Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Hans-Joachim Watzke o zimowych transferach w Borussii

24 grudnia 2020, 08:39, KP
Hans-Joachim Watzke o zimowych transferach w Borussii

Borussia Dortmund nie ma za sobą udanej pierwszej części sezonu. W normalnych okolicznościach, klub z Westfalenstadion prawdopodobnie odpowiedziałby na jesienne niepowodzenia zimowymi transferami. Pandemia koronawirusa i gra przy pustych trybunach sprawiła jednak, że niemiecki klub odczuwa ekonomiczne konsekwencje COVID-19.

– Niestety straciliśmy formę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Musimy popracować, aby niektórzy gracze byli w lepszej dyspozycji – powiedział Hans-Joachim Watzke, sygnalizując że zimą może być ciężko o pozyskanie wartościowych zawodników.

– Znajdujemy się w środku pandemii koronawirusa, która doprowadza nas do utraty dochodów w długim okresie. Z tego powodu raczej nie przeprowadzimy zimą żadnych transferów.

Źródło: Funke Mediengruppe / Foto: www.bvb.de

16 komentarzy ODŚWIEŻ

24 grudnia 2020, 10:01
Jakoś mnie to dziwi zupełnie.Oszczednosci przede wszystkim a wyniki ...cóż trzeba wierzyć i liczyć na przełamanie kilku zawodników z podstawy.Walkę o top 4 trzeba stawiać jako realny cel reszty sezonu i tyle.
Edytowano dnia: 24 grudnia 2020, 10:02
0 0
24 grudnia 2020, 10:19
forma zawodników to masakra walka o top 4 to wszystko
1 0
24 grudnia 2020, 11:52
Niestety spodziewałem się takiej wypowiedzi mając również w pamięci tą wypowiedź Watzke latem oraz niedawną Zorc'a o braku ekonomicznych podstaw do transferu napastnika skoro w kadrze jest Moukoko. Marazm i minimalizm tak to mogę podsumować w dwóch słowach.

ps

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że naiwni dalej będą bujać w obłokach bo ta wypowiedź prezesa powinna podziałać jak kubeł zimnej wody na co poniektórych niepoprawnych optymistów.
Edytowano dnia: 24 grudnia 2020, 11:55
0 0
24 grudnia 2020, 12:51
Sprzedać Akanji do Arsenalu!
W Championship sobie pogra. Szulca i Muniera nawet za darmo dorzucić....

Aż mnie trzęsie jak sobie pomyślę o tej naszej obronie.... Już chyba nawet Subo byłby lepszy od Akanji..
Szkoda słów...
2 0
24 grudnia 2020, 13:02
Czyli będziemy walczyć o LM do ostatniej kolejki.
0 0
24 grudnia 2020, 14:12
A to jakaś nowość jest?
0 0
24 grudnia 2020, 16:19
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana... wytrzepać resztki ze skarpety... sprzedac
Akanji,Schulz.... I kupic solidnego SO .. do pomocy kogos wyporzyczyc ..
2 0
24 grudnia 2020, 16:36
Klub bez żadnych sportowych ambicji. Na lata. Przyzwyczaicie się
2 -1
26 grudnia 2020, 00:50
Artur, bez obrazy prosze, ale Akurat Tobie sie dziwie, z Twoja historia, doswiadczeniem. Tjaaaa..
0 0
26 grudnia 2020, 13:52
Nie ma problemu, żadnej urazy ja nie jestem panienka na wydaniu, która jak jej nie adorujesz to się obraza :-)
A na poważnie F1066, nie jesteśmy gowniarzami by nas kręcić jak baczka, wiec powiedz jakie ambicje mamy? Z tym składem, z tym stadionem, z tymi fanatykami, z ta koniunktura sponsorów. Jakie? Wicemistrzostwo? Odpadniecie w 1/8 CL ? Dla mnie to klub bez ambicji i Watzke jest tu hamulcowym. Ale ja nie lamentuje. Będziemy grać nawet w 3 lidze i tez z nimi zostanę. W przyszłym roku stuknie mi 30 lat bycia z BVB i jakoś nie mam ciśnienia na sukcesy. Ale ten minimalizm władz jest wręcz zabawny. Co tylko się nie spojrzy pismaki piszą głównie o tym, która nasza gwiazda i gdzie odchodzi. Oczywiście to tylko pismaki ale doprowadzono do stanu ze Borussia Dortmund to kuźnia talentów z której szybko wypływa się na szerokie wody. Bo tu nikt nie myśli o stworzeniu piłkarskiej potęgi. Przy całym szacunku ale Liverpool nie ma ani tylu pieniędzy co City, United czy Chelsea a Klopp po latach marazmu z gowna bat ukręcił. A u nas? Nawet trener od którego trzeba zaczynać budowanie drużyny jest albo za drogi albo zbyt charakterny by pipce Watzkemu pasowało
1 0
24 grudnia 2020, 17:54
A ja powiem tak, że jak mieli zamiar ściągać znowu jakiś 16sto latków czy innych małolatów, to nawet lepiej, że nie będa nikogo kupować.
Mnie osobiście już irytuje ten brak doświadczenia...
2 0
24 grudnia 2020, 18:31
Miałem pisać podobny komentarz.
0 0
25 grudnia 2020, 22:53
Przed pandemią to było skąpstwo nieuzasadnione. Jak to minie, dużo klubów poczuje dziurę w kieszeni, wtedy też będzie szansa. Jak Wacek nie puści wtedy € z portfela, to minie nas wielka szansa.
0 0
26 grudnia 2020, 03:58
Dziwna sytuacja, aby klub naszego pokroju, przez lata nie odłożył nic "górką".Transfery piłkarzy takich jak Puli,Dembe, to lekko licząc 200 baniek, niech tylko połowa została na czysto, to gdzie ta kasa. Przecież to tylko, fragment naszych transferów z klubu gotówkowych. Pytam gdzie są pieniądze z działania muzeum, sklepu z dnia meczowego sprzed pandemii, troszkę, to dziwne.Widać jesteśmy finansowo na poziomie Mainz lub Augsburga, oni wydają takie same komunikaty.
1 0
27 grudnia 2020, 20:39
Finanse klubu to nie tylko Transfery.
BVB to troche inna dzialka, AG= SA i to nas trzyma.
Temat ambicje, ciezka sprawa, kazdy z nas jedzie na swoich. Jeden sie odbija inny plynie.
Taki mamy klimat :) Moneta podobno meczu nie wygra Ale bez niej daleko nie zajedziesz. Tylko trzeba to umiec wykorzystac.
Mam nadzieje, ze sie odbijemy!
Nur der BVB !!!!!!!!
2 0
28 grudnia 2020, 18:09
@F1066
Brawo. Choć zawiało tu nuta romantyzmu takiemu właśnie klubowi kibicujemy. Myśle ze cześć z nas - byłaby skłonna kibicować Borussii nawet w niższych ligach- ale jazdy z nas wymagałby całowania herbu klubu po każdej udanej akcji, bramce. Nawet gdyby piłkarze byli dużo słabsi, nawet gdyby takie sytuacje zdarzały się rzadko
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

staraerakloppa
staraerakloppa 32 minut temu

Schmelzer to legenda , mimo ,ze juz sie z nami pozegnał , wciaż jest z nami!

F1066
F1066 40 minut temu

https://youtu.be/ueDHk4tW_T0 ;))))))))

fanatyk88
fanatyk88 godzinę temu

Przecież Schmelzer jest kontuzjowany jeszcze od poprzedniego sezonu. To jest oczywiste że za Guerreiro zagra jutro Schulz. Nie nastawiajcie się na żaden inny wariant.

MAKAVELI
MAKAVELI 2 godzin temu

Mam pytanko, dlaczego Łukasza nie było nawet na ławce w PN, jakaś kontuzja?

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Schulz się ogarnął trochę (patrz ostatni mecz), ale z nim nigdy nic nie wiadomo. Do wyboru jest też kulawy Schmelzer pokryty już pajęczyną. Meunier lub Passlack po lewej? Jeszcze większe ryzyko chyba.

Kuba726
Kuba726 2 godzin temu

Wyczuwam Schulza oraz Hazarda na flance..będzie mega ciężko ale to jest piłka takze warto mieć nadzieję do końca

Alex139
Alex139 2 godzin temu

Dobrze kto za Guereirro? Nie rozsmieszajcie mnie nawet Schultzem

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Skoro Arminia może urwać punkty na Chrum Arena, to BVB również. Problemem od zawsze jest nastawienie.

bvbbb
bvbbb 2 godzin temu

oby nic poważnego

bvbbb
bvbbb 2 godzin temu

a były jakieś

julo1000000
julo1000000 3 godzin temu

Szkoda bo nasze szanse bardzo spadają bez nich w tym meczu

Alex139
Alex139 3 godzin temu

Bez Jadona, Rafy i Gio... :(

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

https://pbs.twimg.com/media/EvuAox0XcAAeJnV?format=jpg&name=medium A propos z ciekawostek - najbardziej rozbrajająca nominacja Paulo Souzy - Sebastian Kowalczyk to tak jak by powołał Frączczaka! Aczkolwiek fajnie widzieć dwójkę piłkarz Pogoni w kadrze Polski.

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

*a co do

Pawelinho