Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Watzke: Bayern wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat

30 września 2020, 09:00, KP
Watzke: Bayern wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat

Bayern Monachium zdobył niedawno ósmy tytuł mistrzowski z rzędu. W opinii szefa Borussii Dortmund, Hansa-Joachima Watzke jest to tylko logiczny wniosek wynikający z ekonomicznej siły bawarskiego klubu.

W ostatnich latach Borussia Dortmund kilkukrotnie miała realną szansę przerwać dominację Bayernu, ale ekipie z Westfalii regularnie brakowało tchu w walce o mistrzostwo. Wielu ekspertów przypisuje niepowodzenie bardzo młodej drużynie Borussii. Hans-Joachim Watzke nie zaprzeczył temu, ale uważa, że niepowodzenia BVB wynikają z innego powodu.

– Tak długo, jak Bayern Monachium będzie mógł zapłacić swojej drużynie ponad 100 milionów euro więcej niż my, walka o mistrzostwo zawsze będzie dla nas trudna – informuje SportBild, cytując szefa Borussii Dortmund.

Transfery takich piłkarzy jak Jadon Sancho, Erling Haaland czy ostatnio Jude Bellingham w dalszym ciągu pozostaną w DNA Dortmundu. Watzke twierdzi, że daje to dwie wielkie możliwości: Z jednej strony zespół utrzymując swój skład może szybko rozwinąć się z perspektywicznego w jednego z najsilniejszych w Europie. Z drugiej strony istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wysokie zyski z transferów znacząco zwiększą siłę ekonomiczną klubu.

– Bayern Monachium to obecnie najlepsza drużyna na świecie, która nie potrzebuje nawet bogatego inwestora. Klub osiągnął siłę ekonomiczną, która ułatwia mu zatrzymanie najlepszych zawodników. Bayern pracował na ten status przez 40-50 lat. W tej chwili wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat.

– Borussia Dortmund to bastion dla najbardziej utalentowanych zawodników. Młodzi gracze widzą, że nie składamy pustych obietnic. Widzą, że mają realne szanse na grę w klubie, który regularnie gra w Lidze Mistrzów.

Źródło: www.sportbild.de / Foto: www.bvb.de

23 komentarzy ODŚWIEŻ

30 września 2020, 09:51
I właśnie za takie wypowiedzi go nie szanuje.
Facet zrobił wiele dobrego dla tego klubu, wyciągnął go z totalnego szamba, ale w tej chwili nie nadaje się już do zarządzania takim klubem jak Dortmund.

Może od razu powie, że rywalizacja nie ma sensu i mecze z bayernem powinniśmy oddawać walkowerem.

Nieustanne powtarzanie wciąż tego samego jest strasznie deprymujące. I dlatego w BL nie ma rywalizacji - wszystkie kluby składają hołd lenny "wielkiemu bayernowi" bo mecze z nimi to kara i jak to kiedyś ktoś powiedział z Werderu czy HSV (dwa razy do roku przecież trzeba tam przegrać).

A prawdziwość tych słów zweryfikował Klopp w mistrzowskich sezonach. Wtedy "wielki bayern" z "młodzieżą z Dortmundu" nie miał żadnych szans i nawet dotarli do finału LM.
Kasa wcale się jeszcze nie liczy w piłce - owszem, znacznie ułatwia sprawę, ale liczą się ambicje i to, co dany klub może zaoferować. Pokazali to w ostatniej kolejce Augsburg i Hoffenheim.

