Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Klęska Borussii Dortmund w meczu ze Stuttgartem

12 grudnia 2020, 15:28, FilipBVB
Klęska Borussii Dortmund w meczu ze Stuttgartem

Borussia Dortmund w domowym meczu 11. kolejki Bundesligi ze VfB Stutgart zagrała w beznadziejny sposób, co poskutkowało sensacyjnym, wysokim zwycięstwem zespołu gości aż 5:1. Jedynego gola dla BVB w starciu z Die Schwaben strzelił Giovanni Reyna. Porażka z beniaminkiem Bundesligi nie wróży najlepiej w kontekście najbliższego, wyjazdowego meczu BVB, który zostanie rozegrany już we wtorek przeciwko Werderowi Brema. Atrakcyjne kursy na to spotkanie oraz Kod Promocyjny Totolotek można znaleźć u jednego z naszych partnerów.

Od początku spotkania Stuttgart naciskał na dortmundczyków, dążąc do strzelenia bramki, która otworzyłaby wynik spotkania na Signal Iduna Park. Początkowo ze strzałami świetnie radził sobie jednak szwajcarski bramkarz Borussii Dortmund, Roman Bürki. Mimo ataków VfB Stuttgart, do siatki jako pierwsi trafili dortmundczycy, a dokładniej Jude Bellingham, lecz bramka reprezentanta Anglii nie została uznana z powodu pozycji spalonej, na jakiej sekundy wcześniej znajdował się Marco Reus. Stuttgart nie zamierzał się wycofywać, a prowadzenie przyjezdnych było tylko kwestią czasu. W 27. minucie Silas Wamangituka w końcu pokonał szwajcarskiego bramkarza, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Emre Cana na Mateo Klimowiczu. W kolejnych minutach spotkania w Dortmundzie, piłkarze dowodzeni przez Amerykanina Pellegrino Matarazzo mogli podwyższyć prowadzenie, ale na ich drodze ponownie stawał Roman Bürki. Jeszcze przed przerwą Borussia Dortmund zaczęła grać nieco lepiej, zyskując przewagę, co zaowocowało bardzo ładnym golem utalentowanego Giovanniego Reyny, po tak samo ładnej asyście Raphaëla Guerreiro.

Końcówka pierwszej połowy mogła dawać nadzieje, że po przerwie BVB zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety po zmianie stron dortmundczycy nie poszli za ciosem i grali jeszcze gorzej niż w pierwszej części gry. Bezmyślne straty piłki na własnej połowie notowali Raphaël Guerreiro i Jude Bellingham, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy VfB Stuttgart. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Wamangituka, Philipp Förster, Tanguy Coulibaly i Nicolás González. Przed piątym golem do bramki Stuttgartu ponownie trafił przyzwoicie dysponowany Giovanni Reyna, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną młodego reprezentanta Stanów Zjednoczonych i bramka nie została uznana.

Ostatecznie Borussia Dortmund została rozgromiona na Signal Iduna Park aż 1:5 i w trzech ostatnich meczach Bundesligi zdobyła tylko jeden punkt. W ostatnich tygodniach gra zespołu z Westfalii pozowała wiele do życzenia, jednak chyba nikt nie spodziewał się aż tak wysokiej porażki z starciu z ligowym beniaminkiem. Niewykluczone, że wysoka porażka ze Stuttgartem będzie mieć swoje konsekwencje. W niemieckich mediach od dłuższego czasu podważa się bowiem rolę trenera Luciena Favre'a w zespole 8-krotnego mistrza Niemiec i zwiastuje się jego zwolnienie. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się w ciągu najbliższych godzin.

