Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zwycięstwo Borussii Dortmund na rozpoczęcie Bundesligi

19 września 2020, 20:29, FilipBVB

W meczu 1. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała Borussię Mönchengladbach 3:0. Wynik spotkania otworzył Giovanni Reyna, potem dwa trafienia dołożył Erling Haaland.

Od początku spotkania żadna ze stron nie przejęła inicjatywy. Groźny strzał oddał głową Jadon Sancho, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Pod drugą bramką również było niebezpiecznie, lecz instynktowną interwencją popisał się Roman Bürki. W 19. minucie boisko opuścił kontuzjowany Thorgan Hazard, a zmienił go Felix Passlack. Pierwsza bramka na Westfalenstadion w nowym sezonie padła w 35. minucie spotkania. Emre Can wstrzelił piłkę w pole karne gości, tam Jude Bellingham dobrze podał do Giovanniego Reyny, a ten dokładnym strzałem po ziemi posłał piłkę obok Yanna Sommera. Do przerwy utrzymała się jednobramkowa przewaga BVB.

Niespełna 10 minut po wznowieniu gry było już 2:0. Reyna przewrócił się w polu karnym Gladbach po wślizgu Ramy'ego Bensebainiego i choć najpierw dr Felix Brych nakazał kontynuację gry, po obejrzeniu powtórki zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Erling Haaland, który podwyższył prowadzenie. Po chwili mogło być 3:0, jednak Passlack mając na linii bramkowej tylko Matthiasa Gintera, trafił właśnie w niego. Co prawda w tej sytuacji odgwizdano spalonego, ale powtórki pokazały, że była to błędna decyzja, zatem gol zostałby uznany. Futbolówka w końcu ponownie wpadła do bramki Sommera. W 77. minucie dortmundczycy przeprowadzili błyskawiczny kontratak po rzucie rożnym BMG, a długi rajd Jadona Sancho sfinalizował Haaland. W końcowych minutach obie drużyny na zmianę utrzymywały się przy piłce.

Bundesliga, 1. kolejka
BORUSSIA DORTMUND – BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH  3:0 (1:0)

BVB: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Witsel – Meunier, Bellingham (67. Delaney), Reyna (79. Brandt), Hazard (19. Passlack) – Sancho (79. Reus), Haaland
Rezerwa: Hitz, Dahoud, Reinier, Wolf
Trener: Lucien Favre

BMG: Sommer – Ginter, Elvedi, Bensebaini – Lainer, Neuhaus, Kramer, Wendt (69. Herrmann) – Wolf (57. Thuram), Hofmann – Stindl (57. Plea)
Rezerwa: Sippel, Lang, Traore, Jantschke, Müsel, Reitz
Trener: Marco Rose

Gole:
1:0 Reyna (35., Bellingham)
2:0 Haaland (54., rzut karny, faul Bensebainiego na Reynie)

19 września 2020, 20:33
Kapitalny mecz Bvb, nie ma absolutnie do czego się przyczepić, no prócz tego, że mamy kolejnego kontuzjowanego zawodnika, co jest bardzo niepokojące, a mamy dopiero początek sezonu. Na wielki plus Witsel i Jude, obaj genialnie się uzupełniaja, także należy pochwalić Akanjiego, wyjątkowo dobre spotkanie jak na jego, ale jeśli chodzi o MVP to raczej Erling Haaland, nawet przed bramką z rzutu karnego był jednym z najjaśniejszych punktów Borussi Dortmund i wygrywał większość pojedynków z graczami Gladbach.

Dobry początek, oby więcej takich meczy.
3 -2
19 września 2020, 20:34
Pierwsza połowa niemrawa, druga już dobra (tak w skali od 1-6 na polskie oceny to 4+). Pewne zwycięstwo, nie pozostawili złudzeń, że są lepsi od Gladbach, chociaż początek nie zapowiadał że będzie łatwo i przyjemnie.

Coś co mi się nie podobało to duży chaos na początku, oraz jak zwykle defensywa. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz w tym sezonie będę ją przeklinał. Can się tam nie nadaje - jak śpiewa sanah - "No sorry".
Młodzież z Dortmundu robi świetną robotę. Gdyby mieli trenera z pasją to tacy piłkarze jak Bellingham, Reyna (swoją drogą świetny mecz), Sancho, Halland dawali by jeszcze więcej. Na razie wystarcza, ale na rywali z TOPu raczej nie.
Oby z Hazardem nic poważnego, swoją drogą Passlack też niezbyt mi się podobał, ale na standardy BL wystarczy.

