powoli stajemy się drugim HSV i tylko słabość Bundesligi zamazuje prawdziwy obraz
6 0
19 stycznia 2022, 01:48
najgorsze jest to, że patrzymy w tabeli w żenującej ostatnimi czasy bundeslidze i zaraz wacek powie, że jesteśmy w super sytaucji, kadra to aż się przelewa, albo ściągniemy 4 dwunastolatków...
Dzyzas.. powiem wam ze kibicuje BVB od ponad 20 lat ale tak jak w ostatnim czasie to mnie chyba ten klub nigdy nie irytował... my sie staczamy, a nie widac tego tak bardzo z racji spadajacej jakosci BL. dopiero europa nas nagle weryfikuje. bajern nawet nie musi sie wysilac zeby zdobywac majstra, dla niemieckiej pilki dobrze ze bayern wzmacnia kadre zawsze na podboje europy a nie tylko na tyle zeby wygrac bundeslige, bo tu wymagania coraz mniejsze.
Stare przyslowie mowi ze mozna kota zaglaskac, tutaj wacek duzo dobrego zrobil ale ostatnie lata to mam wrazenie ze jest takim golumem, "maj preszier, nie łoddam ani grosza, moje, zostawcie mnie".
Ja juz mam po prostu dosyc... serio, czuje ze jeszcze ze dwa lata takiego gonwa i przestane ogladac mecze tego klubu dla wlasnego zdrowia..
2 0
19 stycznia 2022, 07:15
Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.
System 1
Edytowano dnia: 19 stycznia 2022, 07:33
1 0
19 stycznia 2022, 20:54
Kolejna porażka, po której nie zostaną wyciągnięte ŻADNE wnioski, więc to puste już hasełko pasuje tu, jak świni siodło...
1 0
19 stycznia 2022, 07:23
System 2 :)

Bastian Schweinsteiger wywołał (nie do końca poważną) sugestię Hansa-Joachima Watzke na temat tego, w jaki sposób Borussia Dortmund mogłaby w przyszłości zatrzymać zawodników kalibru Erlinga Haalanda i w ten sposób ponownie poważnie konkurować z FC Bayernem.

"Nawet jeśli Haaland opuści BVB latem: Borussia Dortmund w ostatnich latach wielokrotnie pokazała, że potrafi sprowadzać świetnych zawodników - stwierdził Schweinsteiger.

Były zawodnik dodał: "Moje pytanie brzmi: Kiedy BVB dojdzie do punktu, w którym dokonując transferów, nie będą już musieli dokonywać sprzedaży, aby zbliżyć się do Bayernu Monachium lub awansować w Lidze Mistrzów? Mam nadzieję dla dobra całych piłkarskich Niemiec, że to nadejdzie."

Zapytany o tę wypowiedź Watzke żartobliwie wyjaśnił: "Teraz mówimy o obszarze gospodarczym. Schweini musiałby nam wysłać kilka milionów, wystarczająco dużo zarabiał w Bayernie.

Bez żartobliwego tonu dyrektor zarządzający BVB kontynuował: "Po prostu mamy ten problem, że mimo wszystko musimy poważnie pracować ekonomicznie. Nie stać nas na takie pensje, na jakie mógłby sobie pozwolić Bayern czy Real Madryt. Bastian też o tym wie."
Watzke zgodził się z Schweinsteigerem w jednej kwestii: "Jeśli Erling rzeczywiście odejdzie - a tak może się stać - znajdziemy rozwiązanie na nowo.
2 0
20 stycznia 2022, 00:44
To jest kapitalne podsumowanie polityki pod rządami Watzke. Liczą się cyfry, ekonomia, stabilizacja. Sukces sportowy schodzi na drugi plan. Amen
1 0
19 stycznia 2022, 13:33
Nie chce sie za bardzo rozpisywać bo chyba wszystko zostało napisane. Dziwi mnie jedynie fakt dalszego trener majac na ławce Moukoko(napastnik) Tigges (Napastnik) wprowadza do odrabiania strat obrońcę a defensywnego pomocnika trzyma do samego konca meczu
1 0
20 stycznia 2022, 17:33
zawsze o to pytam, to zawsze mi ludzie odpowiadają, że obrońca XXXXX nie jest gotowy na 90 minut, że mikro uraz itd itp. a że takie zmiany dzieją się zawsze gdy przegrywamy, to chyba jednak nie jest niewydolność obrońców, a po prostu głupie zagrywki rosego, mnie sie wydaje ze on puszcza obroncow bo liczy ze strzela z glowki z rzutu roznego (ktorych i tak nie ma). Też już mi rece opadaja od decyzji rosego, ale poki nie zmienimy zarzadu to zmienianie trenera co pol roku nie ma tutaj w ogole sensu...
0 0
19 stycznia 2022, 15:23
Co tu dużo pisać wygrała drużyna bardziej ambitna i zdyscyplinowana, która miała plan na ten mecz i się go trzymała.
Po Freiburgu nasi myśleli, że będą dyktować warunki i łatwo im pójdzie a tu niespodzianka St. Pauli się postawiło i jeszcze szybkim ciosem już na początku posłali BVB na deski.
Brawa dla St. Pauli rozegrali świetny mecz.
Edytowano dnia: 19 stycznia 2022, 15:23
0 0
19 stycznia 2022, 17:01
Koszmar... drugoligowiec Nas bije... >:&----*
0 0
20 stycznia 2022, 02:34
Kur.. Niech Watzke zamiast tych, nastolatków za gruby hajs, kupi tego PEGAZUSA, to może w końcu, Rose raz dobrze dopasuje skład i taktykę, przed meczem.
Edytowano dnia: 20 stycznia 2022, 02:39
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 5 5 77
2. Borussia Dortmund 34 22 3 9 69
3. Bayer Leverkusen 34 19 7 8 64
4. RB Lipsk 34 17 7 10 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 57
6. SC Freiburg 34 15 10 9 55
7. 1. FC Köln 34 14 10 10 52
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 504
2. Krzpiczek16 504
3. Armandzio 462
4. buniu34 456
5. geniu 453
6. KOMIX 450
7. F1066 447
cała tabela
shoutbox
CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot godzinę temu

