Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Brak Ligi Mistrzów zmieni plany niektórych zawodników BVB?

4 kwietnia 2021, 16:23, IT
Brak Ligi Mistrzów zmieni plany niektórych zawodników BVB?

Porażka z Eintrachtem Frankfurt rozpaliła nastroje w Dortmundzie. Wygląda na to, że realizuje się najgorszy scenariusz.

– Nie jestem w nastroju, żeby grać w Lidze Europy, chcę grać tylko w Lidze Mistrzów – powiedział Emre Can na łamach Sky Sport po sobotnim meczu.

To co chcesz dostać, a to co dostajesz to zupełnie dwie inne pary kaloszy. Warto zauważyć, że strata bramki na 1:2 padła głównie za sprawą Emre, który zdecydowanie odpuścił pogoń za przeciwnikiem.

Nieciekawie wyglądało również opuszczenie boiska przez Marco Reusa. Kapitan powoli schodził z grymasem na twarzy, ponadto od niechcenia rzucił opaską w stronę Giovanniego Reyny. Takie zachowanie ze strony kapitana z pewnością nie dodaje otuchy reszcie drużyny.

O awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów będzie niesamowicie trudno. Do rozegrania pozostało 7 kolejek, a Borussia traci do 4. miejsca 7 punktów. Nie da się ukryć, że zawodnicy spektakularnie zmarnowali szansę na "powrót do gry" o Champions League.

Źródło: www.sport1.de / Foto: www.bvb.de

14 komentarzy ODŚWIEŻ

4 kwietnia 2021, 17:31
Smiech na sali, kopacze doprowadzają na spółke z Watzke ,ze aktualnie są w tym miejscu w tabeli gdzie są a teraz mówią ,ze nie sa w nastroju aby grać w LE :D hahaha ,zwykli najemnicy,macie dowod na to ,ze mają nas kibiców gdzies,liczą sie tylko oni i koniec ich własnego nochala.Żałosni ludzie.
2 0
4 kwietnia 2021, 17:35
A i bardzo dobrze, że Ci się nie chce :) Mam nadzieje ,że nie będzie się też chciało Burkiemu, Mełnierowi, Akandżolowi, Brandtowi, Schulzykowi i całej tej bandzie, która tylko doi ten klub.
Edytowano dnia: 4 kwietnia 2021, 17:36
4 0
4 kwietnia 2021, 17:36
To zdecydowanie najgorszy moment Bvb od kiedy zespół opuścił Klopp, ale moim zdaniem on jest jeszcze gorszy niż 6 lat temu, bo nie dość, że wtedy mieliśmy więcej jakości mimo wszystko i do tego bardzo mocno odkulismy się w drugiej połowie sezonu , to kluczowi piłkarze jak teraz nie pałali się do odejścia, a teraz? Kluczowi gracze chyba chcą odejść z Bvb, do tego mamy pandemie i o kupno jakościowych graczy nie będzie łatwo, a gra prócz przebłysków zbytnio się nie poprawiła . Rose ma piekielnie ciężką misję przed sobą, czyli budować morale Bvb niemal od zera.
Edytowano dnia: 4 kwietnia 2021, 17:36
2 0
4 kwietnia 2021, 17:46
Reus ma prawie 32 lata i jeszcze ponad 2 lata kontraktu z siódmą najwyższą pensją w lidze. Zarabia 2/3 tego co Lewy. Po odłożeniu sentymentów na bok mam spore wątpliwości, co do opłacalności tej inwestycji. Can to jeszcze ciekawszy przypadek, bo zarabia więcej od Haalanda. Typowy najemnik, który miał dodać mentalu. Teraz kiedy nie idzie, to właśnie widać ten mental.
3 0
4 kwietnia 2021, 17:48
Z miejscem w Lidze Mistrzów jest jak z szacunkiem: trzeba je sobie wypracować, wywalczyć, wyszarpać. Nikt ci go nie da darmo, nikomu nie należy się "z urzędu".
0 0
4 kwietnia 2021, 18:08
Jak nie jest w nastroju, żeby grać w barwach BVB to żegnam ozięble przereklamowaną gwiazdeczkę. Jak dla mnie może odejść skoro najważniejsze dla Can'a są występy w Champions League. Wiem może to jest trochę naiwne podejście, ale z drugiej widać to ich lekceważące podejście względem klubu podczas meczów ligowych i pokazuje, że największym problemem Borussii nie są jej trenerzy tylko patopiłkarze tacy jak ten.
4 0
4 kwietnia 2021, 18:36
Po tej wypowiedzi Cana widać jak na dłoni jaką kadrę aktualnie posiadamy. Tylko młodzi do ogrania albo super gwiazdy, którym nie powiodło się w innych klubach, a którym z urzędu należy się gra w LM. Trzeba było pokazać ambicje na boisku. Teraz nie czas na gorzkie żale. Kadrę trzeba mocno przewietrzyć. Wczoraj wystarczyło podwoić krycie Kosticia, a nie dać mu bezkarnie hasać po skrzydle. Ale żeby na to wpaść i wykonać to trzeba mieć mózg i odpowiednich wykonawców właśnie z ambicjami. Szkoda gadać .Oglądam właśnie Union i jak widzę zaangażowanie w grę ich zawodników to nie wiem co powiedzieć o obecnym sezonie Borussi.
0 0
4 kwietnia 2021, 18:59
Juz następny zaczyna straszyć ze nie będzie gral w lidze europy a woń łaski bez najemniku tylko jak tak dalej będziecie partaczyc to nawet do ligi europy sie nie dostaniecie
1 0
4 kwietnia 2021, 19:17
Praktycznie całej tej bandzie partaczy należy powiedzieć „wypierd....”? Panie Emre panu trzeba przypomnieć to co kiedyś na treningu wpoili piłkarzom kibice Górnika Zabrze co szło plus minus tak a co można przerobić na : „tu nie trzeba biegać i tylko się starać z herbem BVB na sercu trzeba zapierda....”!!!
6 0
4 kwietnia 2021, 21:30
artur1973

Z tego co pamiętam to tak robili nie tylko kibice Górnika Zabrze, ale także innych klubów m.in jak Pogoń Szczecin czy Lech Poznań. Swoją drogą szkoda, że obecni kibice BVB nie mają odpowiednich jaj, aby coś takiego zrobić (chodzi mi o tych niemieckich) może wreszcie by do tych pseudopatogwiazdeczek piłkarzyków dotarło, że mają "„tu nie trzeba biegać i tylko się starać z herbem BVB na sercu trzeba zapierda....”!!! tyle i tylko aż tyle.
0 0
5 kwietnia 2021, 00:14
Dla mnie calkiem proste rozwiazanie. Zero Mikro, chyba, ze szorowanie jajami po murawie. Nikt nie bedzie mial ochoty na swirowanie przed Mikrofonen.
Teraz chce sie zaistniec, takie czasy. Dla niektorych nawet na kolanach, do dzioba :)
0 0
5 kwietnia 2021, 00:21
nie no panowie, Can to akurat jeden z nielicznych ktorzy cos reprezentuja, szkoda by stracic takiego zawodnika, tak samo jak szkoda Witsela, nawet jezeli z forma jest troche nizej (przed kontuzja) to to zawodnicy ktorzy daja takie lekkie "jajo" wsrod tych... ekhm pilkarzyn.
Co do reusa to niestety ale mimo sentymentu ten chlop bardziej dzieciakuje niz prowadzi zespol.
mimo dobrych nazwisk to ten klub jest obecnie mentalnym dnem.
I wiecie co zauwaylem? Ze Borussia to klub w ktorym dzieci sie szkola na lepszych, a gracze z nazwiskiem obnizaja swoje loty.
0 0
5 kwietnia 2021, 12:10
Sami sobie na to zapracowali, a teraz mówią, że im Liga Europy nie pasuje. Ciekawe kto weźmie Cana do Ligi Mistrzów. Reus niech odda opaskę, bo nie potrafi zmotywować drużyny. Szkoda, że Terzić zrezygnował całkowicie z Piszczka. Wiem, że już kończy karierą i pewnie patrzą z przyszłością, ale myślę, że w niektórych meczach przydałby się na boisku by wstrząsnąć zespołem i na pewno nie robił by takich głupich błędów jak nasi skrzydłowi obrońcy.
0 0
6 kwietnia 2021, 13:04
Ja sie mu nie dziwie, jeden z nielicznych co staraja sie cos grac.
A wy tu cisniecie za co? Ze chlop jest ambitny i chce grac o najwyzsze cele? Wolicie te pipki co glowe na dol spuszcza i maja gdzies czy graja o utrzymanie czy srodek tabeli?? My potrzebujemy takich zawodnikow jak Emre Can. Ktorzy chca grac o cos i maja jaja. A u nas jaja ma tylko Can, Delaney i czasem Witsel.
0 -1
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 28 20 5 3 65
2. RB Lipsk 28 18 6 4 60
3. VfL Wolfsburg 28 15 9 4 54
4. Eintracht Frankfurt 28 14 11 3 53
5. Borussia Dortmund 28 14 4 10 46
6. Bayer 04 Leverkusen 27 12 7 8 43
7. Union Berlin 28 9 13 6 40
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 384
2. ewerthon 378
3. arturborussen 375
4. Michael_BvB 369
5. Grzes2603 366
6. panoli 363
7. bvb1973 363
cała tabela
forum dyskusyjne

shoutbox

JuloBVB
JuloBVB 35 minut temu

U mnie jeszcze jest nadzieja na wyprzedzenie Wolfsburga

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Liga Europy zostanie wstępnie okrojona z 16 słabszych drużyn (do 32 zespołów), więc bym nie lekceważył tych rozgrywek. Zresztą dla części kadry to jest właśnie odpowiedni poziom. A część nawet na to się nie łapie. Meunier jest trochę zapomniany na ławce, ale spokojnie - on jeszcze się pojawi w tym sezonie ;) Zresztą Morey na razie to też nie jest poziom wczorajszego meczu. Biorąc jednak pod uwagę, że przyszedł za darmo ...

MAKAVELI
MAKAVELI 4 godzin temu

Ależ stwarza się, niesamowita szansa na zdobycie, jedynego brakującego nam do kompletu trofeum. Spadkobiercy pucharu uefa, Ligo Europy zmierzamy po ciebie, jakież ciepełko na sercu się robi. To będą piękne czwartki, oraz cudowne niedzielne kolejki w BL.

Pingas
Pingas Dzisiaj, 00:03

u nas plus że wraca Sancho

Pingas
Pingas Dzisiaj, 00:02

Ja nadal mam nadzieję na LM, Wolfsburg gra z rozjuszonym Bayernem, Lipskiem, nieprzewidywalnym Unionem i Stuttgartem, walczącym o utrzymanie Mainz, które gra nawet ładną piłkę po zmianie trenera

JuloBVB
JuloBVB Wczoraj, 23:51

Haaland już bardzo długo jest bez gola niestety

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 23:40

Jeszcze wypożyczonych trzeba sprzedać. Na szczęście Wolf w Kolonii pierwszy skład, a Marsylia chce Balerdiego, więc nie powinno być kłopotów.

ryś
ryś Wczoraj, 23:33

Trudno po tak młodym zawodniku jakim jest Haaland żądać aby ten ciągnął drużynę co mecz, ale musi się ogarnąć bo spadek skuteczności widoczny .

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 23:30

No ale wszystko w imię dobrobytu swojego klienta.

Q4RTRIDG3