Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Relacja z IV zlotu Fanclubu Polnische Borussen

20 lipca 2021, 22:00, Polnische Borussen
Relacja z IV zlotu Fanclubu Polnische Borussen

Miniony weekend z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich Polnische Borussen. W dniach 15-18 lipca 2021 roku odbył się IV zlot Fanclubu Polnische Borussen. Członkowie Fanclubu spotkali się w Goczałkowicach-Zdroju, by we wspólnym gronie świętować 10-lecie istnienia Polnische Borussen.

Zlot rozpoczął się w czwartkowe popołudnie, kiedy pierwsi uczestnicy spotkania meldowali się w hotelu znajdującym się w pobliskich Czechowicach-Dziedzicach. Od razu było widać, że ma się tu odbyć coś wyjątkowego – wszyscy bądź prawie wszyscy goście mieli na sobie barwy klubowe, a przy sobie – liczne gadżety. Pierwszy dzień zlotu to głównie zawieranie nowych znajomości, spotkania starych przyjaciół i odpoczynek po w wielu przypadkach długiej podróży. Mając na uwadze kilkudniowy pobyt na południu Polski, należało się odpowiednio wyposażyć. Już w tym momencie poznaliśmy pierwszą ofiarę zlotu. Okazała się nią reklamówka, która nie wytrzymała ciężaru produktów zakupionych w położonym niedaleko markecie. Wieczorem podczas kolacji spotkali się wszyscy ci, którzy na zlocie pojawili się pierwszego dnia, czyli około 1/3 wszystkich uczestników zlotu. Po posiłku odbywały się rozmowy na różne tematy, ale dominującym była Borussia Dortmund. W takich sytuacjach nie można siedzieć na sucho, dlatego pogawędkom towarzyszyła kulturalna degustacja napojów wysokoprocentowych. Kibice otrzymali również plakietki, na których wpisali swoje imiona oraz ksywki, aby móc łatwiej się rozpoznać i porozumiewać. Wspólne posiedzenie trwało do godziny 23. Potem wszyscy rozeszli się do swoich pokojów, by wyspać się przed emocjonująco zapowiadającym się piątkiem.

Pierwsza wspólna kolacja

 

Od rana drugiego dnia zlotu w hotelu zaczęli pojawiać się kolejni członkowie Fanclubu. Mimo że tematów do rozmów nie brakowało, dało się odczuć wyczekiwanie głównej atrakcji wydłużonego weekendu, czyli wizyty w Akademii BVB im Łukasza Piszczka.

Rozgrzewka przed głównym punktem zlotu

 

Wczesnym popołudniem ogródek restauracyjny przed hotelem zaczął robić się pusty, ponieważ Polnische Borussen wyruszyli do Goczałkowic-Zdroju. Żar lał się z nieba, ale dla osób z Fanclubu to żaden problem. Zanim wszyscy przybyli do Akademii, zgromadzone wcześniej osoby miały możliwość zwiedzenia budynku, w tym korytarza z licznymi koszulkami piłkarskimi wiszącymi na ścianach.

Aleja koszulek robi wrażenie!

 

Przez ostatnie dni w Akademii odbywał się Camp Piłkarski BVB EVONIK Fußballakademie dla młodych adeptów futbolu. Camp kończył się właśnie w piątek po godzinie 15. Polnische Borussen wzięli udział w uroczystym zakończeniu zmagań najmłodszych piłkarzy i wysoko trzymali swoje flagi tak, aby młodzi adepci sztuki piłkarskiej w przyszłości mogli zostać nie tylko kibicami bądź wschodzącymi gwiazdami BVB, ale także dumnymi członkami fanklubu. Wtedy też na horyzoncie pojawiły się ciemne chmury, a w oddali dało się usłyszeć grzmoty. Jednak pozytywna energia ludzi zgromadzonych na Panattoni Arenie przepędziła burzę i nad Goczałkowicami cały czas świeciło słońce.

Uroczyste zakończenie Campu Piłkarskiego BVB EVONIK Fußballakademie…

…w obecności Polnische Borussen

 

Gdy uczestniczący w Campie dzieci zaczęły opuszczać boisko, na teren Akademii wjechał luksusowy samochód z dortmundzką rejestracją. Drzwi auta otworzyły się, a oczom zgromadzonych ukazał się Łukasz Piszczek. Legendarny piłkarz Borussii Dortmund szybko zniknął w budynku Akademii, ale było jasne, że ulubieniec kibiców niebawem znów się pojawi. Na godzinę 16:00 zaplanowany był mecz towarzyski między reprezentacją Polnische Borussen a trenerami Akademii BVB. Spotkanie rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem, na dodatek gospodarzom brakowało osób do gry. Z pomocą przyszli Polnische Borussen, którzy na ten mecz wypożyczyli trenerom swojego zawodnika.

