Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Lewandowski: Byłem zdecydowany na transfer, ale BVB nie chciało mnie puścić

25 grudnia 2020, 12:36, KP
Lewandowski: Byłem zdecydowany na transfer, ale BVB nie chciało mnie puścić

Były napastnik Borussii Dortmund, a obecnie zawodnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski zdradził, że grając w barwach klubu z Westfalenstadion, był bliski przenosin do Manchesteru United.

Sytuacja miała miejsce w 2012 roku, a reprezentant Polski był już nawet po słowie z trenerem Czerwonych Diabłów, Sir Alexem Fergusonem.

– Po moim drugim sezonie w Dortmundzie rozmawiałem z Sir Alexem Fergusonem. Chciał, żebym przyjechał do Manchesteru United.

– Byłem bardzo zainteresowany. Mogę nawet powiedzieć, że byłem zdecydowany na transfer. Borussia Dortmund nie chciała jednak mnie puścić. Nie byłem jednak bardzo rozczarowany, ponieważ z Borussią wszystko szło dobrze.

Ostatecznie po wypełnieni umowy z BVB, Lewandowski odszedł do Bayernu Monachium na zasadzie wolnego transferu.

Źródło: www.francefootball.fr / Foto: www.fcbayern.com

28 komentarzy ODŚWIEŻ

25 grudnia 2020, 15:22
myślę, że taki news kompletnie nic nie wnosi.(bez urazy KP) Wystarczy, że Lewus wyskakuje " z szafy" w Polskiej Tv z każdej strony... takie info w żaden sposób nie jest interesujące...
10 -1
25 grudnia 2020, 15:54
Jadowita bestia:)
2 -2
25 grudnia 2020, 19:34
Kogo interesuje ten materialista
6 -2
26 grudnia 2020, 10:09
https://youtu.be/9v_SA8rmPT0
0 0
26 grudnia 2020, 16:09
@Alex139 Powiedz mi jaki piłkarz dzisiaj materialistą NIE JEST?? każdy jest, bo piłka nożna to nie aukcja charytatywna, tylko zawód jak każdy inny, w którym dodatkowo trzeba przejść przez wyjątkowo wymagające sito, aby grać zawodowo na takim poziomie i jeszcze z tego żyć.
2 -2
26 grudnia 2020, 16:27
U nas są to np. Reus i Piszczek ;)
1 0
26 grudnia 2020, 22:03
Z Reusem to wiadomo jaka jest sytuacja, on grając w innym klubie szybko by został sprzedany jeszcze niżej niż BVB bo przy jego kontuzjach, to tylko władze BVB mają do niego taką cierpliwość jak żaden inny klub, z Piszczem może nie w aż takim stopniu, ale jest podobnie jak z Reusem jeśli chodzi o kontuzje a z Haalandem będzie podobnie jak z Lewym który pogra tutaj jeszcze mniej sezonów niż Lewy. Tak jak napisał Karolis. Lewy nigdy nikomu nie obiecywał, że zostanie w BVB do końca kariery. Haaland tak samo tego nie robi, i tak można by wymieniać i wymieniać, taki Groskreutz zostałby tutaj do końca kariery bo doskonale wie że nawet taki klub jak BVB to były za wysokie progi dla niego, ale topowy zawodnik jak Lewy, Mbappe, Haaland, nie zadowoli się klubem bez trofeów na dłuższą metę, takim prawdziwym materialistą bez ambicji sportowych to można nazwać Witsela, bo ten mając możliwość grać w topowych klubach Anglii, Hiszpanii, Włoch, poświęcił najlepsze lata swojej kariery, trofea, wybierając się na piłkarskie wakacje po Rosji, Chinach.
1 0
26 grudnia 2020, 22:22
gentoofan Ty nie rozumiesz jednej rzeczy, mianowicie stosunku tego oszołoma (bożyszcze polskich pismaków i pseudo dziennikarzy, oraz niestety kilku użytkowników tej strony, w tym Ciebie) do klubu (BVB) dzięki któremu wzniósł się na wyżyny. Jeśli nie byłbym kibicem BVB, być może tak jak Ty dostawał bym orgazmu na jego widok, i osiągnięcia, ale to jak się w stosunku przede wszystkim do Nas kibiców BVB zachowuje sprawia, że na sam jego widok chce mi się rzygać (nie mów mi, że to wina Watzke, bo Watzke ma to w głębokim poważaniu, gdzie lewatywa nas jako klub ma, on uderza przede wszystkim w kibiców, którzy w żaden sposób nie mieli mu za złe samego odejścia - ja też, ale to jak się zachowuje teraz pakując nam bramki, i z nami wygrywając, mówi wszystko, jest zwykłym prymitywem jako człowiek, który nawet wyższe wykształcenie sobie kupił). Dobranoc
1 0
26 grudnia 2020, 22:42
Facet zachowuje się normalnie, nie obraża kibiców BVB jak np robił to Schweinsteiger a to że się cieszy po golach strzelonych przeciwko BVB to jego święte prawo, wiadomo że płakać nie będzie. Gwarantuje ci, że Haaland będzie robił to samo jak przyjdzie mu grać przeciwko BVB np w LM. Zobacz jak się cieszył VVP po golach strzelonych kapiszonom.
2 -1
26 grudnia 2020, 22:53
Jestem pewien, że nie wiesz o czym mówisz, albo jest się człowiekiem, albo ignorantem (nikt mu nie każe płakac, wystarczy odrobina szacunku, a nie nadstawianie ucha do żółtej (zresztą pustej) ściany) dla mnie jest zerem.
1 0
25 grudnia 2020, 20:31
E tam, ja sie ciesze, ze on mógł grać w Borussii Dortmund,jeden z niewielu który nigdy się nie krył ze swoimi zamiarami i który nje wychodził na hipokryte jak Hummels oraz nie zrobił takiej zadry jaką zrobi Gotze.

