Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund remisuje z Mainz

16 stycznia 2021, 17:27, FilipBVB
Borussia Dortmund remisuje z Mainz

Borussia Dortmund zremisowała mecz 16. kolejki Bundesligi z 1. FSV Mainz 1:1. Gola dla BVB strzelił Thomas Meunier.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji Borussii, ale podopieczni Edina Terzicia nie potrafili zamienić stwarzanych sytuacji na gole. Najpierw trafienie Erlinga Haalanda z powodu spalonego anulował VAR, potem dobrymi interwencjami popisywał się Robin Zentner, broniąc groźne strzały Juliana Brandta i Marco Reusa. Mainz atakowało sporadycznie. Jeszcze przed przerwą boisko z kontuzją opuścił Dan-Axel Zagadou.

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli grać nieco odważniej. W 57. minucie Levin Öztunali oddał niespodziewany strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie Roman Bürki i drużyna Mainz wyszła na prowadzenie. Gospodarze dążyli do wyrównania, co udało się kwadrans później. Youssoufa Moukoko wywalczył piłkę na linii końcowej pod bramką Mainz, po czym precyzyjny strzał ze skraju pola karnego oddał Thomas Meunier. Reprezentant Belgii poszedł za ciosem i chwilę później wywalczył rzut karny. Jedenastkę zmarnował jednak Reus, który kopnął obok bramki. Niedługo potem Moguncja mogła ponownie objąć prowadzenie, ale futbolówkę na linii bramkowej zatrzymał Raphaël Guerreiro. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. W 68. minucie swoją piątą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Emre Can, przez co nie zagra w najbliższym meczu z Bayerem Leverkusen.

Bundesliga, 16. Spieltag
BORUSSIA DORTMUND – 1. FSV MAINZ 05  1:1 (0:0)

BVB: Bürki – Meunier, Hummels, Zagadou (45.+3 Akanji), Guerreiro – Can, Bellingham (60. Moukoko) – Sancho, Reus, Brandt – Haaland
Rezerwa: Hitz, Morey, Delaney, Schulz, Reinier, Tigges, Passlack
Trener: Edin Terzić

Mainz: Zentner – Öztunali, Niakhaté, Bell, Hack, Mwene – Latza (90. Stöger), Barreiro, Boetius (79. Tauer) – Burkardt (79. Szalai), Quaison (65. Onisiwo)
Rezerwa: Dahmen, Mateta, Kilian, Papela, Nebel
Trener: Bo Svensson

Gole:
0:1 Öztunali (57., Latza)
1:1 Meunier (73.)

Ważny moment: Reus nie wykorzystał rzutu karnego (76., faul Hacka na Meunierze)

Sędzia: Sven Jablonski (Brema)
Żółte kartki: Can – Mwene, Hack
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: –

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

62 komentarzy ODŚWIEŻ

16 stycznia 2021, 17:30
Tydzień temu było ,,wracamy do gry" to teraz wracamy do rzeczywistości :D
13 0
16 stycznia 2021, 17:30
Wygrać z Lipskiem na wyjeździe 3:1 by zaraz zremisować u siebie 1:1 z Mainz... No tak... A co do karnego Reusa to naprawdę dawno nie widziałem tak źle wykonanej jedenastki
5 0
17 stycznia 2021, 08:32
Mnie dziwi to że to on dalej jest wyznaczony do karnych. Z całym szacunkiem ale nie nadaje się do tego.
2 0
16 stycznia 2021, 17:34
Dzieki Reus
3 0
16 stycznia 2021, 17:39
#Favre out.... czekajcie juz niema Favre a oczy dalej krwawia.... kolejny rok tracimy punkty z drużyną ze strefy spadkowej... parodia
1 0
16 stycznia 2021, 18:57
Bo zwolnienie Favra nie majac jeszcze dogadanego innego konkretnego trenera nie mialo sensu. Z deszczu pod rynne.
0 -1
17 stycznia 2021, 14:57
Ups jednak miałem racje, że zmiana trenera nie wiele zmieni w tak krótkim czasie....mhmm....
0 -1
16 stycznia 2021, 17:40
Trudno nie zremisować z NAJGORSZĄ DRUŻYNĄ W LIDZE, jak się ma takiego lidera obrony i takiego kapitana. Frajerzy i tyle....

Pierwsze 45 minut zagrali bardzo dobrze. Jedyna rzecz którą chcę skomentować to CHOLERNY VAR, który analizuje na centymetry spalone. Właśnie takie coś wypacza istotę piłki nożnej. Rysowanie jakiś chorych linii spalonego bo czubek buta wykraczał poza linię. CHORE!!!!!!

Druga połowa to standard w wykonaniu Borussii. Gówno a nie gra. Bicie głową w mur z drużyną, która chce zremisować.
Poza tym druga połowa to parodia footballu. Szkoda, że w wykonaniu mojego ulubionego klubu. Bramka z dupy jakich wiele bo hummelsowi zachciało się atakować rywala na połowie Mainz (oczywiście kopaczowi z Mainz wychodzi strzał życia, gówno umie nie nadaje się do lepszego klubu ale akurat żre trawe w meczu z BVB i strzela bramkę, którą nigdy więcej nie strzeli). Szkoda że z frajernem tak nie potrafią patafiany z Moguncji - tam jest rozkładanie nóg i 5 bramek w dupę !!!

