Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Watzke: Bayern wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat

30 września 2020, 09:00, KP
Watzke: Bayern wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat

Bayern Monachium zdobył niedawno ósmy tytuł mistrzowski z rzędu. W opinii szefa Borussii Dortmund, Hansa-Joachima Watzke jest to tylko logiczny wniosek wynikający z ekonomicznej siły bawarskiego klubu.

W ostatnich latach Borussia Dortmund kilkukrotnie miała realną szansę przerwać dominację Bayernu, ale ekipie z Westfalii regularnie brakowało tchu w walce o mistrzostwo. Wielu ekspertów przypisuje niepowodzenie bardzo młodej drużynie Borussii. Hans-Joachim Watzke nie zaprzeczył temu, ale uważa, że niepowodzenia BVB wynikają z innego powodu.

– Tak długo, jak Bayern Monachium będzie mógł zapłacić swojej drużynie ponad 100 milionów euro więcej niż my, walka o mistrzostwo zawsze będzie dla nas trudna – informuje SportBild, cytując szefa Borussii Dortmund.

Transfery takich piłkarzy jak Jadon Sancho, Erling Haaland czy ostatnio Jude Bellingham w dalszym ciągu pozostaną w DNA Dortmundu. Watzke twierdzi, że daje to dwie wielkie możliwości: Z jednej strony zespół utrzymując swój skład może szybko rozwinąć się z perspektywicznego w jednego z najsilniejszych w Europie. Z drugiej strony istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wysokie zyski z transferów znacząco zwiększą siłę ekonomiczną klubu.

– Bayern Monachium to obecnie najlepsza drużyna na świecie, która nie potrzebuje nawet bogatego inwestora. Klub osiągnął siłę ekonomiczną, która ułatwia mu zatrzymanie najlepszych zawodników. Bayern pracował na ten status przez 40-50 lat. W tej chwili wyprzedza nas o kilkadziesiąt lat.

– Borussia Dortmund to bastion dla najbardziej utalentowanych zawodników. Młodzi gracze widzą, że nie składamy pustych obietnic. Widzą, że mają realne szanse na grę w klubie, który regularnie gra w Lidze Mistrzów.

Źródło: www.sportbild.de / Foto: www.bvb.de

23 komentarzy ODŚWIEŻ

30 września 2020, 09:51
I właśnie za takie wypowiedzi go nie szanuje.
Facet zrobił wiele dobrego dla tego klubu, wyciągnął go z totalnego szamba, ale w tej chwili nie nadaje się już do zarządzania takim klubem jak Dortmund.

Może od razu powie, że rywalizacja nie ma sensu i mecze z bayernem powinniśmy oddawać walkowerem.

Nieustanne powtarzanie wciąż tego samego jest strasznie deprymujące. I dlatego w BL nie ma rywalizacji - wszystkie kluby składają hołd lenny "wielkiemu bayernowi" bo mecze z nimi to kara i jak to kiedyś ktoś powiedział z Werderu czy HSV (dwa razy do roku przecież trzeba tam przegrać).

A prawdziwość tych słów zweryfikował Klopp w mistrzowskich sezonach. Wtedy "wielki bayern" z "młodzieżą z Dortmundu" nie miał żadnych szans i nawet dotarli do finału LM.
Kasa wcale się jeszcze nie liczy w piłce - owszem, znacznie ułatwia sprawę, ale liczą się ambicje i to, co dany klub może zaoferować. Pokazali to w ostatniej kolejce Augsburg i Hoffenheim.

