Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Konferencja prasowa przed meczem z Wolfsburgiem

23 kwietnia 2021, 13:23, FilipBVB
Konferencja prasowa przed meczem z Wolfsburgiem

Dzień przed wyjazdowym meczem Borussii Dortmund z VfL Wolfsburg odbyła się konferencja prasowa z udziałem Edina Terzicia oraz Michaela Zorca. Oto najważniejsze wypowiedzi obu panów.

Edin Terzić o...

...sytuacji kadrowej: – Jadon Sancho dobrze poradził sobie podczas meczu z Unionem. Zobaczymy, ile minut będzie mógł rozegrać w Wolfsburgu. Nawet wchodząc z ławki może odmienić losy meczu. Thomas Delaney wznowił treningi i pojawi się w kadrze meczowej. Kilku graczy zmaga się z lekkimi dolegliwościami, ale to normalne po tak intensywnych tygodniach.

...zawieszeniu Matsa Hummelsa i możliwym występie Emre Cana na środku obrony: – Grając czwórką obrońców, nie mamy innej opcji. Jednak w przeszłości graliśmy w różnych systemach. Kiedy grasz trzema stoperami, mają oni inne zadania niż przy grze czwórką. Pozostajemy otwarci w kwestii formacji. Mats Hummels rozgrywa świetny sezon, przoduje w wielu statystykach. Oczywiście chcielibyśmy, aby był z nami, jednak myślę, że możemy wygrać także bez niego.

...nieskuteczności Erling Haalanda w meczu z Unionem: – Erling nie był zadowolony ze swojej gry z Unionem. Przyzwyczaił nas do wykorzystywania szans i strzelania goli. Mimo tego cieszymy się, że potrafi znaleźć się w dogodnych sytuacjach.

...świetnej serii BVB w spotkaniach z Wolfsburgiem: – To jest fakt, który jutro nikogo nie będzie interesował. Spróbujemy zbliżyć się do VfL na dwa punkty. To, co działo się w przeszłości, nie ma wpływu na to, co stanie się jutro.

...walce o miejsca w Lidze Mistrzów: – Po meczu z Frankfurtem traciliśmy już jedenaście punktów do Wolfsburga. Staraliśmy się okazywać pewność siebie, wiedząc, że czeka nas jeszcze mecz z Wilkami. Teraz tracimy pięć punktów, a po jutrzejszym meczu mogą to być dwa oczka. Rozmawiałem z chłopcami. Są świadomi, jak duża jest szansa, jeśli zagramy dobrze.

...Sancho i Haalandzie: – Sądzę, że nie ma na świecie drużyny, której Jadon nie pomógłby, będąc w takiej formie. Nie wiem, czy wpłynie to na Erlinga. Jako zespół cieszymy się, gdy Jadon gra tak, jak gra.

...meczu ostatniej szansy z Wolfsburgiem: – Nawet jeśli przegramy, możemy mieć szansę zająć czwarte miejsce, w zależności od występów Frankfurtu. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ nasze trzy ostatnie gry były bardzo spójne.

...Wolfsburgu: – Widziałem wiele meczów Wolfsburga i nie widziałem gry, w której zawodnicy odpoczywali. Rozgrywają znakomity sezon, są bardzo stabilni w defensywie, mają świetnego strzelca z przodu i są elastyczni w ofensywie. Jest też duży czynnik, którym jest stałość. Musimy założyć, że jutro zagrają tak, jak zawsze. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zdobyć trzy punkty.

 

Michael Zorc o...

...Wolfsburgu: – Wolfsburg radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. To dobrze zorganizowany, silny fizycznie, solidny zespół, który gra w bardzo zdyscyplinowany sposób i skupia się na swoich mocnych stronach. Z pewnością korzystają z tego, że nie grają we wszystkich rozgrywkach. Naprawdę trzeba ich pochwalić, w tym sezonie są niespodzianką.

...charakterze meczu z VfL: – Poddalibyśmy się tylko wtedy, kiedy nie mielibyśmy matematycznych szans.

...reformie Ligi Mistrzów:  Reforma Ligi Mistrzów dopiero co przeszła. Oczywiście gdzieś znajduje się kompromis. Z kompromisami musimy radzić sobie w wielu dziedzinach życia. Z czysto sportowego punktu widzenia też nie jestem fanem tych zmian. Jednak jeśli teraz zawodnicy i trenerzy mówią, że jest zbyt wiele meczów i że trzeba by było trochę więcej powściągliwości, to z punktu widzenia klubu chciałbym widzieć tę powściągliwość w negocjacjach z doradcami zawodników, ponieważ robi się to, aby generować dodatkowy dochód. Potrzebujemy zdrowej równowagi.