Niespodziewanie mecz życia wychodzi Meunierowi, który nie dość, że strzela bramkę, to jeszcze wywalczył karnego. Ale oczywiście KRÓL FRAJERÓW musi wykonywać tego karnego i nawet nie uderza źle (bo złe strzały bramkarz może obronić) - DEBIL po prostu NIE TRAFIA w bramkę.
Dla mnie koleś jest skończony i NIC go nie usprawiedliwia. Powinien w TRYBIE NATYCHMIASTOWYM zostać odsunięty od 1 drużyny, bo Grosskreutz był w lepszej formie niż on (apropo może by go tak sprowadzić). Niech potrenuje z miesiąc z U23, poćwiczy strzelanie w 4 lidze, potem jak mu zacznie wychodzić to MOŻE niech wraca. Za niego mógłby zagrać ten Moukoko albo Knauff.

Tak jak pisałem na sb: jaki kapitan i lider obrony taki wynik i pozycja w tabeli.
To jest porażka (tak porażka, nie remis) na własne życzenie - jakich wiele za nami i niestety jeszcze wiele przed nami. Niestety większość meczów będzie z takimi pokrakami jak Mainz, co 1 poprawnego podania nie umieją sklecić - ale Borussia pomoże w przełamaniu.

Drużyna nie ma lidera, nie ma mentala. Tak jak ktoś napisał na twitterze: jak ten beznadziejny frajern ma nie zdobyć mistrzostwa, skoro ma jeszcze większych patafianów za rywali w lidze? Żenująca liga z przegrywami typu Dortmund.
8 -8
16 stycznia 2021, 18:00
Dobrze użyty VAR jest do bólu sprawiedliwy i bardzo dobrze. Niesprawiedliwe jest natomiast wyzywanie Reusa, chłopaka, który serce zostawił w Dortmundzie, choć nie musiał. To jego pierwszy tak słaby sezon, ale to tylko człowiek i ma prawo zaliczyć słabą formę. A ja nie mogę czytać tych inwektyw w jego kierunku, to jest niepoważne, nawet w obliczu tego, że dziś trochę zawalił :/
10 -5
16 stycznia 2021, 18:36
Za to spoko było jak Salomon Kalou nam strzelał z metrowego spalonego i gol był uznany bo nie istniał var. Ty , Dargos, będziesz arbitrem kiedy wypacza istotę piłki a kiedy nie... Jesteś prostakiem, bo prostak sięga po takie inwektywy wobec naszych graczy, nie potrafiąc poradzić sobie z emocjami. Idź kibicować Bayernowi płaczku.
2 -3
16 stycznia 2021, 20:16
Lubię Reusa za to jakim jest człowiekiem, ale piłkarsko obecnie to jest odpowiednik zarządzania zespołem Watzke - bez charakteru i ambicji na coś więcej.

Nie przez przypadek odkąd przyszedł i jest kapitanem drużyna nic nie zdobyła. Żeby zdobywać tytuły i trofea oprócz drużyny i trenera trzeba mieć jeszcze lidera na boisku (ktoś taki jak Neuer czy Muller w bayernie, Ramos w Realu). A czy komuś się to podoba czy nie Borussia nie ma obecnie lidera na boisku i Reus nigdy nim nie będzie - jest zbyt ciepłą kluchą.

Bogatego doświadczenia i inteligencji boiskowej mu odmówić nie można, ale liderem nie był, nie jest i nigdy nie będzie i przykro to stwierdzić, ale nie zasługuje na opaskę kapitańską. To już bardziej przywódcą jest Hummels. To nim trzeba rządzić i wykrzesać z niego ambicję - wtedy jest najgroźniejszy. To podobny typ piłkarza co Piszczek - wzór dla młodych, ale kiepsko sprawdza się w dowodzeniu. Typowa szara eminencja.
4 0
16 stycznia 2021, 17:41
Pisałem kiedyś na temat Reusa że to dziad (spotkałem się z krytyką) proszę teraz o opinię tego piłkarza jak można trafić w bramkarza z 2óch metrów (pierwsza połowa) no i ten karny. Grał tragicznie.
4 -2
16 stycznia 2021, 17:49
Od Reusa to się, chłopie, odczep i nie dziaduj. To póki co prawdziwy dortmundczyk, który mimo okazji i mimo braku suskcesów wciąż siedzi w naszym klubie. Mało tego, jest to piłkarz, który mimo licznych i długich kontuzji niemal natychmiast wchodził w grę i czynił różnicę. To że teraz ma słaby okres nie oznacza, że można wyzywać go w ten sposób. To nie robot, nie maszyna, więc miarkuj co piszesz.
6 -3
16 stycznia 2021, 18:13
Murzy, bardzo bym chciał, żeby było inaczej, ale co do Reusa to rację przyznać trzeba Dargosowi i Koziatemu. Marco jako piłkarz nie da już Borussi nic, bo go na to zwyczajnie nie stać. Pora pogodzić się z tym, że jego rola w zespole będzie coraz mniejsza. Przebyte kontuzje, staż w klubie i wcześniejsze osiągnięcia nie mogą go tłumaczyć, tak jak nie tłumaczyłyby np. Schmelzera.
8 -1
16 stycznia 2021, 19:44
Czyli racja, że to debil, dziad i król frajerów? I trzeba wyrąbać go do głębokich rezerw, bo ma spadek formy, a jego dotychczasową karierą możemy sobie zadki podetrzeć? Jest spadek formy i jest go kim zastąpić, to ok, ławka, ale nie przesadzajmy, trochę szacunku dla człowieka, bo ostatnimi laty mało jest w naszym klubie takich ludzi jak Reus.
5 -1
16 stycznia 2021, 20:06
Debil – może za mocne określenie, bo „powszechnie uznawane za obraźliwe”, ale Reus co mecz podejmuje po kilka takich decyzji, że na ich widok kibicowi nie zostaje nic tylko trzasnąć facepalm. Osobiście uważam, że głupszy bywa od niego choćby Brandt.
Król frajerów – no cóż, w mojej ocenie jest to bardziej figura retoryczna odnosząca się do tego, że to właśnie Reus jest kapitanem tej zbieraniny, niż faktyczna obelga.
Dziad – jak wyżej.

Mocne, dosadne słowa po takich żałosnych przedstawieniach jak dzisiejsze są w pełni uzasadnione i nie ma się co ciskać, że ich adresatami są również ci, którzy mają za zadanie być liderami na boisku i nim. Zwłaszcza jeśli się z tych zadań nie wywiązują jak należy. Nie może być przecież tak, że jak wszystko się układa to lidera wypycha się na piedestał, żeby wypinał przysłowiową pierś do orderu, ale gdy nie idzie, to chowamy go za tarczą przeszłych dokonań.
6 0
16 stycznia 2021, 20:22
Strzelając najważniejszego karnego w meczu (przy stanie 1:1, kiedy drużynie nie idzie), trzeba mieć odpowiednią psychikę. A wyznaczanie go do strzelania karnego kiedy wiele razy już się spalił było jak granie w rosyjską ruletkę (i to nie pierwszy raz, przypomnijcie sobie słynnego karnego z Werederm, wygranego sczęśliwie 2:1 - pamiętacie kto miał nietrafionego karnego w tym meczu? Pewnie nie, bo szczęśliwie udało się dobić).

Karne powinien strzelać albo Sancho, albo Haaland. Wtedy teraz nastroje nie byłyby takie jakie są i nie pisałoby się ZNÓW o BVB w kontekście przegrywów i kompromitacji z NAJGROSZĄ drużyną w Bundeslidze obecnie.
A emocje są - bo tym razem to nie cała drużyna przegrała ten mecz, tylko jeden, konkretny zawodnik !
7 0
16 stycznia 2021, 20:31
Czyli jak użyję wobec kogoś słów obraźliwych, to nie można się na mnie obrażać, jeśli stwierdzę, że to tylko figura retoryczna?
0 -1
16 stycznia 2021, 20:37
Gdy Reus ustawiał sobie piłkę na 11. metrze, na ekranie pojawiła się zwyczajowa grafika obrazująca, jak kończyło się 10 ostatnich prób zawodnika w wykorzystywaniu rzutów karnych. Czego można się z niej było dowiedzieć? Ano tego, że aż 3 takie próby kończyły się fiaskiem! Jak na poziomie topu Bundesligi można mieć zaledwie 70-procentową skuteczność i nadal pchać się do strzelania karnych w takich momentach?

Nic tylko oddać głos klasykowi:
https://www.youtube.com/watch?v=4XuWs31-km8
5 0
16 stycznia 2021, 20:41
Murzyn, momencik. Czyli chcesz powiedzieć, że zamierzasz się teraz obrazić na Dargosa i Koziatego, bo Reus mógł się poczuć urażony? Słowem, obrazić się w jego imieniu?
3 0
16 stycznia 2021, 20:55
Obrażać się, nie... ale jest mi wstyd. Krytyka jak najbardziej jest zasłużona, bo zawalił i doskonale o tym wie, bo już się kaja. Ale nie wyzwiska, nie takie słowa. Wiele dał temu zespołowi przez te wszystkie lata, ostatnio zawodzi, jak większość drużyny (zbieraniny), ale za takie pomyje jest mi po prostu wstyd jako kibicowi BVB, że inni kibice BVB piszą takie rzeczy. I to kibice, którzy od dawna siedzą na tej stronie i zazwyczaj trafnie komentują. Dlatego tym bardziej jestem zakoczony i zawstydzony. Rozumiem, że emocje i rozgoryczenie, ale nie przeginajmy.
2 0
16 stycznia 2021, 21:04
Ja, jak widzisz,przegięcia tu nie dostrzegam. A i to, że mocne opinie wyrażają ci, którzy swoje zaangażowanie i emocje łączące z klubem udowodnili już dawno również nie dziwi mnie choćby w najmniejszym stopniu. No bo kto, jak nie oni? Sam zresztą nazwałem w jednym komentarzu Hummelsa w dosadny sposób, za co spotkało mnie święte oburz..., to jest oczywiście ostrzeżenie od moderatora :-)
5 0
16 stycznia 2021, 21:19
No właśnie to, że nie widzisz przeginki w mocno obraźliwych słowach kierowanych pod adresem człowieka, który poświęcił swoją karierę na grze w Borussii mnie mocno zadziwia. Zwłaszcza Reus mocno się wyróżnia na tle takich zawodników jak Metzelder, Sahin, Gotze czy Hummels, a nawet Obama, Mikitarian lub inny Dembele.

Tak narzekacie na współczesnych piłkarzy, że lojalność to dla nich coś przestarzałego i nieznanego, że gdzie ci piłkarze, którzy poświęcali się grze dla jednego klubu. Mamy takiego dinozaura i jest nim Reus. Reus, który przez wiele lat dawał temu zespołowi bardzo wiele i w momencie, kiedy powija mu się noga, to zostaje obrzucony gównem, porównywalnym z tym, jakim obrzucany był Gotze czy Hummels. Tyle że tych dwóch panów (i nie tylko tych dwóch) sobie na to gówno zapracowało, jest to gówno, uzasadnione, bo sami je zrobili, ale wy zrównujecie Reusa do właśnie takich sahinów i innych zdrajców tylko dlatego, że ma zniżkę formy.
1 -3
16 stycznia 2021, 22:16
Reus obrywa tylko i wyłącznie za kwestie sportowe. Nie ma sensu zestawianie go z zawodnikami, których wymieniłeś, bo to zupełnie inna sprawa. Totalnie bez związku. Tej surowe ocenie została poddana tylko i wyłącznie jego gra w ostatnich meczach oraz jakość wpływu na drużynę, czyli celne stwierdzenie, iż nie nadaje się on na lidera. Tyle.
4 0
16 stycznia 2021, 22:36
Cały czas piszemy o kwestiach sportowych, bo to że dalej jest z nami, a nie w bayernie czy Realu, to też kwestie jak najbardziej sportowe.

Napiszę inaczej - słabo się spisałeś ostatnio w pracy, której poświęciłeś niemal cały dotychczasowy czas. Starałeś się, ale coś nie wychodzi. Nagle ktoś, kto cię obserwuje i trochę się na tej robocie zna przychodzi i mówi żeś debil, król frajerów i gwiazda zasrana. Jest to w porządku? Dla mnie nie jest. Tak jak te inwektywny względem Reusa. To nie krytyka, a zwykłe chamskie obelgi, które nie uzasadnia jego słaba ostatnimi czasy gra.
0 -1
16 stycznia 2021, 22:50
Przepraszam, ze wchodzę w dyskusje. Reusa nie gloryfikujmy. Jestem ciekaw czy byłby tak wierny BVB gdyby nie kontuzje. Reus to szklanka i nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby za niego płacić grubej kasy
3 0
16 stycznia 2021, 23:07
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Przez kwestie sportowe rozumiem w tym kontekście tylko to, co wiąże się z graniem w piłkę w poszczególnych meczach, konkretne zachowania boiskowe. I nadal twierdzę, że tylko do tego odnosi się krytyka.

Analogii, którą przytaczasz nie kupuję do końca. Reusa, z jego pozycją w klubie, nie można moim zdaniem przyrównywać do zwykłego wykonawcy obowiązków. On w tej „firmie” jest kimś znacznie więcej. Jest centralną postacią, wokół której koncentrują się współpracownicy. To jego otacza nimb przywódcy, na nim ciąży odpowiedzialność większa niż na kimkolwiek innym, niezależnie od tego, jak ten inny wykonuje swoją pracę i jakie ma do niej predyspozycje. Nie ma znaczenia, że ktoś może być od lidera merytorycznie lepszy, skoro wszyscy wiedzą, że ów lider o swoją pozycję zabiegał i ją zdobył. A co do tego, że Reus zabiegał o to, żeby być centralną postacią w BVB nie mam choćby cienia wątpliwości. Może nie ględził o tym, jak ostatnio Hummels, ale jego działania – choćby i te związane z tym, że nadal jest w Dortmundzie, a nie w Monachium czy Madrycie – były tym, co w oczywisty sposób prowadziło go do obecnego statusu. Od takiej osoby wymaga się więcej, więc nie ma się co dziwić, że i rozczarowanie związane z tym, że zawodzi jest większe.
I w ten właśnie sposób odbieram cytowane wypowiedzi kolegów-kibiców. A styl tych wpisów? No cóż, jeden woli wypowiedzieć się bardziej, a inny mniej taktownie. Nie jesteśmy spod jednej sztancy. A i Reusowi przecież krew od naszych komentarzy nie poleci.
3 0
17 stycznia 2021, 13:35
Murzyn

"To prawdziwy dortmudczyk" mhmm i dlatego nie można go krytykować? No bez jaj. Reus w tym meczu mógł być bohaterem, a stał się antybohaterem. Opieranie swojej taktyki tylko i wyłącznie na tak chimerycznym piłkarzu to aż proszenie się o kłopoty czego najlepszym i najbardziej dobitnie ukazanym momentem był spartolony karny (on obroniony tylko spartolony). W ostatnim czasie jest kompletnie bez formy tak jak większość piłkarzy BVB, ale "zostaw Reusa" bo to "prawdziwy dortmundczyk"? Karny pokazał, że to nie jest prawdziwy lider, który w najtrudniejszym momencie udźwignąłby presje, a tego w najtrudniejszym momencie meczu z Mainz nie zrobił. Zresztą nie bez przyczyny do Reusa przylepiła się łatka, że potrafi strzelić w niesamowicie trudnej sytuacji, a w prostej spartolić jak mało który piłkarz na świecie. Karny dobitnie to pokazał. Owszem wywalczył karnego tylko co z tego skoro go nie wykorzystał z tą ta cała krytyka.
2 0
17 stycznia 2021, 17:23
Pawelinho,

oczywiście że można krytykować, zespół zawalił kolejny mecz, a Reus się do tego walnie przyczynił. Zgadzam się również, iż Marco nie daje sobie rady jako kapitan. Ze wszystkim tym się zgadzam, ale nie mogę czytać obelg rzucanych w jego kierunku i wyzwisk typu debil czy dziad, bo to nie jest krytyka tylko chamstwo.

Podkreślę jeszcze raz - narzekacie na brak lojalnych piłkarzy, bo mnóstwo było u nas ostatnimi czasy zdrajców, karierowiczów, niewdzięczników i oszołomów. Reus na tym tle mocno się wyróżnia, a na naszej stronie wylewa się mu na głowę wiadro pomyj, bo ma słabszy sezon. To bardzo nie fair z waszej strony, gdyż to nie jest krytyka, to wyzwiska.

Gdy będzie kończył karierę, to wiedzcie, niewdzięcznicy, że wam to wypomnę :P
2 0
16 stycznia 2021, 17:43
I co, narzekacze, głupio wam teraz? Tylko narzekacie i narzekacie, a przecież jest super, jest super, więc o co wam chodzi? Emocje związane z walką o top 4 dopiero nabierają rumieńców, Union depcze nam po piętach, a ja już nie mogę doczekać się przyszłego sezonu i walki o LE. Jest wspaniale, mamy niesamowitych piłkarzy i jeszcze lepszą drużynę. Ogólnie to fajnie jest, bosko jest :)
0 -1
16 stycznia 2021, 18:05
Reus do rezerwy. Kto wpadł na pomysł by piłkarz który jest pod formą fizycznie, psychicznie i technicznie strzelał tak ważnego karnego? Kolejny sezon w dupę.
2 0
16 stycznia 2021, 18:40
Z tego co pamiętam to Favre osobiście wyznaczył Reusa do wykonywania wszystkich karnych i sam mówił o tym w którymś z wywiadów argumentując to ,że jako kapitan powinien brać na siebie największą odpowiedzialność w drużynie ,a Terzić jak widać nie zmienił tej decyzji.
0 0
16 stycznia 2021, 18:58
Co za cioty.....
0 0
16 stycznia 2021, 18:59
To powinien byc ostatni karny ktory wykonuje Reus. Ile to jedenastek on juz nie wykorzystal? Ostatnio ledwo ledwo po dobitce sie udalo, ale nie tym razem.
5 0
16 stycznia 2021, 19:03
Jutro świnie przegrają, i wszyscy zapomnimy o dzisiejszym hmm... może zabrzmi to ironicznie: braku szczęścia?! ;)
0 0
16 stycznia 2021, 20:22
Emocje niektórym się udzieliły, mi tez. Przez 30 lat oglądałem (często na żywo) rożna Borussie ale przyznał szczerze ze nie pamietam by tak tragicznie grał zespół mający- przynajmniej na papierze- świetnych piłkarzy. Sam przed meczem, chyba z miłości ślepej do BVB, liczyłem na bardzo wysoka wygrana. Niestety. Ten projekt, z tymi ludźmi - jak napisał Ricken z Mazowsza- „od prezesa po piłkarzy”, niestety się wyczerpał. Nie tylko ze mentalnie nie nadajemy się na żadnego mistrza (kto u sienie robi ledwo punkt z takimi tuzami jak Koeln, Stuttgart czy Mainz) to z czym do ludzi. Tu trzeba spuścić napalm, zaorać i rozpocząć budowę od nowa. Pod okiem nowego prezesa.
Co do Reusa- byłem besztany z góry do dołu, jak pisałem ze Reus nieudane nic, a jedyne co zabiera to miejsce w składzie. Dziś potwierdziło się to w stu procentach. Jego karne to parodia/ na ostatnich 11 prób 4 pudła. Dziś Meunier i zrządzenie losu dało nam szanse na 3 pkt. Niestety Reus musiał sobie kuzwa wziąć piłeczkę i strzelać, choć nie potrafi. Jeśli to Favre wymyślił ze kapitan strzela bo bierze odpowiedzialność za wynik, to znaczy ze jest debilem. Jakoś Lewy strzela karne a nie „kapitan” bo po prostu umie to robić.
Chcemy nie chcemy świnie znów wezmą paterę. Taka smutna prawda
4 0
16 stycznia 2021, 20:26
Najbardziej boli to, że Mainz jest tak żałosnym zespołem, że nie umieli wymienić 3-4 dobrych podań, potykali się o tą piłkę i łatwo ją tracili. Strzelili bramkę sezonu, mieli jeszcze 2 100 % okazje których oczywiście nie wykorzystali, ale Borussia zagrała naprawdę dobrze. No ale popis indywidualnych umiejętności sprawił, że nawet z najsłabszą drużyną w lidze ten klubik nie potrafi wygrać.
4 0
16 stycznia 2021, 20:50
My tę paterę sami wciskamy świniom w ręce.
5 0
16 stycznia 2021, 21:17
Przepis mówi, jeśli zawodnik atakujący jest równo z ostatnim obrońcom to, zgodnie z duchem gry, spalonego nie ma. Niestety w Niemczech nie ma pojęcia równo z obrońcom, tylko mierzą na milimetry, pomimo że dokładność pomiaru (po klatkowego) wynosi kilkanaście centymetrów. Gdzie tu sens?
0 -4
16 stycznia 2021, 22:02
Większej bzdury nie czytałem, polecam obejrzeć inne ligi to może coś zaświta.
3 -1
16 stycznia 2021, 22:18
Nie wiem jak to się ma do sytuacji z dzisiejszego meczu, bo spalony Meuniera był na tyle duży, że sędzia liniowy powinien wyłapać go i bez VAR.
0 0
17 stycznia 2021, 09:55
Przecież na powtórce telewizyjnej było juz widac ,ze był spalony.Żałosne jest tylko to ,ze tak długo to analizowali , takie coś nie ma nic wspólnego z piłką nożną.
1 0
16 stycznia 2021, 21:33
Tak czytam ostatnio wypowiedzi pod artykułami i ciągle Reus out, Brandt out, Reinier out. Jestem ciekaw kim by panowie wyżej chcieliby go zastąpić na teraz i jak szybko w przypadku tego gracza pojawiło by się u nich słowo out. Reus zawalił, ale to ciągle nasz najlepszy ofensywny pomocnik w kadrze.
1 -1
16 stycznia 2021, 22:52
No bez jaj. Dziś Reyna czy nawet wahadłowy Raffa jest kilka numerow lepszy od Reusa
2 0
17 stycznia 2021, 14:15
Guerreiro to nie ofensywny pomocnik. Nawet jeżeli by tam grał, to drużyna straciłaby równie dużo przez wystawienie w jego miejsce Schulza. Reyna owszem, ale on jest nam potrzebny na skrzydle. Mamy łącznie trzech skrzydłowych i jeden z nich jest wiecznie kontuzjowany.
0 0
16 stycznia 2021, 23:20
Tomek Urban pięknie to podkreślił w studio. Dortmund nie ma większego problemu z gra z Lipskami, Bayernami itp, ale ma problem od lat z graniem ekipami w stylu właśnie Mainz, Bielefeld itp. To jest ta nonszalancja Dortmundu od wielu lat której nie da się nie zauważyć.

A co do Reusa, drugi słaby sezon w jego wykonaniu a dzisiaj prawdopodobnie jeden z najgorszych występów w jego karierze, do tego ten karny to tragedia. W ogóle jak można go dopuścić do karnych i do bycia kapitanem? Sorki, moim zdaniem strzelać karne powinien albo Haaland albo Sancho, a jeśli chodzi o kapitana to powinien być Emre Can bądź właśnie Erling, bo Reus nigdy nie był prawdziwym liderem. Umiejętnościowo to jest top ale brakuje mu pewnych cech wolicjonalnych.
3 0
17 stycznia 2021, 09:26
Nie mamy problemu z "Bayernami"? Dostajemy od nich regularny oklep, zwłaszcza jak gramy u nich i to dosyć bolesny oklep.
3 -1
17 stycznia 2021, 21:37
Borix - Na Allianz Arena owszem, ale na Signal Iduna Park zawsze jak równy z równym. Regularny oklep? Ostatnie zwycięstwa miały miejsce w 2016, 2017,2018, 2019, no to rzeczywiście oklepy xd.
0 -1
17 stycznia 2021, 09:47
Poziom sportowy i wyniki BVB w ostatnich czasach nie jest wiele niższy od Waszego poziomu kibicowskiego. Luźna wygrana w meczu ligowym? 5-7 komentarzy pod newsem meczowym. Utrata punktów z drużyną z dołu tabeli? 30-40 komentarzy + i wylewanie rzygów, że Watzke out, Reus out, wszyscy out. Sami na pewno dużo lepiej poprowadzicie klub z kanapy. W tygodniu wygrają z Leverkusen albo z Gladbach i napiszecie że wracają do walki o paterę. Taki obraz wasz.
5 0
17 stycznia 2021, 09:59
Z tym wracaniem do gry to prawda , dużo śmiechu miałem jak czytałem własnie takie komentarze tydzień temu,ja w tym sezonie nawet przez moment nie wierzyłem w Mistrzostwo.

A co do komentarzy to ten post jako jeden z nielicznych sie teraz trafił z ,,wiekszą'' ilością komentarzy , bo nawet po porażkach i remisach tyle nie bywało ostanio.
1 0
17 stycznia 2021, 10:08
Może faktycznie nie zawsze jest tego aż tyle, ale zawsze nieudane mecze generują wyraźnie większy odzew, niż te które poszły "zgodnie z planem". Sam odzew nie jest problemem, bo komentarze to przecież pole do dyskusji, ale ich poziom to w dużej mierze zwykły ściek. Wyzywanie od dziadów, frajerów, serio? To jest merytoryczny poziom dyskusji? Nie wiem czy istnieje tu jakaś moderacja, ale dla mnie to jest mylenie pojęcie "kibicowania" ze zwykłym buractwem.
2 0
17 stycznia 2021, 14:36
bigmac34, istnieje tu moderacja i to bardzo gorliwa. Natomiast chyba sam nie do końca wiesz, o co Ci chodzi. Co ta moderacja miałaby zrobić na, jak sam powiedziałeś, „polu do dyskusji”? Ograniczyć je, poprzez sprawienie, żeby komentarze były pisane tylko po jednej, jedynie słusznej linii?

OK, pojawiło się raptem kilka rozżalonych głosów, kilka mocniejszych sformułowań, ale to nie daje nikim prawa do kwestionowania, czy ktoś jest kibicem czy nie. Może jeszcze powinno się podzielić fanów na tych lepszego i tych gorszego sortu, co? Bo zdanie jednych jest akceptowalne, ale tych drugich to już ściek. Serio, brakuje jeszcze tylko oskarżeń o mowę nienawiści.
3 0
17 stycznia 2021, 14:41
Nic dziwnego, że od dłuższego czasu coraz trudniej dostrzec na tej stronie nowych użytkowników. Brak sukcesów powoduje mniejszą liczbę nowych użytkowników, ale również dużo agresji i gniewu w środowisku, które już wcześniej do spokojnych czy łagodnych nie należało. Teraz możesz spokojnie wyzywać zawodników, gdzie na innych stronach zawsze wiąże się to z banem. Teraz za każdą pierdołę obwiniany jest zarząd, nawet jak to się nie ma nijak do nich. Każda strata punktów po strzale życia przeciwnika sprowadzana jest do braku ambicji, bo zawsze można było postarać się bardziej i zablokować to. Szczytem szczytów był roast Reusa i próba odebrania mu opaski za to, że na co dzień słucha Biebera, nie metalu czy Rocka. xD
2 -2
17 stycznia 2021, 14:50
Khajio, nie ma to jak obalać tezy, które samemu się postawiło, co?
1 0
17 stycznia 2021, 14:56
Dyskusję jakąkolwiek poprzez cenzurę masz na fb czy twiterze albo innych komercyjnych "społecznych" portalikach, gdzie jeśli nie masz odpowiednich "poglądów" co cie zwyczajnie banują tego chcesz tutaj na tej stronie? Cenzury za poglądy? Serio? Bo ja tego nie chce.

RickenZMazowsza Dokładnie. Gdyby coś takiego wprowadzono to praktycznie nikt by nie chciał tutaj komentować. Jakby nie patrzeć ta strona żyje głownie przy okazji meczów, ale już poza meczami praktycznie wcale. Raz na jakiś czas pojawi się dyskusja na temat konsol i gier na sb, ale to i tak jest bardzo sporadyczny trend. gdyż w ciągu tygodnia praktycznie nie ma ruchu (no chyba, że jest CL lub PN to wtedy).
1 -1
17 stycznia 2021, 18:54
Pawelinho Nigdy nie miałem problemów chociażby z twoim stosunkiem do Hummelsa czy Gotze, bo wiadomo co zrobili i rozumiem negatywne emocje, nie mam problemów z nazywaniem ich frajerami, bo to dobrze odzwierciedla co się ostatnio dzieje, ale nie uważasz, że czasami pewne granice są przekraczane i wyrażanie negatywnych emocji górują nad konstruktywną krytykę? Pada ostatnio wiele obraźliwych słów, które nijak mają się do danej sytuacji/zawodnika i to mi się nie podoba.

RickenZMazowsza Dokładnie.
0 0
17 stycznia 2021, 12:27
To jest jakaś katastrofa. Bayern kolejny sezon nie gra na swoim poziomie w lidze a my nie potrafimy tego wykorzystać. Bayern w tym sezonie stracil już więcej goli niż w swoich najlepszych sezonach a jutro będzie miał 7 punktów przewagi. W normalnej dyspozycji to powinniśmy mieć 5 punktów przewagi i zmierzac po mistrza ale niestety od dwóch sezonów forma tej druzyny to rownia pochyła a dzisiejszy mecz to potwierdza. Reus katastrofa i powinien na dobre usiasc na lawce
Edytowano dnia: 17 stycznia 2021, 12:28
0 0
17 stycznia 2021, 13:22
Niestrzelone karne się zdarzają najlepszym. Bardziej martwi to że po przestrzelonym karnym mieliśmy jeszcze 15 minut na strzelenie zwycięskiej bramki a to Mainz był bliżej strzelenia drugiej bramki :(
0 0
17 stycznia 2021, 13:59
Pierwsza połowa w porównaniu do tej z meczu z Lipskiem była naprawdę dobra i to czego jedynie zabrakło to bramki, która zamknęłaby to spotkanie, a tak BVB po raz kolejny się skompromitowała na własnym terenie tym razem z Mainz.