Nie widzę i nie zgadzam się, że BVB odstaje "kilkadziesiąt lat" piłkarsko od bayernu. BVB po prostu brakuje obrony, bramkarza i trenera z jajami, a do tego nie trzeba płacić "kilkadziesiąt milionów pensji". Trzeba wydobyć z dobrych piłkarzy (jakich ma Dortmund) po prostu wszystko co najlepsze. Favre niestety tego nie umie.
14 0
30 września 2020, 10:07
Panie Watzke, a o ile dalej od Bayernu jest Hoffenheim?
6 0
30 września 2020, 11:01
Powiem tak: jak siebie postrzegasz tak będą Cię postrzegać inni. Jeśli Watzke wypowiada takie słowa to niech później nikt się nie dziwi, że Dortmund uważany jest za dobrą kuźnię talentów, dostarczyciela piłkarzy dla topowych klubów, taki "bogatszy Ajax" innymi słowy. Przecież po to gra się w piłkę żeby wygrywać puchary. Nie lubię takiego "dziadostwa" zarządu - oczekuję od tych ludzi większych ambicji i podjęcia walki z Bayernem do samego końca.
4 0
30 września 2020, 12:45
Ambicją obecnego zarządu Borussii Dortmund jest tylko zysk, a nie trofea czy inne dodatki, które sprawiają, że ludzie uważają piłkę nożną za nr 1 na świecie bo mało kibiców obchodzą tak naprawdę tabelki z dochodami czy finansami klubu tylko transfery i wyniki sportowe oraz trofea. Niestety włodarze BVB w postaci Watzke wolą płaszczyć się przed bawarią zamiast zrobić wszystko, aby utrzeć im raz na jakiś czas nosa w postaci odebranego mistrzostwa czy PN, a tak niestety z tych kilkunastu lat zrobi się ich kilkadziesiąt mistrzów drugiego miejsca czyli wiecznych przegrywów.
2 0
30 września 2020, 12:12
Doceniam szczerość, ale czy on musi to powtarzać przed każdym pojedynkiem z Bayernem?
"Jesteśmy tacy biedni, tyle lat do tyłu... Niech nikt się nie dziwi, że cały czas z nimi przegrywamy"
Słabe to
2 0
30 września 2020, 12:37
Niech od razu wywiesi białą flagę...owsze Watzke swoje zrobił, ale dla dalszego dobra BVB powinien albo zrezygnować albo zająć się tylko i wyłącznie działem finansów. Generalnie przy takim podejściu jakie jakie ma Watzke to Borussia Dortmund jeszcze długo będzie oglądać plecy bawarii i to nie tylko będzie ten czas o jakim wspomniał prezes.
2 0
30 września 2020, 12:55
Wie ktoś może kiedy wybory? Bo z takimi wypowiedziami zarządu to zaraz normalnie...
0 0
30 września 2020, 13:51
Aubameyang czy Sokratis poszli zapewne za trofeami a nie kasa.. Pieniadze sa nie mniej wazne niz trofea, moze nawet bardziej.. ale tak , trzeba cos wygrac

Wedlug rankingu Forbesa, BVB jest obecnie 10- 15 lat za Bayernem jesli chodzi o ogolna wartosc klubu i ta roznica bedzie sie sukcesywnie zmniejszac. Mieszkam w USA i tu BVB ma potezny fan base, nawet wiekszy od Bayernu. Oni robia marketingowo swietna robote. To zaprocentuje bardzo szybko. Takie wypowiedzi to niby podcinanie skrzydel i samoubezpieczenie na wypadek porazki, ale szatnia i sam Watzke wiedza swoje..
0 0
30 września 2020, 14:13
"to niby podcinanie skrzydeł" no ale tak od czasów ostatniej mistrzowskiej patery z czasów Kloppa. Wystarczy przytoczyć wypowiedź Pulisić'ia, który widać, że ma wrodzoną mentalność zwycięscy, ale niemalże natychmiast został skarcony za zbyt optymistyczne podejście przez Michaela Zorca bo jest młody i odleciał za bardzo oczyma wyobraźni. Niestety to jest obecnie największa bolączka BVB czyli brak wiary w sukces sportowy w zarządzie, który jest wypychany przez chęć zmniejszenia finansowej przepaści jaka dzielą oba kluby. Każdy kibic BVB ma tego świadomość, ale nikt nam nie zabroni oczekiwać czegoś więcej niż tylko awans do CL albo drugie miejsce. Dla kibica liczą się sukcesy sportowe, a nie finanse. Wiadomo ta przepaść finansowa nie stopnieje z dnia na dzień, ale nikt nie broni zarządowi, aby sięgał w tym czasie po trofea niestety obecny zarząd, a konkretnie Watzke skutecznie blokują rozwój sportowy, przez który tacy piłkarze jak np Pulisić wybierają Chelsea kosztem BVB i to jest w pełni zrozumiałe podejście. Zresztą zamiast tego mamy oddawanie niezrozumiałego hołdu za każdym razem największemu sportowemu rywalowi podobnie jak piłkarzy czy sprowadzanie odrzutów, których oni już nie chcą.
1 0
30 września 2020, 15:30
Achim najlepiej dzisiaj na AA pocałuj Karla w rzic jeszcze przed pierwszym gwizdkiem!
1 0
30 września 2020, 15:53
Lepiej czasami milczeć Panie Watzke
0 0
30 września 2020, 16:31
Pewnie narażę się większości użytkowników na tej stronie, ale moim zdaniem ma niestety rację.
Po pierwsze, wielu tutaj zarzuca Watzke brak ambicji i nastawienie wyłącznie na zysk, ale co my mamy robić, jeżeli dysproporcja w finansach Bayernu i naszych jest tak ogromnie duża? Każdy kij ma dwa końce i pozostanie najlepszych jest równoznaczne ze ściąganiem tanich ligowych średniaków lub utalentowanych nastolatków, którzy będą potrzebować kilka lat na wejście na odpowiedni poziom, co może spowodować zniecierpliwienie naszych najlepszych graczy. Sprzedaż naszych kluczowych zawodników jest jedynym sposobem aby wymieniać takich graczy jak Larsen na Hazarda.