Jestem dumny z tego, że ten piłkarz wszedł na piłkarski szczyt.
Edytowano dnia: 25 grudnia 2020, 20:37
5 -2
25 grudnia 2020, 20:35
Dla mnie to jest zdrajca. Zdania nie zmienię.
Życzę jak najmniej bramek.
7 -9
25 grudnia 2020, 22:50
Tak po polaczkowemu, z serducha
3 -1
25 grudnia 2020, 21:48
Z pragmatycznego punktu widzenia to była by zdecydowanie lepsza opcja, sprzedać go za sporą gotówkę do Manchesteru United,niż oddawać za darmo największemu rywalowi w lidze, gdzie skutki tej decyzji odczuwamy do dzisiaj szczególnie w spotkaniach na Allianz Arena.
4 0
26 grudnia 2020, 00:15
O tym gościu mogę powiedzieć tylko tyle, że jest dobry, ale to nie jest poziom TOP-u jaki w najlepszych czasach prezentował Messi czy Ronaldo. Gdyby tak było, to co sezon strzelałby po 40 bramek w BL.

To obecnie JEDEN Z lepszych piłkarzy na świecie, ale moim zdaniem porównywanie go do messiego czy ronaldo jest na wyrost i świadczy o kompleksach polaków. Poza tym obecnie nie ma tak naprawdę wybitnych piłkarzy, którzy mogliby mu zagrozić.

Ponadto uważam, że Klopp go zbudował i wybił na najwyższy poziom. Dzięki Borussii ten gość zaistniał, a odpłacił i odpłaca się po prostu pięknie.
Jest zwykłym karierowiczem, który umie dbać o swoją karierę i rzuca focha jak nie gra się pod niego.
Ale tak naprawdę wiele nie trzeba żeby błyszczeć w takim klubie jak bayern, kiedy ma się taki kolektyw, dobrego trenera i wielu solidnych piłkarzy. A zwłaszcza, kiedy jest się napastnikiem.