Źródło: www.bvb.de / Foto: www.bvb.de / Foto:
2 komentarze ODŚWIEŻ
23 kwietnia 2021, 16:11
Kolejny mecz o 6 pkt..
Trzeba mieć nadzieję,że chłopaki pokażą,że mają jaja i pociągną ten wózek dalej wygrywając i wskakując później do 4.. Nie potrafię sobie wyobrazić sezonu bez LM..
0 0
23 kwietnia 2021, 17:58
Niestety po tym co powiedział Terzić tylko nieoczekiwany uraz mógłby sprawić, że zamiast Piszczka to canstatysta wystąpi na środku obrony.

"Staraliśmy się pokazywać pewność" z niemieckiego na nasze "robili dobrą minę do złej gry" tak w skrócie można skwitować ten fragment wypowiedzi.
0 0

sklep z częściami samochodowymi online – iParts.pl

tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 21 17 3 1 54
2. Borussia Dortmund 21 14 6 1 48
3. TSG 1899 Hoffenheim 20 12 3 5 39
4. VfB Stuttgart 21 12 3 6 39
5. RB Lipsk 20 12 2 6 38
6. Bayer Leverkusen 20 11 3 6 36
7. SC Freiburg 21 8 6 7 30
8. Eintracht Frankfurt 21 7 7 7 28
9. Union Berlin 21 6 7 8 25
10. 1. FC Köln 21 6 5 10 23
11. Hamburger SV 20 5 7 8 22
12. Borussia Mönchengladbach 21 5 7 9 22
13. FC Augsburg 21 6 4 11 22
14. FSV Mainz 21 5 6 10 21
15. VfL Wolfsburg 21 5 4 12 19
16. Werder Brema 20 4 7 9 19
17. FC St. Pauli 20 4 4 12 16
18. 1. FC Heidenheim 21 3 4 14 13
cała tabela
Partnerzy: MojaRola.pl, WarsztatOgrodnika.pl, CarForFriend.pl, ZooArena.pl, Offon.pl, DlaNastolatek.pl, KobieceGadzety.pl, WirtualnyKonin.pl, Force.org.pl, Mtas.pl, FitAndFashion.pl, SilesiaInfo.pl, Pozycjonowanie stron Swarzędz
shoutbox
Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 2 minut temu

Nie stara sprawa. Zamiast Dehar miała 17 lat i to tego tyczyła sie sprawa z 2010 roku. Teraz wychodzi, że zamawiał tez 14-latki.

wola
wola 2 godzin temu

Po ujawnieniu afery, kwiecień 2010 ''Franck jest bardzo przygnębiony. Staramy się go teraz wspierać bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy przecież wielką rodziną'' - powiedział na łamach Bildu prezes rady nadzorczej Bayernu Karl-Franz Rummenigge.

wola
wola 2 godzin temu

Frank był wykluczony z reprezentacji Francji już w 2010 roku za aferę z nieletnimi. On został przyłapany na tym w czasie zgrupowania kadry. Oprócz niego brał w tym udział Bensema. Stara sprawa.

Adam76
Adam76 2 godzin temu

Szkoda gadać miał wszystko jeszcze mu się dzieci zachciało bez żadnych skrupułów do więzienia

fanatyk88
fanatyk88 3 godzin temu

Wyglądał jak zwyrol, zachowywał się jak idiota, zarówno na boisku jak i poza boiskiem, a teraz wychodzi na to, że jeszcze pedofil...

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 3 godzin temu

*Epsteina

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 3 godzin temu

Z akt dotyczących Epsteinq wynika, że Ribery zamawiał sobie 14-latki...co za zwyrol je....

Adam76
Adam76 Wczoraj, 19:21

Zauważyłem że trochę ostatnio narzekam sobie na tej stronie choć moja BVB osiąga całkiem dobre wyniki w lidze i mimo mojego optymizmu mam trochę dość odpuszczania gwiazd bo co nam kibicom dają te inkasowane euro skoro nasi dowódcy nie inwestują tej kasy na wzmacnianie kadry

Adam76
Adam76 Wczoraj, 18:51

Tak jak pisałem już kiedyś im to jest czasem na rękę żeby najlepsi nie chcieli przedłużyć kontraktu lub chcieli odejść bo to czysty zysk z takim piłkarzem jak Schlotti powinni pogadać zaproponować gwiazdorski kontrakt oraz przedstawić projekt budowy zespołu wokół niego jako jednego z liderów ale po co jak kupka euro lepiej wygląda

Adam76
Adam76 Wczoraj, 18:37

Ale na swojej liście transferowej mają Diaza oraz Ceballosa taka wymiana jeszcze by uszła ale pewnie większe parcie będzie raczej na kasę. Oczywiście wolałbym żeby Schlotti został ale jak to przeczytałem to raczej wątpliwości nie mam że na to euro się rzucą, uzupełnić tę lukę będzie ciężko tylko jeśli miałbym iść do Bayernu to niech lepiej idzie za granicę

