Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Relacja z IV zlotu Fanclubu Polnische Borussen

20 lipca 2021, 22:00, Polnische Borussen
Relacja z IV zlotu Fanclubu Polnische Borussen

Miniony weekend z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich Polnische Borussen. W dniach 15-18 lipca 2021 roku odbył się IV zlot Fanclubu Polnische Borussen. Członkowie Fanclubu spotkali się w Goczałkowicach-Zdroju, by we wspólnym gronie świętować 10-lecie istnienia Polnische Borussen.

Zlot rozpoczął się w czwartkowe popołudnie, kiedy pierwsi uczestnicy spotkania meldowali się w hotelu znajdującym się w pobliskich Czechowicach-Dziedzicach. Od razu było widać, że ma się tu odbyć coś wyjątkowego – wszyscy bądź prawie wszyscy goście mieli na sobie barwy klubowe, a przy sobie – liczne gadżety. Pierwszy dzień zlotu to głównie zawieranie nowych znajomości, spotkania starych przyjaciół i odpoczynek po w wielu przypadkach długiej podróży. Mając na uwadze kilkudniowy pobyt na południu Polski, należało się odpowiednio wyposażyć. Już w tym momencie poznaliśmy pierwszą ofiarę zlotu. Okazała się nią reklamówka, która nie wytrzymała ciężaru produktów zakupionych w położonym niedaleko markecie. Wieczorem podczas kolacji spotkali się wszyscy ci, którzy na zlocie pojawili się pierwszego dnia, czyli około 1/3 wszystkich uczestników zlotu. Po posiłku odbywały się rozmowy na różne tematy, ale dominującym była Borussia Dortmund. W takich sytuacjach nie można siedzieć na sucho, dlatego pogawędkom towarzyszyła kulturalna degustacja napojów wysokoprocentowych. Kibice otrzymali również plakietki, na których wpisali swoje imiona oraz ksywki, aby móc łatwiej się rozpoznać i porozumiewać. Wspólne posiedzenie trwało do godziny 23. Potem wszyscy rozeszli się do swoich pokojów, by wyspać się przed emocjonująco zapowiadającym się piątkiem.

Pierwsza wspólna kolacja

 

Od rana drugiego dnia zlotu w hotelu zaczęli pojawiać się kolejni członkowie Fanclubu. Mimo że tematów do rozmów nie brakowało, dało się odczuć wyczekiwanie głównej atrakcji wydłużonego weekendu, czyli wizyty w Akademii BVB im Łukasza Piszczka.

Rozgrzewka przed głównym punktem zlotu

 

Wczesnym popołudniem ogródek restauracyjny przed hotelem zaczął robić się pusty, ponieważ Polnische Borussen wyruszyli do Goczałkowic-Zdroju. Żar lał się z nieba, ale dla osób z Fanclubu to żaden problem. Zanim wszyscy przybyli do Akademii, zgromadzone wcześniej osoby miały możliwość zwiedzenia budynku, w tym korytarza z licznymi koszulkami piłkarskimi wiszącymi na ścianach.

Aleja koszulek robi wrażenie!

 

Przez ostatnie dni w Akademii odbywał się Camp Piłkarski BVB EVONIK Fußballakademie dla młodych adeptów futbolu. Camp kończył się właśnie w piątek po godzinie 15. Polnische Borussen wzięli udział w uroczystym zakończeniu zmagań najmłodszych piłkarzy i wysoko trzymali swoje flagi tak, aby młodzi adepci sztuki piłkarskiej w przyszłości mogli zostać nie tylko kibicami bądź wschodzącymi gwiazdami BVB, ale także dumnymi członkami fanklubu. Wtedy też na horyzoncie pojawiły się ciemne chmury, a w oddali dało się usłyszeć grzmoty. Jednak pozytywna energia ludzi zgromadzonych na Panattoni Arenie przepędziła burzę i nad Goczałkowicami cały czas świeciło słońce.