Nie widzę i nie zgadzam się, że BVB odstaje "kilkadziesiąt lat" piłkarsko od bayernu. BVB po prostu brakuje obrony, bramkarza i trenera z jajami, a do tego nie trzeba płacić "kilkadziesiąt milionów pensji". Trzeba wydobyć z dobrych piłkarzy (jakich ma Dortmund) po prostu wszystko co najlepsze. Favre niestety tego nie umie.
14 0
30 września 2020, 10:07
Panie Watzke, a o ile dalej od Bayernu jest Hoffenheim?
6 0
30 września 2020, 11:01
Powiem tak: jak siebie postrzegasz tak będą Cię postrzegać inni. Jeśli Watzke wypowiada takie słowa to niech później nikt się nie dziwi, że Dortmund uważany jest za dobrą kuźnię talentów, dostarczyciela piłkarzy dla topowych klubów, taki "bogatszy Ajax" innymi słowy. Przecież po to gra się w piłkę żeby wygrywać puchary. Nie lubię takiego "dziadostwa" zarządu - oczekuję od tych ludzi większych ambicji i podjęcia walki z Bayernem do samego końca.
4 0
30 września 2020, 12:45
Ambicją obecnego zarządu Borussii Dortmund jest tylko zysk, a nie trofea czy inne dodatki, które sprawiają, że ludzie uważają piłkę nożną za nr 1 na świecie bo mało kibiców obchodzą tak naprawdę tabelki z dochodami czy finansami klubu tylko transfery i wyniki sportowe oraz trofea. Niestety włodarze BVB w postaci Watzke wolą płaszczyć się przed bawarią zamiast zrobić wszystko, aby utrzeć im raz na jakiś czas nosa w postaci odebranego mistrzostwa czy PN, a tak niestety z tych kilkunastu lat zrobi się ich kilkadziesiąt mistrzów drugiego miejsca czyli wiecznych przegrywów.
2 0
30 września 2020, 12:12
Doceniam szczerość, ale czy on musi to powtarzać przed każdym pojedynkiem z Bayernem?
"Jesteśmy tacy biedni, tyle lat do tyłu... Niech nikt się nie dziwi, że cały czas z nimi przegrywamy"
Słabe to
2 0
30 września 2020, 12:37
Niech od razu wywiesi białą flagę...owsze Watzke swoje zrobił, ale dla dalszego dobra BVB powinien albo zrezygnować albo zająć się tylko i wyłącznie działem finansów. Generalnie przy takim podejściu jakie jakie ma Watzke to Borussia Dortmund jeszcze długo będzie oglądać plecy bawarii i to nie tylko będzie ten czas o jakim wspomniał prezes.
2 0
30 września 2020, 12:55
Wie ktoś może kiedy wybory? Bo z takimi wypowiedziami zarządu to zaraz normalnie...
0 0
30 września 2020, 13:51
Aubameyang czy Sokratis poszli zapewne za trofeami a nie kasa.. Pieniadze sa nie mniej wazne niz trofea, moze nawet bardziej.. ale tak , trzeba cos wygrac

Wedlug rankingu Forbesa, BVB jest obecnie 10- 15 lat za Bayernem jesli chodzi o ogolna wartosc klubu i ta roznica bedzie sie sukcesywnie zmniejszac. Mieszkam w USA i tu BVB ma potezny fan base, nawet wiekszy od Bayernu. Oni robia marketingowo swietna robote. To zaprocentuje bardzo szybko. Takie wypowiedzi to niby podcinanie skrzydel i samoubezpieczenie na wypadek porazki, ale szatnia i sam Watzke wiedza swoje..
0 0
30 września 2020, 14:13
"to niby podcinanie skrzydeł" no ale tak od czasów ostatniej mistrzowskiej patery z czasów Kloppa. Wystarczy przytoczyć wypowiedź Pulisić'ia, który widać, że ma wrodzoną mentalność zwycięscy, ale niemalże natychmiast został skarcony za zbyt optymistyczne podejście przez Michaela Zorca bo jest młody i odleciał za bardzo oczyma wyobraźni. Niestety to jest obecnie największa bolączka BVB czyli brak wiary w sukces sportowy w zarządzie, który jest wypychany przez chęć zmniejszenia finansowej przepaści jaka dzielą oba kluby. Każdy kibic BVB ma tego świadomość, ale nikt nam nie zabroni oczekiwać czegoś więcej niż tylko awans do CL albo drugie miejsce. Dla kibica liczą się sukcesy sportowe, a nie finanse. Wiadomo ta przepaść finansowa nie stopnieje z dnia na dzień, ale nikt nie broni zarządowi, aby sięgał w tym czasie po trofea niestety obecny zarząd, a konkretnie Watzke skutecznie blokują rozwój sportowy, przez który tacy piłkarze jak np Pulisić wybierają Chelsea kosztem BVB i to jest w pełni zrozumiałe podejście. Zresztą zamiast tego mamy oddawanie niezrozumiałego hołdu za każdym razem największemu sportowemu rywalowi podobnie jak piłkarzy czy sprowadzanie odrzutów, których oni już nie chcą.
1 0
30 września 2020, 15:30
Achim najlepiej dzisiaj na AA pocałuj Karla w rzic jeszcze przed pierwszym gwizdkiem!
1 0
30 września 2020, 15:53
Lepiej czasami milczeć Panie Watzke
0 0
30 września 2020, 16:31
Pewnie narażę się większości użytkowników na tej stronie, ale moim zdaniem ma niestety rację.
Po pierwsze, wielu tutaj zarzuca Watzke brak ambicji i nastawienie wyłącznie na zysk, ale co my mamy robić, jeżeli dysproporcja w finansach Bayernu i naszych jest tak ogromnie duża? Każdy kij ma dwa końce i pozostanie najlepszych jest równoznaczne ze ściąganiem tanich ligowych średniaków lub utalentowanych nastolatków, którzy będą potrzebować kilka lat na wejście na odpowiedni poziom, co może spowodować zniecierpliwienie naszych najlepszych graczy. Sprzedaż naszych kluczowych zawodników jest jedynym sposobem aby wymieniać takich graczy jak Larsen na Hazarda.