Bundesliga, 11. kolejka
BORUSSIA DORTMUND – VFB STUTTGART 1:5 (1:1)

BVB: Bürki – Can (59. Reinier), Hummels, Akanji (86. Zagadou) – Morey, Bellingham (64. Schulz), Witsel, Guerreiro (86. Moukoko) – Sancho (86. Brandt), Reus, Reyna
Rezerwa: Hitz, Piszczek, Passlack, Dahoud
Trener: Lucien Favre

Stuttgart: Kobel – Mavropanos (88. Stenzel), Anton, Kempf – Wamangituka (67. Massimo), Endo, Mangala, Sosa – Klimowicz (88. Churlinov), Förster (77. Egloff) – Coulibaly (67. González)
Rezerwa: Bredlow, Kamiński, Klement, Kalajdzic
Trener: Pellegrino Matarazzo

Gole:
0:1 Wamangituka (27., rzut karny, faul Cana na Klimowiczu)
1:1 Reyna (39., Guerreiro)
1:2 Wamangituka (53., Mangala)
1:3 Förster (60., Sosa)
1:4 Coulibaly (63., Wamangituka)
1:5 González (90.+1, Mangala)

Sędzia: Christian Dingert (Gries)
Żółte kartki: Can, Morey – Mavropanos, Endo, Wamangituka
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: –

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

23 komentarzy ODŚWIEŻ

12 grudnia 2020, 17:30
#FavreOut
9 0
12 grudnia 2020, 17:34
Wójo Brzęczek niech przyjdzie za niego
0 0
12 grudnia 2020, 17:35
I have a dream, dream, w którym Siwy wylatuje z hukiem, a Wacek podaje się do dymisji.
Niestety Favre będzie z nami minimum do końca sezonu, a Wacek będzie rozwalał nasz klub od środka jeszcze kilka ładnych lat. Ale przynajmniej zagraliśmy tak jak prezes chciał - jakbyśmy byli ze 20 lat za bayernem.
0 0
12 grudnia 2020, 17:35
Klęska? To był gwałt na bvb, po prostu gwałt. Zagraliśmy skandal niemal w każdym aspekcie gry. Zespół wygląda na zrezygnowany , a brak Haalanda jeszcze bardziej to uwydatnia.

Kryzys trwa w najlepsze.
0 0
12 grudnia 2020, 17:36
Kompromitacja !!
0 0
12 grudnia 2020, 17:36
Tam nie ma składu
0 0
12 grudnia 2020, 17:37
FavreQut
2 0
12 grudnia 2020, 17:38
Bardzo dobre spotkanie Borussi. Światowej klasy trener ustawił świetna taktykę. Strzelenie jednego gola nie jest takim złym wynikiem. Mam nadzieję że w następnym meczu Borussia dostanie conajmniej 6 bramek.
7 0
12 grudnia 2020, 17:38
O mistrzostwie można było zapomnieć już od wielu tygodni, ale dzisiaj zaczynam się bać o LM w przyszłym sezonie. Wiem, że poza czołową 3 w BL (Bayern, bayer, lipsk) nie ma kto wejść na to 4 miejsce, ale akurat Dortmund to w tej chwili kandydat na utrzymanie, a nie na walkę nawet o Conference League.

Ten klub toczy wirus - ten klub jest chory. Jest chory przez nieumiejętność zarządzania nim. Nie spodziewam się ŻADNEJ REAKCJI prócz posypania głowy popiołem i kilku groźnych słów (a może nawet i bez tego). Kiedy Bayern dostawał baty rok temu z Eintrachtem, reakcja była NATYCHMIASTOWA. Wówczas też byli w takim samym miejscu - nikomu tam się chciało się grać, i potencjał takich piłkarzy jak comann czy muller był marnowany. Dzisiaj to samo dzieje się w Borussii - tylko że w zarządzie zasiada AMATOR, który nie widzi problemu i najważniejsze dla niego jest przejść suchą nogę przez kryzys Covidowy - szkoda tylko że kosztem sportowym.

Pod koniec stycznia strata nawet nie do 1 czy 2 miejsca, ale do 3-4 (sic!) będzie już tak wielka, że do ostatniej kolejki będą musieli walczyć o kwalifikację do LM w przyszłym sezonie (przy założeniu, że banda półmózgów jednak kiedyś go zwolni).

To jest kpina i kompromitacja. W tym "klubie" nie ma zaangażowania, nie ma mentalności i mogą sobie pieprzyć co chcą i może sobie wychodzić taki Can - parodia obrońcy przed kamerę i mówić "musimy się poprawić". GÓWNO - nie poprawią się bo nikt im nie każe.

Nie zgadzam się z niektórymi z Was, że ten skład nie jest wart 5 centów. Umiejętności nie traci się przez jedną przerwę sezonową, tak jak zrobił to sancho. On wciąż je ma, ale gra w sposób lekceważący, lekceważy i swoich kolegów. Wszyscy mają totalnie wy****** na te mecze. Ważne że stan konta się zgadza.