Teraz kilka stosunkowo łatwiejszych rywali. Oby do Derbów pozostać z kompletem pkt i upokorzyć raz jeszcze schalke.
3 -1
19 września 2020, 20:52
Cieszą 3 pkt, niestety nie miałem możliwości oglądania meczu.

Oby tak dalej ! Heja BVB
0 0
19 września 2020, 21:07
Brakuje jednego solidnego SO do pary dla Hummelsa.. Can strasznie chaos wprowadza .. on gra super w drugiej lini jak ktos jeszcze jest za nim.. Akanji jeden wielki chaos....
5 0
19 września 2020, 21:14
Pełna kontrola, dobra skuteczność, mądra gra w środku pola... oby tak dalej, takie BVB chcemy oglądać.
2 0
19 września 2020, 22:29
Dargos, skończ już z tym trenerem...Poczciwego Lucka mógłby zastąpić tylko ktoś pokroju Nagelsmanna, teraz nikogo takiego na rynku nie było i życze Luckowi dobrego sezonu i jakiegoś trofeum. Dobry start.
5 0
20 września 2020, 07:57
Passlack - wow! Naprawdę zaskoczył mnie swoją dobrą grą. Widać że okrzepł na wypożyczeniach i nie wiem czy nie powinniśmy go zatrzymać. Warto dać mu pograć w kolejnych meczach, żeby zobaczyć czy był to przypadkowo dobry mecz, czy naprawdę będzie ważnym elementem zespołu.
1 0
20 września 2020, 12:08
To jest wychowanek po nim możemy się spodziewać poświęcenia dla klubu na 200%. I też myślę że dobrze zagrał. Brawo Passlack oby tak dalej.
1 0
20 września 2020, 17:48
Bardzo ważne trzy punkty na inauguracje sezonu. Mecz pod pełną kontrolą BVB co w pierwszej połowie potwierdził dobry występ i gol Giovanni Reyny, który w drugiej części wywalczył rzut karny, który moim zdaniem był kluczową sytuacją w meczu bo wynik tak naprawdę był styku. Swoją drogą świetną asystą przy bramce amerykanina popisał się młody anglik czyli Jude Bellingham, w którego dyspozycje przed golem ośmieliłem się skrytykować na sb w trakcie meczu. No i oczywiście w końcu skutecznością błysnął Haaland zdobywając bramkę z karnego i z kontry gdzie asystę zaliczył Jadon Sancho.

Generalnie to co mi utkwiło w pamięci z tego meczu to bardzo solidny występ Passlacka, który nie przestraszył się i dał radę (wbrew temu co pierdzielił jak opętany Borek ze swoją blond koleżanką robią podobno za "eksperta" c+) oraz Akanji, który poza idiotyczną żółtą kartką popełnił mniej głupich błędów niż Can (wg mnie jeden z najsłabszych w BVB).

Teraz czas na FC Augsburg, z którym już tak łatwo i przyjemnie nie będzie bo raz, że BVB gra na wyjeździe, a dwa ze składu wypadł Hazard, ale do tego meczu wróci Guerreiro.
1 0
20 września 2020, 21:42
Mam wrażenie, że oglądaliśmy inny mecz. Dawno takiej kopaniny nie widziałem w wykonaniu Naszych ulubieńców. Strach pomyśleć jeśli ma to tak wyglądać cały sezon (szczególnie przeciwko Buyernowi). Prócz fantastycznych 2-ch może 3-ech akcji nie było niczego z czego można się cieszyć. Masa błędnych podań, które prokurowały niebezpieczne kontry. Choć najważniejsze są 3 pkt-y i z tego bardzo się cieszę, szczególnie, że grali przeciwko Gladbach...

gentoofan 5 godzin temu

obywatelap Ja uważam, że jak trafi do klubu typu City gdzie nie będzie musiał zapieprzać sam za pięciu, aby uzyskać pozytywny wynik dla drużyny, bo reszta odstaje poziomem, to przestanie być szklanką. Nie może być tak, że jeden zawodnik będzie dawał z siebie 120% tylko po to, żeby nadrabiać braki jakościowe reszty, za Lewego tak właśnie było, z tą różnicą że on miał końskie zdrowie i to zdrowotnie wytrzymywał, ale też w Cafe Futbol mówił, że był gotowy odejść już w lecie 2012 roku. Tylko władze BVB nie chciały się zgodzić na jego transfer do Bayernu. To jest właśnie największa dysproporcja pomiędzy BVB a Bayernem, że w BVB wypadnięcie jednego kluczowego zawodnika sprawia, że klub traci 90% jakości kadry, i zaczyna przegrywać nie tyle z Bayernem, ale z klubami teoretycznie stojącymi półkę albo dwie niżej od BVB.

obywatelap
obywatelap Dzisiaj, 15:10

Niech Wacek sprzedaje tę norweską szklankę póki czas. Inna sprawa, że nawet całość kasy z transferu Haalanda by nie wystarczyła, żeby tę drużynę mocno podciągnąć jakościowo. Dlatego kiepsko widzę następny sezon. Potrzeby na dziś: środkowy obrońca, lewy obrońca, defensywny pomocnik, skrzydłowy i napastnik (za Haalanda).