Po drugie, jak mamy zatrzymać takich graczy jak Sancho, skoro mogą dostać na stół oferty z dwukrotnie większymi zarobkami, z lepszych lig, bardziej prestiżowych zespołów lub zwyczajnie gwarantują trofea? Prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie i dopóki to się nie zmieni, dopóki będziemy sportowo za Bayernem. Bayern swój status w lidze budował ostatnie kilkanaście lat i nie jesteśmy w stanie nadrobić tego w jeden-dwa-trzy udane sezony okraszonymi trofeami w lidze i na arenie międzynarodowej.
Odbieram jego słowa nie jako powieszenie białej flagi jak niektórzy tutaj zasugerowali, ale utemperowanie tych kibiców, którzy znacząco przeceniają obecne możliwości Dortmundu do stania się miejscem docelowym dla naszych gwiazd i kolosem na poziomie Bayernu.
1 0
30 września 2020, 16:43
Gadki Watzke są już tak samo nudne i męczące jak konferencje Favra. Przychodzi mecz z Bayernem i najpierw Watzke zaczyna, że Bayern ma przewagę pod każdym względem, a potem tylko jeszcze gładziutki wpierdziel i schemacik powielony. Takie wieczne ściąganie presji z zawodników to już jest gruba przesada..Zaczynamy iść tym tokiem jak to walnął Stoger po srogim laniu w Monachium, że no w sumie to i tak nie przyjechaliśmy tu wygrać heheh :)) Dobrze Dargos ująłeś temat i ja tak sam uważam, że zmiany w BVB to nie powinny nastąpić tylko i wyłącznie na stołku trenerskim i roszadzie w składzie, ale wyżej.
2 -1
30 września 2020, 19:19
Kurde sorry za dislike ale przez przypadek nacisnąłem go. A tak poza tym to się z tobą zgadzam.
1 0
30 września 2020, 16:50
On jest po prostu żałosny. Niech bierze przykład z takiej Anglii. Jakby pieniądze wygrywały majstra to Liverpool miałby problemy być w TOP 5. A Bayern nie miałby prawa wygrać Ligii Mistrzów ....
Ech szkoda słów
2 0
30 września 2020, 18:09
Tak, jak szanuje go za uratowanie klubu, tak uważam iż pieprzy głupoty, z tą finansową dominacją.Oczywiście finansowe aspekty są ważne, ale on robi z nas niemal pastuchów, którzy raz od wielkiego dzwonu mogą kupić, coś w delikatesach.Od czasów jak łysy trener uciekł na tron królowej, notorycznie podkładamy się sami boszkom z krótkimi spodniami.Przypomnijmy iż w momencie, gdy zdobywaliśmy nasze największe sukcesy, ròżnica finansowa też była ogromna, ba znacznie większa niż obecnie, ale inne aspekty znane wielu osobom, śledzącym nasz klub regularnie, pozwoliły zniwelować ten dysonans. Mityczna gra w pucharach jest fajna, gdy daje coś więcej, niż tylko odsłuchanie hymnu przed meczem. Klub wielki, jakim niewątpliwie chcemy się widzieć, nie może sobie pozwolić na fakt, iż ostatni mecz wyjazdowy po wyjściu, z grupy wygrał niemal siedem lat temu!
4 0
30 września 2020, 18:41
Odnosze wrazenie, ze wielu userow musi osobibiscie znac Watzke. Te ciekawe opinie o ambicjach, charakterze itd.

Podobno dla kibica sukces finasowy sie nie liczy.Moze nie Ale nie dla wszystkie.Moze z wyjatkiem tych ktorzy z gowna kreca lody :)
Bez grosza to nawet nie bedzie nas stac na zwykly bebuš :)))))

Dlaczego Watzke celuje w LM?
Tjaaa... pewnie chodzi o euros. Ale moge sie mylic. I ciekawe kto moze w chwili obecnej zastapic Watzke? Tylko nie mowcie, ze Rudy!

Winszuje wiec sukcesow w waszych budkach z lodami.
Edytowano dnia: 30 września 2020, 18:42
0 -3
30 września 2020, 18:44
A co jeśli dla niego w tym momencie bardziej opłaca się być "na spokojnie" na 2-3 miejscu w lidze. Niż inwestować, żeby zdobyć mistrzostwo. Champions League i tak będzie. Teoretycznie ma sens, ale chyba nie tylko o kasę powinno chodzić klubowi... bo tak to zostaniemy zwykłym średniakiem, który kształtuje młodzież. Jeśli oczywiście nie przestaną do nas przychodzić.
1 0
30 września 2020, 19:11
Przekaz bardzo jasny - zapraszamy młode diamenty, będziem je szlifować, ale na trofea nie ma co liczyć, gdyż Prosięta to istoty nadludzkie, klub jest to boski i tamże oszlifowane u nas diamenty winny trafiać.