transfermarkt.pl/donyell-malen/profil/spieler/326029 I jeszcze pytanie co z tym panem. Kosztował tyle co Szyrle i pożytek z niego mniej więcej taki sam czyli żaden póki co..

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot godzinę temu

"Delaney i Wolf to całkiem różne pozycje na boisku" Widać dla Favre nie było rzeczy niemożliwych jeżeli potrafił wystawić Phillipa na ataku i Wolfa na defensywnym jednocześnie.

aguero82
aguero82 godzinę temu

Karolis, Brandt to bardzo nierówno grający zawodnik. Ma przebłyski bardzo dobrej gry ale niestety nie potrafi ustabilizować formy

aguero82
aguero82 godzinę temu

Kot, Delaney i Wolf to całkiem różne pozycje na boisku.

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot 2 godzin temu

Wolf jest chimerycznym i pozbawionym techniki zawodnikiem mający do tego czasami takie odpały na boisku,że głowa boli, a wartościowymi zmiennikami to mógłby być np Delaney w którego miejsce Wolf powinien być sprzedany zamiast Duńczyka.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 godzin temu

Wolf pokazał w tym sezonie że potrafi być wartościowym zmiennikiem. Za to Hazarda pozbył bym się bez żalu. Zarabia dużo, na boisku daje niewiele a dodatkowo pojawiały się u niego problemy z profesjonalizmem.

artur1973
artur1973 2 godzin temu

Głupota jest pozbywać się Brandta, Hazarda czy Moukoko. Szkodników jest dużo więcej: Schulz, Passlack, Wolf, Meunier itp

Karolis
Karolis Wczoraj, 20:19

Głupota pozbywać się Brandta. Ja wiem, że można mieć plusvalenze za niego sporą No ale to piłkarz najrówniej grający z Jude i Kobelem w BVB No i Reusem.

libero180
libero180 Wczoraj, 19:45

Julian Brandt nie jest beneficjentem zwolnienia Marco Rose'a. Trener był jedynym, który za wszelką cenę chciał zatrzymać zawodnika. Nastawienie klubu pozostaje niezmienione: jeśli pojawi się dobra oferta, może odejść. Ale: nie zostanie sprzedany za mniej niż jego wartość.

F1066
F1066 Wczoraj, 19:30

bvb.de/News/Uebersicht/Kevin-Grosskreutz-lost-die-erste-Runde-im-DFB-Pokal-aus

F1066
F1066 Wczoraj, 18:44

Miły gest ze strony VfB Stuttgart. W podziękowaniu za zwycięstwo BVB nad Herthą BSC, dzięki któremu Szwabowie nie znaleźli się w strefie spadkowej w 34. meczu Bundesligi, klub podarował strzelcowi złotej bramki prezent. Youssoufa Moukoko nie miał powodów do radości w minionym sezonie. Czasem kontuzje zepchnęły młodego napastnika z kursu, innym razem rywalizacja w Borussii Dortmund była po prostu zbyt silna. Gol, który zapewnił zwycięstwo 2-1 w meczu z Herthą BSC w ostatnim dniu rozgrywek Bundesligi, był tym bardziej pokrzepiający dla niemieckiego juniora. Ale nie tylko Moukoko i BVB skorzystali na golu, również VfB Stuttgart cieszył się z precyzyjnego strzału napastnika lewą nogą. VfB Stuttgart dziękuje BVB i Moukoko. Bez zwycięstwa Dortmundu z Herthą drużyna trenera Pellegrino Matarazzo byłaby zagrożona spadkiem. Dlatego VfB wysłało "wybawcy" Moukoko małe podziękowanie. Na swoim profilu na Instagramie 17-latek z szerokim uśmiechem zaprezentował koszulkę podpisaną przez wszystkich Profis ze Stuttgartu, na której widnieje również napis "2:1" oraz "DZIĘKUJEMY! twitter.com/bvbnewsblog/status/1530104160430997504?s=20&t=u4AciJakTO2tyZS0WPomDQ