Uroczyste zakończenie Campu Piłkarskiego BVB EVONIK Fußballakademie…

…w obecności Polnische Borussen

 

Gdy uczestniczący w Campie dzieci zaczęły opuszczać boisko, na teren Akademii wjechał luksusowy samochód z dortmundzką rejestracją. Drzwi auta otworzyły się, a oczom zgromadzonych ukazał się Łukasz Piszczek. Legendarny piłkarz Borussii Dortmund szybko zniknął w budynku Akademii, ale było jasne, że ulubieniec kibiców niebawem znów się pojawi. Na godzinę 16:00 zaplanowany był mecz towarzyski między reprezentacją Polnische Borussen a trenerami Akademii BVB. Spotkanie rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem, na dodatek gospodarzom brakowało osób do gry. Z pomocą przyszli Polnische Borussen, którzy na ten mecz wypożyczyli trenerom swojego zawodnika.

Przywitanie kapitanów przed meczem. Maczuga jeszcze nie wie, co go czeka…

 

Mecz wreszcie się rozpoczął. Kiedy piłkarze rywalizowali na murawie, obok boiska pojawił się Łukasz Piszczek, który chętnie rozdawał autografy, robił zdjęcia z kibicami oraz odpowiadał na liczne pytania. Obecność byłego reprezentanta Polski odwróciła uwagę niektórych graczy biorących udział w meczu, szczególnie rezerwowych. Łukasz poinformował, że niedługo rozpoczyna się trening LKS-u Goczałkowice-Zdrój i wkrótce będzie musiał się na niego udać. Zaczęły się szaleńcze biegi do szatni po telefony i koszulki, by tylko zdążyć zrobić sobie zdjęcie z legendą BVB czy otrzymać autograf. W tej sytuacji rezerwowi mogli cieszyć się, że nie są wystarczająco dobrzy, by grać w wyjściowym składzie.

Gosia i Julia w towarzystwie Łukasza

 

W przerwie meczu wszyscy obecni w Akademii zrobili sobie wspólne zdjęcia. Nadarzyła się okazja, by podziękować Łukaszowi za 11 lat spędzonych w Borussii. Piszczu otrzymał piękny obraz oraz oryginalny wiersz zapisany na żółtej kartce oprawionej w ramkę. W tym momencie także piłkarze z wyjściowych składów mogli spędzić chwilę z legendarnym prawym obrońcą.

Mila składa Łukaszowi Piszczkowi podziękowania i wręcza prezenty od Polnische Borussen

„Uśmiech proszę!” :)

Piszczu także był szczęśliwy!

Rodzina!

 

Wkrótce główny bohater dnia udał się na trening, a toczony na boisku Akademii mecz został dokończony. Polnische Borussen dzielnie walczyli, momentami dominując rywali, ale trenerzy byli skuteczniejsi i wygrali spotkanie 3:1.

Zawodnicy walczyli na boisku…

…a kibice dopingowali zza linii bocznej

Boiskowa rywalizacja nie mogła obyć się bez pamiątkowego zdjęcia graczy obu drużyn

 

Po meczu pojawiła się szansa na skorzystanie z ładnej łazienki znajdującej się przy szatni, ale woda lecąca z pryszniców okazała się dosyć ciepła i nie zredukowała uczucia panującego od wielu godzin gorąca. Gdy wszyscy byli gotowi do powrotu, zlot znów przeniósł się do hotelu, a właściwie do restauracyjnego ogródka. Po kolacji zarząd Fanclubu Polnische Borussen oraz inne osoby prężnie działające dla Fanclubu otrzymały podziękowania i upominki.

Doniosła przemowa i podziękowania dla najbardziej angażujących się w życie Fanclubu osób

 

Następnie nadszedł czas na quiz wiedzy o Borussii Dortmund. Mimo problemów technicznych każdy miał możliwość zaznaczenia odpowiedzi na 20 pytań na przeznaczonej do tego kartce. Po drodze pojawiły się kłopoty z liczeniem, ale i w tym przypadku wszystkie niejasności zostały rozwiązane. Uczestnicy musieli odpowiedzieć między innymi na pytania o to, ile lat miał Michael Zorc w momencie swojego debiutu w reprezentacji Niemiec, w ilu finałowych meczach Pucharu Niemiec zagrał Piszczek oraz przy jakiej ulicy w Dortmundzie jest położony Westfalenstadion.

Quiz time!

