Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Haaland-show w Berlinie! Borussia Dortmund pokonuje Herthę

21 listopada 2020, 22:32, FilipBVB
Haaland-show w Berlinie! Borussia Dortmund pokonuje Herthę

Borussia Dortmund po słabej pierwszej połowie rozegrała znakomitą drugą część gry, wygrywając w wyjazdowym meczu 8. kolejki Bundesligi z Herthą BSC 5:2. Cztery gole dla BVB strzelił Erling Haaland, a jednego Raphaël Guerreiro.

W początkowych fragmentach spotkania we znaki dawała się nierówna murawa, która płatała figle piłkarzom. Zawodnicy z Dortmundu popełniali jednak proste błędy, których nie można zrzucić na stan boiska. Po upływie kwadransa Erling Haaland mógł otworzyć wynik meczu, ale jego strzał został ofiarnie zablokowany przez obrońcę Herthy. W 33. minucie Matheus Cunha miał przed sobą wiele wolnego miejsca na połowie BVB. Brazylijczyk zdecydował się na mocny i jednocześnie precyzyjny strzał zza pola karnego, którym pokonał Romana Bürkiego. Krótko przed przerwą Haaland mógł wyrównać, ale pogubił się tuż przed bramką Alexandra Schwolowa.

Na drugą połowę wybiegli odmienieni piłkarze Borussii. W 47. minucie Emre Can podłączył się do ataku, zagrał ze skrzydła do Haalanda, a ten z bliska wpakował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później Norweg po świetnym podaniu Juliana Brandta stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy i z zimną krwią wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 62. minucie Marvin Plattenhardt niedokładnie podał do Omara Alderetego i Haaland ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Schwolowem i ponownie ze spokojem pokonał rywala, kompletując hat-tricka. Niedługo potem pod bramką Herthy znów zrobiło się gorąco, a do siatki trafił leżący na ziemi Raphaël Guerreiro. W 79. minucie Bastian Dankert podyktował kontrowersyjny rzut karny dla berlińczyków po rzekomym faulu Manuela Akanjiego na Matteo Guendouzim. Jedenastkę wykorzystał Cunha, czym zaliczył doppelpacka. Odpowiedź Dortmundu była natychmiastowa. Po dobrym podaniu Jude'a Bellinghama naprzeciwko Schwolowa znowu znalazł się Haaland, który strzelił swojego czwartego gola w tym meczu, a dziesiątego w bieżącym sezonie Bundesligi. W 85. minucie na boisku pojawił się Youssoufa Moukoko. 16-latek, który w piątek obchodził urodziny, stał się najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek wystąpił w meczu Bundesligi.

Bundesliga, 8. kolejka
HERTHA BSC – BORUSSIA DORTMUND 2:5 (1:0)

Hertha: Schwolow – Pekarik (85. Mittelstädt), Boyata, Alderete, Plattenhardt (85. Zeefuik) – Stark, Guendouzi – Darida (76. Löwen), Cunha  – Lukebakio (76. Leckie), Piątek (76. Ngankam)
Rezerwa: Jarstein, Dardai, Dilrosun, Tousart
Trener: Bruno Labbadia

BVB: Bürki – Can (76. Piszczek), Hummels, Akanji – Meunier, Dahoud (62. Bellingham), Witsel, Guerreiro (85. Schulz) – Brandt, Reus (77. Reyna) – Haaland (85. Moukoko)
Rezerwa: Hitz, Sancho, Hazard, Passlack
Trener: Lucien Favre

Gole:
1:0 Cunha (33., Lukebakio)
1:1 Haaland (47., Can)
1:2 Haaland (49., Brandt)
1:3 Haaland (62.)
1:4 Guerreiro (70., Meunier)
2:4 Cunha (79., rzut karny, faul Akanjiego na Guendouzim)
2:5 Haaland (79., Bellingham)

Sędzia: Bastian Dankert (Rostock)
Żółte kartki: Cunha – Guerreiro
Stadion: Olympiastadion (Berlin)
Widzów: –

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

15 komentarzy ODŚWIEŻ

21 listopada 2020, 22:43
Klasa !!
0 0
21 listopada 2020, 22:46
Erling, jesteś kozak :)
2 0
21 listopada 2020, 22:47
Bardzo przeciętny mecz, gdyby nie Halland to pewnie byłby bardzo smutny wieczór. Ale mając takiego napastnika można myśleć o sukcesie.

