Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

OFICJALNIE: Lucien Favre zwolniony!

13 grudnia 2020, 15:23, IT
OFICJALNIE: Lucien Favre zwolniony!

Po wczorajszym blamażu 1:5 ze Stuttgartem, dni Luciena Favra w Dortmundzie były policzone. Pytaniem jakie zadawali sobie ludzie związani z BVB już nie było czy a kiedy. 

Funkcję pierwszego trenera przejmie Edin Terzić, jego sztab szkoleniowy stworzą Otto Addo oraz Sebastian Geppert.

Razem z Favrem Borussię Dortmund opuścił jego najbliższy współpracownik, Manfred Stefes. 

Źródło: www.bvb.de / Foto: www.bvb.de

24 komentarzy ODŚWIEŻ

13 grudnia 2020, 15:24
W końcu.
2 0
13 grudnia 2020, 15:25
Dziękuje trenerze,ale czara goryczy się przelała.
3 0
13 grudnia 2020, 15:25
Cytując "Seksmisję": Brawo Watzke, to pierwsza męska decyzja w twoim życiu.
1 0
13 grudnia 2020, 15:31
Nie mogło być inaczej. Zespół grał słabo I miał zbyt wiele kompromitacji. Niemniej jednak dziękuję mu za to, że to głównie on dał nam kogoś takiego jak Jadon Sancho czy Achraf Hakimi.
4 -2
14 grudnia 2020, 06:48
Chyba Realowi, żeby mógł zarobić...
0 0
13 grudnia 2020, 15:38
This is it!
Edytowano dnia: 13 grudnia 2020, 15:39
0 0
13 grudnia 2020, 15:40
Brawo, wreszcie zrozumieli. Szkoda, że musieli dostać lanie od Stuttgartu, żeby to się stało.

Nareszcie jakiś pozytyw, ale powinni zrobić to już dawno temu.
1 0
13 grudnia 2020, 15:40
Favre to dobry mimo wszystko trener aczkolwiek szkoda, że nie do końca tak się to potoczyło jak przynajmniej miałem co do tego swoje wyobrażenia jak będzie wyglądała BVB pod jego wodzą. No ale prawda jest też taka, że te "dwa tytuły" znaczy drugie miejsca to nie jest zbyt wybitne osiągnięcie wobec wymagań jakie mamy wobec klubu.

Niestety ostatnia runda była fatalna, brak stylu, brak formy poszczególnych piłkarzy i niektóre decyzje, które nijak miały się do wydarzeń boiskowy, a także co do składu jaki Szwajcar wystawiał wołały o pomstę do niebios. Szczególnie Brandt może coś na ten temat powiedzieć. To jedna z tych wielu rzeczy i decyzji o które mam największe pretensje do Favre'a, a najbardziej o tym zdecydowała sobotnia kompromitacja ze Stuttgartem po bezpłciowej porażce obnażające największe słabości obecnej Borussii.

Cóż tak czasami jest nie zawsze człowiek ma racje w kwestii wyboru trenera i tym razem też tak było w moim przypadku bo byłem naprawdę zadowolony pierwszy raz od czasów Kloppa, a tutaj przyszło takie rozczarowanie. Niestety.

Aczkolwiek zdania o Favre nie zmienię tak jak nie zmieniłem o Kloppie po jego zwolnieniu.
Edytowano dnia: 13 grudnia 2020, 15:42
4 -1
13 grudnia 2020, 16:20
Szanuje za to, że przyjąłeś to na klatę.
5 0
13 grudnia 2020, 17:35
Każdy sezon Favra w BVB był gorszy od poprzedniego. Podobnie było w jego poprzednim klubie.
Wczoraj komentatorzy zadali słuszne pytanie: który z zawodników BVB zrobił progres w stosunku do poprzedniego sezonu? Wymienili Akanjiego ponieważ zeszły zeson miał fatalny. Do tego dodałbym Reynę - tyle, że to młokos.
Cała reszta zjazd. Sancho...cień zawodnika. Reus...degrengolada

Całość osiągnięć Favra musi być oceniona negatywnie. Ten trener nie ma mentala zwyciezcy. Z nim i tak byśmy nic nie osiągnęli. Gdyby został do końca sezonu, skończylibyśmy w środku tabeli. Mam nadzieję, że da się jeszcze odwrócić to co jest teraz. Oby nie było za późno.
1 0
13 grudnia 2020, 18:51
pablo