 

Po zakończeniu quizu doszło do podziału na grupy. Jedni smakowali najróżniejszych napojów alkoholowych, inni przygotowywali się do turnieju w grę FIFA 21, a trzy kolejne osoby dzielnie liczyły punkty, by wyłonić zwycięzcę quizu. Niektórzy łączyli wszystkie te funkcje. Wreszcie punkty zostały podliczone, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca nagrodzeni. Ponadto każdy uczestnik zlotu otrzymał fanclubowe pamiątki – torbę, podkładkę pod mysz oraz, w zależności od wieku, śpiewnik przyśpiewek bądź kolorowankę.

Przebywanie w takim gronie to czysta przyjemność!

 

Turniej w Fifę miał rozpocząć się zaraz po quizie, czyli krótko po godzinie 22, ale rzutnik, który nie chciał współpracować, wszystko opóźnił. Pierwszy mecz rozpoczął się po godzinie 23 i szybko stało się jasne, że to będzie długa noc. Nie do końca było wiadomo, kto bierze udział w turnieju, a kto nie, ale i tę przeszkodę udało się pokonać. Rywalizacja na wirtualnych boiskach trwała w najlepsze. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, a finałowe spotkanie zakończyło się około 3 w nocy. Najwytrwalsi zawodnicy i kibice doczekali do końca zmagań i pogratulowali zwycięzcy. Równolegle do turnieju w ogródku toczyły się dalsze dyskusje o Borussii oraz fanklubie. W międzyczasie zaginęło kilka osób obecnych na zlocie, ale grupie poszukiwawczej udało się je odnaleźć. Dzień pełny wrażeń dobiegł końca późną nocą.

Kto nie położył się w piątek wcześniej do łóżka, w sobotę musiał wstać po zaledwie kilku godzinach snu. Program na ten dzień był mianowicie również bardzo napięty. Po śniadaniu Polnische Borussen podzielili się na 4 grupy. Dla pierwszej z nich zlot dobiegał już niestety końca, musieli się więc pożegnać z przyjaciółmi i udać w drogę do domu pełni nadziei na rychłe ponowne spotkanie. Druga ekipa miała w planie zwiedzenie lokalnego browaru i skosztowanie miejscowych specjałów. Kolejne osoby znów udały się do Akademii, aby na żywo śledzić sparing LKS Goczałkowice-Zdrój i raz jeszcze osobiście spotkać legendę BVB, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejna fotka z Łukaszem Piszczkiem. Tym razem po sparingu LKS-u Goczałkowice-Zdrój

 

Pozostali ruszyli do Oświęcimia, aby zwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau. Dla wszystkich uczestników tego wyjścia było ono trudnym, ale również ważnym i wartościowym przeżyciem, z którym mierzyli się jeszcze po powrocie do hotelu. O 19 rozpoczęła się pożegnalna kolacja, która kolejny raz przeciągnęła się do późna w noc, bo żaden z uczestników nie chciał przyjąć do wiadomości, że zlot dobiega już końca. W niedzielny poranek stało się to jednak faktem i ostatni goście, po emocjonalnym pożegnaniu z resztą ekipy, udali się w drogę do domów.

W dni takie jak ten chce się, aby trwały bez końca – śpiewała grupa Die Toten Hosen w jednej ze swoich najbardziej znanych piosenek. Te linijki mogłyby właściwie zostać mottem czterodniowego zlotu Fanclubu Polnische Borussen w Goczałkowicach-Zdroju. Wszystko, co się w jego trakcie wydarzyło, z całą pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długi, długi czas, i będzie zawsze wspominane z szerokim uśmiechem na twarzy. A kiedy nadarzy się kolejna okazja, aby wspólnie ten piękny czas powspominać? Trudno wyznaczyć dokładną datę, ale jedno jest pewne: Widzimy się ponownie!

Na zakończenie pragniemy serdecznie podziękować dyrektorowi Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, Panu Michałowi Zioło, za zaproszenie oraz wspaniale spędzony dzień. Spotkanie z Łukaszem Piszczkiem oraz możliwość przebywania na terenie Akademii z pewnością zapadną nam w pamięci na długi, długi czas.

