Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund przegrywa w Augsburgu

26 września 2020, 17:29, FilipBVB
Borussia Dortmund przegrywa w Augsburgu

FC Augsburg okazał się lepszy od Borussii Dortmund w meczu 2. kolejki Bundesligi. Podopieczni Heiko Herrlicha pokonali BVB 2:0 dzięki golom Felixa Uduokhaia i Daniela Caligiuriego.

W początkowej fazie spotkania dortmundczycy przeważali, a strzały na bramkę Rafała Gikiewicza oddali m.in. Jude Bellingham czy Axel Witsel. Z biegiem czasu dominacja BVB malała. W 26. minucie Roman Bürki otrzymał niewygodne podanie od Thomasa Meuniera. Bramkarz zagrał głową prosto do rywala, ale sytuację zdołał uratować Mats Hummels. Piłkarze Borussii nie mieli tyle szczęścia w 40. minucie. Daniel Caligiuri dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole bramkowe Bürkiego, gdzie najlepiej odnalazł się Felix Uduokhai, który strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Po przerwie dortmundczycy atakowali większą ilością zawodników, przez co narażali się na kontry. Jedna z nich wydarzyła się w 54. minucie, gdy stoperzy BVB dostali piłkę za kołnierz, a Caligiuri uciekł Meunierowi i wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Dortmundu. Do końca spotkania goście próbowali trafić do bramki, ale na ich drodze stawała defensywa FCA z Gikiewiczem na czele. Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, gdyby w lepszy sposób kończyli swoje szybkie akcje.

FC Augsburg przynajmniej do jutra będzie liderem Bundesligi. Borussia Dortmund z trzema punktami po dwóch kolejkach musi liczyć się z miejscem w środku tabeli. Dortmundczycy następny mecz rozegrają w środę. Stawką wyjazdowego starcia z Bayernem Monachium będzie Superpuchar Niemiec.

Bundesliga, 2. kolejka
FC AUGSBURG – BORUSSIA DORTMUND  2:0 (1:0)

FCA: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Hahn (90.+1 Strobl), Khedira (62, Oxford), Gruezo (90.+1 Suchy), Caligiuri – Niederlechner (62. Finnbogason), Gregoritsch (57. Jensen)
Rezerwa: Koubek, Gumny, Pedersen, Richter
Trener: Heiko Herrlich

BVB: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Meunier (69. Reinier), Witsel (83. Dahoud), Guerreiro (59. Brandt) – Bellingham (60. Reus), Reyna – Sancho, Haaland
Rezerwa: Hitz, Delaney, Wolf, Passlack
Trener: Lucien Favre

Gole:
1:0 Uduokhai (40., Caligiuri)
2:0 Caligiuri (54., Niederlechner)

Sędzia: Martin Petersen (Stuttgart)
Żółte kartki: Gregoritsch, Khedira, Gouweleeuw – Haaland, Meunier, Witsel, Can
Stadion: WWK Arena (Augsburg)
Widzów: 6 000

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

25 komentarzy ODŚWIEŻ

26 września 2020, 17:31
Zwolnijcie w końcu tego trenera z 3 ligi, bo będziemy drżeli o utrzymanie...
3 -1
26 września 2020, 17:53
O utrzymanie to może nie, a zwolnić nie zwolnią bo trzeba byłoby zapłacić odprawę. Poleci dopiero po sezonie.
1 0
26 września 2020, 22:20
Miejmy nadzieje że są już ugadani z kimś konkretnym po zakończeniu sezonu...
0 0
26 września 2020, 17:36
Przegrana byłaby po walce. Natomiast to co BVB zrobiła w meczu z Augsburg'iem to jest zwykle frajerstwo, wstyd, żenada i wielka kompromitacja. O piłkarzach BVB pisać nie będę bo też nie ma za bardzo o czym napisać, ale za to chcialbym pochwalić FC Augsburg za taktycznie bardzo dobrze rozegranie spotkanie, które pokazało jak łatwo ograć bezcelowo klepiący Dortmund.
Edytowano dnia: 26 września 2020, 17:44
4 0
26 września 2020, 17:37
Klasyk od odejścia Kloppa.
2 0
26 września 2020, 17:50
Żeby to pierwszy raz... Odklepali ten mecz jak Najman w "Jaka to melodia"...
2 0
26 września 2020, 17:37
Cały zespół zagrał słabo, ale był jeden plusik w tym meczu. Młodziutki Bellingham wyrasta powoli na lidera pomocy, chłopak jest genialny, od czasu Dembele żaden młodzik nie zrobił takiego na mnie wrażenia.
1 -3
26 września 2020, 17:41
Nie chce mi się tego komentować już to widziałem.
1 0
26 września 2020, 17:41
Nie wiem w jakim świecie żyję, ale liczyłem dziś na wesoły ofensywny futbol, przejaw pozytywnego szaleństwa naszych młodych graczy.
Niczego takiego dziś nie było. Znowu ogromna wpadka i strata punktów sezon w sezon z teoretycznie słabszym zespołem. Ile można ?
Edytowano dnia: 26 września 2020, 17:41
2 0
26 września 2020, 17:43
Jak widać można.
2 0
26 września 2020, 17:52
Niestety spóźniłeś się o jakieś kilka lat. Za Kloppa i częściowo za Tuchela był "wesoły, ofensywny futbol i przejaw pozytywnego szaleństwa".