Przywitanie kapitanów przed meczem. Maczuga jeszcze nie wie, co go czeka…

 

Mecz wreszcie się rozpoczął. Kiedy piłkarze rywalizowali na murawie, obok boiska pojawił się Łukasz Piszczek, który chętnie rozdawał autografy, robił zdjęcia z kibicami oraz odpowiadał na liczne pytania. Obecność byłego reprezentanta Polski odwróciła uwagę niektórych graczy biorących udział w meczu, szczególnie rezerwowych. Łukasz poinformował, że niedługo rozpoczyna się trening LKS-u Goczałkowice-Zdrój i wkrótce będzie musiał się na niego udać. Zaczęły się szaleńcze biegi do szatni po telefony i koszulki, by tylko zdążyć zrobić sobie zdjęcie z legendą BVB czy otrzymać autograf. W tej sytuacji rezerwowi mogli cieszyć się, że nie są wystarczająco dobrzy, by grać w wyjściowym składzie.

Gosia i Julia w towarzystwie Łukasza

 

W przerwie meczu wszyscy obecni w Akademii zrobili sobie wspólne zdjęcia. Nadarzyła się okazja, by podziękować Łukaszowi za 11 lat spędzonych w Borussii. Piszczu otrzymał piękny obraz oraz oryginalny wiersz zapisany na żółtej kartce oprawionej w ramkę. W tym momencie także piłkarze z wyjściowych składów mogli spędzić chwilę z legendarnym prawym obrońcą.

Mila składa Łukaszowi Piszczkowi podziękowania i wręcza prezenty od Polnische Borussen

„Uśmiech proszę!” :)

Piszczu także był szczęśliwy!

Rodzina!

 

Wkrótce główny bohater dnia udał się na trening, a toczony na boisku Akademii mecz został dokończony. Polnische Borussen dzielnie walczyli, momentami dominując rywali, ale trenerzy byli skuteczniejsi i wygrali spotkanie 3:1.

Zawodnicy walczyli na boisku…

…a kibice dopingowali zza linii bocznej

Boiskowa rywalizacja nie mogła obyć się bez pamiątkowego zdjęcia graczy obu drużyn

 

Po meczu pojawiła się szansa na skorzystanie z ładnej łazienki znajdującej się przy szatni, ale woda lecąca z pryszniców okazała się dosyć ciepła i nie zredukowała uczucia panującego od wielu godzin gorąca. Gdy wszyscy byli gotowi do powrotu, zlot znów przeniósł się do hotelu, a właściwie do restauracyjnego ogródka. Po kolacji zarząd Fanclubu Polnische Borussen oraz inne osoby prężnie działające dla Fanclubu otrzymały podziękowania i upominki.

Doniosła przemowa i podziękowania dla najbardziej angażujących się w życie Fanclubu osób

 

Następnie nadszedł czas na quiz wiedzy o Borussii Dortmund. Mimo problemów technicznych każdy miał możliwość zaznaczenia odpowiedzi na 20 pytań na przeznaczonej do tego kartce. Po drodze pojawiły się kłopoty z liczeniem, ale i w tym przypadku wszystkie niejasności zostały rozwiązane. Uczestnicy musieli odpowiedzieć między innymi na pytania o to, ile lat miał Michael Zorc w momencie swojego debiutu w reprezentacji Niemiec, w ilu finałowych meczach Pucharu Niemiec zagrał Piszczek oraz przy jakiej ulicy w Dortmundzie jest położony Westfalenstadion.

Quiz time!

 

Po zakończeniu quizu doszło do podziału na grupy. Jedni smakowali najróżniejszych napojów alkoholowych, inni przygotowywali się do turnieju w grę FIFA 21, a trzy kolejne osoby dzielnie liczyły punkty, by wyłonić zwycięzcę quizu. Niektórzy łączyli wszystkie te funkcje. Wreszcie punkty zostały podliczone, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca nagrodzeni. Ponadto każdy uczestnik zlotu otrzymał fanclubowe pamiątki – torbę, podkładkę pod mysz oraz, w zależności od wieku, śpiewnik przyśpiewek bądź kolorowankę.