Podziękowania należą się również Ahotelowi w Czechowicach-Dziedzicach za ugoszczenie nas w swoich progach. Dzięki profesjonalnej obsłudze oraz komfortowym pokojom przebywanie na zlocie było jeszcze przyjemniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z minionego zlotu, które dostępne są do pobrania pod adresem: borussia.com.pl/zlot2021.zip

Autorzy relacji: Paulina Michalska i Filip Adamus

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.borussia.com.pl

9 komentarzy ODŚWIEŻ

20 lipca 2021, 22:13
Piękne dni, wspaniali ludzie, świetna atmosfera! Dziękuje że mogę być częścią naszej czarno-żółtej rodziny. Do zobaczenia na kolejnym zlocie!
Edytowano dnia: 20 lipca 2021, 22:15
6 0
20 lipca 2021, 22:17
Wracają wspomnienia i te wszystkie rozmowy z weekendu :P Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za wszystko!!!! No i do zobaczenia - oby jak najszybciej :)
5 0
20 lipca 2021, 22:21
Był ogień. Pozdro dla wszystkich uczestników. A wszystkim niezdecydowanym polecam dołączenie do fanklubu i tym samym do następnego zlotu :)
6 0
20 lipca 2021, 22:26
Wszystko co ważne zostało napisane, brawo. Niezapomniany weekend, niezapomniane przeżycia, z roku na rok jesteśmy coraz liczniejsi i coraz bardziej widoczni. Standardy, które obowiązują też są coraz wyższe, a opinia pracowników hotelu jest tego najlepszym świadectwem. Do następnego razu kochani!
5 0
20 lipca 2021, 22:44
Super impreza, spotkanie i zabawa. Miło mi było poznać nowych Borussien, na resztę przyjdzie pora. Super atmosfera, super pogoda a z głośników Nasza jako to znana muzyka Heya BVB. Mam nadzieję że szybko będzie kolejny zlot PB z tak wielkim potencjałem. DziękujeMY organizatorom jak i wszystkim związanym z tym dniem. Do Zobaczenia Borussien.
Edytowano dnia: 20 lipca 2021, 22:45
5 0
21 lipca 2021, 21:11
Dziękuję wszystkim, którzy byli w Goczałkowicach. Starym i nowym, najmłodszym i tym trochę starszym. To dzięki Wam mamy tę atmosferę, to Wy jesteście sensem tego fanklubu.
Do zobaczenia.
5 0
22 lipca 2021, 10:25
Ja niestety nie mogłem w tym roku do Was do dołączyć... :'(((
PS. Zawsze najlepsze zloty mnie omijają ... :///
PS2. Świetne zdjęcia!!! Super Was zobaczyć PB !!!!
Edytowano dnia: 22 lipca 2021, 10:26
0 0
22 lipca 2021, 13:03
Hey! Spóźniłem się trochę z rejestracją. Następna szansa 1 stycznia ?
0 0
22 lipca 2021, 16:02
Tak. Zapraszamy dwa razy w roku - w styczniu i w lipcu.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 6 4 78
2. RB Lipsk 34 19 8 7 65
3. Borussia Dortmund 34 20 4 10 64
4. VfL Wolfsburg 34 17 10 7 61
5. Eintracht Frankfurt 34 16 12 6 60
6. Bayer 04 Leverkusen 34 14 10 10 52
7. Union Berlin 34 12 14 8 50
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 474
2. jasiu85 453
3. arturborussen 453
4. panoli 441
5. Asiasith 438
6. victor 438
7. ewerthon 435
cała tabela

shoutbox

qzase95
qzase95 Wczoraj, 22:17

brawo Radomiak :)

KP
KP Wczoraj, 18:22

Wchodzisz w tematy, które czytać mogą wyłącznie członkowie Polnische Borussen

marian28
marian28 Wczoraj, 18:07

male pytanko co sie stalo z strona pisze ze tylko dla Brak dostępu! Forum tylko dla członków: Fanclub Polnische Borussen

wola
wola Wczoraj, 17:25

nt.

wola
wola Wczoraj, 17:19

bardzo się cieszę, że Tomasz Urban będzie komentatorem w Viaplay. Jest najlepiej zorientowany dziennikarzem w Polsce np. BL. Tylko co ja mam zrobić teraz z CANAL+ SPORT i ELEVEN SPORTS. Mam jeszcze przez 12 miesięcy umowę do zapłacenia?