Ile można? Wydaje mi się że jeszcze dłuuuuugie lata.
3 0
26 września 2020, 17:47
Wstyd żenada frajerstwo
2 0
26 września 2020, 17:49
Brawo, dzisiaj mnie nie zawiedli. Stara, dobra Borussia.

Indywidualnie nie oceniam, bo wiele brzydkich słów musiałbym tutaj użyć, i znów dostałbym bana i wpienił niektórych pieniaczy.

Jakby się tak dobrze zastanowić, to wynik wcale nie jest niespodzianką. Wygrała drużyna, która chciała wygrać. Zagrali koncertowo to, co w zupełności od wielu lat już wystarcza na BVB - cierpliwość, obrona Częstochowy i kontry. Tym wyleciał Bosz, tak można pokonać Borussię.

Swoją drogą pod koniec zastanawiałem się kto gdzie gra. Poziom chaosu tej drużyny jest tak wielki, że chyba Reinier (on jest ofensywny, nie?) grał na lewym wahadle? Na prawym to już nie wiem kto. Czyżby trener chciał pokazać szefostwu jakie ma braki w defensywie?

Wystarczy trochę wysiłku i ambicji. Wystarczy tylko biegać i walczyć o każdy metr boiska. Zabarykadować się w 16 i spokojnie wybijać dośrodkowania (bo po co grać kombinacyjnie, lepiej wrzucać na pałę może kurdupelki 17-letnie wykończą "z główki"). Przed 16 też nic im nie grozi, bo BVB nie wie co to są strzały z dystansu. Jedyny sposób to wejść z piłką do bramki. Zatrważające jest też to, że "dzieciaki z Dortmundu" zrobiły chyba niecałe 105 km, a Augsburg ponad 110. To chyba "dziadki" a nie "dzieciaki" w takim razie. Ale jaki trener takie nastawienie - szkoda tylko, że nikt tego nie widzi.

Co do ofensywy to też nie ma się co martwić, wystarczy 1 szybkiego napastnika, długa laga do przodu i masz jakieś 90 % szans że strzelisz bramkę Borussii.

Obrona Dortmundzka od czasów legendarnego duetu Subotić - Hummels nie nadaje się nawet do PKO BP Ekstraklasy. Nawet w tej lidze mieliby spore problemy, nawet przeciwko Wiśle Kraków.

Do tego dochodzi motywacja, ciekawe ilu piłkarzy zasnęło w trakcie "płomiennej przemowy" trenera, który z pianą na ustach motywował ich do lepszej w gry w 2 połowy. Meunier na pewno bo było to widać na początku 2 połowy, że jeszcze się nie obudził.

Cóż... najgorsze w tym wszystkim jest to, że przeszedłem w stań zobojętnienia. Już nie mam siły się denerwować, wyzywać. Jasne jest i było kto w tej lidze rządzi i kto z kilkudziesięciopunktową przewagą zdobędzie tytuł. Taka drużyna jak Dortmund, z taką obroną, z takim trenerem, z takim zarządem może co najwyżej bić się o 2 miejsce.

We współczesnym świecie, jeżeli najważniejsze dla ciebie jest równowaga w budżecie, przyoszczędzenie na odprawie dla trenera i kupnie obrońców, to efekt widać dzisiaj. Może pierwszy w tym sezonie, ale na pewno nie ostatni. 0 nauki na własnych błędach. Dlatego bayern tak bardzo odjechał całej lidze i dlatego ta liga jest tak żenująco słaba.

W środę chyba nie warto oglądać. 5 bramek to minimum, chyba że bayern będzie chciał sobie odpocząć i wystawi mistrzowski skład z 3 ligi - wtedy stracą może tylko 2-3 bramki. Smutne, ale prawdziwe.
10 0
26 września 2020, 17:58
Ja też już nawet nie mam siły się denerwować na nich bo takie przegrywanie z dołem tabeli to już standard z dziadkiem za sterami
3 0
26 września 2020, 18:00
Śmiechu warte nic więcej
1 0
26 września 2020, 18:15
Z optymizmem: moze taki zimny prysznic pomoze druzynie zrozumiec ze nie da sie wygrac na stojaco. Nawet z dolem tabeli.
Co do trenera: tez uwazam ze powinien zostac zmieniony,ale Favre podobno „dobrze rozwija mlodziez” a to w BVB wazniejsze od zwyciestw. Zarzad zwolni trenera dopiero po okresie totalnej padaki,kiedy sezon bedzie juz przegrany na 3 frontach. Teraz nie ma co liczyc na zmiany.

Boli mnie ze ktos juz na poczatku sezonu pokazal jak wygrac z BVB - gryzienie trawy,praca w obronie i dluga pilka ze plecy obroncow (ktorzy ruszaja sie jak tankowce w porcie, mysle ze wyprzedzilby ich 40letni Pizarro)
Nie ma co plakac,na razie to 1 porazka. Ale wyglada nieciekawie
Edytowano dnia: 26 września 2020, 18:17
0 0
26 września 2020, 18:37
Nasza obrona a w zasadzie jej brak to kompletna klapa i tu trza wzmocnień . No i wyrzucić tego niby trenera!
3 0
26 września 2020, 19:07
JA POWIEM TAK TEN SEZON TO BĘDZIE ODGRZEWANY KOTLET POPRZEDNIEGO. Co do trenera Favre jest trenerem z którym BVB będzie zajmować 2 miejsce w lidze dojdą max do ćwierćfinału LM i odpadną w 1/8 pucharu niemiec z werderem. Mnie taka Borussia nie zadowala i jedynym wyjściem z tej rutyny jest zwolnienie Favra i zatrudnienie JESSIEGO MARSCHA. To jest drugi Klopp. Tyle w temacie nara.

- - -
Prosiłem już, by nie krzyczeć w komentarzach capslockiem.
Edytowano dnia: 26 września 2020, 20:50
1 0
28 września 2020, 06:09
Pamiętaj że w lidze austriackiej Bayern nie występuje.w klubie który trenuje Marsch to i Wagner który został właśnie pogoniony z schalke dałby radę, bo to nie bundesliga.Tam odejście jednego zawodnika i zastępowanie jego kolejnym nawet sporo słabszym, nie jest aż tak odczuwalne, jak w Bundeslidze.
0 -1
26 września 2020, 22:26
Ah shit, here we go again.
0 0
26 września 2020, 22:29
Podsumowaniem nad wyrost powiedzieć "wystąpienia" BVB, jest słowo "Zero". Zero po stronie strzelonych bramek. Zero ambicji i zaangażowania. Zero pomysłu na sforsowanie obrony 15 - nastej drużyny rok w rok broniącej się przed spadkiem. Zero % wyciągnięcia wniosków z poprzednich lat - niestety kolejny raz. Siwy OUT - myślę, że to co jest nieuchronne, nie będzie po raz kolejny odwlekane w czasie, przez zakłamane realia.
0 0
27 września 2020, 02:24
Druga kolejka, a człowiek i tak wie, jak to się wszystko skończy. Stagnacja ba, już chyba nawet uwstecznienie, co da zwolnienie dziadzi za rok, po wypełnieniu tej trzyletniej męki. Skoro wraz nim, po tej cudownej przygodzie odejdą nasi najlepsi gracze Sancho czy Wiking, wtedy zarząd znowu, rzuci sloganem "budowa od nowa". Zaczynam oglądać grę naszego ukochanego klubu, niczym program w mojej pralce "delikatne".
0 0
27 września 2020, 11:40
No i gdzie te wyniki 1:5, 2:5 co obstawiali niektórzy przed meczem? Tu jest potrzebny trener który chwyci za mordę piłkarzy a nie ktoś taki jak Lucek.
1 0
27 września 2020, 12:43
Zejdzcie w końcu na ziemie, po Kloppie to już 4 trener jaki pracuje w BVB i kolejny raz obwiniacie nie kopaczy a trenera , kiedy do was dotrze ,ze to większa wina po stronie tych pseudo zawodników jacy tutaj grają ? Nawet Klopp pod koniec nie miał na nich pomysłu, i gwarantuje wam ,ze żaden trener nie zrobi z nich Mistrza Niemiec, takich piłkarzy jak Burki,Zagadou,Akanji,Hazzard i wiele wiele innych jakich sie tu juz przewineło przez ostatnie lata w ogóle nie miało prawa trafić do takiego klubu jak Dortmund, i jeszcze jedno , jestem w 100 % pewny,że ta BVB z Grosskreutzem w składzie odprawiła by z kwitkiem tych naszych obecnych gwiazdorków.BVB sie wypaliła i to tyle , łudziłem sie ,ze jeszcze to wróci ale na pewno nie z takimi piłkarzami jakimi nam funduje Watzke z Zorckiem.
0 -1
29 września 2020, 13:20
miejmy nadzieję że ta porażka ich pobudzi przed meczem o superpuchar...
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 28 20 5 3 65
2. RB Lipsk 28 18 6 4 60
3. VfL Wolfsburg 28 15 9 4 54
4. Eintracht Frankfurt 28 14 11 3 53
5. Borussia Dortmund 28 14 4 10 46
6. Bayer 04 Leverkusen 28 12 8 8 44
7. Union Berlin 28 9 13 6 40
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 393
2. ewerthon 381
3. Michael_BvB 378
4. arturborussen 378
5. panoli 372
6. DSTmazur 369
7. Grzes2603 369
cała tabela

shoutbox

Pawelinho
Pawelinho 9 minut temu

Idealne na awans schaisse do 2. BL youtube.com/watch?v=we44WBjSvhc

F1066
F1066 26 minut temu

To moze jeszcze raz: zdf.de/nachrichten/sport/fussball-bundesliga-50-jahre-bundesliga-skandal-100.html

Pawelinho
Pawelinho 31 minut temu

Tzw tam gdzie mieszkają kibice BVB spoza Dortmundu także.

Pawelinho
Pawelinho 32 minut temu

I nie tylko artur

artur1973
artur1973 39 minut temu

Cały Dortmund dziś tak świętuje :-)

artur1973
artur1973 39 minut temu

So ein Tag, So wunderschön wie heute, So ein Tag, Der dürfte nie vergehen. So ein Tag, Auf den ich mich so freute So ein Tag, Der dürfte nie vergehn! Oh, wie ist das schön Oh, wie ist das schön So was hat man lange nicht gesehen So schön, so schön! Ja, Ja, Ja... Oh, wie ist das schön "So schön!"

Pawelinho
Pawelinho godzinę temu

Nom dokładnie.

Dargos
Dargos godzinę temu

No i koniec revierderbów :D. Chyba że w pucharze i chyba że z Bochum

Pawelinho
Pawelinho godzinę temu

*się spełniło

Pawelinho
Pawelinho godzinę temu

Armandzio jak każdy i nie masz za co przepraszać bo też cieszy mnie ich awans do 2. BL! Nie zawiedli mnie wierzyłem i się spełnił. W końcu wygrali coś w tej fatallidze. Tak wiem jestem złośliwy w odniesieniu do schaisse 03+1.

Sis
Sis 2 godzin temu

Panie kurła somsiad Florentino przyniósł papiery, my nie czytali a teraz trza w jakiejś superlidze grać!

Armandzio
Armandzio 2 godzin temu

oh wie szajse,oh wie szajse,oh wie szajse...przepraszam wszystkich na stronie,ale tak sie ciesze ze spadku tego niebieskiego gowna z bundesligi,ze jakby nie jutrzejsza ranka to bym impreze zrobil ;)

miko09
miko09 2 godzin temu

Hahaha!!! Szeisse :P

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Oby jednak nie wpadł na tak głupi pomysł.

staraerakloppa
staraerakloppa 2 godzin temu

wcale sie nie zdziwie jak Wacek wezmie od nich bramkarza ,bo przeciez juz jednego Burka co spuscił Freiburg do 2 ligi maą:D

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Pierwszy raz piłkarze schaisse mnie nie zawiedli.