Pierwsza połowa tragiczna, ale to już zaczął być niestety standard w wykonaniu BVB. Wyraźnie nie dojechali na mecz. Druga też standard i gra taka jak powinna wyglądać. Ale jak się ma takiego SUPERSNAJPERA to wynik nie może być inny. Najlepsze jest to, że on wciąż się rozwija, ale swoboda z jaką on gra, a także szybkość i siła sprawia, że za kilka lat będzie najlepszym napastnikiem na świecie. Lewandow$ki, Messi czy Ronaldo to już przeszłość, kilka lat i trofea będą należeć do niego.

Meunier to porażka, Dahoud też - ale to już każdy wie. Żeby taki klub jak BVB nie mogło znaleźć prawego obrońcy to kpina. Brandt jak zwykle słabo, ale trudno oczekiwać że zagra dobrze, jak męczy się zapychając dziury w formacjach. Reus też nie jest lewym skrzydłowym.

Czasami mam wrażenie, że w przerwie dzwonią do Kloppa i on ich motywuje online. Bo to jest niesamowite, jak w 15 minut ta drużyna przechodzi przemianę. Czy doczekam jeszcze kiedyś czasów, gdy tak jak w 2 połowie będzie wyglądać cały mecz?

Jeszcze raz dzięki Halland za wygrany mecz. Gdyby nie on to nie mam wątpliwości, że przegraliby dzisiaj.

No i piękna historia też się zaczyna. Moukoko najmłodszy debiutant pewnie na dziesięciolecia (chyba że znów zmniejszą wiek do grania w seniorach). Marzy mi się kiedyś zobaczyć duet Halland- Moukoko w BVB. W systemie 4-4-2 np. Mając takie 2 talenty żal byłoby nie spróbować. Póki co niech zdrowie się ich trzyma i niech się rozwijają.
Można śmiało powiedzieć, że obecnie BVB ma najlepszy perspektywiczny duet na świecie. Oby tym razem nie zostali rozkupieni.
4 -4
21 listopada 2020, 23:16
Ty to ku..a to chyba jesteś pojebany!!! Palnij się w ten zakuty łeb - może coś się odblokuje!!!
0 -8
21 listopada 2020, 23:46
Przypomnę że Halland jest również częścią zespołu i jest od tego żeby wykorzystywać swoje sytuacje, zamieniać je na bramki, więc nie można powiedzieć "gdyby nie Halland". Taka jego rola na boisku.
4 0
22 listopada 2020, 00:11
Lewandowski, Messi i Ronaldo to jeszcze nie przeszłość. Aktualnie to są ich czasy "Tu i teraz". Co prawda końcówka ale jeszcze ich ;) Haaland owszem ma szanse ich przegonić ale musi utrzymać formę, omijać kontuzję oraz przede wszystkim w klubie jakim BVB nie może nic się złego stać np. spadek formy całej drużyny itp bo to go wtedy wyhamuje.
BVB ma obecnie skład w ofensywie. Jedynie czego brakuję to sensownych doświadczonych obrońców, bocznych obrońców dynamicznych, bramkarza oraz prawdziwego lidera w środku pola, wtedy można myśleć o dominacji w Niemczech. No i bym zapomniał o ogarniętym trenerze a nie jego imitacji (:
3 0
22 listopada 2020, 02:23
Do czasu bramki Cuhny grali słabo, to jest jedyny fakt, potem BVB przycisnęło ewidentnie i zasłużenie załatwiło ekipę z Berlina. Porażka Muenier dosłownie miał asyste , porażka Dahoud ciągnął zespół do przodu. A Haaland to miał dosłownie patelnie, przykładowo genialne podanie Brandta po którym Haaland musiał już to wykorzystać.
1 0
21 listopada 2020, 23:14
Maschine!!!
0 0
21 listopada 2020, 23:29
Wygrywany na ciężkim terenie w Berlinie tak wysoko - w sumie nie to pamiętam kiedy tak wysoko tam wygraliśmy - a niektórzy maja pretensje do zawodników za ten mecz???!!! Przypomnę wynik - 5-2 dla BVB na wyjeździe!!!
2 -1
22 listopada 2020, 10:51
Kolego obecnie teren Berlin nie jest ciężkim terenem, strata punktów z Herthą byłaby wstydem.
1 0
21 listopada 2020, 23:53
Wystarczy mieć takiego kozaka jak Haaland, i wszystko staje się łatwiejsze.