Po drugie, jak mamy zatrzymać takich graczy jak Sancho, skoro mogą dostać na stół oferty z dwukrotnie większymi zarobkami, z lepszych lig, bardziej prestiżowych zespołów lub zwyczajnie gwarantują trofea? Prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie i dopóki to się nie zmieni, dopóki będziemy sportowo za Bayernem. Bayern swój status w lidze budował ostatnie kilkanaście lat i nie jesteśmy w stanie nadrobić tego w jeden-dwa-trzy udane sezony okraszonymi trofeami w lidze i na arenie międzynarodowej.
Odbieram jego słowa nie jako powieszenie białej flagi jak niektórzy tutaj zasugerowali, ale utemperowanie tych kibiców, którzy znacząco przeceniają obecne możliwości Dortmundu do stania się miejscem docelowym dla naszych gwiazd i kolosem na poziomie Bayernu.
1 0
30 września 2020, 16:43
Gadki Watzke są już tak samo nudne i męczące jak konferencje Favra. Przychodzi mecz z Bayernem i najpierw Watzke zaczyna, że Bayern ma przewagę pod każdym względem, a potem tylko jeszcze gładziutki wpierdziel i schemacik powielony. Takie wieczne ściąganie presji z zawodników to już jest gruba przesada..Zaczynamy iść tym tokiem jak to walnął Stoger po srogim laniu w Monachium, że no w sumie to i tak nie przyjechaliśmy tu wygrać heheh :)) Dobrze Dargos ująłeś temat i ja tak sam uważam, że zmiany w BVB to nie powinny nastąpić tylko i wyłącznie na stołku trenerskim i roszadzie w składzie, ale wyżej.
2 -1
30 września 2020, 19:19
Kurde sorry za dislike ale przez przypadek nacisnąłem go. A tak poza tym to się z tobą zgadzam.
1 0
30 września 2020, 16:50
On jest po prostu żałosny. Niech bierze przykład z takiej Anglii. Jakby pieniądze wygrywały majstra to Liverpool miałby problemy być w TOP 5. A Bayern nie miałby prawa wygrać Ligii Mistrzów ....
Ech szkoda słów
2 0
30 września 2020, 18:09
Tak, jak szanuje go za uratowanie klubu, tak uważam iż pieprzy głupoty, z tą finansową dominacją.Oczywiście finansowe aspekty są ważne, ale on robi z nas niemal pastuchów, którzy raz od wielkiego dzwonu mogą kupić, coś w delikatesach.Od czasów jak łysy trener uciekł na tron królowej, notorycznie podkładamy się sami boszkom z krótkimi spodniami.Przypomnijmy iż w momencie, gdy zdobywaliśmy nasze największe sukcesy, ròżnica finansowa też była ogromna, ba znacznie większa niż obecnie, ale inne aspekty znane wielu osobom, śledzącym nasz klub regularnie, pozwoliły zniwelować ten dysonans. Mityczna gra w pucharach jest fajna, gdy daje coś więcej, niż tylko odsłuchanie hymnu przed meczem. Klub wielki, jakim niewątpliwie chcemy się widzieć, nie może sobie pozwolić na fakt, iż ostatni mecz wyjazdowy po wyjściu, z grupy wygrał niemal siedem lat temu!
4 0
30 września 2020, 18:41
Odnosze wrazenie, ze wielu userow musi osobibiscie znac Watzke. Te ciekawe opinie o ambicjach, charakterze itd.