W wielkich meczach gaśnie (a wielkich meczów nie gra się w Bundeslidze) - i może sobie strzelać po 5 bramek czy ładować hattricki w Bundeslidze, ale jak przychodzi mecz który trzeba pociągnąć to tego nie robi, tak jak to w najlepszych czasach robili Ronaldo czy Messi.
4 -4
26 grudnia 2020, 03:38
Kompletnie oderwania argumentacja od rzeczywistości.
5 -5
26 grudnia 2020, 14:39
Sorki kolego ale Messi też gwiazdą reprezentacji Argentyny nigdy nie był.
6 0
26 grudnia 2020, 22:27
@Le0n Otóż to, dodatkowo trzeba mieć na uwadze, kogo w składzie ma Argentyna, w jakich klubach grają, a kogo Polska. Patrząc na sam skład na papierze, to oni mistrza świata chociaż raz powinni wygrać, bo u nich nie występuje jeden Messi jako topowy zawodnik ale cała gromada porządnych zawodników. Aguero, Di Maria, Dybala, L Martinez, Nicolas Otamendi, itd to nie reprezentacja Polski gdzie jest jeden Lewy, od biedy Milik, Zieliński. Reszta występuje w średniakach/spadkowiczach serie a albo jeszcze niżej.
2 0
26 grudnia 2020, 09:55
zasługuje na szacunek co by nie było zastał nie wymuszał transferu na siłę tylko wypełnił i się pożegnał
7 -1
26 grudnia 2020, 14:05
Nie zasługuje nawet na gram szacunku. To Borussia i Klopp go stworzyli. I to dzięki Borussii jest tam gdzie jest. A ten niewdzięcznik bez honoru notorycznie pluje na nasz klub. On nie szanuje Borussii, ja nie szanuje jego. Proste. Dla mnie osobiście to jest król judaszów.
2 -4
26 grudnia 2020, 14:46
"I to dzięki Borussii jest tam gdzie jest."
Dokładnie, bo BVB po prostu nie stać na takie kontrakty.
0 0
27 grudnia 2020, 12:09
https://www.wa.de/sport/borussia-dortmund/bayern-star-lewandowski-schiesst-indirekt-gegen-bvb-stich-schwarzgelbe-herz-12981862.html

"Ich erinnere mich an meine ersten Tage bei ............
0 0
27 grudnia 2020, 12:14
????nie plujcie jadem dajcie spokój w święta
0 0
27 grudnia 2020, 21:16
https://www.weltfussball.de/news/_n4292430_/lewy-erhaelt-trophaee-in-dubai---einsatz-nicht-in-gefahr/
0 0
28 grudnia 2020, 10:41
Wspaniały człowiek i wielki Piłkarz. Zawdzięcza BVB wiele, i my jemu też wiele zawdzięczamy. Tylko nieudolna polityka naszego klubu względem jego osoby sprawiła, że teraz jest legendą Bundesligi, jednym z najlepszych strzelców LM i gra w Bayernie, co dla wielu fanów BVB jest drzazgą w oku. W Dortmundzie tyle by nie osiągnął, u nas się równa do średniej a nie pnie na szczyt. Pozdrowienia najlepszy piłkarzu 2020.
4 0
28 grudnia 2020, 15:56
Borix, pisząc pierwszy komentarz w żaden sposób nie obraziłem Robka i nie mam takiego zamiaru. Uważam, że od każdego kibica BVB należy się mu szacunek za to, co dla Nas zrobił i jak profesjonalnie się zachował (patrząc przez pryzmat "Rzecznika", "Judasza" czy Hummels'a jak ktoś wspomniał wyżej) w ostatnim dla siebie sezonie, grając dla BVB.
Pod tym kątem złego słowa o nim nie powiem.
Natomiast gra on teraz dla odwiecznego rywala i jakbym chciał poczytać rewelacje z nim związane to wszedłbym na strone Buyernu.. fe!!! >:&---*) Gratuluje mu nagrody na którą bezapelacyjnie zasłużył.
Fajnie, że Polak zdobył tak prestiżową nagrodę. Jak byłem dzieckiem to mógłbym pomarzyć o tym, aby cieszyć się z tego, że któryś z Polskich (wtedy) kopaczy był w pierwszej 10-tce najlepszych na świecie. Nie wspominając o wygraniu nagrody... dlatego daję Twojemu komentarzowi łapkę w górę :]
1 0
28 grudnia 2020, 16:19
Artykuł jest bezpośrednio związany z jego ewentualnym transferem jeszcze z czasów gdy grał dla BVB, więc nie widzę tutaj powodu żeby artykuł takowy nie mógł się tu pojawiać. Ale szacunek dla Ciebie za ten komentarz!
0 0
30 grudnia 2020, 22:38
'u nas się równa do średniej a nie pnie na szczyt'
Lepiej się tego ująć nie dało.
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 24 17 4 3 55
2. RB Lipsk 24 16 5 3 53
3. VfL Wolfsburg 24 12 9 3 45
4. Eintracht Frankfurt 24 11 10 3 43
5. Bayer 04 Leverkusen 24 11 7 6 40
6. Borussia Dortmund 24 12 3 9 39
7. Union Berlin 24 8 11 5 35
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 330
2. arturborussen 324
3. Boro 312
4. ewerthon 312
5. Kamil0079 312
6. Michael_BvB 309
7. bvb1973 309
cała tabela

shoutbox

pablo
pablo 5 godzin temu

Meunier to straszny ogórek. W poprzednim sezonie mieliśmy żywiołowego Hakimiemu, któremu brakowało trochę ogłady taktycznej i momentami umiejętności, natomiast Meunierowi brakuje wszystkiego :) Morey to tez nie jest poziom jaki nas interesuje. To zawodnik na doły ligi. Dziwię się, że grając 4 w obronie Piszczek nie wącha murawy. Jestem pewien, że byłby na ten moment najlepszym rozwiązaniem.

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 5 godzin temu

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, żeby ktoś był gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 5 godzin temu

PS Wolf też wraca w czerwcu. Coś tam gra w tym Koln. Z Arminią załadował dwie bramki. Obstawiam, że na prawej obronie nie byłby gorszy od Meuniera.

obywatelap
obywatelap 5 godzin temu

Balerdi grał w środę, a Gomez dziś. Obydwaj dostali dość średnie noty, ale jednak trenerzy na nich stawiają. Ogórkami zupełnymi więc nie są. Obydwóm się kończy wypożyczenie w czerwcu. Ciekawe, co Wacek z Zorcem wymyślą. Przypominam o nich, bo wiele osób może już zapomniało o tych transferach.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:47

Tak przypuszczałem. Dzięki za potwierdzenie.

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:19

@Pawelinho z Kiel nie zagra na 100%, w ewentualnym finale może grać.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:19

Dahoud może grać w finale, a potwierdził pan Tomek Urban :)

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 19:17

obywatelap dlatego mam pewne wątpliwości z tym czy Dahoud będzie pauzować z Holstein Kiel czy też nie, a propos z tego co widzę 1/2 przypada na weekend. Dziwna pora na mecz Pokalu. Zawsze były we wtorek lub w środę.

Kuba726
Kuba726 Wczoraj, 19:13

Meunier najwieksza porażka transferowa..cały czas mam w pamięci tą sytuację na 3:0 z wczoraj tzw piłka meczowa.Bayern by tego raczej już nie wyciągnął ale cóż nasz wirtuoz jak zwykle w sztosie

Alex137
Alex137 Wczoraj, 19:12

Ja mam pytanie z innej beczki, jeśli półfinały są w maju, to po uj graliśmy tak szybko ten ćwierćfinał? Żeby świnie miały większe szanse? Kto to układa?