Przebywanie w takim gronie to czysta przyjemność!

 

Turniej w Fifę miał rozpocząć się zaraz po quizie, czyli krótko po godzinie 22, ale rzutnik, który nie chciał współpracować, wszystko opóźnił. Pierwszy mecz rozpoczął się po godzinie 23 i szybko stało się jasne, że to będzie długa noc. Nie do końca było wiadomo, kto bierze udział w turnieju, a kto nie, ale i tę przeszkodę udało się pokonać. Rywalizacja na wirtualnych boiskach trwała w najlepsze. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, a finałowe spotkanie zakończyło się około 3 w nocy. Najwytrwalsi zawodnicy i kibice doczekali do końca zmagań i pogratulowali zwycięzcy. Równolegle do turnieju w ogródku toczyły się dalsze dyskusje o Borussii oraz fanklubie. W międzyczasie zaginęło kilka osób obecnych na zlocie, ale grupie poszukiwawczej udało się je odnaleźć. Dzień pełny wrażeń dobiegł końca późną nocą.

Kto nie położył się w piątek wcześniej do łóżka, w sobotę musiał wstać po zaledwie kilku godzinach snu. Program na ten dzień był mianowicie również bardzo napięty. Po śniadaniu Polnische Borussen podzielili się na 4 grupy. Dla pierwszej z nich zlot dobiegał już niestety końca, musieli się więc pożegnać z przyjaciółmi i udać w drogę do domu pełni nadziei na rychłe ponowne spotkanie. Druga ekipa miała w planie zwiedzenie lokalnego browaru i skosztowanie miejscowych specjałów. Kolejne osoby znów udały się do Akademii, aby na żywo śledzić sparing LKS Goczałkowice-Zdrój i raz jeszcze osobiście spotkać legendę BVB, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejna fotka z Łukaszem Piszczkiem. Tym razem po sparingu LKS-u Goczałkowice-Zdrój

 

Pozostali ruszyli do Oświęcimia, aby zwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau. Dla wszystkich uczestników tego wyjścia było ono trudnym, ale również ważnym i wartościowym przeżyciem, z którym mierzyli się jeszcze po powrocie do hotelu. O 19 rozpoczęła się pożegnalna kolacja, która kolejny raz przeciągnęła się do późna w noc, bo żaden z uczestników nie chciał przyjąć do wiadomości, że zlot dobiega już końca. W niedzielny poranek stało się to jednak faktem i ostatni goście, po emocjonalnym pożegnaniu z resztą ekipy, udali się w drogę do domów.

W dni takie jak ten chce się, aby trwały bez końca – śpiewała grupa Die Toten Hosen w jednej ze swoich najbardziej znanych piosenek. Te linijki mogłyby właściwie zostać mottem czterodniowego zlotu Fanclubu Polnische Borussen w Goczałkowicach-Zdroju. Wszystko, co się w jego trakcie wydarzyło, z całą pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długi, długi czas, i będzie zawsze wspominane z szerokim uśmiechem na twarzy. A kiedy nadarzy się kolejna okazja, aby wspólnie ten piękny czas powspominać? Trudno wyznaczyć dokładną datę, ale jedno jest pewne: Widzimy się ponownie!

Na zakończenie pragniemy serdecznie podziękować dyrektorowi Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, Panu Michałowi Zioło, za zaproszenie oraz wspaniale spędzony dzień. Spotkanie z Łukaszem Piszczkiem oraz możliwość przebywania na terenie Akademii z pewnością zapadną nam w pamięci na długi, długi czas.

Podziękowania należą się również Ahotelowi w Czechowicach-Dziedzicach za ugoszczenie nas w swoich progach. Dzięki profesjonalnej obsłudze oraz komfortowym pokojom przebywanie na zlocie było jeszcze przyjemniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z minionego zlotu, które dostępne są do pobrania pod adresem: borussia.com.pl/zlot2021.zip