Podobno dla kibica sukces finasowy sie nie liczy.Moze nie Ale nie dla wszystkie.Moze z wyjatkiem tych ktorzy z gowna kreca lody :)
Bez grosza to nawet nie bedzie nas stac na zwykly bebuš :)))))

Dlaczego Watzke celuje w LM?
Tjaaa... pewnie chodzi o euros. Ale moge sie mylic. I ciekawe kto moze w chwili obecnej zastapic Watzke? Tylko nie mowcie, ze Rudy!

Winszuje wiec sukcesow w waszych budkach z lodami.
Edytowano dnia: 30 września 2020, 18:42
0 -3
30 września 2020, 18:44
A co jeśli dla niego w tym momencie bardziej opłaca się być "na spokojnie" na 2-3 miejscu w lidze. Niż inwestować, żeby zdobyć mistrzostwo. Champions League i tak będzie. Teoretycznie ma sens, ale chyba nie tylko o kasę powinno chodzić klubowi... bo tak to zostaniemy zwykłym średniakiem, który kształtuje młodzież. Jeśli oczywiście nie przestaną do nas przychodzić.
1 0
30 września 2020, 19:11
Przekaz bardzo jasny - zapraszamy młode diamenty, będziem je szlifować, ale na trofea nie ma co liczyć, gdyż Prosięta to istoty nadludzkie, klub jest to boski i tamże oszlifowane u nas diamenty winny trafiać.

Tyle już się nagadaliśmy o cholernie słabej mentalności tego zarządu, a ten przed meczem takie coś. To jest chore, to nie powinno mieć miejsca. Co on robi? Ściąga presję z piłkarzy? Idźże pan prowadzić bank, a nie klub sportowy.
5 0
30 września 2020, 19:35
Owszem, kiedys zabraknie tych nieoszlifowanych diamentow i wydaje mi sie, ze Watzke o tym bardzo dobrze wie. Stad ta slynna skarpeta ktora bedzie musial ruszyc.
0 0
30 września 2020, 21:14
Super. To tak jakby mowic wlasnemu dziecku ze inni w szkole sa lepsi, lepiej sie ubieraja itd.
Przez takie wywiady tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze o ile chlop zrobil sporo dobrego, to teraz ambicji nie ma w nim w ogole. Najchetniwj to by nadstawil policzek zeby go swinie bily.
Chlop chyba ciagle zyje kryzysem i boi sie cokolwiek zrobic zeby nie zadluzyc znowu klubu. Ciekawe ile to jeszcze potrwa...?
1 0
1 października 2020, 01:14
Tak długo jak pan Watzke będzie prezesem BVB!
0 0
30 września 2020, 23:01
Nie nas tylko Ciebie
Edytowano dnia: 30 września 2020, 23:02
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 godzinę temu

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola 3 godzin temu

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola 3 godzin temu

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 5 godzin temu

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 5 godzin temu

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 5 godzin temu

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola Dzisiaj, 13:34

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola Dzisiaj, 13:27

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Dzisiaj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 Wczoraj, 23:07

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066
F1066 Wczoraj, 22:41

Ok

F1066
F1066 Wczoraj, 22:31

Ladna buda, Respekt

F1066
F1066 Wczoraj, 22:23

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola Wczoraj, 22:18

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Gdzie Uli ???

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Hahaaaa

F1066
F1066 Wczoraj, 22:13

Scheiss fcb !!

F1066
F1066 Wczoraj, 21:43

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola
wola Wczoraj, 21:38

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066
F1066 Wczoraj, 21:35

Borek na chorobowym?.

wola
wola Wczoraj, 21:16

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 18:57

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 Wczoraj, 18:54

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 18:19

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.