Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Była walka, były gole, były błędy, nie ma punktów...

4 grudnia 2021, 20:35, FilipBVB
Była walka, były gole, były błędy, nie ma punktów...

Borussia Dortmund przegrała domowe spotkanie 14. kolejki Bundesligi z Bayernem Monachium 2:3. Bramki dla BVB strzelili Julian Brandt i Erling Haaland.

Od początku meczu Borussia nastawiła się na kontry. Gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Juliana Brandta, który świetnie zachował się w polu karnym Bayernu i pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera. Prowadzenie BVB nie trwało długo, bo po chwili Mats Hummels stracił piłkę na środku boiska na rzecz Thomasa Müllera, po czym z futbolówką zabrał się Robert Lewandowski i doprowadził do remisu. Dortmundczycy popełniali proste błędy pod własną bramką. Tuż przed przerwą Raphaël Guerreiro beznadziejnym wybiciem nabił Hummelsa, piłka trafiła do Kingsleya Comana, który po rykoszecie trafił do siatki.

Zaraz po przerwie Erling Haaland technicznym strzałem prawą nogą doprowadził do remisu. Borussia złapała wiatr w żagle i grała naprawdę dobry futbol. Przed upływem niespełna 70 minut Julian Brandt i Dayot Upamecano zderzyli się głowami. Przytomny, ale mocno oszołomiony pomocnik Borussii opuścił boisko na noszach. W 78. minucie niemający dobrego dnia (jak i kariery) Felix Zwayer po analizie VAR podyktował rzut karny dla Bayernu za zagranie ręką Hummelsa. Jedenastkę wykorzystał Lewandowski i Bawarczycy znów prowadzili. Zaraz po tej sytuacji trener BVB, Marco Rose, otrzymał drugą żółtą kartkę i końcówkę rywalizacji oglądał z trybun. Mimo dziesięciu doliczonych minut i prób wyrównania Borussia przegrała 2:3. W samej końcówce Corentin Tolisso nie trafił do pustej bramki po kontrze po rzucie rożnym, gdy Gregor Kobel znajdował się pod bramką rywala.

Bundesliga, 14 kolejka
BORUSSIA DORTMUND – FC BAYERN MONACHIUM 2:3 (1:2)

BVB: Kobel – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro (82. Schulz) – Can, Dahoud (60. Malen) – Brandt (69. Wolf), Reus, Bellingham – Haaland (82. Tigges)
Rezerwa: Hitz, Zagadou, Pongračić, Witsel, Reinier
Trener: Marco Rose

FCB: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández (74. Süle) – Tolisso, Goretzka (65. Musiala) – Coman (88. Nianzou), Müller, Sané (65. Gnabry), Davies – Lewandowski
Rezerwa: Früchtl, O. Richards, Roca, M. Tillman
Trener: Julian Nagelsmann

Gole:
1:0 Brandt (5., Bellingham)
1:1 Lewandowski (9., Müller)
1:2 Coman (44.)
2:2 Haaland (47., Bellingham)
2:3 Lewandowski (78., karny za rękę Hummelsa)

Sędzia: Felix Zwayer (Berlin)
Czerwona kartka: Rose (trener, konsekwencja drugiej żółtej)
Żółte kartki: Can, Bellingham – Lewandowski, Upamecano
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: 15 000

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
24 komentarzy ODŚWIEŻ
4 grudnia 2021, 20:38
Oszustwo meczu
6 -1
4 grudnia 2021, 20:43
Walczyli jak nigdy, przegrali jak zawsze.

Czy nie było kompromitacji? Moim zdaniem nie do końca.... ale czy strata 3 bramek w meczu to już nie kompromitacja?

Powtórzę to jeszcze raz: BVB to obecnie TYLKO: 70 % Haalanda, 25 % Bellinghama i 5 % Reusa. Można jeszcze dołożyć Kobela, ale on akurat wiele do powiedzenia zazwyczaj nie ma. Wyjmijmy pierwsze albo drugiego z nich i już gra nie funkcjonuje. Nie ma Haalanda - nie ma bramek, nie ma Bellinghama - nie ma rozegrania.

No ale przecież wzmocnień nie trzeba. Staruszek Hummels który już nie nadąża nie tylko szybkościowo, ale także czasem reakcji, do tego dochodzą nieudacznicy typu Schulz, Meunier, Wolf, Tigges, którzy muszą grać bo nie ma nikogo wartościowego na ławce, a kontuzji sporo.

Trudno, przynajmniej nie wklepali im 5-7 bramek jak niektórym drużynom z "topu". Przegrali tylko różnicą 1 bramki. Ale no właśnie PRZEGRALI.

Różnica między nimi i bayernem jest taka, że gdyby było na odwrót to byłoby źle bo PRZEGRALI. A założę się, że komentarze pomeczowe będą w stylu "oj jaką piękną piłkę graliśmy/ nie zasługiwaliśmy na porażkę / graliśmy z nimi jak równy z równym / zasługiwaliśmy na remis".

NIE. PRZEGRALI MECZ !! SĄ PRZEGRYWAMI !!! KONIEC.
5 -10
4 grudnia 2021, 21:17
Są ale arbiter tutaj swoje dołożył i nie ma co się oszukiwać.
2 -1
4 grudnia 2021, 20:44
Jak Var nie funkcjonuje kiedy BVB powinno mieć karnego to nie ma o czym gadać. Heja BVB!!!
Edytowano dnia: 4 grudnia 2021, 20:45
6 0
4 grudnia 2021, 20:44
Napiszę krótko ,super mecz ,chłopaki walczyli,było widać zaangażowanie ,tak bardzo chciałem żeby ten mecz się skończył zwycięstwem ale nie da skoro sędzia a może inaczej burak jakiś nie odgwizduje rzutu karnego ,przecież tam był ewidentny faul na Marco.Jestem zły ale świat się nie kończy i mam nadzieję że drużyna będzie silniejsza .BRAWO DRUŻYNA!!!
7 0
4 grudnia 2021, 20:48
Dokładnie takie samo podejście ma ta drużyna. Dlatego nie są w europejskiej czołówce na którą zasługują.
0 -3
4 grudnia 2021, 20:48
Wacek zrobił deal stulecia kupując trzydziestolatka za 30,5 mln euro i dając mu bardzo dobrą pensję. Minęły dwa lata i Hummels ma przyspieszenie jak moja babcia na składaku Wigry 3. Można było za 30 - 35 mln kupić młodszego, dobrego obrońcę na lata, ale przecież sentymenty starego człowieka ważniejsze.

PS Można by zmienić Hummelsa po pierwszej połowie, ale przecież jak skoro na ławie siedzi jeszcze większy parodysta pozyskany za darmo (Pongracić) albo Zagadou, który ostatnio był zdrowy w 2019 r.
4 0
4 grudnia 2021, 20:50
Nie zapomnijmy o "cudownych przedszkolakach" typu Coulibaly i Kamara.
2 -1
4 grudnia 2021, 22:23
Bayern zawsze może liczyć na Hummelsa w Klassikerze
1 0
4 grudnia 2021, 20:51
Brawo za walkę, szkoda, że sędzia wypaczył wynik. Dużo zdrowia dla Brandta
2 0
4 grudnia 2021, 20:52
Ciężko pisać. Mecz w naszym wykonaniu dobry i sprawiedliwym wynikiem byłby remis 3:3. Karny dla nas był po faulu na Reusie, i to mniej kontrowersyjny jak sytuacja z Hummelsem. Ponadto jakbyśmy prowadzili 3:2 to Bayern mógł się posypać. Znów sami strzeliliśmy sobie bramki. Przy drugiej pech bo Reus podbił piłkę , a strzał Conana szedł prosto w Kobela. Zresztą Bayern dzisiaj po prostu nie zasłużył na wygraną. Praca sędziego dzisiaj to jakiś kabaret. Gdy musiał zejść Brand to czułem, że może być żle. To był dzisiaj nasz najlepszy gracz. No i ta zmiana Haalanda. On mógł zostać nawet po to aby tylko stać w rejonie pola karnego i czekać na okazję. Po jego zejściu zgasła ostatnia nadzieja, a Bayern po swoich zmianach był już bardzo słaby. Szkoda.

4 0
4 grudnia 2021, 21:01
Zapomniales dodac o wslizgu w polu karnym w wykonaniu (bodajże) Comana i zagraniu ręka gdzie o dziwo nikt z BVB nie protestowal a co dopiero skandaliczny w dniu dzisijszym sędzia.
1 0
5 grudnia 2021, 23:36
*Daviesa
0 0
4 grudnia 2021, 21:20
Kogo interesuje walka, kogo interesuje jeb….. sędzia drukarz i pierdol….. VAR. Kogo interesuje fraje….. z Polski co symulował nawet swój faul jak zasługiwał sam na kartkę? Mamy zero punktów. Świnie 3. I to się liczy i to pozostaje po tym spotkaniu.
Ps. Może Dargos słownie przesadza ale w komentarzu do meczu ma 100 procent racji
2 -1
4 grudnia 2021, 21:55
A może ktoś się zainteresuje, kto ustala ten skład sędziowski i ten VAR przed meczem. Rano zadzwonię do Zbyszka, tu potrzebna jest reforma.
1 0
4 grudnia 2021, 22:17
Wreszcie naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu (może poza linią obrony), były szanse na 3 pkt, to oczywiście pseudosędzina musiał dołożyć swoje trzy grosze. Z VARu tradycyjnie korzystają już tylko, gdy ma to przynieść pożytek schabowym. Złodziejstwo, kpina, skandal.
6 -1
4 grudnia 2021, 22:34
Mats "koń trojański" Hummels niech już kończy karierę (przynajmniej w BVB)! To, ile ten gość podarował w sumie bramek ukochanemu buyernowi, to się w pale nie mieści! Oderwany od rzeczywistości tęczowy Watzław powinien mu kontrakt jeszcze o 2-3 lata przedłużyć i pomnik postawić przy stadionie...
3 0
5 grudnia 2021, 04:04
I tak dlugo byliśmy blisko Bayernu w tabeli .. wszystko po staremu Bayern w grudniu zawsze nam odskakiwał..nowość tylko odpadliśmy z LM ... ale co się dziwić jak w tej drużynie 3 może 4 piłkarzy gra na poziomie LM ... Kobel,Akanji,Belingham,Haaland na + Brandt po 2 latach gry na poziomie 2 bł wskoczył o poziom wyżej.... to co się stało z Guerrero to masakra on nidz nie wnosi w ofensywie a w defensywie dostosował się poziomem do jego zmiennika ...
1 0
5 grudnia 2021, 06:41
Na temat sędziowania zWAŁera się już nie wypowiadam. Czekam teraz na kary uciszające piłkarzy.
Dzisiaj głównym aktorem był u nas Hummels który maczał paluszki w każdej bramce (przy 2 symbolicznie) i jeszcze prawie samobója zapakował. Fatalny mecz w jego wykonaniu.
Szybko strzeliliśmy i było widać że łapiemy wiatr w żagle ale jak zwykle dajemy buyernowi prezenty i pozwalamy im wrócić do gry.
Straciliśmy Brandta, który był motorem napędowym, Haaland i Guerreiro (główny autor bramki nr 2) zeszli bo nie byli w stanie całego meczu rozegrać. Na dzień dzisiejszy każdy kto wchodzi z ławki rezerwowych osłabia zespół. Niestety taki mamy klimat i doprowadziła do tego polityka transferowa "stawiamy na fajnych facetów".
Mecz był do wygrania ale jak zwykle błędy indywidualne i czarny pomocnik.
2 0
5 grudnia 2021, 10:59
Drużynę buduje się od obrony a jak budujesz wokół Pana Hummelsa to masz jak masz. My na dziś mamy 1 stopera i nic więcej w kategorii do gry na poziomie jaki oczekujemy. Dalej, pomoc tu tylko Jude, Julek się odradzał i bach... Skrzydła? Brak. Takim zarządzaniem nie tylko nie będziemy wygrywać ligi ale też LM będzie od święta, jak pokazał ten sezon.
1 0
5 grudnia 2021, 11:02
Przeanalizowałem na spokojnie wczorajszy mecz i po pierwsze co mi się nasuwa na myśl to sytuacja z karnym dla Bayernu. W ilu ligach w meczach na tzw. szczycie ,sędziowie zdecydowaliby się podyktować rzut karny decydujący o wyniku w takich kontrowersyjnych okolicznościach. Myślę, że w żadnej z topowych lig - przypadek, dopowiedzmy sobie sami. Ponadto zagraliśmy dobry mecz w którym niestety nie ustrzegliśmy się błędów. Tak błędów , które nie powinny się wydarzyć w takim meczu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to gra Hummelsa. On z uwagi na wiek powinien inne już widoczne braki nadrabiać doświadczeniem, a co zrobił. Ano to, że popełnił najmniej dwa błędy skutkujące utratą bramek. Popełniał także inne błędy zwłaszcza w ustawieniu i asekuracji zwłaszcza Guerreiro, który zagrał również fatalnie w obronie i zostawiał wolne przestrzenie po lewej stronie jak jakiś junior. Ale Hummels tego nie naprawiał i stąd były grożne sytuacje, aczkolwiek Bayern wczoraj tego w jakiś specjalny sposób nie wykorzystywał i widać było u nich brak Kimmischa w rozgrywaniu akcji. Następny aspekt gdzie mogliśmy grać lepiej, to kontratak. W pierwszej połowie mieliśmy kilka takich wyjść i tylko jedna akcja zakończyła się bramką Brandta i to tylko dzięki temu, że to on miał piłkę , a nie Haaland bo właśnie Haalanda kryli bardzo widząc, że prawie każda piłka jest do niego adresowana. Szkoda bo Bayern zostawiał nam także dużo miejsca i gdybyśmy atakowali w sposób bardziej różnorodny mogło dać to lepszy efekt. Niestety znów gra naszych skrzydeł była słaba, a zwłaszcza Meuniera, który w obronie jeszcze ogarniał ,lecz w ataku jak zwykle był bezproduktywny. Następny aspekt to wymuszona zmiana Brandta, a póżniej Haalanda. Od tego czasu w ataku przestaliśmy istnieć, a taki Wolf czy Tigges nie wspominając już o Schulzu to taki mecz mogli oglądać z trybun i to płacąc za bilety. Jeszcze raz dodam, że szkoda straconej szansy bo mecz był przynajmniej na remis.
4 0
5 grudnia 2021, 11:12
Wczorajszy mecz pokazał nam dobitnie na kogo możemy liczyć. Komu zależy, kto jest wojownikiem, ale przede wszystkim kto ma umiejętności i odwagę.
Zgadzam się oczywiście z Dargosem, że Zarząd nie poczynił odpowiednich wzmocnień na kilku pozycjach. Nie pozbył się też kilku trutni, którzy przyssali się do BVB jak do skarbonki. No, ale jest jak jest i do lata się nie zmieni.
Ja widzę jednak światełko w tunelu, do naszych najlepszych: Haalanda, Bellinghama, Kobela i Brandta(dołączyłem go tydzień temu) mogę spokojnie dopisać jeszcze trenera Rose. Pokazał wczoraj, że ma ww. cechy. Brawo!!! Ta grupa robi się coraz większa. Nieźle prezentuje się Reus i Akanji(nasz jedyny obrońca). Mam nadzieję, że Guerreiro, Hazard i Reyna wrócą szybko do formy. Pozostaje reszta i na koniec Hummels. On jest coraz słabszy. Sam chyba widzi, że spadł do poziomu Pongračića.
Teraz aspekty pozasportowe. Dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem napisałem jaki będzie scenariusz tego meczu. Nie jestem prorokiem, tylko tak już bywało wielokrotnie. Dlatego chciałem podziękować Bellinghamowi, Haalandowi i Rosemu, że mieli odwagę powiedzieć prosto z mostu co myślą o sędziowaniu w DFB. Nie ma sensu powtarzać, że nie rozumie się tego świata. Konkretnie, Zwayer wziął kiedyś łapówkę za ustawienie meczu i nigdy nie powinien sędziować w BL. Koniec kropka.
Edytowano dnia: 5 grudnia 2021, 11:18
2 0
5 grudnia 2021, 11:45
Jeszcze o sposobie gry obronnej Bayernu. Oni wczoraj zagrali zresztą jak w większości gier w BL, wysoką obroną. Daje to im przewagę w grze ofensywnej natomiast jest dużo więcej ryzykowne w obronie. Grają tak ponieważ mają szybkich obrońców, a także duży atut w osobie Neuera, który bardzo dobrze gra na przedpolu nogami. Ja byłem zaskoczony gdyż myślałem , że przeciwko nam i to w meczu wyjazdowym będą grali głębiej w obronie. Jak się gra na nich ,pokazał w tym sezonie Augsburg, gdzie trener wykorzystał taktykę z lat 80-tych i pod tak wysoko ustawioną obronę raz po raz ustawiał wymiennie graczy przez co obrońcy Bayernu gubili krycie i szły grożne kontrataki. My takiego sposobu gry nie dość, ze nie zastosowaliśmy , to jeszcze gra polegała na szukaniu Haalanda praktycznie w każdej akcji, a jakość podań do niego też nie była dobra .Tacy obrońcy jak Davies na boku czy Hernandez na środku obrony popełniali błędy w ustawieniu ,ratując się dzięki szybkości i naszym złym wyborom. Żeby nie być gołosłownym, to wczoraj podczas meczu Napoli - Atalanta , stoper Atalanty Demiral strzelił gola po akcji prawym skrzydłem , bo obrońcy Napoli "zgłupieli" gubiąc krycie stopera przeciwnika na tak dla niego nietypowej pozycji.
1 -1
5 grudnia 2021, 13:26
Nic im ta wygrana z Bayernem nie da, jeżeli zlecą z ligi, a patrząc na to, jak grają z rywalami podobnymi jakościowo i kadrowo do siebie to jest duże prawdopodobieństwo że to będzie ten sezon w którym zlecą.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 20 16 1 3 49
2. Borussia Dortmund 20 14 1 5 43
3. Bayer Leverkusen 20 10 5 5 35
4. Union Berlin 20 9 7 4 34
5. SC Freiburg 20 9 6 5 33
6. RB Lipsk 20 9 4 7 31
7. TSG 1899 Hoffenheim 20 9 4 7 31
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 312
2. JungKamil3 303
3. kewin2103 276
4. F1066 276
5. kostek12409 273
6. Armandzio 273
7. geniu 270
cała tabela
shoutbox
Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 godzinę temu

Elegancko

Murzyn
Murzyn Dzisiaj, 07:52

Wg rankingu opracowanego przez brytyjski serwis money.co.uk na podstawie średniej ocen wystawianych przez użytkowników m.in. Google'a i serwisu Tripadvisor wzięto pod lupę 140 najważniejszych stadionów w Europie. 1. miejsce - Westfalenstadion! :) 11. miejsce - Baltic Arena w Gdańsku :) (ex aequo z San Siro i chlewikiem)

gentoofan
gentoofan Dzisiaj, 03:45

Synonim potężnej inżynierii niemieckiej hahaha youtube.com/watch?v=2jqX_2MApw4

gentoofan
gentoofan Dzisiaj, 00:32

johnBVB Ten prezes który był tam taki mocno wylewny finansowo dla zawodników, to jego już w klubie nie ma.

F1066
F1066 Dzisiaj, 00:12

BVB reaguje na ostrzeżenie Moukoko. bild.de/sport/fussball/fussball/borussia-dortmund-so-reagiert-der-bvb-auf-die-moukoko-warnung-78951158.bild.html

F1066
F1066 Wczoraj, 23:41

Wyobrazmy sobie taka wiadomość: AKTUALISIERT AM 26.01.2022-23:19 5,5 MILLIARDEN DOLLAR IN 2021 : BVB schafft weiteren Rekordgewinn. A teraz BVB zamieniamy na Tesla :)))))))

F1066
F1066 Wczoraj, 21:45

Dla rudego 2+2 to4. A Aki na gieldzie? Chlopie! u nas nigdy 2+2 to nie bedzie 4. 5-1 to jest 4 :) S2 :))))

F1066
F1066 Wczoraj, 21:36

No nic, trza brac Sommer a :))

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 21:33

Nasze jabłko Meunier, powoli zmienia się w Zorcową pomarańczę, także jak to mówią "po owocach ich poznacie".

F1066
F1066 Wczoraj, 21:20

To tym bardziej Zombie-Club na goscia nie stać

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 21:15

Trochę drewna do budowy pewnie potrzebują ;) A tak na serio to Meunier daje radę w tym sezonie

F1066
F1066 Wczoraj, 21:06

Ale bedac wlascilem warzywniaka, sprzedajac buraki:) zainwestowalbym w sokowirowke !!

F1066
F1066 Wczoraj, 21:03

Owoce, warzywa sprzedaje :))

F1066
F1066 Wczoraj, 20:59

Te fundusze w koncu na rozbudowe stadionu czy Meuniera?

CzarnoŻółtyKot