wola
wola Wczoraj, 16:22

@aguero82 I tu masz w 100% rację. BVB potrzebuje kogoś, kto stanie się szybko szefem obrony. Przejmie pałeczkę po Hummelsie, bo Akanji grał ostatnio super, ale z kierowania to on nic nie ma. Tak jak napisał @Bielak, piłkarsko jest ok, ale tylko żeby głowa nadążała.

wola
wola Wczoraj, 16:11

Ale tak jak pisałem wcześniej, Mats rozważa nawet zakończenie kariery jeśli kontuzje będą się powtarzać. W ostatnim sezonie wiele razy schodził ok. 70 minuty.

wola
wola Wczoraj, 16:07

Ktoś ostatnio dobrze napisał, że na obrońcach nie da się zarobić, więc Zorc szuka dalej zawodników ofensywnych, pomimo ewidentnych braków w obronie. Hummelsowi kończy się kontrakt za 11 miesięcy i będzie pewnie rozmawiał o przedłużeniu jak całkowicie się wyleczy. Zagadou też ma do 30.06.22, ostatnio zadeklarował, że bardzo chętnie przedłuży (bezczelny typ).

aguero82
aguero82 Wczoraj, 15:57

Tyle tylko że padające tu nazwiska (St. Juste, Halstenberg) to uzupełnienie kadry a nie żadne wzmocnienie. Wzmocnienia mają niestety swoją cenę na którą kasy w tym roku nie wydamy.

qzase95
qzase95 Wczoraj, 15:39

bez wzmocenienia w obronie mozna sobie kolejny sezon odpuscic... potem sprzedaz Halanda i znowu ukladanie wszystkiego od nowa :)

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 15:34

bayern ma problemy wtedy kiedy my je zaczynamy miec, a mamy obecnie w obronie i smiem tweirdzic ze nawet jak odskoczymy na kilka punktow na poczatku sezonu to bajern sie ustabilizuje w drugiej rundzie a my zaczniemy gubic glupie punkty :/

aguero82
aguero82 Wczoraj, 15:20

Fajny artykuł z którym trzeba się zgodzić. I modlić się żeby Meunier w końcu złapał formę.

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 15:02

meczyki.pl/newsy/borussia-wykorzysta-klopoty-bayernu-jest-jeden-warunek-klucz-do-sukcesu-sama-dobra-dyspozycja-to-za-malo/170604-n Ciekawy tekst T urbana na temat BVB.

DonPutaPablo
DonPutaPablo Wczoraj, 14:52

Chłop zagrał ok. 1250 minut w BL w ciągu 2 sezonów. To daje około 14 pełnych meczy. Go już nie trzeba spowalniać, robi to jego podatność na kontuzje, które ma co chwilę. Przez to ma słabą formę i mniejsze szanse na wbicie się do składu. Liczysz na to, że za chwilę wróci i będzie pewnym punktem pierwszej jedenastki na cały sezon? Na 3 frontach? Naiwnie.

Borussen1909PL
Borussen1909PL Wczoraj, 14:47

Zagadou sam spowalnia swój rozwój przez to ze jest po prostu szklany, co z tego że wróci za jakiś czas jak znowu zagra kilka meczy i będzie odwiedzał szpitale

aguero82
aguero82 Wczoraj, 14:42

Uważam że Zagadou ma ogromny potencjał i sprowadzenie kolejnego środkowego obrońcy może spowolnić jego rozwój (mniej występów) i darmowe odejście za rok. A chętnych na ściągnięcie tego zawodnika na pewno nie zabraknie.

DonPutaPablo
DonPutaPablo Wczoraj, 13:48

Można uznawać postawienie Cana w obronie, owszem. Jednak opieranie się na tym, czy na tym, że nasza szklanka z Francji niedługo wraca jest szczytem odklejenia od rzeczywistości. Hummels będzie już niestety tylko gorszy. Odnośnie do stawiania młodziaków w obronie - naprawdę?

wola
wola Wczoraj, 13:18

@aguero82 Co będzie za rok? Tego nie wie nikt. W ostatnim wywiadzie Hummels wspominał o zakończeniu kariery, a Akanji mówił, że jego marzeniem jest zagrać PL i tyle. Natomiast odnośnie ustawienia, to jeden solidny ŚO rozwiązałby wszystkie problemy. Ustawienie @fanatyk88 uważam, że jest genialne.