F1066
F1066 Dzisiaj, 09:19

Niedziela, godz. 12:22: Erling Haaland (21) opuszcza ośrodek treningowy w Dortmundzie-Brackel i zostaje odebrany przez przyjaciela rodziny Ivara Eggję, którego Haaland żartobliwie nazywa wujkiem, w czarnym Mercedesie klasy G. Jak donosi Ruhr Nachrichten, napastnik początkowo przebywał na zgrupowaniu w niedzielę, po czym został zabrany do szpitala przez Ivara Eggję. Według gazety przy badaniu, które trwało 90 minut, obecny był również lekarz drużyny dr Markus Braun. Ale czy te 90 minut przyniosło w końcu jasność w sprawie Haalandowa? "Badania nadal trwają" - powiedział gazecie Michael Zorc. Dyrektor sportowy nie zdradził więcej szczegółów. Podejrzewa się u niego naderwanie włókna mięśniowego w mięśniu przywodziciela. W najgorszym przypadku BVB musiałaby się obejść bez zawodnika przez okres do sześciu tygodni.

KasproAJP
KasproAJP Dzisiaj, 06:43

Co z Erlingiem?

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:39

Murzyn twój nick ciekawie się komponuje z tematem ;)

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 22:31

Milan-Juve. Co za widowisko! Idealna wizytówka Serie A...

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 20:26

Ciekawie czy Auba założy koszulkę z jego nazwiskiem na znak solidarności.

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 17:50

Ale on ma silną psychikę!

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 16:56

Trwa konflikt na linii Ousmane Dembele ? FC Barcelona. Francuski zawodnik chce za wszelką cenę wymusić na działaczach odejście z klubu. Dziś nie pojawił się w ośrodku treningowym na zaplanowanych zajęciach. Czy czegoś wam to nie przypomina?

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 04:28

Coraz ciemnej, coraz ciszej. Co to, kto to? Bazyliszek.. Chrzęści skrzydłem nietoperza, nic dziś nie pił nic dziś, nie żarł.

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 04:26

Coraz ciemnej, coraz ciszej. Co to, kto to? Bazyliszek.. Chrzęści skrzydłem nietoperza, nic dziś nie pił nic dziś, nieżarł.

F1066
F1066 Wczoraj, 03:00

A jesli chodzi o Sauger, to zaś bmx jakos do pamieci wraca :)))))))

F1066
F1066 Wczoraj, 02:57

Chyba wielu fanow zólto- czarnych na SB sie znajdzie. (Tragedia) To tak jak wsiasc do Porsche elektryka:) albo bmwy z jakimis diodami, BMW to Tylko Angel Eyes!!!! Chyba zePoloneza w 6garach zrobia :))))))) Sau:) ger:)

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 2 dni temu, 2022-01-22

St. Pauli straciło prowadzenie w 2BL. Wyprzedził ich Darmstadt, a po piętach depcze im 6-7 kolejnych klubów. I my przegraliśmy z taką zbieraniną. Mało tego: jesteśmy ich jedynym "skalpem" w tym roku!

F1066
F1066 2 dni temu, 2022-01-22

Związki z Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej/Środkowej/Karaibów i Oceanii, grają w eliminacjach do Mistrzostw Świata. W Afryce w tym okresie odbędzie się również faza finałowa Pucharu Narodów Afryki. Wiec BuLi ma krótka przerwe.

Marcio22
Marcio22 2 dni temu, 2022-01-22

A czemu nie graja za tydzien,?

gentoofan
gentoofan 2 dni temu, 2022-01-22

meczyki.pl/newsy/niezwykla-sytuacja-w-premier-league-mecz-zostal-przerwany-przez-drona-wideo/181319-n LOL

BVBdude
BVBdude 2 dni temu, 2022-01-22

Teraz bedzie ponad 2 tyg przerwy dla BVB od grania takze mijemy nadzieje, że chlopaki odpoczą bo na Leverkusen musi wyjść optymalny skład!