Pierwsza połowa? To nawet nie był poziom polskiej ekstraklasy. Totalne dno.
3 0
22 listopada 2020, 00:04
Ważne 3 pkt i zmniejszenie straty do Bayernu aż do 1 pkt :) Pomału ale weszli do meczu w drugiej połowie i dominacja BVB. Mam wrażenie, że Haaland na boisku to taki biegający HULK. Goni piłkę jak swoją ofiarę i pakuję ją do bramki z taką łatwością. Oby optymistycznie do końca sezonu z taką formą.
1 0
22 listopada 2020, 00:45
Mecz miał zupełnie dwa różne oblicza. Pierwsza połowa- nudna i przewidywalna gra BVB. Po przerwie o dziwo ten sam skład potrafił podkręcić tempo i na 2-3 podania z klepy rozmontować cała obronę Herthy. Najlepszy na boisku Haaland, najsłabsi Dahoud, Meunier i żniw Reus. Niewiele lepiej Witsel. Pare razy Brandt i Guerreiro pokazali, ze potrafią zrobić różnice.
Cieszą 3 punkty choć oczy po pierwszej połowie bolały
3 0
22 listopada 2020, 08:39
Dodał bym jeszcze, że karny z czterech liter...
2 0
22 listopada 2020, 09:02
Ależ
Pełna zgoda. Nie wiem gdzie był VAR ale na pewno nie przed telewizorem
2 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer 04 Leverkusen 8 5 3 0 18
4. RB Lipsk 8 5 2 1 17
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 3 5 0 14
7. Borussia Mönchengladbach 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. RickenZMazowsza 120
2. angor18 120
3. arturborussen 120
4. DSTmazur 117
5. geniu 114
6. legmg04 114
7. panoli 114
cała tabela

shoutbox

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 23:11

Dargos idealne podsumowanie.

Dargos
Dargos Wczoraj, 22:54

W 3 słowach można streścić ten mecz: szybko, łatwo przyjemnie. Oby więcej takich gier. Teraz Kolonia...

F1066
F1066 Wczoraj, 22:53

I chyba nie tylko Watzle

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 22:52

Nom dokładnie tak jak piszesz Q4RTRIDG3. Watzke czasami gada głupoty.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:52

Z jednej strony mówi o drużynie, która aż tak bardzo nie odbiega od Bayernu, że jesteśmy dziesiątki lat za nimi. A jak mowa na piłkarzu który w wieku 15 lat miał ogromną presję to nakłada jej jeszcze więcej. Brak logiki lekko mówiąc.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 22:51

śmiem wątpić patrząc, że za Tuchcia nie było zbyt dobrze tak jak niektórzy twierdzą.

Alex139
Alex139 Wczoraj, 22:51

Koles, który na widok świń robi oczy kota ze Shreka, może co najwyżej zdobyć wicemistrzostwo.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 22:51

Tiaaa

F1066
F1066 Wczoraj, 22:51

Moze nie czul sie na silach??

Alex139
Alex139 Wczoraj, 22:50

Myślę, że z Tuchelem na ławce co najmniej raz w ostatnich 3 sezon bylibyśmy mistrzami Niemiec.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:50

I w sumie żałosne zachowanie ze strony Watzke

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:49

Bo tu widzę taką nieścisłość, że Watzke oficjalnje mówił o nim jako o zmienniku Haalanda, a z drugiej strony Favre nie korzysta z okazji ogrania młodego

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 22:48

wuefistą to był Tuchcia, a nie Favre.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 22:47

Q4RTRIDG3 dokładnie. Niektórzy tego zwyczajnie nie rozumieją.

Alex139
Alex139 Wczoraj, 22:47

Zobaczymy na koniec sezonu, bo jestem pewien, że z tym wuefista nie wygramy nic, na razie cieszę się chwilą. ;)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:47

Pawelinho Generalnie Favre bardzo dobrze prowadzi młodych (dzisiaj w składzie Sancho, Haaland, Reyna, Bellingham) Chociaż w tym wypadku trudno jest mi wyobrazić sobie bardziej korzystną sytuację do ogrywania Moukoko. Nierzadko zdarzały się sytuacje kiedy musieliśmy gonić wynik do końca.