Adam76
Adam76 Wczoraj, 18:32

Kurcze właśnie przeczytałem że Schlotti jest planem A w Realu Madryt czyli nasi jednak skuszą się na to euro lecz nie wierzę że odpowiednio wykorzystają te pieniądze

dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 18:21

Dużo u was optymizmu. Też tak miałem w poprzedniej rundzie przd meczem z Lipskiem i Bayernem nawet napisałem w tamtym roku , że te mecze będą kluczowe bo pokażą na czym stoimy. I pokazały

Alex3110_
Alex3110_ Wczoraj, 18:20

Schlotterbeck chce coś wygrać, w BVB Watzke szanse są bardzo niewielkie...

dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 18:12

Ale klauzula i tak będzie. 60mln to trochę mało

Adam76
Adam76 Wczoraj, 17:09

Schlotti chyba zostanie zobaczycie będą wokół niego budować

Adam76
Adam76 Wczoraj, 17:08

Już raz tak zrobili bardzo podobnie z Goetze

Adam76
Adam76 Wczoraj, 17:07

Waldek to by było w ich stylu

Adam76
Adam76 Wczoraj, 16:55

Bayern teraz jedzie do Bremy potem gra z Frankfurtem to też niewygodny przeciwnik dla wszystkich może być ciekawie

waldekzsk
waldekzsk Wczoraj, 16:54

Ja jestem dość pewny że przed meczem z Bayernem Schlotterbeck ogłosi swoje odejście,może do nich. Często tuż przed tym meczem są takie odejścia. Spowoduje to spore zamieszkanie. Może nawet czekają do tego meczu z ogłoszeniem.

Adam76
Adam76 Wczoraj, 16:53

Nie stracimy to będzie mecz o coś

dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 15:09

Jeśli stracimy punkty z Mainz i Lipskiem to mecz z Bayernem tylko o honor..

Adam76
Adam76 Wczoraj, 14:25

Czekam na klasikera i zaczynam się jarać tym meczem Bayern jest do ugryzienia niech sędziowie w tym meczu nic nie wywijają i niech wygra lepszy czyli BVB

Adam76
Adam76 Wczoraj, 14:22

Wyjazdowy mecz w Monachium przegraliśmy bez specjalnych interwencji sędziów akurat ale byłem z nich dumny mam wrażenie że mimo tej nie tak ładnej gry mental poszedł w zespole o 100 procent do góry jeszcze poprzednie zespoły sporo z tych meczów słabiej by punktowało teraz ten zespół potrafi szarpać punkty w takich meczach

Adam76
Adam76 Wczoraj, 14:18

wola trochę pachnie sytuacją Juventusu sprzed lat i też mam takie wrażenie że ten akurat nieładnie grający zespół może trochę ten Bayern pokaleczyć i wierzę że nie będzie żadnego wałku sędziowskiego

Adam76
Adam76 Wczoraj, 14:01

Jeśli ktoś nie ma dobrego gustu to taki sukces też smakuje.Popieram też uważam że mecz powinien się rozstrzygnąć w uczciwej walce i też uważam że oni raczej przeciągnęli by to na swoją stronę ale takie zachowanie sędziów budzi niepokój oraz spory niesmak

wola
wola Wczoraj, 09:34

To jest choroba BL, a przede wszystkim Bayernu Monachium. Oni ciągle muszą to robić. Nie mogą stanąć do równej walki, przecież ten mecz i tak pewnie by wygrali.

wola
wola Wczoraj, 09:27

Sport1 Bayern Monachium skorzystał na kontrowersyjnej decyzji o rzucie karnym. Ekspert ds. sędziowania Manuel Gräfe jest zbulwersowany. ''Choć czerwona kartka była uzasadniona, jednak była niesłuszna ze względu na wcześniejszą ?błędną? decyzję o przyznaniu rzutu karnego''.

Alex3110_
Alex3110_ 1 dni temu, 2026-02-08

Za to kręcenie lodów, nasi im naje... na SIP, zobaczycie, Giurassy się obudził!

dawid2468
dawid2468 1 dni temu, 2026-02-08

Kwestia kryzysu Bayernu wyjaśniona.

Adam76
Adam76 1 dni temu, 2026-02-08

Kpiny jakieś takie sędziowanie nie mam pytań ale zobaczycie że oni się jeszcze pokaleczą w tym sezonie chyba do końca sezonu nie będą im ręki wyciągać

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 57
Zarejestrowanych użytkowników: 10377
Ostatnio zarejestrowany: zoltanora
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem