Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Nagelsmann: Borussia Dortmund? Nie mam takiej potrzeby

7 stycznia 2021, 18:31, KP
Nagelsmann: Borussia Dortmund? Nie mam takiej potrzeby

Szkoleniowiec RB Lipsk, Julian Nagelsmann podczas konferencji prasowej przed meczem z Borussią Dortmund zapowiedział, że latem na pewno nie przeniesie się do zespołu najbliższego rywala.

– Nie ma powodu, aby ktokolwiek w Lipsku był zdenerwowany. Sytuacja z Dortmundem jest taka sama, jak wtedy, gdy byłem w Hoffenheim. Nie sądzę, abym tam pasował i nie mam takiej potrzeby. Mam swoje cele w Lipsku – powiedział Nagelsmann.

33-letni trener pracuje w Lipsku od 2018 roku. W tym czasie BVB szukało trenera, ale Lipsk skorzystał z opcji w umowie Nagelsmanna, który wciąż miał ważny kontrakt z Hoffenheim. Ostatecznie Borussia Dortmund związała się umową z Lucienem Favrem.

Źródło: www.dierotenbullen.com / Foto: www.dierotenbullen.com

20 komentarzy ODŚWIEŻ

7 stycznia 2021, 23:07
Nagelsmann w BVB to moje małe marzenie ;)
1 0
8 stycznia 2021, 14:58
Świetny pomysł,ale niestety o jakieś 3 lata spóźniony.
0 0
8 stycznia 2021, 23:11
To prawda
0 0
9 stycznia 2021, 00:44
Pomarzyć fajna sprawa, ale wcale to nie jest żaden spóźniony pomysł, który nigdy tak naprawdę nie miał miejsca, a Nagelsmann sam to w tej wypowiedzi potwierdził, że nie interesuje go praca w BVB o czym pisałem pod newsem nie tylko ja, ale także MAKAVELI i fanatyk88.
1 0
8 stycznia 2021, 03:45
Od zawsze odnoszę wrażenie,że gość nas nie poważa.Może to z miłości do landu, ludzi, w krótkich spodniach.Ponoć domek tam stawia, na zaś.
4 0
8 stycznia 2021, 09:08
on po prostu uważa że trenowanie bvb to krok w tył ale otwarcie tego nie powie
0 0
8 stycznia 2021, 05:56
Po tej wypowiedzi, chciałbym żeby powrót formy naszych przyszedł właśnie w sobotę.
2 0
8 stycznia 2021, 15:33
Jasno, zdecydowanie i na temat oraz zamyka temat wątku pracy w BVB. Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem Nagelsmann'a w BVB. Byle jak najdalej od Dortmundu.
4 0
8 stycznia 2021, 16:23
Dokładnie. Facet ma rozpostarte EGO jakby był co najmniej Kloppem, Guardiola czy Mourinhio. Z dala od BVB
4 0
8 stycznia 2021, 16:58
Zgadzam się z dwoma ostatnimi przedmówcami. Ja też nie jestem zwolennikiem tego typa u nas. I nie rozumiem tego całego "szału" na Nagelsmanna.
Zresztą nie lubie trenerów którzy praktycznie co mecz mieszają składem i formacjami. Rotacje owszem, muszą być. Ale bez rzucania zawodników po róznych pozycjach. A on tak robi m.in z Haidarą, Adamsem czy N'kunku.
3 0
8 stycznia 2021, 17:28
Ja chciałem nieśmiało przypomnieć, że w czasie poprzedniego meczu z Lipskiem (czerwiec 2020 r.) dziadek Favre załatwił taktycznie tego młokosa.
3 0
8 stycznia 2021, 17:57
A ja bardzo bym chciał wiedzieć dlaczego on uważa że nie pasuje do BVB. Nie to że chciałbym go tu widzieć ale ciekawi mnie ta wypowiedź
0 0
8 stycznia 2021, 20:29
Byłem zwolennikiem przyjścia Nagelsmanna i trochę znam temat. Generalnie nie było tak,że Julek chciał czy nie chciał do nas przyjść bardziej chodziło o fakt,że w 2018 roku kiedy pojawiło się zainteresowanie z naszej strony miał to wówczas jeszcze rok ważny kontrakt z Hoffenheim i jego odejście zależało od zapłacenia Wieśniakom odstępnego za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu i najprawdopodobniej BVB na to się nie zdecydowało bo wiadomo,że Watzke lubi liczyć każdego eurocenta , więc temat jego przyjścia upadł i potem zgłosił się red bull który zapłacił odsępne i w ten sposób Julek powędrował do Lipska. Obecnie Nagelsmann kieruje się bardziej pragmatycznym podejściem do sprawy i najprawdopodobniej doszedł do wniosku,że w Red Bull Arena jego projekt ma pewniejsze podstawy niż u nas gdzie w ostatnich czasach zdecydowanie brakuje stabilizacji. Ot cała filozofia.
2 0
8 stycznia 2021, 18:32
Ja bym chciał kogoś z ikrą: Guardiolę, Mou...
Przyjdzie znów leśny dziadek z klubu słabszego sportowo od nas, który wpasuje się w myśl "Bayern pierwszy, my drugie albo i czwarte, byle w CL" i będzie huśtawka nastrojów po meczach. Znów to powtórzę: jak mamy coś osiągnąć, to tylko z zarządem z jajami. Zarząd już trenera sobie by dobrał...
0 0
9 stycznia 2021, 00:50
guardiola z ikrą? Litości. To jest trener mający dobry dział marketingu i tyle wystarczy zobaczyć tę jego ikrę jak przegrywał w CL z Ajax'em siedząc na krzesełku w słynnym już sweterku. Dla mnie to nie jest trener, który ma "ikrę" o jakiej piszesz.

Mou? Kto to jest? Bo chyba Mourinho tak ten trener się nazywa jak już. Niestety przy obecnym mało prawdopodobne, a dwa Mourinho prowadzi obecnie Tottenham.
1 -1
9 stycznia 2021, 15:27
Oczywiście chodzi o obecny zarząd BVB.
0 0
8 stycznia 2021, 22:43
A to nie było tak CzarnoŻółtyKocie, że Hoffenheim było negatywnie nastawione do jego przedwczesnego odejścia i chcieli go zatrzymać do końca kontraktu? Lipsk mniej więcej wtedy zapowiedział jego przyjście w przyszłym roku, ale do tego czasu musieli zatrudnić trenera tymczasowego i Rangnick zgodził się na ten rok porzucić swoją pełnione obowiązki osoby nadzorującej projekty sportowe klubów spod znaku RB. My takiego kompetentnego trenera w zarządzie nie mieliśmy, każdy porządny trener by wyśmiał propozycję pracy na marny rok, a na kolejny przejściowo-tragiczny sezon nie mogliśmy sobie pozwolić i postawiliśmy na Favra.

Na logikę, po co mieli zatrudniać od tak Rangnicka na rok, jeżeli zakontraktowali Nagelsmanna?
Edytowano dnia: 8 stycznia 2021, 22:47
0 0
11 stycznia 2021, 15:00
Mówi się trudno nie wyszło BVB z Nagelsmannem i tyle.
0 0
9 stycznia 2021, 20:57
Z potrzeba to smigaj do Toi,toi ;)))))))
0 0
10 stycznia 2021, 06:57
I jak tam świński pyszczku? Erwin z miesięcznym doświadczeniem cię pozamiatał :) Nagelsmann? BVB nie ma takiej potrzeby ;)
1 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 24 17 4 3 55
2. RB Lipsk 24 16 5 3 53
3. VfL Wolfsburg 24 12 9 3 45
4. Eintracht Frankfurt 24 11 10 3 43
5. Bayer 04 Leverkusen 24 11 7 6 40
6. Borussia Dortmund 24 12 3 9 39
7. Union Berlin 24 8 11 5 35
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 330
2. arturborussen 324
3. Boro 312
4. ewerthon 312
5. Kamil0079 312
6. Michael_BvB 309
7. bvb1973 309
cała tabela

shoutbox

pablo
pablo 5 godzin temu

Meunier to straszny ogórek. W poprzednim sezonie mieliśmy żywiołowego Hakimiemu, któremu brakowało trochę ogłady taktycznej i momentami umiejętności, natomiast Meunierowi brakuje wszystkiego :) Morey to tez nie jest poziom jaki nas interesuje. To zawodnik na doły ligi. Dziwię się, że grając 4 w obronie Piszczek nie wącha murawy. Jestem pewien, że byłby na ten moment najlepszym rozwiązaniem.

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 5 godzin temu

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, żeby ktoś był gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 5 godzin temu

PS Wolf też wraca w czerwcu. Coś tam gra w tym Koln. Z Arminią załadował dwie bramki. Obstawiam, że na prawej obronie nie byłby gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 5 godzin temu

Balerdi grał w środę, a Gomez dziś. Obydwaj dostali dość średnie noty, ale jednak trenerzy na nich stawiają. Ogórkami zupełnymi więc nie są. Obydwóm się kończy wypożyczenie w czerwcu. Ciekawe, co Wacek z Zorcem wymyślą. Przypominam o nich, bo wiele osób może już zapomniało o tych transferach.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:47

Tak przypuszczałem. Dzięki za potwierdzenie.

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:19

@Pawelinho z Kiel nie zagra na 100%, w ewentualnym finale może grać.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:19

Dahoud może grać w finale, a potwierdził pan Tomek Urban :)

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:17

obywatelap dlatego mam pewne wątpliwości z tym czy Dahoud będzie pauzować z Holstein Kiel czy też nie, a propos z tego co widzę 1/2 przypada na weekend. Dziwna pora na mecz Pokalu. Zawsze były we wtorek lub w środę.

Kuba726
Kuba726 Wczoraj, 19:13

Meunier najwieksza porażka transferowa..cały czas mam w pamięci tą sytuację na 3:0 z wczoraj tzw piłka meczowa.Bayern by tego raczej już nie wyciągnął ale cóż nasz wirtuoz jak zwykle w sztosie

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:12

Ja mam pytanie z innej beczki, jeśli półfinały są w maju, to po uj graliśmy tak szybko ten ćwierćfinał? Żeby świnie miały większe szanse? Kto to układa?