Tylko natychmiastowo zmiana trenera uratuje już nie walkę o wicemistrzostwo, ale walkę o LM. Jeżeli debile dalej będą wierzyć, że to chwilowy kryzys i zwalać wszystko na przemęczenie ciężkim sezonem (pozdrawiam bayern i lipsk, którzy mają jak my) to za rok watzke naprawdę będzie potrzebny, żeby znów ratować klub przez bankructwem, bo znikąd nie dostaną już kasy.

Żyjemy w smutnych i trudnych czasach. Mam nadzieję, że ta wiadomość w mediach o tym, że chcą z nim przedłużyć kontrakt to zwykła plotka, bo to oznacza koniec tego wszystkiego, co z takim trudem zbudował Klopp, i powrót do czasów Dolla.
5 0
12 grudnia 2020, 17:50
Pamiętam jak Watzke mówił, że Bvb jest kilka poziomów niżej niż Bayern. Weź graj na max jak główny przedstawiciel Bvb tak mocno deprecjonuje swój zespół. Właściwie od tych słów Bvb już grała tylko gorzej i miała podrygi.
2 0
12 grudnia 2020, 19:20
Nie wiem co musi się jeszcze stać by ta trenerska miernota nie siedziała na ławce z wybaluszonymi oczyma??? 1:2 u siebie z potężna Kolonia 1:5 u siebie łomot ze Stuttgartem??? Co do jasnej cholery jeszcze????
0 0
12 grudnia 2020, 17:41
Tytułem newsa powinien być komentarz RickenaZMazowsza z SB -> "BVB na kolanach z wielką, czarną fają w ustach"...
0 0
12 grudnia 2020, 17:47
O, przepraszam, moja faja jest aktualnie w spodniach i nigdy bym jej nie zapodał biednej Borussii.
1 0
12 grudnia 2020, 17:58
Co za trener nie ma napastnika....
pojeb na środku a małolat na ławce przy drugiej bramce straconej to popis belinghama i guereiro kto wymienia podania prosyolegle do siebie przed własną bramką humels to tragedia a on go trzyma do końca.... Siwy dziad to typowy pojeb
0 0
12 grudnia 2020, 18:00
Kompromitacja i to nie pierwsza , druga, trzecia za czasów tego trenera ... reakcja zarządu powinna być natychmiastowa!
0 0
12 grudnia 2020, 18:02
Problem może być to że Borussia 45 mln euro - tyle wynosi strata Borussii Dortmund spowodowana pandemią koronawirusa. Wicemistrzowie Niemiec zaliczyli właśnie pierwszy od 10 lat sezon ze stratą. Stratą, która może zmusić ich do sprzedaży gwiazd. Także roszady prędzej w drużynie jak w zarządzie a po za tym jesli Watzke poddał by się do dymisji to obawiam się że będzie powtórka z 2002 r !
0 0
12 grudnia 2020, 18:18
Ten projekt zwany Borussia Dortmund umarł już jakiś czas temu. Pamietam wygrana w Berlinie z której nikt się nie cieszył bo Favre uratował posadę. Dawno temu pisałem : ryba psuje się od głowy. Watzke spycha ten klub w otchłań mizerii, która może zakończyć się nawet brakiem awansu do LM. Dziadek zniszczył wszystkich piłkarzy, ci teraz pala głupa i są cieniem samego siebie. Favre to amator, który natychmiast powinien być wywalony na zbity pysk ale szkoda Watzkemu kasy za zerwanie kontraktu. Jeśli nie stanie się to w poniedziałek sezon będzie najgorszym od ostatniego roku Kloppa.
Amatorstwo & frajerstwo & zero mentalności to hasła BVB
3 0
12 grudnia 2020, 18:30
Wcześniej nie chciałem odejścia Favra, ponieważ awaryjnym strażakiem byłby zapewne trener na poziomie, bądź sam David Wagner, którego Schalke spaliło się całkowicie, włącznie z popiołem. Po dzisiejszym nie wiem, czy w poprzednich meczach nie poprowadziłby drużyny lepiej, niż Lucjan. Skoro przeszedły mnie takie myśli, to chyba odpowiednia pora na zakończenie współpracy.
Edytowano dnia: 12 grudnia 2020, 18:33
0 0
12 grudnia 2020, 18:55
Zwolnią go i bedzie to samo,nie mamy obrony i to jest przyczyna tego ,ze rok w rok sie kompromitują,słaby trener to sprawa drugorzedna.
0 0
12 grudnia 2020, 18:56
Wynik na miarę naszego trenera...
1 0
12 grudnia 2020, 21:21
Lucek jeszcze na stolcu? Jest już 21.21...
0 0
12 grudnia 2020, 21:26
To jest szok taka kadra do dyspozycji ... A styl jak za Stogera.. bardzo żałuję ze nasz zarząd niema jaj zeby zatrudnic jakiegos top trenera... Mo podniusl Totencham a wcale kadry nie maja silnej... Angelotti robi robite w Evertonie ... A my dalej trzymamy cieniaka co nigdy nic nie wygral ...
1 0
13 grudnia 2020, 12:27
Dziś na chłodno:
Po pierwsze po tak żenujacym kolejnym występie trener Favre powinien zrezygnować z pełnionej funkcji, gdyż po prostu nie ma ani żadnego pomysłu na grę, nie na pomysłu na „dotarcie” do głów zawodników, jest po prostu bezradny.
Po drugie Reus powinien oddać opaskę kapitana bo choć można nie mieć formy to jednak trzeba umieć na boisku pokazać ze masz jaja, ze jesteś liderem, ze walczysz do końca. On tego nie ma
Po trzecie wszyscy poza Burkim i Reyna powinni się wstydzić. Tak po prostu. Zupełnie po ludzku. Przeprosić na forum kibiców i zabrać się do roboty, bo zarabiają gigantyczne pieniądze. A jak się niepodoba to wy*****c z BVB. Wole juniorów w 2 Bundeslidze oglądać jak te miękkie faje udające piłkarzy. Wówczas Watzke zaoszczędzi hajs
Po czwarte jeśli Watzke i Zorc nie maja jaj by wyrzucić na zbity pysk po takich upokorzeniach trenera to powinni zrezygnować. W Bayernie się nie pier***** z takimi tematami.
Ps. Sammer latał ze świniami i dar ryja do Kloppa to niech choć raz pokaże jaja ze jest tu potrzebny a nie ze jest statysta na ch*** wie jakim bezsensownym stanowisku. Nikt nie wymaga by był na zawsze. Po prostu tymczasowo by dograć do końca sezon i ściągnąć kogoś z jajami
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 23 15 5 3 50
2. Bayern Monachium 22 15 4 3 49
3. VfL Wolfsburg 23 12 9 2 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 39
6. Bayer 04 Leverkusen 23 10 7 6 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 34
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 324
2. arturborussen 321
3. Boro 312
4. ewerthon 309
5. Kamil0079 309
6. jasiu85 306
7. kolekcjoner89 303
cała tabela

shoutbox

fanatyk88
fanatyk88 44 minut temu

Przecież Schmelzer jest kontuzjowany jeszcze od poprzedniego sezonu. To jest oczywiste że za Guerreiro zagra jutro Schulz. Nie nastawiajcie się na żaden inny wariant.

MAKAVELI
MAKAVELI godzinę temu

Mam pytanko, dlaczego Łukasza nie było nawet na ławce w PN, jakaś kontuzja?

obywatelap
obywatelap godzinę temu

Schulz się ogarnął trochę (patrz ostatni mecz), ale z nim nigdy nic nie wiadomo. Do wyboru jest też kulawy Schmelzer pokryty już pajęczyną. Meunier lub Passlack po lewej? Jeszcze większe ryzyko chyba.

Kuba726
Kuba726 godzinę temu

Wyczuwam Schulza oraz Hazarda na flance..będzie mega ciężko ale to jest piłka takze warto mieć nadzieję do końca

Alex139
Alex139 godzinę temu

Dobrze kto za Guereirro? Nie rozsmieszajcie mnie nawet Schultzem

obywatelap
obywatelap godzinę temu

Skoro Arminia może urwać punkty na Chrum Arena, to BVB również. Problemem od zawsze jest nastawienie.