Tyle już się nagadaliśmy o cholernie słabej mentalności tego zarządu, a ten przed meczem takie coś. To jest chore, to nie powinno mieć miejsca. Co on robi? Ściąga presję z piłkarzy? Idźże pan prowadzić bank, a nie klub sportowy.
5 0
30 września 2020, 19:35
Owszem, kiedys zabraknie tych nieoszlifowanych diamentow i wydaje mi sie, ze Watzke o tym bardzo dobrze wie. Stad ta slynna skarpeta ktora bedzie musial ruszyc.
0 0
30 września 2020, 21:14
Super. To tak jakby mowic wlasnemu dziecku ze inni w szkole sa lepsi, lepiej sie ubieraja itd.
Przez takie wywiady tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze o ile chlop zrobil sporo dobrego, to teraz ambicji nie ma w nim w ogole. Najchetniwj to by nadstawil policzek zeby go swinie bily.
Chlop chyba ciagle zyje kryzysem i boi sie cokolwiek zrobic zeby nie zadluzyc znowu klubu. Ciekawe ile to jeszcze potrwa...?
1 0
1 października 2020, 01:14
Tak długo jak pan Watzke będzie prezesem BVB!
0 0
30 września 2020, 23:01
Nie nas tylko Ciebie
Edytowano dnia: 30 września 2020, 23:02
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 28 20 5 3 65
2. RB Lipsk 28 18 6 4 60
3. VfL Wolfsburg 28 15 9 4 54
4. Eintracht Frankfurt 28 14 11 3 53
5. Borussia Dortmund 28 14 4 10 46
6. Bayer 04 Leverkusen 28 12 8 8 44
7. Union Berlin 28 9 13 6 40
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 393
2. ewerthon 381
3. Michael_BvB 378
4. arturborussen 378
5. panoli 372
6. DSTmazur 369
7. Grzes2603 369
cała tabela

shoutbox

Pawelinho
Pawelinho 58 minut temu

Idealne na awans schaisse do 2. BL youtube.com/watch?v=we44WBjSvhc

F1066
F1066 godzinę temu

To moze jeszcze raz: zdf.de/nachrichten/sport/fussball-bundesliga-50-jahre-bundesliga-skandal-100.html

Pawelinho
Pawelinho godzinę temu

Tzw tam gdzie mieszkają kibice BVB spoza Dortmundu także.

Pawelinho
Pawelinho godzinę temu

I nie tylko artur

artur1973
artur1973 godzinę temu

Cały Dortmund dziś tak świętuje :-)

artur1973
artur1973 godzinę temu

So ein Tag, So wunderschön wie heute, So ein Tag, Der dürfte nie vergehen. So ein Tag, Auf den ich mich so freute So ein Tag, Der dürfte nie vergehn! Oh, wie ist das schön Oh, wie ist das schön So was hat man lange nicht gesehen So schön, so schön! Ja, Ja, Ja... Oh, wie ist das schön "So schön!"

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Nom dokładnie.

Dargos
Dargos 2 godzin temu

No i koniec revierderbów :D. Chyba że w pucharze i chyba że z Bochum

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

*się spełniło

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Armandzio jak każdy i nie masz za co przepraszać bo też cieszy mnie ich awans do 2. BL! Nie zawiedli mnie wierzyłem i się spełnił. W końcu wygrali coś w tej fatallidze. Tak wiem jestem złośliwy w odniesieniu do schaisse 03+1.

Sis
Sis 2 godzin temu

Panie kurła somsiad Florentino przyniósł papiery, my nie czytali a teraz trza w jakiejś superlidze grać!

Armandzio
Armandzio 3 godzin temu

oh wie szajse,oh wie szajse,oh wie szajse...przepraszam wszystkich na stronie,ale tak sie ciesze ze spadku tego niebieskiego gowna z bundesligi,ze jakby nie jutrzejsza ranka to bym impreze zrobil ;)

miko09
miko09 3 godzin temu

Hahaha!!! Szeisse :P

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

Oby jednak nie wpadł na tak głupi pomysł.

staraerakloppa
staraerakloppa 3 godzin temu

wcale sie nie zdziwie jak Wacek wezmie od nich bramkarza ,bo przeciez juz jednego Burka co spuscił Freiburg do 2 ligi maą:D

Pawelinho
Pawelinho 3 godzin temu

Pierwszy raz piłkarze schaisse mnie nie zawiedli.

staraerakloppa
staraerakloppa 3 godzin temu

Jeszcze tylko 11 minut do oficjalnego spadku Schalke.Nie do uwierzenia przed sezonem,.