Generalnie cała drużyna zaliczała naprawdę spory regres czego kulminację widzieliśmy w sobotniej kompromitacji ze Stuttgartem. Natomiast do grona tych piłkarzy jacy są bez formy dorzuciłbym następującą listę:
- hrumcio,
- Can,
- Sancho,
- Hazard,
- Reus,
- Witsel,
- Meunier (tutaj mam wątpliwości bo on od początku gra tragicznie i jego kontuzja jest tak jakby wzmocnieniem).
- Dahoud,
- Brandt za wyjątkiem Haalanda oraz Guerreiro, ale nawet oni dwaj mieli gorsze mecze czyli jakby nie patrzeć cały zespół. Reasumując nie można tak na dobrą sprawę przez pryzmat ostatnich miesięcy tylko i wyłącznie negatywnie ocenić pracę Favre'a, ale ogólnie jeśli miałbym być szczery to w porównaniu z ostatnimi mitycznymi 8 latami progresu żadnego nie było. Bo czym jest drugie miejsce wobec dominacji bajernu? Wg mnie niczym jedynie potwierdzeniem jak bardzo wiele danej drużynie w BL do nich brakuje. Dlatego nie sądzę, aby Tarzić zmienił lub poprawił na lepsze w tak krótkim czasie. Tutaj potrzebna jest głębsza "rewolucja", a nie klepanie się po ramieniu i robienie dobrej miny do złej gry w ramach mitycznej rodzinnej atmosfery w klubie.

Karolis

Bo to też trzeba umieć, a niektórzy niestety tego nie potrafią zrobić tylko jak co do czego przychodzi to się tego wypierają.
1 -1
13 grudnia 2020, 15:41
Przez długi czas nie byłem za tym aby w środku sezonu zmieniać trenera. Niemniej wczorajszy mecz pokazał że Favre nie ma już żadnego wpływu na grę drużyny i decyzja o jego zwolnieniu była jedyną słuszną.
2 0
13 grudnia 2020, 15:46
Staram sobie przypomnieć z czego zapamiętam Favra ( Choc byłem jego zwolennikiem) i tak.. najbardziej pamiętam.. 3-3 Paderborn, 3-2 Inter na plus... 2-1 z PSG ale zaraz przypominam.sobie bezjajeczny mecz w Paryżu. Te przegrane mistrzostwo.. 2-1 w Duseldorfie... I odziowo ten okres przygotowawczy już zapalił we mnie lampkę.. nie strzelalismsmy za dużo goli z akcji w pucharze niby 5-0 ale 4 gole.po stałych fragmentach. A pierwsze 5-6 meczy w lidze tylko zamglilo fatalna nasza dyspozycję w tym sezonie.
0 0
13 grudnia 2020, 15:52
Nareszcie.
0 0
13 grudnia 2020, 16:10
Mimo,że nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Favre u nas to mściwy też nie jestem i życzę mu powiedzenia najlepiej w Kolonii,HSV czy innej Arminii, ale niech już nie bierze klubów z topu bo to zwyczajnie poziom za wysoko dla niego.
Edytowano dnia: 13 grudnia 2020, 16:10
2 0
13 grudnia 2020, 16:27
Prawda jest taka ze statek tonął a Lucjusz pierwszy skakał do wody. Nie funkcjonowało kompletnie nic, choć taki skład z palcem w ***** powinien być minimum na 2 miejscu i na pewno nie se strata 20 punktów do świń
1 0
13 grudnia 2020, 16:28
To jest najlepszy spóźniony prezent na Mikołaja jaki dostałem ;)
0 0
13 grudnia 2020, 16:46
Brawo, w końcu. Powodzenia w dalszej karierze. Może i chlop zlym trenerem nie jest, ale na pewno nie na tyle charyzmatycznym zeby ogarnac druzyne z gwiazdami. Kluby bez znakomitych pilkarzy od ktorych sie nie wymaga za duzo, to jest to w czym Lecien sie moze odnalezc.
Co do naszej sytuacji, to zyczylbym sobie zeby tymczasowy trener okazal sie na tyle ogarniajacy, zebysmy nie musieli szukac juz jakiegos pierwszego lepszego trenera, chyba ze zarzad ma na prawde jakies hit na oku, ale w to bym watpil patrzac na ambicje klubowe.
0 0
13 grudnia 2020, 17:07
Ciekawe kto za niego na pierwszego?
0 0
13 grudnia 2020, 17:26
Tarzić na być tymczasowym.
0 0
13 grudnia 2020, 17:25
Jestem bardzo ciekawy kto teraz... malo prawdopodobne ze wyciagna w zimie kogos na stale z dobrego klubu.. raczej bedzie taki Stoger strarzak... obym sie mylil
0 0
13 grudnia 2020, 17:46
Lucien podobno na celowniku fcb;)
0 0
13 grudnia 2020, 20:58
Do Wielkanocy daleko a Watzke znalazł jaja. Bardzo dobra decyzja bo zabrnęliśmy w ślepy zaułek.
W momencie zatrudnienia wydawało mi się, że Favre jest najlepszą dostępną opcją ale wyniki jakie osiągnął świadczą o tym, że rola trenera BVB go przerosła.
Tu nie chodzi tylko o obecny fatalny sezon gdzie oglądanie meczów sprawia że oczy krwawią. Już w poprzednich sezonach nie potrafiliśmy wygrywać z najlepszymi drużynami.
Favre życzę powodzenia w klubie ze środka tabeli bo do klubu mającego ambicję wygrywać potrzebna jest inna mentalność.
Sezon raczej jest stracony bo nie oczekuję, że Terzić będzie drugim Flickiem ale mam nadzieję że TOP 4 uda mu się wyszarpać i nie da sobie wleźć na głowę naszym "gwiazdom".
Edytowano dnia: 13 grudnia 2020, 20:59
0 0
14 grudnia 2020, 06:47
Hurra!!! :D
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

obywatelap
obywatelap 49 minut temu

@staraerakloppa Podobno Wacek kiedyś w młodości przeskoczył Mur Berliński, żeby kupić tanie skarpetki w NRD ;) A tak na serio to dobrze, że było schowane to 150 mln euro zysku z poprzednich lat, bo bez tego klub już byłby w d.... Bayern na pewno też ma spore rezerwy. Pytanie tylko, jakim sposobem Uli je nagromadził ;)

F1066
F1066 godzinę temu

W niedziele, 18:30

Borussen1909PL
Borussen1909PL 2 godzin temu

Kiedy jest losowanie pucharu?

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

staraerakloppa nom dokładnie hahaha

F1066
F1066 2 godzin temu

Przy wyniku 1:1 czekaloby nas dodatkowe 30 min. Po co tracic sily i ryzykowac niepotrzebne kontuzje.

mgrBezi
mgrBezi 2 godzin temu

Hahahaha

staraerakloppa
staraerakloppa 2 godzin temu

Wacke to sie modli aby jeszcze jedną herbate mu sie udało zaparzyć z tej samej torebki od początku roku :D

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Oj tam on ma tam u siebie ołtarzyk z białą flagą oraz dywanik modlitewny po to, aby wymodlić jak mniejszą porażkę albo remis z bawarią hahaha

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Wiem czego mi brakuje do atmosfery przed Klassikerem ... Okolicznościowego wywiadu, w którym Wacek wychwala Bayern :P I chyba go nie będzie, bo Wacek siedzi cicho po tym, jak pod koniec meczu w Pokalu zdjął maskę i krzyczał do sędziego "Idioto, a teraz gwizdaj!". Trochę go zjechali w mediach za to.

Pawelinho
Pawelinho 4 godzin temu

@RickenZMazowsza PW jak możesz.

Alex139
Alex139 Wczoraj, 16:47

Ciekawe, który drukarz sędziuje w sobotę w München...

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 15:47

*gdzie za "eksperta" robi

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 15:42

Ehh szkoda, że CL dalej w tym syfiastym obecnie polsacie, gdzie za eksperta przemytnik fajek związany z lecącym do 2. BL s03+1. Co do BL to dobrze, że eleven spoorts traci te rozgrywki skoro i tak je olewali.

stopter.
stopter. Wczoraj, 15:25

Od nowego sezonu LM dalej w polsacie, a LE i nowe rozgrywki w NENT-czyli tam gdzie bundesliga :>

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 14:32

Hahaha fakt totalnie o nim zapomniałem