aguero82
aguero82 Wczoraj, 13:05

wola, jak widać nie tylko wiesz co się wydarzy za rok ale również wiesz już jakim systemem będziemy grali ;)

fanatyk88
fanatyk88 Wczoraj, 12:57

Moja jedenastka jest taka sama. Zresztą podawałem tu niedawno. I w tej samej formacji co Twoja. Tylko u mnie Witsel w podstawie.

wola
wola Wczoraj, 12:55

Tak miała wyglądać moja 11. 1-3-4-2-1 Kobel (tu miał być St Juste), Hummels, Akanji Hasard, Delaney(Witsel), Bellingham, Guerreiro Reus, Malen Haaland Jak widać potrzebujemy trzech ŚO, nie tylko żywych ale zdrowych

aguero82
aguero82 Wczoraj, 12:50

qzase całkiem poważnie. Napisz mi z czym się nie zgadzasz z tym co napisałem. wola, skąd ty wiesz co będzie za rok? Pierwsze słyszę żeby Hummels kończył karierę, Zagadou może w końcu cały sezon będzie zdrowy i pokaże swój potencjał, a wszyscy na tym forum będą chcieli żeby przedłużył umowę, Akanji również nie wspominał że chce odchodzić, Can i Witsel to opcja awaryjna ale solidna.

wola
wola Wczoraj, 12:36

Już pisałem, że ŚO to jest MUSS. Aktualnie wszyscy są niedysponowani. Poza tym!!!! -Hummels kończy już karierę -Zagadou kończy się kontrakt za rok i trzeba by na głowę upaść żeby go przedłużać -Akanji, jeśli rozegra kolejny dobry sezon to odejdzie, Premier League już czeka -Can to jest tylko opcja awaryjna

Mattii
Mattii Wczoraj, 12:19

Nie zapominajmy o prawej obronie, której na ten moment nie mamy. Z lewej też kolorowo nie ma, bo jest tylko Rafał.

Borix
Borix Wczoraj, 12:13

Hummels a dwa tygodnie będzie gotowy do gry, Zagadou jak wyzdrowieje to zaraz się połamie. Can zawodził na tej pozycji i to wiele razy. A młodzi perspektywiczni zawodnicy nie zapewnia nam spokoju w obronie. Linia defensywna wygląda tragicznie, chłopie zdejmij różowe okulary i przestań pieprzyć.

qzase95
qzase95 Wczoraj, 12:00

aguero82, Ty sobie jaja robisz czy tak na powaznie piszesz?

aguero82
aguero82 Wczoraj, 11:17

A po co nam kolejny środkowy obrońca? Akanji na wiosnę rozegrał najlepszą rundę od przybycia do Dortmundu, Hummels za dwa tygodnie będzie gotowy do gry, Zagadou ma potencjał żeby być równie dobrym stoperem co Upamecano tylko żeby zdrowie dopisywało , Can również nie zawodził na tej pozycji, tak samo Witsel. Do tego mamy młodych, perspektywicznych stoperów których powoli trzeba wprowadzać do zespołu. Po co nam kolejny środkowy obrońca?

Kuba726
Kuba726 Wczoraj, 09:57

Kurcze serio dziwna sytuacja 2 tygodnie do ligi a my kompletnie rozbici jeśli chodzi o formację defensywną wygląda na to że bez żadnego przetarcia wychodzimy na mecze o punkty..wierzycie że od początku to zaskoczy? Czy nie wydaje się wam że przez pierwsze kolejki to może być wesoły futbol w naszym wykonaniu i tłumaczenia co gdyby nie normalny okres przygotowawczy i kadra do dyspozycji

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 09:40

twitter.com/Fs_BVB/status/1421191196496568320 Ja się zastanawiam jak Borussia mogła zapłacić 25mln za tego pana

qzase95
qzase95 1 dni temu, 2021-07-30

:)

statystyki

Użytkownicy online:
Gości online: 30
Zarejestrowanych użytkowników: 9159
Ostatnio zarejestrowany: Gregorio

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem