Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund wygrywa z Bayerem Leverkusen

11 września 2021, 17:46, MagdalenaB

Borussia Dortmund w wyjazdowym meczu 4. kolejki pokonała Bayer Leverkusen 4:3. Bramki dla BVB strzelili Erling Haaland (2), Julian Brandt i Raphael Guerreiro.

Bayer Leverkusen trzykrotnie obejmował prowadzenie, ale za każdym razem Borussia Dortmund doprowadzała do remisu. Aptekarze bardzo szybko otworzyli wynik, strzelając pierwszego gola już w 9. minucie. Florian Wirtz wykorzystał pasywną obronę Borussii Dortmund i pokonał Gregora Kobela. W 37. minucie Erling Haaland wyrównał wynik po dośrodkowaniu Thomasa Meuniera. Kilka minut później Jude Bellingham dał prowadzenie BVB po asyście Erlinga Haalanda. Jednak bramka nie została uznana z powodu faulu Mahmouda Dahouda na Moussie Diabym. Tuż przed przerwą, Bayer Leverkusen ponownie objął prowadzenie. W doliczonym czasie gola strzelił Patrik Schick. Julian Brandt stracił piłkę i Aptekarze wykorzystali tę sytuację, a chwilę wcześniej sam nie strzelił gola.

W 49. minucie Julian Brandt strzelił gola na 2:2. W 55. minucie Bayer po raz trzeci wyszedł na prowadzenie. Tym razem Moussa Diaby trafił do bramki BVB. W 71. minucie Raphael Guerreiro strzelił gola z rzutu wolnego. Borussia Dortmund doprowadziła do remisu 3:3. W 77. minucie Czarno-żółci w końcu wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu karnego strzelił Erling Haaland. Chwilę wcześniej kapitan BVB Marco Reus został sfaulowany w polu karnym.

Borussia Dortmund po emocjonującym spotkaniu wygrała 4:3. W dzisiejszym meczu zadebiutował Marin Pongracic. Czarno-żółci już w środę zmierzą się z tureckim klubem Besiktas JK w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Bundesliga, 4. Kolejka

BAYER LEVERKUSEN – BORUSSIA DORTMUND 3:4 (2:1)

Bayer Leverkusen: Hradecky - Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker - Andrich, Demirbay (79. Bellarabi) - Diaby, Wirtz, Paulinho (63. Adli) – Schick (79. Alario)

Rezerwowi: Lunev, Retsos, Amiri, Sinkgraven, Palacios

Trener: Gerardo Seoane

Borussia Dortmund: Kobel - Meunier, Pongracic (83. Hummels), Akanji, Guerreiro - Witsel (66. Malen) – Bellingham (90. Wolf) , Dahoud - Brandt - Haaland, Reus

11 września 2021, 17:57
Ważna wygrana i 3 oczka ale na pewno mecz kosztował sporo nerwów ,oby dalsze mecze były grane tak żeby nie tracić tak głupich bramek.
8 0
11 września 2021, 18:02
Dużo błedów gra z przodu dobra ale w niektorych sytuacjach zabrakło zdecydowania na + Pongracic i walka do końca
2 0
Szalony mecz. Ważne 3 punkty. Okresowo dobra i bardzo dobra gra do przodu. Na plus Bellingham i Haaland . Gra obronna to piłkarski kryminał i to zarówno boków obrony jak też pomocników. Paradoksalnie najsłabsi w pierwszej połowie Brandt i Guerreiro, po przerwie strzelili bramki. Takie mecze to piękno futbolu . Brand bramka fenomenalna, lecz przez większość meczu wolny i liczne głupie straty. Nie wiem czy to brak rytmu meczowego, czy on tak po prostu już będzie grał. Żal mi bramkarza bo przy tak radosnym podejściu do gry będzie co mecz puszczał bramki. Sytuacja w tabeli dobra lecz gra obronna do poprawy i to natychmiast.
2 0
11 września 2021, 19:04
Pongracić nomen omen najbardziej ogarniał w defensywie mimo wszystko, co jest smutne bo Akanji to dzisiaj zagrał niesamowity kryminał wraz z Muenierem w obronie, ale Belga to ja czasami naprawdę przemilczę.

Świetny Haaland i dobre wejście Malena.
0 -2
11 września 2021, 19:17
Akanji zagrał kryminał? Ratowanie dupy Meunierowi i co najmniej poprawna gra. Nie zawinił przy żadnej bramce. To nie jego wina, że Dahoud, Brandt czy Guerreiro probuja trzymać piłkę jak najdłużej nie wiadomo po co.
8 -1
11 września 2021, 22:34
Akurat według mnie Akanji dzisiaj dupy nie urywał, ale za to Pongraciciem bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Meunier jak zwykle. A Guereiro dla mnie na +.
2 0
11 września 2021, 19:25
Wynik świetny.W grze obronnej (nie dotyczy tylko nominalnych obrońców) dużo luzu, zwłaszcza dominował Witsel.Wynik cyfrowo sprawiedliwy, ale WAR to przesadził.Typowałem 1:1 i przez krótki czas się sprawdzał.Teraz nastepne mecze to już z górki na pazurki.
0 0
11 września 2021, 22:06
Ile my tracimy głupich bramek w tym sezonie... To jest jakiś skandal, takie są skutki polityki transferowej chytrej baby z Dortmundu.
1 0
11 września 2021, 23:53
bild.de/sport/fussball/fussball/leverkusen-dortmund-3-4-dortmund-gewinnt-geilstes-spiel-der-saison-77646270.bild.html
0 0
12 września 2021, 01:37
Obrona Hummels-Pongracic-Rafał jak się zgra, to może coś z tego być. Oby bez kontuzji.
Edytowano dnia: 12 września 2021, 01:39
1 0
12 września 2021, 11:41
Nie rozumiem hymnów pochwalnych dla Guerreiro po wczorajszym meczu. Owszem strzelił gola i zawiązał kilka akcji. A teraz brutalna prawda. Niezwykła co obserwuję już od kilku meczy nonszalancja w grze obronnej. Te jego zwody na 30m od własnej bramki i odpuszczanie przeciwnika. Czasami mam wrażenie, że pomimo ogromnych umiejętności technicznych obecnie ma braki kondycyjne i po prostu w obronie nie nadąża. Tak było pod koniec ubiegłego sezonu i obecnie. Wczoraj jego wymiana piłek z Dahoudem/ notabene również mocno pod formą/ i jego w konsekwencji strata na 30 metrze spowodowała , że straciliśmy pierwszego gola gdyż środkowi nie zdążyli zatrzymać Wirtza. Zresztą w pierwszej i drugiej odsłonie takich jego błędów było jeszcze kilka / raz uratował sytuację Pongracic, a raz Akanji/ . Jeżeli dalej tak będą grać - myśle tu także o Witselu, Dahoud , to co mecz będziemy tracić głupie bramki. Ja jestem fanem Guerreiro i to nie jest hejt w jego stronę, lecz to co ostatnio pokazuje w grze obronnej - podkreślam obronnej to czysty kryminał. Tak to można grać na podwórku i popisywać się swoimi umiejętnościami technicznymi a nie w poważnej piłce. Wiem ,że będzie to niepopularne lecz wczoraj lepszy o Guerreiro był Meunier. Co do Pangracica to dobrze się wprowadził i nie unikał walki . W pierwszej połowie to on zlikwidował kilka grożnych akcji aptekarzy naprawiając błędy Witsela czy też Guerreiro. W pomocy to wczoraj jedynie grał Bellingham bo Reusa też było stanowczo za mało co wynikało chyba z obawy o kontuzję . Mecz wygrał nam głównie Haaland oraz fakt, że drużyna Bayeru jeszcze jest mało doświadczona taktycznie. Teraz mecz w LM i oby nasi zagrali z większym zaangażowaniem i koncentracją.
4 -2
12 września 2021, 12:04
Mecz bardzo emocjonujący (zwłaszcza jeśli w 62 minucie znika ci Internet i musisz szukać powtórek)… Ale ja chyba na tego typu emocje jestem już za stary. Taki rollercoaster to jest dobry, gdy ma miejsce w meczu o COŚ, na przykład o półfinał Ligi Mistrzów, ale nie w ligowej młócce. Tym bardziej, że to drugi mecz z rzędu o takim przebiegu. Bo to i stawka niższa, i rywal nie aż taki – z całym szacunkiem dla pracy wykonywanej w tym sezonie przez Bayer.
Co ciekawe, trudno po takim widowisku wskazać graczy, którzy byli albo bardzo dobrzy, albo bardzo słabi, bo w końcu nawet takie ancymony jak Meunier i Brandt wydanie przyczynili się do wygranej, jednocześnie przez większość czasu po prostu irytując błędami. Tomuś miał ponoć 23 straty, a Julek podarował Bayerowi jedną z bramek. Podobnie Guerreiro – piękny gol z wolnego, ale przy tym mnóstwo strat i głupich decyzji, przez co Bayer miał kilka akcji na jego flance. Reus też strasznie bezbarwny. Jedyne, czym udało mu się błysnąć to zebranie strzału na szczękę, po którym był karny.
Najbliżsi jednoznacznie pozytywnych ocen są (och, cóż za zaskoczenie) Haaland, Bellingham i Kobel. Pongracić również mile zaskoczył. Mam nadzieję, że to coś więcej niż efekt radości z uwolnienia się z toksycznego środowiska. Może tylko przy drugim golu mógł zachować się nieco przytomniej.
Jeśli już jesteśmy przy przytomności i jasności umysłu, to ktoś wreszcie powinien obudzić Dahouda. Być może nawet solidnym kopniakiem w rzyć (jak by miało pomóc, to nawet dosłownie). Środkowy pomocnik idący przed własnym polem karnym na raz to jest prawdziwy kryminał.
Na Bayer takie kopanie wystarczyło. Ciekawe, czy jak następni rywale sobie obejrzą ten mecz, a także poprzedni, z Hoffenheim, i wyciągną odpowiednie wnioski (nie takie, jak próbował wyciągać Favre), to czy szczęście nadal będzie po naszej stronie?