Jednakże boiskowe wydarzenia potwierdziły pewną taktyczną tezę na Dortmund tzn ustaw się dobrze w defensywie, umiejętnie przesuwaj się względem piłki oraz czekaj na dogodną okazje w postaci kontry....jakbym to widział w pierwszej połowie mecz z Lipskiem tylko w wykonaniu Dortmundu.

Tym razem Mainz świetnie odrobiło swoją pracę domową i zagrało naprawdę mądrze taktycznie odbierając BVB wszelkie atuty, które np świetnie funkcjonowały w drugiej połowie meczu z Lipskiem co niestety potwierdził frajersko stracony gol na 1:0, który jak się później okazało dał gościom cenną zdobycz w walce o utrzymanie. Potem przyszło wyrównanie Meuniera i prawie gol na 2:1. Piszę prawie bo Reus nie wykorzystał karnego, którego sam wywalczył. Żeby było śmieszniej to Reus jako kapitan tego karnego trafił bardzo niechlujnie wręcz lekceważąco pokazując, gdzie tak naprawdę obecne piłkarzy mają jakąkolwiek ambicje w walce o coś więcej niż awans do Champions League.

Wynik jest tak naprawdę kompromitujący podobnie jak niewykorzystanego karnego bo jak inaczej można opisać zmarnowanie takiej sytuacji i dominacji w pierwszej połowie? Bo jakby nie patrzeć to są dwa stracone punkty (mogły być trzy), a nie wywalczony remis.
Edytowano dnia: 17 stycznia 2021, 14:03
0 0
17 stycznia 2021, 17:32
Pawelhinio
Dziś świnie po raz kolejny pokazały chłopcom biegającym w ukochanych żółtych trykotach co to znaczy mental. Mieć jaja i spiąć dupe, jak przegrasz w tragicznym stylu Pokal, jak ci nie idzie z mocnym bądź co bądź Freiburgiem.
Tyle i aż tyle
0 0
18 stycznia 2021, 03:14
Borussia to fajny klub, zawsze poratuje, poda pomocną dłoń,gdy rywal potrzebuje punktów,jak tlenu. Taki Mikołaj BL, dla każdego ma upominek, to takie słodkie.
0 0
1  2    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

Bronek
Bronek 2 godzin temu

Kiel to jednak półfinalista Pucharu Niemiec w dodatku to oni wyeliminowali Bayern z tych rozgrywek więc aż tak słabi być nie mogą

staraerakloppa
staraerakloppa 4 godzin temu

Zle to wyglada dla Bundesligi , Schalke spada , Hamburg i Hannover nie chcą awansować,za to do Bundesligi pchaja sie kolejni chłopcy do bicia jak Furth i Kiel , jedynie to Bochum to jakis pozytyw,szykuje sie powrót po wielu latach.

staraerakloppa
staraerakloppa 5 godzin temu

szczerze ,to myslalem ,ze smerfy wygrają ten mecz , jak nie teraz to kiedy? A patrze na statystyki a oni po 90 minutach 3 strzaly na bramke :D No to chyba jednak polecą do tej 2 ligi , choć nie zdziwil bym sie gdyby nagle sie odrozidzli i jednak fartownie utrzymali

obywatelap
obywatelap 5 godzin temu

Mecz Schalke z Mainz przypomina pojedynek dwóch meneli spod Żabki, którzy chcą się bić, ale nie bardzo już mogą.

staraerakloppa
staraerakloppa 6 godzin temu

Schmelzer to legenda , mimo ,ze juz sie z nami pozegnał , wciaż jest z nami!

F1066
F1066 6 godzin temu

https://youtu.be/ueDHk4tW_T0 ;))))))))

fanatyk88
fanatyk88 Wczoraj, 19:30

Przecież Schmelzer jest kontuzjowany jeszcze od poprzedniego sezonu. To jest oczywiste że za Guerreiro zagra jutro Schulz. Nie nastawiajcie się na żaden inny wariant.

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 18:45

Mam pytanko, dlaczego Łukasza nie było nawet na ławce w PN, jakaś kontuzja?

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 18:35

Schulz się ogarnął trochę (patrz ostatni mecz), ale z nim nigdy nic nie wiadomo. Do wyboru jest też kulawy Schmelzer pokryty już pajęczyną. Meunier lub Passlack po lewej? Jeszcze większe ryzyko chyba.

Kuba726
Kuba726 Wczoraj, 18:26

Wyczuwam Schulza oraz Hazarda na flance..będzie mega ciężko ale to jest piłka takze warto mieć nadzieję do końca

Alex139
Alex139 Wczoraj, 18:24

Dobrze kto za Guereirro? Nie rozsmieszajcie mnie nawet Schultzem