Autorzy relacji: Paulina Michalska i Filip Adamus

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.borussia.com.pl

9 komentarzy ODŚWIEŻ

20 lipca 2021, 22:13
Piękne dni, wspaniali ludzie, świetna atmosfera! Dziękuje że mogę być częścią naszej czarno-żółtej rodziny. Do zobaczenia na kolejnym zlocie!
Edytowano dnia: 20 lipca 2021, 22:15
6 0
20 lipca 2021, 22:17
Wracają wspomnienia i te wszystkie rozmowy z weekendu :P Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za wszystko!!!! No i do zobaczenia - oby jak najszybciej :)
5 0
20 lipca 2021, 22:21
Był ogień. Pozdro dla wszystkich uczestników. A wszystkim niezdecydowanym polecam dołączenie do fanklubu i tym samym do następnego zlotu :)
6 0
20 lipca 2021, 22:26
Wszystko co ważne zostało napisane, brawo. Niezapomniany weekend, niezapomniane przeżycia, z roku na rok jesteśmy coraz liczniejsi i coraz bardziej widoczni. Standardy, które obowiązują też są coraz wyższe, a opinia pracowników hotelu jest tego najlepszym świadectwem. Do następnego razu kochani!
5 0
20 lipca 2021, 22:44
Super impreza, spotkanie i zabawa. Miło mi było poznać nowych Borussien, na resztę przyjdzie pora. Super atmosfera, super pogoda a z głośników Nasza jako to znana muzyka Heya BVB. Mam nadzieję że szybko będzie kolejny zlot PB z tak wielkim potencjałem. DziękujeMY organizatorom jak i wszystkim związanym z tym dniem. Do Zobaczenia Borussien.
Edytowano dnia: 20 lipca 2021, 22:45
5 0
21 lipca 2021, 21:11
Dziękuję wszystkim, którzy byli w Goczałkowicach. Starym i nowym, najmłodszym i tym trochę starszym. To dzięki Wam mamy tę atmosferę, to Wy jesteście sensem tego fanklubu.
Do zobaczenia.
5 0
22 lipca 2021, 10:25
Ja niestety nie mogłem w tym roku do Was do dołączyć... :'(((
PS. Zawsze najlepsze zloty mnie omijają ... :///
PS2. Świetne zdjęcia!!! Super Was zobaczyć PB !!!!
Edytowano dnia: 22 lipca 2021, 10:26
0 0
22 lipca 2021, 13:03
Hey! Spóźniłem się trochę z rejestracją. Następna szansa 1 stycznia ?
0 0
22 lipca 2021, 16:02
Tak. Zapraszamy dwa razy w roku - w styczniu i w lipcu.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 6 minut temu

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola godzinę temu

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola godzinę temu

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 3 godzin temu

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 3 godzin temu

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 3 godzin temu

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola 5 godzin temu

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola 5 godzin temu

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Dzisiaj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 Wczoraj, 23:07

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066
F1066 Wczoraj, 22:41

Ok

F1066
F1066 Wczoraj, 22:31

Ladna buda, Respekt

F1066
F1066 Wczoraj, 22:23

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola Wczoraj, 22:18

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Gdzie Uli ???

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Hahaaaa

F1066
F1066 Wczoraj, 22:13

Scheiss fcb !!

F1066
F1066 Wczoraj, 21:43

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola
wola Wczoraj, 21:38

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066
F1066 Wczoraj, 21:35

Borek na chorobowym?.

wola
wola Wczoraj, 21:16

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 18:57

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 Wczoraj, 18:54

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 18:19

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 14:48

Piłkarze napluli nam wczoraj w twarz tak uważam.

wola
wola Wczoraj, 12:33

No to teraz Bielefeld, Ingolstadt i Koln Drużyny raczej w naszym zasięgu, chyba że popełnimy dużo prostych błędów....

qzase95
qzase95 Wczoraj, 11:52

wczoraj mnie zabralo po wiadrze i nie moglem obejrzec meczu, ale widze, ze sie ladnie bawili XD

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 10:59

Watzke, zagadaj do Sancho czy nie chce wrócić na wypożyczenie

libero180
libero180 Wczoraj, 07:37

Ale ten Antony z Ajaxu to świetny piłkarz, zrobił na mnie świetne wrażenie a nawet go nie znałem.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 00:59

Tomasz Urban @tom_ur 47 min Marco Rose po meczu: - "Przy stanie 0:2 nasza mowa ciała była taka, jakbyśmy już przegrywali 0:4... Joshua Kimmich w takiej sytuacji nie tylko machałby rękoma, ale byłby też autentycznie wściekły. Może to jest ta delikatna różnica między nami."

statystyki

Użytkownicy online: Piotrek652, F1066, naruto05, Robciu21
Gości online: 60
Zarejestrowanych użytkowników: 9250
Ostatnio zarejestrowany: czerwo

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem