Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Osłabiony Dortmund przegrywa w Mönchengladbach

25 września 2021, 20:33, FilipBVB
Osłabiony Dortmund przegrywa w Mönchengladbach

Borussia Dortmund przegrała wyjazdowe spotkanie 6. kolejki Bundesligi z Borussią Mönchengladbach 0:1. Dortmundczycy od 40. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Mahmouda Dahouda.

Borussia Dortmund rozpoczęła mecz bez Marco Reusa i Erlinga Haalanda, którzy ucierpieli podczas treningu. Dodatkowo Marco Rose ustawił swoich piłkarzy w formacji 3-3-2-2, co nie bardzo im służyło. Yann Sommer musiał wyciągać piłkę z siatki w 8. minucie, ale strzelający głową Mats Hummels znajdował się na ewidentnym spalonym. Przez długi czas pierwsza połowa była wyrównana, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej. Ponadto piłkarze dopuszczali się wielu fauli. W 37. minucie kibice zgromadzeni na Borussia-Park wreszcie zobaczyli gola. Denis Zakaria wbiegł w pole karne gości, piłka niefortunnie odbiła się od Jude'a Bellinghama, po czym znów spadła pod nogi pomocnika Gladbach, a ten zdecydowanym strzałem pokonał Gregora Kobela. Chwilę później Mo Dahoud sfaulował rywala i niezadowolony z decyzji Deniza Aytekina ekspresyjnie machnął ręką, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i tym samym wyleciał z boiska.

Drugą połowę dortmundczycy rozpoczęli z Thorganem Hazardem i ustawieniem z czterema obrońcami. Na boisku widoczna była przewaga liczebna gospodarzy, którzy mieli kolejne szanse na pokonanie Kobela, ale ten popisywał się dobrymi interwencjami. Ataki BVB były okazjonalne i rzadko stanowiły zagrożenie. Najlepszą szansę miał w końcówce Hazard, ale jego główka wylądowała na bramce. Borussia Dortmund przegrała to spotkanie 0:1 i po sześciu kolejkach nadal ma na koncie 12 punktów.

Bundesliga, 6. kolejka
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH – BORUSSIA DORTMUND  1:0 (1:0)

BMG: Sommer – Ginter, Elvedi, Jantschke – Scally, Zakaria, Koné (73. Kramer), Netz (70. Wolf) – Hofmann (83. Benes), Stindl – Embolo
Rezerwa: Sippel, Herrmann, Pléa, Beyer, Neuhaus, Bennetts
Trener: Adi Hütter

BVB: Kobel – Akanji, Pongračić (46. Hazard), Hummels – Meunier (82. Wolf), Witsel, Guerreiro  (82. Schulz) – Bellingham, Dahoud – Moukoko (57. Knauff), Malen (82. Reinier)
Rezerwa: Hitz, Passlack
Trener: Marco Rose

Gol: 1:0 Zakaria (37.)

Sędzia: Deniz Aytekin (Oberasbach)
Czerwona kartka: Dahoud (40., druga żółta)
Żółte kartki: Zakaria, Stindl, Netz, Koné – Pongračić, Bellingham
Stadion: Borussia-Park (Mönchengladbach)
Widzów: 25 000

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de
20 komentarzy ODŚWIEŻ
25 września 2021, 20:34
Super
1 0
25 września 2021, 20:38
Dziń dybry.
Dortmund przygrywa...
0 0
25 września 2021, 20:46
1. Rose out
2. Sędzie z Monachium
0 -6
26 września 2021, 10:13
XDDD
0 0
26 września 2021, 17:35
xDDD
0 0
25 września 2021, 20:49
Mam wrażenie że najgorszy mecz jaki oglądałem ,nie było nic pozytywnego z wyjątkiem naszego bramkarza,totalna padaka i pomyśleć że mogłem to oglądać na żywo ,to chyba jedyny dla mnie plus .
3 0
25 września 2021, 20:53
Drużyna warta tyle ile wart Haaland. Tak zupełnie serio - czy jest ktoś według was, kto w tym meczu pokazał, że chce brać grę na siebie? (Nie licząc Kobela) Przecież ta drużyna w 100% ukazała swoje aktualne beztalencie (mówię aktualnie, bo być może Moukoko i nasze młodziaki się kiedyś wyrobią) Oprócz Bellinghama, mamy zgraję środkowych pomocników tworząca pół piłkarza. Malen to jest tragedia, zupełna tragedia. Chłop umie biegać, i to tylko do przodu. Oni wszyscy grają jak ja w Fifę bo 4 piwach - nieudane piętki, nieudane kiwki, setki niepotrzebnych i niecelnych podań. Nic z tej gry nie wychodzi. Kabaret a nie drużyna. Odejdzie Erling i przyjdzie jakiś piłkarzyna, który wypali dopiero po 20 kolejkach (jak być może szanowny Malen) i będziemy kwiczeć. Po raz kolejny to mówię. Cały zarząd BVB pluje nam kibicom w twarz XD Dahoud - to jest niepojęte, to jest temat na książkę. Chłopak nie dźwiga ani gry ani własnej głowy. Nie chcę go widzieć, oddajmy go w pakiecie z Brandtem to może z 30 milionów wpadnie. Ale zaskoczę was bo widzę też pozytywy XD Tylko 1 (jeden) stracony gol, grając w dziecięciu z było nie było w miarę ofensywną ekipą. Czapki z głów panowie, jest postęp. Kobel - drze się, wygania naszych do przodu, wykazuje sporo inicjatywy w obronie, sporo wybronił. Ale co z tego jak przed nimi gra banda.....(przekleństwo) która nie ma pojęcia CO ZROBIĆ Z PIŁKĄ. Będąc profesjonalną drużyną piłkarską i to nie byle jaką nie mogą zawiązać jednej składnej akcji i jej wykorzystać. Nie wiem co to będzie szczerze mówiąc. Czas pogodzić się być może z walką o TOP5 i tyle. BVB to zgraja ludzi nastawiona na zarabianie pieniążków bez wysiłku. Walka o mistrzostwo? Nie trzeba. Wystarczy kupować tanio i sprzedawać drogo. Aha, jeszcze jedna kwestia. Brakowało mi dziś Delaneya :) Tego już chyba nie muszę rozwijać..
Edytowano dnia: 25 września 2021, 20:55
10 -3
25 września 2021, 21:32
Po części się zgodzę. Zostawiać Brandt'a a sprzedawać Delaney'a... to poniżej poziomu amatorszczyzny...

Odnośnie Dahoud'a - (pomijając jego dyspozycję w tym meczu - PS1. po sprzedaży Delaney'a [ i tak nie ma lepszego w drużynie na tą pozycję od Mo]) ten (pożal się Boże) sędzia skrzywdził go przeokrutnie... Raz, że tej drugiej nie powinno być wcale, to ten sqr wwiisyn Stindl powinien otrzymać czerwoną dużo wcześniej a... do tego czasu nie otrzymał ŻADNEJ !!!??!!!
PS2. A to że jesteśmy bezzębni bez Erlinga i Marco nie podlega żadnej dyskusji...
PS3. Zatrważające dla mnie jest to, że gramy w systemie z 3-ema obrońcami mając tylko... jednego i to świeżo po kontuzji... Akanji i Pograncić nie nadają się "do tarcia chrzanu".... to swoją drogą również niewielkie zaskoczenie...
PS4. Niestety zaczyna sprawdzać się wizja większości z Naszego Fan Klubu... obyśmy się w efekcie finalnym wszyscy... mylili...
!!!! NUR DER BVB !!!!
2 0
25 września 2021, 23:18
Też tak pół żartem pół serio powiedziałem że tylko jedna bramka stracona to pozytyw...tylko z kim my mamy czyste konto zachować tak się zastanawiam
0 0
25 września 2021, 21:13
Najsłabszy mecz Borussi od wielu miesięcy i chyba pierwszy, który od pewnego mementu oglądałem bez emocji. Nie przypuszczałem , że tak kiedyś będzie. To co pokazali zawodnicy to już chyba szczyt niedbalstwa. Nawet ci co do tej pory się wyróżniali dzisiaj grali jak amatorzy. Na mecz wyszedł chyba tylko Kobel. Reszta słabo i bardzo słabo i to na tle powiedzmy sobie szczerze dość przeciętnego rywala, który także niczym specjalnym nie zaimponował poza tylko większą motywacją . Żle to wróży na przyszłość, także w kontekście trenera, który powiniem znakomicie znać styl gry Gladbach i możliwości ich poszczególnych graczy, a ja nie widziałem dzisiaj niczego pozytywnego od strony taktycznej czy też reakcji w trakcie meczu. Ta nonszalancja w obronie już nie dziwi lecz to co dzisiaj zespół pokazał w grze do przodu nie pozwala na optymizm . Zarząd musi zmienić politykę zarówno transferową jak i mentalność piłkarzy i trenera zanim będzie za póżno.
3 0
25 września 2021, 21:25
Problem jest taki, że to wszystko co wymieniłeś nie pojawiło się dziś, czy wczoraj tylko trwa już od kilku dobrych lat. Ten klub popadł w totalny minimalizm, który wprowadza Watzke, bo jak klub aspirujący do walki o mistrzostwo może nie mieć skrzydłowego, czy zastępcy podstawowego PO. Zaniedbania i faile transferowe są tak wielkie, że aż głowa zaczyna boleć. Obawiam się, że najgorsze dopiero nadchodzi, bo już dziś widzieliśmy jak wygląda gra bez Haalanda a to nas czeka w przyszłym roku i dobrze wiemy ile czasu zajmowało znalezienie następcy Lewego, Auby hehe. Tych błędów jest już tak wielki, że to musi w końcu ebnąć, bo jak można wytłumaczyć przypadki Burkiego, Schulza, Wolfa i wielu innych co ciągną potężne pensje a role w zespole odgrywają żadne. Tutaj na prawdę potrzeba jakiegoś rewolucjonisty z totalnie innym spojrzeniem na sukces sportowy niż Watzke, który kombinuje jak tu jechać po kosztach nie mając na uwadze, że sportowo klub stoi w miejscu. Nie jesteśmy już jako klub żadną konkurencje w lidze dla Bayernu i tak samo w Europie i taka jest smutna prawda. Powiedzmy, że jeszcze 3-4 lata temu Bayern już też był poza zasięgiem na dłuższą mete, ale teraz to my nawet w pojedynczych meczach jesteśmy dziadami i tylko wstyd za wstydem.
1 0
25 września 2021, 23:32
Już dawno temu pisałem ze Dahoud to jeździec bez głowy bez wulgaryzmów. Większość tej strony pisaka ze to Speuknacher na miarę Beckenbauera.
No i ch…
Dzięki za uwagę
5 -2
26 września 2021, 03:42
Mam dokładnie, takie samo zdanie, również pisałem, iż książę Damaszku, to imbecyl. Nie pierwszy raz nas załatwił, gwarantuje nie ostatni, jak można machać tak łapami, do sędziego faulując, co krok. Założę się, iż jego procesorek, nie zapisał faktu otrzymania pierwszej kartki, sfaulował znowu i jeszcze zaczął fikać, to go sędzia ustawił.
0 0
26 września 2021, 10:03
Dahoud rozgrywa właśnie piąty sezon w BVB! Przez ten czas udało mu się zagrać jedną dobra rundę i kilka pojedynczych spotkań. Nie rozumiem jak można na kimś takim cokolwiek budować, nie rozumiem jak wiele osób mogło w nim pokładać nadzieję.
5 0
25 września 2021, 23:50
Nie rozumiem zdziwienia w komentarzach. Przecież nie zrobiliśmy żadnych wzmocnień w polu, a odeszli Sancho i Delaney. Chyba nie ma co oczekiwać czegoś wielkiego po tym sezonie.
Wypadło 2 dość ważnych piłkarzy, turek po raz kolejny zabił mecz i tyle w temacie. Zapomnieć i wygrać we wtorek.
1 -2
26 września 2021, 03:48
Sędzia zrobił, dokładnie to co należało, typ macha łapami, drze morde, to pokazał mu wyjazd. Widać w powtórkach, że odgwizdał zwykły faul, bez chęci dawania kartki. Na jego miejscu, również wypieprzyłbym bez wahania.
8 0
26 września 2021, 08:22
Mecz był przegrany w momencie gdy wypadł Reus i Haaland co tylko świadczy o jakości kadry i latach zaniedbań. Edin chłopie planuj mądrze wietrzenie magazynów bo czeka nas kolejny sezon przejściowy.
Dla mnie o dziwo lepiej grali w 2 połowie, szkoda że takiej determinacji przy bronieniu nie widać w każdym meczu. Może tych straconych było by mniej.
A co do Dahouda gość który miał być mózgiem drużyny wykazał się jego brakiem. Sędzia wali kartkami na prawo i lewo a ten łapami macha mając już jedną na koncie - geniusz.
Aytekin sam był zaskoczony ta czerwoną i potem przystopował na czym skorzystało Gladbach.
Edytowano dnia: 26 września 2021, 08:26
2 0
26 września 2021, 09:05
Malen na razie gra naprawdę beznadziejnie w barwach Bvb, zresztą co to był za pomysł kupić second strikera kiedy nam skrzydłowy był potrzebny jak powietrze? Malen to nigdy njne był i nie będzie skrzydłowy i ja nie sądzę, że jego gra się poprawi w najbliższym czasie bo nie daje żadnych pozytywnych sygnałów. Chyba Leao to nie był zły pomysł patrząc na to jak gra dobrze w obecnej kampanii w Milanie.

Cały zespół słabo prócz Kobela jak zawsze. Akanji "świetna" forma od początku sezonu, Hummels próbuje coś tam ogarnąć ale to nie ten Mats z końcówki sezoni a Guerreiro czy Muenier są totalnie bez formy, choć odziwo Belg i tak gra lepiej od Portugalczyka który w obronie popełnia masę błędów oraz często gubi krycie i ma problemy z ustawieniem.

Lige Mistrzów pewnie wywalczymy na spokojnie ale boli mnie to jaką Bayern ma łatwą przeprawę obecnie i jak żadnej ekipie się nie chce mieć tego mistrzostwa. Jednak Bundesliga pomimo dobrego zarządzania sektorem klubowym nie jest tak konkurencyjna jak np włoska liga gdzie mamy obecnie zmianę warty na Inter i Milan.
1 0
26 września 2021, 09:12
Od początku meczu widać było noże w zębach piłkarzy z Gladbach. U nas trudno było się dopatrzyć nawet zębów. Sędziego trudno winić za głupotę Dahouda ale za brak kartek dla przeciwnika już należy. Nie zmienia to faktu że zagraliśmy kiepsko i widać wyraźnie jak bardzo jesteśmy uzależnieni od Reusa i Haalanda. Oby wyzdrowieli do wtorku.

Nur der BVB!
4 0
26 września 2021, 21:29
nic nowego frajern znowu majstrem
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 13 10 1 2 31
2. Borussia Dortmund 13 10 0 3 30
3. Bayer Leverkusen 13 7 3 3 24
4. SC Freiburg 13 6 4 3 22
5. TSG 1899 Hoffenheim 13 6 2 5 20
6. Union Berlin 13 5 5 3 20
7. VfL Wolfsburg 13 6 2 5 20
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 216
2. JungKamil3 204
3. kewin2103 195
4. badus22 195
5. Mitre 192
6. kostek12409 192
7. tsaw 189
cała tabela
shoutbox
F1066
F1066 Wczoraj, 22:57

Aki,Aki! Chyba facet sie zapomnial.Mowa ciala, cos go meczy, gdzies boli? 3x ogladalem ten wywiad.

F1066
F1066 Wczoraj, 22:36

Aki Watzke o szansach na majstra:) Erlingu, Marco jednym i drugim:) sport.sky.de/fussball/artikel/watzke-exklusiv-vor-klassiker-die-sollen-ruhig-mal-kommen/12483361/34130 Niestety Deutsch!!!

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 21:36

zesik Rangnick ma pracować tymczasowo do końca sezonu, później będą chcieli zaangażować Ten Haga z Ajaxu, a on z kolei miałby dalej pozostać na Old Trafford w charakterze konsultanta.

F1066
F1066 Wczoraj, 21:10

No to w sobote na murawie Felix Zwayer.

F1066
F1066 Wczoraj, 20:04

Maukoko znowu na chorobowym. Podobno w sobotnim meczu U23 zerwal sciegna.

F1066
F1066 Wczoraj, 19:52

Moze cos dla fanow Romana? blick.ch/sport/fussball/international/bundesliga/wegen-einer-strategischen-fehlleistung-so-verbrennt-dortmund-147000-euro-pro-spiel-mit-buerki-id17029019.html?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=blick-page-post&utm_content=bot-sport Wychodzi na to,ze Roman za kazdy spiel BVB nawet przed TV kasuje 147tysia yuro :) Wiec po co szukac nowej roboty xP

F1066
F1066 Wczoraj, 19:28

Rangnick nie ma zezwolenia na prace, wiec MU musi troche zaczekac. Niestety Brexit.

grzegorzBVB
grzegorzBVB Wczoraj, 17:48

Akinkunmi Amoo, dobry kozak, młode talenty zawsze mile widziane

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 17:30

Grunt, że Roberto zgarnął chociaż Złotego Andruta...

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 16:12

Czyli Morey wraca na drugą część sezonu. Dobra wiadomość.

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 15:22

A on już klepniety ?

zesik
zesik Wczoraj, 11:58

Jak oceniacie zatrudnienie Ralfa Rangnicka w Man Utd? :) Jestem serio ciekaw jak sobie poradzi. Dzięki swojej twardej ręce może dojść do małych zgrzytów w najbliższym czasie aczkolwiek wg mnie dobry ruch. Nie ukrywam,że nie raz chętnie widziałem go w roli trenera BVB.

F1066
F1066 Wczoraj, 11:12

twitter.com/SkySportDE/status/1465605903823081472

F1066
F1066 Wczoraj, 10:05